Нощна кашлица при дете

  • 1 461
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравеѝте аз съм Тунч на 17 години съм и търся помощ от Маѝки за брат си тоѝ е на 2 годинки преди две години загубихме маѝка си след неговото разждане за благодарение от 2 години насам изобщо не е боледувал разминажме се само със сополи. Гледаме го с баща си и всеки ден повече го обичам за нещастие вече от месец, месец и половина имаме нощни кашлици през деня изобщо нищо му няма, но през нощта кашляме водил съм го на лекар всякакви лекарства е пил, направил съм доста неща вкъщи и пак няма фаѝда.
Моля ако някоя маѝка има мнение да сподели със мен. От сега ви благодаря!!! Heart Decoration

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Секрети има ли? Сополки?

# 2
  • Мнения: 7 095
Гърлен и носен секрет?

# 3
  • Мнения: 5 310
Вероятно детето има задна хрема, при лягане секретът се стича към гърлото и затова кашля. Консултирайте се с личен лекар отново, може да се изпише спрей за нос.

# 4
  • Мнения: 8 585
Здравеѝте аз съм Тунч на 17 години съм и търся помощ от Маѝки за брат си тоѝ е на 2 годинки преди две години загубихме маѝка си след неговото разждане за благодарение от 2 години насам изобщо не е боледувал разминажме се само със сополи. Гледаме го с баща си и всеки ден повече го обичам за нещастие вече от месец, месец и половина имаме нощни кашлици през деня изобщо нищо му няма, но през нощта кашляме водил съм го на лекар всякакви лекарства е пил, направил съм доста неща вкъщи и пак няма фаѝда.
Моля ако някоя маѝка има мнение да сподели със мен. От сега ви благодаря!!! Heart Decoration
Възможности:

* остатъчна белодробна инфекция след вирусно заболяване- нужен е антибиотик,
* "спастичен" бронхит, вид детска астма- нужни са инхалаторни медикаменти,
* носно носителство на микроб и хронична носна инфекция от това- нужни са посявки,
* рефлукс от стомахчето- спрете всякакво кисело мляко и оптимизирайте храненето му,
* трета сливица, с, или без, втората възможност,
* климатик в спалнята- спрете го.

Моля да напишете точно, какви лекарства сте му давали досега... . Много е важно.

# 5
  • Мнения: 2
Секрети има ли? Сополки?
 Не няма секрет или сополи

# 6
  • Мнения: 12 338
Тунч, има и задни хреми.
Заведете детето на УНГ първо и след това на пулмолог.
Преди това можете:
- да пуснете пълна кръвна картина. Добре е и ЦРП, но за него вземат венозна кръв. При две годишно ще е стресиращо.
- носен секрет - в лаборатория се взема секрет с тампонче от носа от лаборант или лекар и се прави посявка + антибиограма, ако поставката изолира бактерия. В носоглътката имаме малки количества от бактериите стрептококи и стафилококи. При отслабен имунитет няма какво да ги подтиска и се размножават. Упорити са, трудно се лекуват и то с антиобитик, но задължително показания от антибиограмата.
- пулмолог. Възможно е да поиска и рентген.
Проверете детето и за нощна температура.
Напишете къде сте или най-близкия голям областен град до Вас, за да получите и препоръки за лекари

Общи условия

Активация на акаунт