Великобритания - тема [91] Пролетно - Пролетно Лятна Нековидна

  • 26 772
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 222
Благодаря! Аз много се притеснявах какви ще са. Старите бяха разкошни и много ни липсват. Разбрахме и историята на къщата😂Абе, клюкярски ден.

Разбрахте ли - баба Бети е с ковид. Дали ще доживее юбилея си? 😔Аз много я харесвам и не ми се иска още да умира.

# 46
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Памперс много щастие във вашият дом да има! Добрите съседи са много важно нещо, хубаво е ме сте случили.

# 47
  • Мнения: 5 275
Памперс, честито и от мен. Много хубави моменти в новата къща.
Последната картина, поръчка от мъжа ми 😀
 

# 48
  • London
  • Мнения: 6 732
Вчера разучавах как да вкарам гласа си зад кадър. Малко като кающа се монахиня май ми звучи ама това е.....



Ние с Бръм упорито го раздаваме култоровети.😆

# 49
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Изчетох всичко от старата тема досега. Шампион бре😁
Бръм, поклон пред таланта ти! Разкош! Добре са ти дали съвет да продаваш.
Памперс, честито за новия дом. Да е пълен с любов и смях.
GreenP, честито за котето.
До всички други с котки - И нашата ми е дерт какво ще я правя лятото. Не сме си ходили в БГ от 2018. Мисля да я оставя на хотел за месец. Избрах си един даже за £11 на ден, с добри отзиви. Да идва някой вкъщи само веднъж дневно не е вариант. Нашата е много социална и много обича хората и все при някой е навряна.
Откакто започнаха бурите не сме ходили на работа. Нали знаете, че работим доставки и вятърът направо обръща чантите и се разлива всичко. Харча парите от фонд “Бели пари за черни дни”. Надявам се утре или вдругиден да отидем на работа.
Оградата се счупи. Излетяха 3 панела. С агенцията водим монолог. Само обещава, срок от 6-8 седмици. То тук всичко е с такъв срок. Даже се чудя как цикълът ми не е почнал да идва на 6-8 седмици. Чудя се даже дали да не звънна на Ситизен адвайс или environmental health към общината. През нашата къща минават стотици деца ежедневно на път към двете училища, майки с бебета. 1000 пъти писах на агенцията, че е опасно и тая ограда ще удари някой преминаващ и ще ги осъдят.
На всички здраве пожелавам!

# 50
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Памперс по вода да Ви върви в новия дом.
Happy Bella аз намерих жена да идва два пъти на ден за тази цена. Поразпитай може да има и при вас.
Хотел като опция за мен е най краен вариант, но то си зависи и от котето де.   

# 51
  • Мнения: 5 275
Хепи, нашата ограда е много зле. Къщата е наета от частен собственик, без агенция. Над 10 пъти падаха панелите. Така наречения й собственик няма да си мръдне пръста да я оправи. Положителното е, че нямаме депозит. Мъжът снощи 5-6 пъти излиза в дъжда да вдига панелите. Нямаме намерение нито да го търсим, нито да я подменяме. Да инвестирам в ограда, която не е наша, не е сред приоритетите ми. Ще купим няколко дъски, колкото да скалъпим положението и толкова. При нас бурята все още си вилнее, по слабо от през деня в петък, нп си духа сериозно.
Миналата година се беше наканил да я сменя, но така и не се довлече да свърши нещо. Камари стари боклуци има в двора зад шеда, колко пъти говприхме миналото лято с него, все тая. Не искам да подавам оплакване в общината срещу него, вдигнала съм ръце вече. С индиец няма оправия.

# 52
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Бръм, до човек си е. На моята приятелка в Лондон й падна оградата и вече е организирано за другия уикенд пълна подмяна. Индиец е собственика. Моят е пакистанец и очевидно скръндза. Не мога да разбера как може да не се грижиш за имота си, който ти носи пари. Тая къща е поне £300000, за една ограда за £1000 ли ще се стискаш. Намерил си свестни наематели, ами грижи се. Предишният ми беше пакистанец и за всяко нещо се разтичваше веднага.
За собствена къща мога само да си мечтая. Или поне не в хубав район като този. Такива цени са, че нямам думи. Надути до безобразие. А мъжът ми е на 50 г. Моргидж ще видя през крив макарон и то само ако имам поне 50% депозит. Само в някое село наоколо. Всичко го правя заради детето, учи в хубаво училище на 200 ярда от нас и дава всичко от себе си.  Досега да съм се изнесла в някое село.

# 53
  • Мнения: 3 222
Не влезе закон в защита на наемателите? Наскоро четох, че задължава собствениците да приведат имотите си по нужния стандарт веднага.

# 54
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Не влезе закон в защита на наемателите? Наскоро четох, че задължава собствениците да приведат имотите си по нужния стандарт веднага.
А бе не знам, обаче собственикът може да те даде под съд задето много искаш😁

# 55
  • Мнения: 8 892
Лятото сменихме един дървен стълб от оградата. Цял месец търсихме майстор - някои искаха снимки, други идваха на място да го видят, после да помислят колко пари да поискат (офертите бяха межди £90 и £150), после да си видят графика, да те вържат някой ден, в който ти да вържеш съседа си, защото трябва достъп от неговия двор и накрая дори да не се извинят за загубеното време. Вярно, че не ни беше супер спешно тогава, но все пак искахме да го направим преди да е станало спешно.  В крайна сметка и с малко помощ от съседа, ММ го смени. Ама някъде толкова - 6 седмици минаха от момента, в който видяхме колко е изгнил стълба и трябва да го сменим, и деня, в който го сменихме. Та, оферта от 6-8 седмици в пиков период като сега ми се струва направо нормална, стига само накрая майстора да дойде.

# 56
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Не знам дали е толкова дълго. Падна един вътрешен панел между нас и съседите миналата година. След 2 дни беше поставен чисто нов.  Първият панел ми падна преди Нова година. Писах им! Ай празници, разбирам! Вторият падна преди 10 дни, и третия в петък. Аз ги ъпдейтвам непрекъснато да не остане майсторът с вЧепетление, че един ще сменя, пък като дойде и да се окажат 3! То докато дойде и останалите 10 може да паднат. Още 1-2 бури и колко му е.

# 57
  • London
  • Мнения: 6 732
Заради това е добре да се наема от агенция. Всичко се ремонтира на момента и няма ала бала. Собственика дори не го знам какъв е по народност, нито някога за 10 години съм го виждала и дори името му не знам.Joy

# 58
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Заради това е добре да се наема от агенция. Всичко се ремонтира на момента и няма ала бала. Собственика дори не го знам какъв е по народност, нито някога за 10 години съм го виждала и дори името му не знам.Joy
Е ние сме от агенция де - Wetherop. Агенция от охлюви 😁

# 59
  • Мнения: 9 703
Комшийката ни искаше да сменя нейната част от оградата. Извика няколко фирми на оглед в средата на Септември. Докато й дадат оферта времето се развали и тя реши да изчака до пролетта. Вчера оградата падна и две от платната са буквално на трески. Обади им се да пита кога могат да стартират. Могат по всяко време, но цената от £2650 вече е £4250. Не се включва допълнителна работа, но търсенето на услугите им е по-голямо.

Общи условия

Активация на акаунт