Качествена дограма - 3

  • 29 729
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Varna
  • Мнения: 417
Коя дограма да избера-Саламандър или Кьомерлинг?
Спряла съм се на Ка-Бяло-Ка
С топъл дистанционер, транспортен профил, Обков Мако или Рото.
Имам оферта и от двете и се чудя.
И чета едни чудни коментари, че при Ка стъкла невиреели цветя? 🙄

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 09:00 от beki81

# 46
  • Мнения: 6 294
Фирмата, която ще монтира една и съща ли е? Профилът един и същ клас ли е?
Качеството на монтажа и изработката са водещи в случая! Искайте да отидете в цеха им, да видите готова дограма. На такива снимки се нагледах в последно време, че .....

# 47
  • Мнения: 688
Качеството на монтажа и изработката са водещи в случая! Искайте да отидете в цеха им, да видите готова дограма. На такива снимки се нагледах в последно време, че .....
И това не е гаранция че всико ще е на 100% същото. Препоръчвали са ми фирма, правела страхотен монтаж, човека мерил прецизно и всичко станало точно и качествено, но при мен идва друг човек да мери, съответно трети монтажник и тотален провал.

# 48
  • Мнения: 6 294
A като е съвсем непроверена и се окаже, че има коментари, какви мърлячи са? Какви са шансовете?

# 49
  • Varna
  • Мнения: 417
Фирмите са две различни, но доказали се в град Варна.

  KOMMERLING 88 МД  7,  камери, 88 мм, укрепващ метал е 2мм, обков Рото, 4мм Ка/ 4мм Бяло/4мм Ка – 44 мм +, дистанционер и транспортен профил


 Саламандър  - 76 мм; камери 5, стъкопакет до 48мм,Стъклопакет – до 48 мм, включително двукамерен;
Коефицент на топлопроводимост – 1.2 -1.3 W/m²K;Индекс на шумоизолация – 48 dB;Брой точки на уплътнение на отваряемите част – 2, Обков Мако, 40 мм 4 мм нискоемисийно/4 мм бяло/ 4 мм нискоемисийно+топъл
дистанционер

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 10:30 от beki81

# 50
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Аз в крайна сметка избрах Саламандър.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
beki,от тези двата ,чисто топлотехнически ,Кьомерлинг е по-добър .Има си и средно уплътнение .Сега ,как ще ги изпълнят и каква армировка ще сложат , си зависи само от тях .Пишат каква е дебелината (2мм) ,но няма как да видите какво има вътре .
 Не съм видна цветарка ,но имам няколко маслини ,фикус ,антуриум ,мини роза .Не стоят до прозорците ,на около 3 м.са ,но си се развиват много добре .

# 52
  • Varna
  • Мнения: 417
Много ви благодаря.
Както винаги чудесно ме насочихте.
Отделно, че и разлика в цената почти няма.

# 53
  • Мнения: 6 294
При такава разлика в профилите като клас - Кьомерлинг 88!
Това са 6 камерен профил и Кьомерлинг 88 с 3 уплътнения


Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 11:32 от drago_2008

# 54
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Само че имайте в предвид, че повечето дограми ги правят целите или част от тях рециклирани. Или производството е някъде си....На Саламандър 76 мм си пише, че е произведена в Германия.
Говорихме си с човека, който монтира при нас......

# 55
  • Varna
  • Мнения: 417
Да, това ще го видя.
Където отидох за оферти всички бяха изключително учудени от избора ми на Ка-бяло-ка. Изложението ни е югозапад, но сме с голяма веранда и реално няма да влиза пряка слънчева светлина.
Държа да е топло, лятото е кратко

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Всички фирми , производители на дограма,по европейските нормативи , са задължени да рециклират. Просто ,всяка от тях влага различен процент рециклация в крайния продукт .Или , например Саламандър прави най-външния слой на бялата ПВЦ от чист нерециклиран продукт, за да е по-устойчива на стареене .Това няма отношение към здравината ,а към чисто визуалния аспект след време .Колкото и да е здрав профилът ,не може да гарантира качествен краен продукт ,защото човешкият фактор в БГ  може да опропасти всичко .
  Дори с  един нов Рехау Генео, който от нов продукт на база фибростъкло ,не може да се изпълни прозорец с дължина над 1м .от бял профил или какъвто и да е размер прозорец от цветен (по-тъмен профил) ,без да поставят арматура в него .Това ме навежда на мисълта ,че арматурата и обковът  са много по-важни ,когато сравняваме различни производители при сходен клас  ПВЦ профили .

# 57
  • Мнения: 6 294
То няма дограми, в които не се използва рециклиран материал Wink Изискване към производителите е. Тук вече разликата в качеството идва от "добавките", които се слагат, а Кьомерлинг не пестят там. Профилите 88 с алуминиева капачка ни ги внесоха от Германия, не се държат на склад.

# 58
  • Мнения: 688
То няма дограми, в които не се използва рециклиран материал Wink Изискване към производителите е. Тук вече разликата в качеството идва от "добавките", които се слагат, а Кьомерлинг не пестят там. Профилите 88 с алуминиева капачка ни ги внесоха от Германия, не се държат на склад.
Вие май се занимавате с дограми, може ли да ми кажете ценови диапазон на един размер прозорец 250х150 с три крила и само средно отваряемо (и на ножица), бяла? (може и на лично съобщение)

# 59
  • Мнения: 6 294
То няма дограми, в които не се използва рециклиран материал Wink Изискване към производителите е. Тук вече разликата в качеството идва от "добавките", които се слагат, а Кьомерлинг не пестят там. Профилите 88 с алуминиева капачка ни ги внесоха от Германия, не се държат на склад.
Вие май се занимавате с дограми, може ли да ми кажете ценови диапазон на един размер прозорец 250х150 с три крила и само средно отваряемо (и на ножица), бяла? (може и на лично съобщение)
Здравейте, съжалявам, но не мога да Ви помогна. Малко по-различен вид строителна дейност професионално развиваме.

Общи условия

Активация на акаунт