Дванайсети клас(2021-2022) - Изборът

  • 56 436
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 484
A какво е това ниво В2.2, това не е ли В2. Поне учебниците, които аз купувах следваха тази логика
А1.1, А1, А2.1, А2, В1.1, В1 и В2.1, В2

# 16
  • столицата
  • Мнения: 3 796
Явно аз съм си го измислила нивото В2.2😁

# 17
  • Мнения: 6 706
Общата европейска рамка няма подразделения, но условно нивата се разделят на 2:
А1 - А1.1 + А1.2
А2 - А2.1 + А2.2
В1 - В1.1 + В1.2
В2 - В2.1 + В2.2
С1

# 18
  • Мнения: 1 141
Мога ли пак да си поставя въпроса? Може ли някой да каже къде да търся информация какъв брой студенти ще приема СУ тази година?

# 19
  • Мнения: 6 706
Мога ли пак да си поставя въпроса? Може ли някой да каже къде да търся информация какъв брой студенти ще приема СУ тази година?

Няма информация за следващата уч.година.
Ще бъде качена някъде около м.юни след последните изпити от КСК.

Ще можете да се запознаете предварително през м.март когато бъде публикувано проект решение на министерски съвет. Миналата година в сайта на МОН мисля, че публикуваха проектите.

# 20
  • Мнения: 1 141
Благодаря! Значи вероятно съм гледала информация за миналата година.

# 21
  • Мнения: 1 194
Малко ви изтървах напоследък.
Имаше родителска среща за матурите тази седмица при нас. Беше онлайн, но аз не успях да се прибера и да се включа. Детето се включи и каза, че всичко му е ясно 🤣
Другата седмица ще подават заявленията за матурите. Толкова знам!
Чакам предварителните изпити, че да му набия канчето, че само с приказки не става!

Амбър, благодаря че продължаваш да се грижиш за темата 🥰

# 22
  • Мнения: 1 265
В предишните теми някой беше споменал, че оценките от ДЗИ няма да се смятат и да влизат към общия успех от дипломата.
Това сигурно ли е?

Има ли някакво писмо или норм. документ, откъдето да сте го прочели?
И отнася ли се за третата матура- Дзи по желание?Важно е за избора.!

Питам, защото от някои училища твърдят, че тези оценки от ДЗИ ще се калкулират в общия успех!   Което влияе на общия бал, който се изисква някъде като коефициент!

# 23
  • Мнения: 21 455
Сигурно е от повече от пет години.
Общият успех в дипломата за средно образование се формира като средноаритметична оценка с точност до 0,01 от средноаритметичните оценки, вписани като окончателни оценки по чл. 30, ал. 1 и 2 по учебните предмети, изучавани в задължителните часове, и от средноаритметичните оценки, вписани като окончателни оценки по чл. 30, ал. 1 и 2 по учебните предмети, изучавани в избираемите часове.

# 24
  • софия
  • Мнения: 2 543
В предишните теми някой беше споменал, че оценките от ДЗИ няма да се смятат и да влизат към общия успех от дипломата.
Това сигурно ли е?

Има ли някакво писмо или норм. документ, откъдето да сте го прочели?
И отнася ли се за третата матура- Дзи по желание?Важно е за избора.!

Питам, защото от някои училища твърдят, че тези оценки от ДЗИ ще се калкулират в общия успех!   Което влияе на общия бал, който се изисква някъде като коефициент!
Доколкото разбрах от онлайн родителската среща ,ДВЕТЕ оценки от ДЗИ имат стойност по 1/3 от цялата диплома.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 960
Нашите подадоха вече заявлението за ДЗИ. След дълго колебание синът ми избра философия за втора матура. За кандидатстването в Холандия няма значение какво ще държи.
Днес мина и интервюто за университета в Бреда. Приет е. Остана да се яви на IELTS.

# 26
  • Мнения: 1 141
И аз малко се обърках. Досега действително ДЗИ-та имаха тежест на 1/3 от дипломата. Сега обаче, четейки чл. 31 от Наредба № 11/01.09.2016 г. за оценяване на резултатите от обучението на учениците /цитирано и от Дидева/, изглежда, че дипломата се формира само от оценките от изучаваните във втория етап предмети. Тоест оценките от ДЗИ-та ще бъдат вписани в нея, но няма да имат роля при изчисляване на успеха. Например, ако средният успех от изучаваните предмети е 6,00, а от ДЗИ-та имаш успех 5,40 и 5,60, успехът ти в дипломата ще остане 6,00. Правилно ли разбирам?

# 27
  • софия
  • Мнения: 2 543
Ама вчера ми го казаха това за 1/3 от дипломата за ДЗИ -тата. Хептем се обърках.Angry

# 28
  • София
  • Мнения: 12 015
Мисля, че единственото релевантно е това, което пише в нормативните документи, а не кой какво е казал. Нещо объркващо няма, пределно ясен е текстът.

# 29
  • софия
  • Мнения: 2 543
Мисля, че единственото релевантно е това, което пише в нормативните документи, а не кой какво е казал. Нещо объркващо няма, пределно ясен е текстът.
чл. 31 от Наредба № 11/01.09.2016 г Това ли да чета?Инженер съм, не юрист...

Общи условия

Активация на акаунт