Отлепване на плодното сакче

  • 4 639
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен
Преди 10 дена получих кръвоизлив, веднага ме приеха в болница, сложиха ми една с-ма но шпа, 2х1 инжекция болкоуспокоявищи, хапчета - утрогестан, но шпа и спазмалгон. Лежах 5 дена тъкмо щяха да ме изпишат и на прегледа се установи, че имам малко отлепяне и съсирек и сега още 5 дена съм на терапия утре ще ме прегледат отново и много съм притеснена. А забравих да кажа, че съм в 9г.с

# 16
  • Мнения: 12
Здравейте, момичето! Благодаря, че споделяте своя опит, понякога е много по-полезен от лекарските севъте или по-скоро липсата на такива. Преди 4 дни отидох на преглед в спешен кабинет в Св. София, тъй като имах болки в изправено положение + кафеникаво зацапване. Аз съм в 9г.с. с 2 предишни оборта и веднага си помислих най-лошото. Лекарят, който ме прегледа установи 'рехава недобре закрепена структура в предна стена на околоплоден сак'. Изписа ми Утрогестан 2х2к и Но-шпа 3х2т. Нямаше препоръка за постоянен покой и лежане, и въпреки, че гледам да почивам макар и не през повечето време, продължавам да забелязвам леко кафеникафо зацапване. След 2 седмици съм на преглед. Определено от днес нататък почти няма да мърдам от леглото... Явно това е най-сигурният начин да предпазя мен и плода.
Благодаря Ви от все сърце.

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами.
Първа бременност ми е на 24 години съм, гинекологични и други проблеми не съм имала, сравнително бързо забременях, минах преди това прегледи и изследвания казаха, че всичко ми е наред и да действаме, започнах с фолиева киселина.
Искам също да се включа, тъй като и аз съм с подобен проблем и много притеснена.
Работя тежка физическа работа, казах че съм бременна, но въпреки това ме оставиха да вдигам сравнително тежки неща (мисля че от това се получи проблема). Вечерта след този работен ден получих много слабо светло-кафяво зацапване и така продължи 8 дни, през които пиех дуфастон, но-шпа и Огестан. Онзи ден бях отново на преглед след като получих сравнително силно червено течение, вече се виждаше, че имам отлепяне на плодния сак, но въпреки това в 7г.с бебко има пулс, които е нормален и всичко друго се развива добре. Освен дуфастон, но-шпа и Огестан ми дадоха и Алеракт хапчета и вагинални глобули, почивам много, в болничен съм, гледам предимно да лежа. Вече втори ден все още имам червено зацапване, което не е силно. Искам да има надежда, че това нещо ще се залепи и всичко ще е наред... Но изпадам с депресия и ме е страх. При вас как беше целия този ужас, има ли шанс за позитивен изход?
❤️

Последна редакция: нд, 06 ное 2022, 08:15 от djel1

# 18
  • Мнения: 94
Здравейте мили мами.
Първа бременност ми е на 24 години съм, гинекологични и други проблеми не съм имала, сравнително бързо забременях, минах преди това прегледи и изследвания казаха, че всичко ми е наред и да действаме, започнах с фолиева киселина.
Искам също да се включа, тъй като и аз съм с подобен проблем и много притеснена.
Работя тежка физическа работа, казах че съм бременна, но въпреки това ме оставиха да вдигам сравнително тежки неща (мисля че от това се получи проблема). Вечерта след този работен ден получих много слабо светло-кафяво зацапване и така продължи 8 дни, през които пиех дуфастон, но-шпа и Огестан. Онзи ден бях отново на преглед след като получих сравнително силно червено течение, вече се виждаше, че имам отлепяне на плодния сак, но въпреки това в 7г.с бебко има пулс, които е нормален и всичко друго се развива добре. Освен дуфастон, но-шпа и Огестан ми дадоха и Алеракт хапчета и вагинални глобули, почивам много, в болничен съм, гледам предимно да лежа. Вече втори ден все още имам червено зацапване, което не е силно. Искам да има надежда, че това нещо ще се залепи и всичко ще е наред... Но изпадам с депресия и ме е страх. При вас как беше целия този ужас, има ли шанс за позитивен изход?
❤️
Ще се оправиш няма страшно аз бах така в 8г.с със силен кръвоизлив, приеха ме в болницата лежах 10 дена, изписаха ме със останал съсирек, които се махна след 1 месец. Бях на легло около 2 месеца, пиех по 21 хапчета на ден и инжекции Хориомон 5бр 🤮, а зацапване имах още един месец след изписването. Сега съм 36г.с и всичко е наред, стискам ти палци и бързо да се оправяш ❤️❤️❤️

# 19
  • Мнения: 5
Здравейте! Споделям и моята история с отлепен плоден сак. Още от началото на бременността получавах спазми, подобни на слаба предменструална болка. Първата лекарка, при която се следих ми казваше, че са напълно нормални и ако продължават повече от половин час да взема но-шпа. Аз толкова продължителни спазми нямах, но все пак пих няколко пъти хапче. На последния преглед при нея в 8г.с. отново споделих за тези болки и ми отвърна, че не са притеснителни.
В 9г.с. отидох на преглед при друга лекарка и се установи, че има отлепване на хориона. Тя ми каза, че тези спазми изобщо не е хубаво да ги получавам и че трябва да съм на терапия с но-шпа 3 пъти х2т. + Утрогестан 2х2т. на ден. Лежах три седмици, ставах само за основни нужди. Вече съм в 12г.с. и сакчето напълно се е залепило. Hug
Съветвам всички бъдещи мами, ако чувстват някакъв дискомфорт и им се казва, че е нормално, да търсят второ мнение преди да се успокоят, че всичко си е в реда на нещата.

Общи условия

Активация на акаунт