Синдром на неспокойните крака

  • 3 300
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 632
Здравейте, има ли някой с такава диагноза или информация за това състояние. Мисля, че имам такъв синдром и не мога да спя от него, ужасно е, ако някой се е справил с това, моля да пише.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 107
Направете си изследвания, вижте нивата на желязо, магнезий и отидете на доктор.
Имах временен проблем (5-6 меееца) но го реших и симптоматиката отшумя.  Бъбрекът ми беше болен.

Съчувствам, истински.

# 2
  • Мнения: 594
Имах го докато не започнах да приемам желязо и скоро не се е случвало.

# 3
  • Мнения: 4 009
Магнезий и/или желязо. След около месец се оправя, при спиране се появява отново. Наследствено е, до колкото знам постоянно излекуване няма, трябва да се поддържа ниво на витамините.

# 4
  • Мнения: 419
И аз съм така през последните няколко месеца. Имам чувството, че краката ми парят и има някакво напрежение в тях като че ли, често ги мокря с душа със студена вода и малко минава. На другия ден отново. На какъв лекар трябва да се отиде? Скоро си правих кръвна картина и всичко беше наред.

# 5
  • Мнения: 632
Изследвала съм желязо беше добре. А магнезий не съм, даже не знам дали се изследва в Бг.
Tytti, ти изследва ли желязо или започна прием без изследване и след колко време изчезна?
Ms. Gorgeus, как разбра, че е от бъбрек или си имаше болка. Аз имам камъни в бъбреците, но не ме боли, дали може да е от това?

# 6
  • Мнения: 594
Започнах да го приемам като забременях, защото кръвното ми беше 85/55 и отделно бях с кървене. След секциото беше направо желязодефицитна анемия и ме наблъскаха с оелязото и се наложи и вкъщи да продължа приема му.

# 7
  • Мнения: 4 204
Точно така, железен дефицит може да причини синдром на неспокойните крака. Заместване решава въпроса. Често дават прегабалин за успокояване на симптомите, но той само ги подтиска, не ги лекува, а и аз лично не съм фен на цялата им група, дават доста странични ефекти при ограничени основни.
Магнезий се изследва на практика навсякъде по лаборатории.
Майка ми имаше подобни оплаквания след операция за счупена бедрена кост, беше с доста тежка кръвозагуба, наложи се кръвопреливане- Не съм имала възможност да я водя до лаборатория и пи желязо без изследване. Имаше полза, но вече не помня след колко време.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравейте, момичета! Проверете си и феритина, той отговаря за железните запаси в организма, не се гледа само желязото. Иначе и аз от няколко месеца страдам от нещо, което ми прилича на този синдром. При мен обаче често има проблем с походката, докато се раздвижа. Краката ми се схващат Sad Адски неприятно е и много се измъчвам. Какви са/бяха Вашите симптоми? Аз имам чувството, че притискам нещо при сядане и се получава това схващане. Иначе вечер трудно се намествам, спя с възглавница между краката. И вечно са ми студени. Пробвах лекарства от рода на Прегабалин, ужасно ми действат

# 9
  • Мнения: 5 820
Здравейте, момичета! Проверете си и феритина, той отговаря за железните запаси в организма, не се гледа само желязото. Иначе и аз от няколко месеца страдам от нещо, което ми прилича на този синдром. При мен обаче често има проблем с походката, докато се раздвижа. Краката ми се схващат Sad Адски неприятно е и много се измъчвам. Какви са/бяха Вашите симптоми? Аз имам чувството, че притискам нещо при сядане и се получава това схващане. Иначе вечер трудно се намествам, спя с възглавница между краката. И вечно са ми студени. Пробвах лекарства от рода на Прегабалин, ужасно ми действат

    Тези болкоуспокояващи имат доста странични ефекти. Когато се приемат, се чувстваш ужасно. Могат да те увредят нещо друго.
 
    И аз имам недостиг на желязо. Феритинът е нисък. И други показатели от ПКК са ниски. Но не вярвам да е поради липса на желязо да се получават тези схващания. Приемах желязо 3 месеца и желязото се стабилизира. Също и Феритинът се стабилизира. Също и другите показатели от ПКК долу-горе се стабилизираха. Но тези схващания по тялото останаха.

    А движете ли се достатъчно? Сигурно имате изкривяване на гръбначния стълб и оттам да са тези болки и схващания по тялото.

Общи условия

Активация на акаунт