Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 4

  • 16 245
  • 389
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, пиша в пика на тревожността си. Ще започна с това, че в 5 г.с направих спонтанен аборт. Следя се паралелно при двама доктори, като и двамата казаха да чакам сама да се изчистя. Днес, три седмици по-късно кръвотечението макар и слабо продължава да е на лице. Което ме накара да пусна отново ЧХГ , като резултата е 331. В деня на аборта беше 250, три дни след него 150, и днес на трета седмица това 331 ще ме побърка. Случвало ли ви се да пада и да се покачва чхг. При една извънматочна така ли трябва да вървят стойностите?

# 376
  • Мнения: 1 182
Littlepiggy, за ЧХГ не мога нищо да кажа, но 3 седмици ми се струват доста време от началото на спонтанния аборт. Имаше ли обилно кръвотечение с парченца лигавица?
Докторите видяха ли сак в матката? При мен сакът при първото прокървяване вече се беше деформирал и разлепил, а 2 дни по-късно със засилване на кървенето, беше вече съвсем деформиран. Но моят аборт беше в по-късна седмица (7ма).

# 377
  • Мнения: 370
Здравейте и аз да споделя моята история, не съм вярвала, че може да ми се случи, но живота ти поднася всичко. 10 години опити за бебе, два неуспешни ин витро опита, без никакъв положителен резултат. Последната година вадих яйцеклетки на естествен цикъл и само една оплодена и замразена. Бях решила да правя трансфер, но нещо ме бутна да си пусна уреа, мико и хламидия, и хоп изненада уреа положителна, излекувах я, после излезе хламидия положителна, излекувана от един курс антибиотици, и в месеца в който чаках да ми дойде да ходим за трансфер, хоп бременна, и то естествено... след толкова години опити най накрая видях положителен резултата, за съжаление ИМ, при резултат 4700 чхг( чхг се удвояваше нормално), на 25.03 трябваше да съм на преглед, не го дочаках, на 24 зверски болки в кръста, после в корема, и по спешност спукана тръба и кръв в корема. Рязаха ме. Не
беше лапароскопски. Изследвала съм тръби 2015, бяха ок, не бяха нагънати и бяха пропускливи. Сега при операцията накарах доктора да види, дали другата е ок, каза че е добре. Но дали да не направя за всеки случай цветна снимка на лявата, която остана. Какво е вашето мнение? Колко време ви дадоха за възстановяяване след премахната тръба и кога подновихте опитите?

Съжалявам за преживяното!
Аз също минах през ИМ но бях с лапароскопия  и изчаках 9 месеца. През това време лекувахме хламидия. След като я излекувах бях решила да направя снимка, но много ме притесняваше изследването. Четох, разпитвах и просто си ме беше страх. Малко безразсъдно от наша страна, но решихме да направим опит около овулацията. Забременях и всичко се разви нормално.
 
Според мен хламидията е причина за сраствания и така тръбите стават непропускливи. Колкото и да са я гледали отвън, не мисля, че са я огледали итвътре. Тъй  като за целта се искат специални условия, които са далеч от оперативната маса.
Според мен е хубаво да изчакате минимум 3-6 месеца преди да започнете с опитите. Това е операция и дори отвън всичко да изглежда ок, не се знае дали отвътре всичко е зараснало.

Успех!

# 378
  • София
  • Мнения: 3 018
Лили, знам, че е възможно да се получи такова покачване и спадане и тогава се препоръчва абразио./ дано не бъркам израза/ Консултирай се с трети лекар. Три седмици не е нормално да продължава.

# 379
  • Мнения: 9
Ще се консултирам и с трети лекар. Освен в деня на аборта обилно кръвотечение не съм имала. И съсиреци не съм имала,  на ежедневни превръзки дори я карам. Част от паниката ми идва и от това, че в сряда заминаваме на почивка и се връщаме в понеделник. Докторката я достраша да пробва с медикаменти за контракции на матката, с които да доизхвърля, защото няма да съм и под око. Надявам се да не е извънматочна. На прегледа се видя сравнително изтънена лигавица, което леко ме успокоява.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 00:49 от Littlepiggy

# 380
  • Мнения: 1 182
Изчистването с медикаменти е по-щадящо и безопасно, отколкото абразио. Така че ако се налага да се доизчиства, настоявай за медикаменти.
Наистина направи още една консултация, да се види как се развива лигавицата. 5та седмица е съвсем в началото, така че ми се струва логично да не си имала удебелена лигавица, реално това е само няколко дни след овулацията. Изобщо имало ли е имплементация? По принцип имплементацията се случва 5-10 дни след оплождане. При теб видяха ли плоден сак в матката?

# 381
  • Мнения: 9
Ами всъщност 1 час преди да отида на първи преглед за потвърждаване на бременноста получих обилно кръвотечение и така и нищо не видяха. Само жълтото тяло/течност в левия яйчник. Биохимична бременност мисля, че го нарече докторката. Ние проследяваме овулация и със сигурност е било 5г.с , което е доста ранно за моите странни стойности. Мисля, докато не се върна в понеделник да не предприемам нищо и после ще пробваме с медикаменти.

# 382
  • Мнения: 1 130
Littlepiggy, ако имаш възможност пусни още едно ЧХГ преди да заминеш на почивка. По принцип падане и нарастване пак не е добре, особено на фона на кървене. Ако пак е нагоре отивай някъде с добра техника да огледат добре и матката, и тръбите, и шийката даже.
Струва ми се ниско ЧХГ дори и за извънматочна в 8г.с., но при нея няма много правило какво трябва да е. Може да пада и да нараства, да се задържа на една стойност... При мен ЧХГ беше 660 в 7+0г.с., имах обилно кървене още от 5+2г.с., но при мен много рано стана ясно, че вероятно е извънматочна, защото бях след инвитро и стриктно следях стойности през два дни, както и имах прегледи на всеки 2-3 дни, за да се видим къде. Накрая ме приеха в болница, на другия ден се видя в тръбата и ме оперираха.
Желая ти да е "малкия дявол" при теб и да има остатъчно ЧХГ заради нещо задържано, а не заради извънматочна, но дори в такъв случай трябва да се огледа и да се изчисти всичко нужно.

# 383
  • Мнения: 1 007
Аз бих те посъветвала по най-бързия начин да отидеш да те видят някъде с ехограф. Ако си в София, може да пробваш в Токуда.

# 384
  • Мнения: 1 890
Аз също бих отишла до майчин дом или Токуда

# 385
  • Мнения: 57
Здравейте, бих помолила за малко помощ 🌝 на 25.03 имах инсиминация, като се установи, че е полужителна след направени кръвни тестовете последния правен на 12.04 прикача снимка. Днес бях на преглед и не се видя плоден сак. Каза ми утре да си пусна нов тест. Цикъла ми беше странен месец март и не знам как да го смятам на 11.03 получих кафеникаво зацапване до 15.03 като вече си тръгна нормално.  Не знам какво да мисля. Благодаря на отзовалите се.

# 386
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 463
Здравейте, бих помолила за малко помощ 🌝 на 25.03 имах инсиминация, като се установи, че е полужителна след направени кръвни тестовете последния правен на 12.04 прикача снимка. Днес бях на преглед и не се видя плоден сак. Каза ми утре да си пусна нов тест. Цикъла ми беше странен месец март и не знам как да го смятам на 11.03 получих кафеникаво зацапване до 15.03 като вече си тръгна нормално.  Не знам какво да мисля. Благодаря на отзовалите се.
чак при чгх  1000 се вижда на ехограф

# 387
  • София
  • Мнения: 3 018
Пеперуда, можеш да проследиш развитието на чхг за момента.

# 388
  • Мнения: 57
Чакам резултати следобед

# 389
  • Мнения: 9
Здравейте, ъпдейт от мен. Днес става 1 месец от спонтанния аборт и кръвотечението продължава. ЧХГ 138, на обяд съм при гинеколожката за последен преглед след който ще пристъпим към МА. Странно ми е обаче, че каза с 1 хапче ще го направим, а аз навсякъде чета, че  хапчетата са 2 броя.

Общи условия

Активация на акаунт