Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 4

  • 16 534
  • 392
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 3 038
Когато се случи тубарен аборт е хубаво след това да се направи проверка на тръбите, за да се знае състоянието им.

# 361
  • Мнения: 370
За съжаление май рядко се случва това, бременността да е тубарна(Извънматочна) и да падне сама.

# 362
  • Мнения: 3
Здравейте,
Имам нужда от вашето мнение.На 26 г
с детенце на 1г 8м.С поликистозни яйчници съм. Последната менструация ми беше на 18.02, след това на 13.03 отново обичайно кървене 5 дни всичко както трябва. Продължи с кафяво зацапване от време на време, което ме накара да направя тест, който беше положителен. Отидох на преглед, който не показа нищо. Нищо не се видя нито в матката, никъде. Пуснахме ЧхГ, на което стойностите са 19.270, според лекаря е около 4-5 седмица. Ще ги повторим след 72ч.
Според вас тези стойности дали говорят за извънматочна бременност, ако е настъпил аборт не трябва ли да са по-ниски.
Съжалявам за глупавите въпроси!
Моля някой с подобен опит да сподели

# 363
  • София
  • Мнения: 3 038
само от едно изследване на чхг няма как да се каже какво е, трябва да се следи. на ехофграф може да се види нещо чак след 1000 чхг

# 364
  • Мнения: 46
Здравейте на 26г съм имам две деца но искаме и трето правихме опити като последен цикъл 26.02 овулация на 11.03,12.03 на 21.03 ЧХГ 14,22,23.03-59,22,25.03-151,45,28,03-535,43,02.03-3635,90 и вчера бях на преглед 5г.с и доки каза че има бременност , но не вижда нищо .. и сега съм много притеснена вика ме пак в петък но много се притеснявам да не е извън маточна нямам нито зацапване нито нищо освен леки болки в кръста . Какво мислите ?

# 365
  • София
  • Мнения: 3 038
най-вероятно не вижда ембриончето още, раничко е Simple Smile не виждам повод за притеснение

# 366
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Ако правилно разбирам, че на 21.03. ЧХГ е било 14, а на 02.03. - 3600, би трябвало вече да се вижда нещо при подобни стойности.
Но щом ПРМ ти е била на 26.02, това значи, че днес си 5гс+3 и наистина може и да е още рано, за да се види. Моите бременности се виждаха от 5гс + 3/4 дни. Но при някои се вижда по-късничко.

# 367
  • Мнения: 46
Ако правилно разбирам, че на 21.03. ЧХГ е било 14, а на 02.03. - 3600, би трябвало вече да се вижда нещо при подобни стойности.
Но щом ПРМ ти е била на 26.02, това значи, че днес си 5гс+3 и наистина може и да е още рано, за да се види. Моите бременности се виждаха от 5гс + 3/4 дни. Но при някои се вижда по-късничко.
Дано и при мен е така 🙏🏻

# 368
  • Мнения: 92
Здравейте и аз да споделя моята история, не съм вярвала, че може да ми се случи, но живота ти поднася всичко. 10 години опити за бебе, два неуспешни ин витро опита, без никакъв положителен резултат. Последната година вадих яйцеклетки на естествен цикъл и само една оплодена и замразена. Бях решила да правя трансфер, но нещо ме бутна да си пусна уреа, мико и хламидия, и хоп изненада уреа положителна, излекувах я, после излезе хламидия положителна, излекувана от един курс антибиотици, и в месеца в който чаках да ми дойде да ходим за трансфер, хоп бременна, и то естествено... след толкова години опити най накрая видях положителен резултата, за съжаление ИМ, при резултат 4700 чхг( чхг се удвояваше нормално), на 25.03 трябваше да съм на преглед, не го дочаках, на 24 зверски болки в кръста, после в корема, и по спешност спукана тръба и кръв в корема. Рязаха ме. Не
беше лапароскопски. Изследвала съм тръби 2015, бяха ок, не бяха нагънати и бяха пропускливи. Сега при операцията накарах доктора да види, дали другата е ок, каза че е добре. Но дали да не направя за всеки случай цветна снимка на лявата, която остана. Какво е вашето мнение? Колко време ви дадоха за възстановяяване след премахната тръба и кога подновихте опитите?

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 13:48 от Imi-89

# 369
  • Мнения: 296
Imi-89, аз изчаках около година за опитите след махане на тръба /лапароскопски/. Аз лично направих снимка, за да съм спокойна. Щом лекаря по време на операция е видял и другата тръба, може би е достатъчно, но все пак нека и други дами да се изкажат. Възможно е тръбата ви да се е увредила след уреаплазмата. Вие как я излекувахте, дали си спомняте?

# 370
  • Мнения: 92
Imi-89, аз изчаках около година за опитите след махане на тръба /лапароскопски/. Аз лично направих снимка, за да съм спокойна. Щом лекаря по време на операция е видял и другата тръба, може би е достатъчно, но все пак нека и други дами да се изкажат. Възможно е тръбата ви да се е увредила след уреаплазмата. Вие как я излекувахте, дали си спомняте?

Със вибрамицин, 7 дена, 2х1 таб. Двамата пихме.
Не е ли много година. Аз съм вече на 35, времето малко почва да ме притиска.

# 371
  • София
  • Мнения: 3 038
щом е коремна  операция може би е добре да се изчака 2-4 месеца, иначе след лапароскопската дават зелена светлина веднага. година е много според мен.

# 372
  • Мнения: 296
Може и да е много, но ми казаха поне 6м., така или иначе психически не бях ок...

# 373
  • Мнения: 1 890
Уреа и микоплазмата и хламидия та водят до сраствания, така че може и това да е причината.

Аз лично не направих цветна снимка след моята извънматочна, тъй като дори да ми покаже проходимост не ми дава сигурност, че няма да се повтори. Единствено се изследвах за урея/микоплазма и хламидия.

# 374
  • Мнения: 92
А кога да чакам цикъл момичета? Един път дойде след операцията точно, а следващия кога да го чакам? Не съм изследвала ЧХГ, колко е паднал и до къде, ама ориентировъчно, и нормално ли е някакво течение, прозрачно е и е лепкаво, няма миризма.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт