Бързи здравословни въпроси и отговори – 33

  • 24 930
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 327
Благодаря за отговорите.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 14:54 от Чакалката

# 46
  • Мнения: 48 009
Вагиналния ехограф не може да вкара инфекцията пп-навътре от там, къде та си е по начало- влагалището. Той не навлиза в матката. По-скоро с тия киснения можеш да си докараш нещо, а и не знам защо искаш да отлагаш лечението, не знам с какво би помогнало това. Естествено, че има всякакви лекарства и методи, които да се ползват по време на 1 триместър, включително против гъбички.

# 47
  • Мнения: 424
Здравейте!

Родих преди по-малко от година.

Още на 1я преглед в 6г.с. ми откриха гъбички, бяха се появили точно със забременяването, както са казали и преди мен - не е рядко явление. Пулс чухме в 8г.с. или 9г.с. - с вагинален ехограф. До 13г.с. винаги са ме преглеждали с вагинален ехограф, дори и по време на лечението на гъбичките. Редовно сме пускали и микробиология. Не е имало проблем. Изчезнаха окончателно след раждането, преди това бяха на етапи. Лекували сме ги от самото начало с подходящи за етапа глобули, след 12г.с. лечението се смени с малко по-силни глобули + крем. Не е нищо страшно, лекарите го срещат постоянно. Бъдете спокойна.

Лека бременност! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 54 613
Как може киснене на бременна жена?!
Нали освен с гъби и с чревни бактерии ще се сдобиеш? Мислете малко.

# 49
  • Мнения: 1 327
Как точно от 5мин с лайка ще се сдобия с чревни бактерии? Мисля достатъчно, така че си спести назидателния тон.

# 50
  • Мнения: 667
Здравейте група от известно време имам горчив вкус в устата ,минава бързо и не е толкова натрапчиво ,но все пак се чудя от какво може да е.
Пия витамини калций, магнезий и витамин Д дали е възможно от тях?

# 51
  • Мнения: 5 885
Не вярвам да е от добавките.
По-скоро може да се дължи на някаква лека инфекция в устата - бактериална, гъбична... Или пък на нещо банално, като тръгнал да се разваля зъб.
Може да се провокира от определени храни и напитки, също така. Като спорадично консумирам "Red Bull", винаги ми се появява кофти метално-горчив вкус в устата.
Вероятно има и доста други причини за това състояние.

# 52
  • Мнения: 667
Не вярвам да е от добавките.
По-скоро може да се дължи на някаква лека инфекция в устата - бактериална, гъбична... Или пък на нещо банално, като тръгнал да се разваля зъб.
Може да се провокира от определени храни и напитки, също така. Като спорадично консумирам "Red Bull", винаги ми се появява кофти метално-горчив вкус в устата.
Вероятно има и доста други причини за това състояние.

Ядох филия а лютеница и сирене 😅 точно преди това.
А като влязох да прочета в гугал ми стана лошо , включително и болести на кръвта

# 53
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте, имам въпрос свързан с Вентолина. Предписан е за инхалации - 1мл. Вентолин и 1мл. физиологичен разтвор. Тъй като българският го няма никъде, се сдобих с турски:

Рзбрах, че медикамента в двата Вентолина е в различно колоичество. Може ли да ми кажете 1мл от българския на колко мл от турския отговаря. Консултирах се с лекар и с аптекар, отговорите бяха абсолютно противоречиви и за това моля някой запознат да ми помогне с дозата.

# 54
  • Мнения: 379
Към жената с точките - не сте ли мислили, че може да е от ваксината?

# 55
  • Мнения: 424
Здравейте! Аз съм жената с точките.

Честно казано си го помислих, но втората ми доза беше края на м.Август и ми се струваше доста дълго време от Август до Декември да се появят чак в Декември. Но предвид, че още няма достатъчно изследвания, да, не го изключвам като възможен вариант, прочетох и за точките и за синините - че хора са ги имали не при ваксина, но при изкаран Ковид.

Благодаря за информацията! Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5
Здравейте,мами! Някой знае ли какво е "лека микроанизоцитоза"? Май става дума за анемия? Thinking  В моето семейство има хора с анемия,нищо чудно и аз да съм развила.

# 57
  • Мнения: 1 327
Здравейте,мами! Някой знае ли какво е "лека микроанизоцитоза"? Май става дума за анемия? Thinking  В моето семейство има хора с анемия,нищо чудно и аз да съм развила.
https://www.hapche.bg/meditsinski-rechnik/anisocytosis

# 58
  • Мнения: 667
Здравейте получих бодеж силно от ляво под ребрата.. не знам нерв ли е или какво🤔

# 59
  • София
  • Мнения: 9 939
Скрит текст:
Личния лекар ми предписа този ЛЕВОКСА таблетки 500 мг    (болки в гърло и хрема, 3ти ден).
Гаден ли е и ако го започна - колко време ще трябва да чакам, понеже трябваше да си пусна определени кръвни изследвания...
Все забравям пробиотика 4ч преди или след приема на ант-к? на 24ч е.

Общи условия

Активация на акаунт