Седми клас 2021-2022 Тема 5

  • 29 858
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 229
Ще я пропуснем. Я по добре да си ходи на тренировки там. И без това, ако му спомена за олимпиада, ще ме изгледа доста многозначително и току-виж си помисли, че лудата му майка съвсем е превъртяла.

# 46
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Здравейте, момичета! Доста сте изписали...
Аз не съм писала, ама нямах сили. Нещото дето се опитваше да ни събори (и успя) се оказа Ковид. Вкъщи всички сме с различни симптоми, като само ММ и наборката са с  + тестове, а аз и каката с отрицателни (нищо, че аз май съм най-зле..). Както бях писала на 3ти януари се почувствах зле (само аз), но въпреки отрицателния резултат от тест, който ми направи свекърва ми, която е мед. лице, усетих, че не е безобидно и реших да не пускам децата на у-ще на 4ти. На другият ден бях с ниска Т, отпадналост и болки в гърдите с наченки на кашлица. Децата взеха да се оплакват от главоболие, а по-късно цъфнаха едната с разстройство, другата с повръщане. ММ вечерта вдигна 38,6Т и на 5ти всички дружно отидохме да се тестваме, като само ММ излезе +. Карантинирахме се ние и на другия ден повикахме от РЗИ да дойдат и да направят повторно тестове на мен и децата. Резултатът - малката +, ние с каката не! Та така за тестовете... Вече се стабилизират нещата като че ли - децата са без оплаквания, ние с ММ само покашляме и подсмърчаме все още.

Иначе, класното по БЕЛ на наборката мина още преди ваканцията, даже има 6 и е много доволна! Това по Мат, обаче ще пропусне, заради карантината. Отделно няма как да се включва в часовете, пропуска много - и материал и тестове, ядосва се, ама това е положението. Ще се опитваме да наваксваме, важното е да сме здрави!

Много работи щях да пиша уж (във връзка с изчетеното), ама ги позабравих...
Поздравления за упоритостта на скиорчето на Skiorche!
Нинче, поздравления за новия покрив! Дано и с ремонта да напреднете бързо и да си се приберете скоро у дома!
Tickles, бързо и леко да минава и при вас!

ПС: Сетих се, че бяхте обсъждали раците...  Ами наборката и тя е рак, даже помня някои от вас от отчетната тема на юлските мами Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 3 484
Моя близка лекарка - известен детски пулмолог, е на мнение, че децата до 15 г. трябва да изградят естествен имунитет към Ковид, преди изобщо да бъдат ваксинирани. Моите и двамата имат такъв от Делтата, без изобщо ние да се заразим от тях. Честно да ви кажа, на този етап се въздържам да ги ваксинирам и причината да го направя ще бъде само изискването на ЗС за пътуване в чужбина. Гледам децата на приятели, които в момента боледуват - някои са позитивни без никакви симптоми, други с главоболие или лека Т само за един ден. А изграждат различен от вакс. имунитет. После, ако се налага не пречи да се ваксинират. Дъщеря ми няколко пъти се оказа в пряк досег до приятели, с доказан Ковид. Ами побъркахме я от тестване и все отрицателна беше, без никакви симптоми.
Виж, хора 18+ или деца със здравословни проблеми съм на мнение, че изобщо не трябва да се замислят да се ваксинират, колкото пъти е необходимо.
Скиорче, ако децата ти бяха 18+ каква точно щеше да е разликата? Ако са до 15 мислиш и не ваксинираш, а ако са нат 18 не мислиш и ваксинираш. Каква е логиката?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 328
Моя близка лекарка - известен детски пулмолог, е на мнение, че децата до 15 г. трябва да изградят естествен имунитет към Ковид, преди изобщо да бъдат ваксинирани. Моите и двамата имат такъв от Делтата, без изобщо ние да се заразим от тях. Честно да ви кажа, на този етап се въздържам да ги ваксинирам и причината да го направя ще бъде само изискването на ЗС за пътуване в чужбина. Гледам децата на приятели, които в момента боледуват - някои са позитивни без никакви симптоми, други с главоболие или лека Т само за един ден. А изграждат различен от вакс. имунитет. После, ако се налага не пречи да се ваксинират. Дъщеря ми няколко пъти се оказа в пряк досег до приятели, с доказан Ковид. Ами побъркахме я от тестване и все отрицателна беше, без никакви симптоми.
Виж, хора 18+ или деца със здравословни проблеми съм на мнение, че изобщо не трябва да се замислят да се ваксинират, колкото пъти е необходимо.
Скиорче, ако децата ти бяха 18+ каква точно щеше да е разликата? Ако са до 15 мислиш и не ваксинираш, а ако са нат 18 не мислиш и ваксинираш. Каква е логиката?
Може би щях да ги ваксинирам, ако не бяха изкарали Ковид, защото принципно съм страхлива и хипохондрична. Но и при двамата мина някак незабелязано, а и ние не закачихме от тях (ваксинирани, мъжът ми и с бустер). Т.е. в нашия случай съм спокойна, че имат защита. Донякъде съм спокойна и, че Омикронът не протича тежко. (Поне 20-тина познати и семействата им го карат в момента или го изкараха тези дни). Статистиката сочи, че доста хора над 20 го карат по-тежко. Затова и сложих границата 18, като не я свързвам с пълнолетието, а с появата на по-сериозна симптоматика.
Честно казано в момента мисля повече за ваксината Гардасил (за девойката), отколкото за ковидните.

# 49
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Знаете ли девойки, кое беше най-страшно, когато беше болна дъщеря ми....страхът, аз съм тревожна личност и страхът ме съсипваше, как диша, колко диша.....не знам, сега отново съм в размисъл за ваксина...
Появи оценка на класно БЕЛ- 5 ца, за утре има теза за Странджата за оформяне на оценка, да видим какво ще измъдри/м. Сега с потрес чакам оценката по математика...

# 50
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз го записах на този ПИ, първо за да видя един независим резултат, в школа която се слави с това, че ПИ се доближават максимално до реалните.
Второ именно, за да тренира тази концентрация от 2 и половина часа. Иначе порешава малко, па поджитка малко игрички, па огладнее, па шоколад му се дояде... Ясно ми е че на самия изпит ще се мобилизират, но какво пък толкова.
Аз вчера го уверих, че няма да се карам, няма да ходи никъде и да се среща с непознати (нещо, което много му тежи), но ще се наложи да отдели 2,5 часа от свободното си време. Но излязох с номера, че изпита по БЕЛ е в началото на втория срок и няма да са толкова натоварени. А изпита по мат. ще е седмица преди ПИ в неговата школа и може да го минем за подготовка и упражнения. И той кандиса.
Ще видим дали в самия ден няма да ми крещи и да се сърди, че съм му загубила времето, както когато го пратих на отворените врати в АК.

За К19 вече се въздържам да говоря, че само тровя себе си. Но се страхувам къде и кога ще избухна и кой ли ще е късметлията, който ще го отнесе Joy

# 51
  • Мнения: 386

Знаете ли от кое помагало е тестът?

# 52
  • Мнения: 1 738
DAMA-BG, със сигурност го имам това помагало в къщи. Довечера ще мога да ти кажа на 100%, сега на прима виста мога само предполагам, че е от това помагало, защото наскоро го купих и разглеждах.
Скрит текст:

# 53
  • София
  • Мнения: 2 328
Тези помагала нямат край:). Ако има и кой да ги решава при вас - искрено и благородно ви завиждам. Приятелки са ми надавали две торби с актуални тестове и помагала, и по БЕЛ и по математика + сборници, но не ми се вярва някога да стигнем до тях:(.

# 54
  • Мнения: 1 738
Skiorche, 95% от помагалата, които съм купила, не са пипнати. Имам лошото предчуствие, че така и ще си останат. Много обичам да купувам такива работи аз, просто е болестно състояние при мен. Обичам да съм подготвена, да имам. Детето не е от моята порода обаче.

# 55
  • Мнения: 8 229
И аз обичам да купувам 🤣 Да имат децата, да не вземат да останат ненаучени.
Само че купувах преди две години за големия. Тези по математика са ползвани, нещата по БЕЛ не ги беше пипнал вкъщи. Той обаче ходеше на уроци по български и там ги носеше и работеха и по тях. Сега малчо ползва само това, което имам вече налично. Нищо не съм купила допълнително. Да мине юни месец у ще се отърва с кеф с голяма част от тях

# 56
  • Мнения: 1 738
DAMA-BG, потвърждавам, че това е помагалото. Експерт съм станала. Ако детето откаже някой пробен, мога аз да се тествам - да видя къде се позиционирам:)

# 57
  • София
  • Мнения: 2 328
DAMA-BG, потвърждавам, че това е помагалото. Експерт съм станала. Ако детето откаже някой пробен, мога аз да се тествам - да видя къде се позиционирам:)
Pipilota:), аз съм готова да се явя на НВО направо😂. Надявам се да вържа по над 90 точки и по двата предмета😉.
Ако някой пробен се дублира, ще взема и аз да се тествам. 🙃 Това ми е постоянният спор с девойката. Как може аз да си спомням нещата от седми клас вече 30 години, с тя да забравя уж научени неща за две седмици.🤐

# 58
  • София
  • Мнения: 759
Това ми е постоянният спор с девойката. Как може аз да си спомням нещата от седми клас вече 30 години, с тя да забравя уж научени неща за две седмици.🤐
[/quote]
Както беше разказала една от мамите тук, като питала децата "А, бе как аз мога да помня стихотворението на изуст от преди години" и дечицата мъдро отговорили - "защото го повтаряш за 3-ти път - веднъж си го учила, после преговор с баткото, а сега и с дъщерята ".
Та, така! Много преговор - отлични знания Grinning
А Мамите с 3 дечица, направо са готови за професура. Joy
Тези дето сме с едно ще си мълчим и ще чакаме помощ от по-знаещите , т.е. тези с двойния и троен  преговор Hug

# 59
  • Мнения: 8 229
Аз правих вкъщи НВО по БЕЛ преди 3-4 години. Тъкмо беше минал изпита и не помня вече каква муха ме беше ухапала, явно през деня някой е коментирал около мен, и вечерта седнах пред компютъра и го направих. Разбира се само първи модул. Не помня вече колко бяха, но изкарах около 50т и то без тезата, щото нея нямаше как да си я оценя сама. Почти всичко от граматиката на някакъв нюх го карах и на силно ръждясяли знания. Не можах да отговоря на всички литературни въпроси, но аз за Лазо и компания последно съм чела преди 30 години и изобщо не ги помня.

Общи условия

Активация на акаунт