Шестокласници 2021/2022 - 2

  • 33 499
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 255
В нашия клас са правили досега само два или три преразказа.Тези не са нито писани, нито проверявани.По Мат няма да плащаме за уроци, но БЕЛа като гледам ще е две години курсове.При нас също преди два месеца беше доста трудно с внушенията, но някакси свикнаха с това какво се очаква от анализите.

# 16
  • Мнения: 3 044
Не ходи на курсове и уроци, освен англ. С баща му се занимаваме понякога по мат.и БЕЛ.

# 17
  • Мнения: 380
Благодаря за темата!

# 18
  • София
  • Мнения: 5 758
Благодаря за новата тема и аз!
До Косачи е нашият клас.

# 19
  • Мнения: 913
Все по-упорито се говори, че след 15.01. ще са пак ДО. В нашия клас миналата седмица си бяха всички на училище с изключение на едно дете, което е ДО от началото на годината. В класа на малката имаме близнаци, които са в карантина заради болен родител, останалите са на училище. Да видим как ще е предстоящата седмица, но от това, което се чува, училищата пак ще са първите затворени. Жалко за децата, тъкмо живнаха.
По темата - не ходи на уроци/курсове. Около нас вече доста деца са записани за курсове/уроци за следващата година. Аз обаче си мисля, че ако седне и учи, може да мине и без курсове. Дано не се налага по средата на годината да търся учители. Лошото е, че пубертетът я хвана и е вечната опозиция, не приема, не предава. Дано за догодина да са по-добре нещата, че и най-много чаша вино да изпия, а явно ще има нужда от по-сериозно подкрепление, за да мина през този ѝ период.

# 20
  • Мнения: 4 255
И аз очаквам ДО скоро.Не бях чувала, че има и предполагаема дата. При нас има някакви по-бурни реакции, но си мисля, че тепърва предстоят пубертетските времена, може би на 13, 14. Засега си обясняваме защо правим това, онова....съответно защо не искат да го правят.....вино не пия Wink

# 21
  • Мнения: 2 880
И вино пия, и бира пия, всичко пия... Усещам, че ще започна да ги употребявам в по-големи количества. 😂

# 22
  • София
  • Мнения: 12 231
БЕЛа като гледам ще е две години курсове.При нас също преди два месеца беше доста трудно с внушенията, но някакси свикнаха с това какво се очаква от анализите.
malinkap може ли да споделиш къде сте на курсове? Индивидуално или в група, онлайн или присъствено? Може и на ЛС, за да не се счита за реклама.
Колебая се в Междучасие догодина да пробвам с Елена, но реално каките с каквито резултати почнаха на тренировъчните тестове, така си и излязоха. Тоест Ники и с училищна подготовка си беше отлично, Ваня не вдигна никак нивото. Иска ми се при Елена поне малко да има полза и да качи някоя точка отгоре. Опитвам се вкъщи да я ръчкам с математиката, ясно ми е че няма как да очакваме там отлични резултати, но по БЕЛ нито мога, нито желая.
На класното по математика Ели има шестица, май само една точка по-малко от максималните и то от аритметична грешка. Но като погледна нивото на класното, колко е елементарно и как няма нищо общо с класното по мат на каките например не смятам, че това е голямо постижение. Все пак миналата година втори срок имаше четворка на класното, която си беше чиста тройка, и то пак на елементарно класно. Така че работата лятото и сега тази година по математика има някакъв ефект, поне за основните неща. Сложна задача, където се налага мислене не е за нея обаче. Но и основата да има съм доволна.
Засега поне се отказа да спира с немският,  държи твърдо пет, надгражда, за което съм много доволна.
По английски гледането в нетфликс цяло лято на филми на английски и помогна страшно много, както и курсовете с нейтив спикър в АВО. Смятах и нея както каките чак осми клас да я записвам на курсове по език, но тъй като третото дете е безплатно промених нагласата си Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 22:02 от Aila

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Aila, аз от математика не разбирам, но заподозрях, че задачите са били много лесни. Ужас. И Любо е с 6 с отнета само 1 точка от грешна сметка. С какво ще им помогнат лесните задачи освен да се заблуждаваме....

# 24
  • София
  • Мнения: 2 141
Моят шестокласник ходи на школа по БЕЛ веднъж седмично. Учителката казва, че има някакви пропуски, но не е съвсем изтървана работата. В училище са с нов учител тази година и оценките са отлични, но не съм сигурна дали не е заради занижено ниво при изпитване. По-склонна съм да се доверя на учителката от школата.

Явно го налегна пуберството, изобщо не му се учи, сърди се за щяло и нещяло и, ако може денонощно да гейми и да гледа "Приятели", ще е най-щастлив. От дете, което четеше ежедневно, сега не иска да пипне книга, много ми е тъжно и само се надявам пак да започне да чете след някоя и друга година.

# 25
  • Мнения: 3 044
Чува ли се нещо при вас за от 17? Нямало повече тестове, май пак иде ОРЕС...

# 26
  • Мнения: X
При нас нищо не се чува, ама то кога ли пък и нещо се е чувало тук... Иначе няма да се изненадам...

# 27
  • Мнения: 8 244
Аз чух 15.01 и се надявам да е само слух, че вече ще се гръмна!

# 28
  • Мнения: 5 898
Нищо чудно. Пак смятах аз от статистиката.
В група 6-19 години период 01-10.01 има позитивни 3320 деца. До 01.01 общо в тези групи са позитивни 35 197 деца. Т.е. 9,43% за 10 дни от всички позитивни за 3 години назад.

И това е само официалната статистика. Колко са без тестове или са позитивирали домашни без да се регистрират не е ясно.

# 29
  • Мнения: 11 818
И при нас нищо, но мнооого болни и отсъстващи деца, учители, карантини класове... Sad

Общи условия

Активация на акаунт