Майкъл Джексън- истината за живота на един гений!

  • 22 240
  • 160
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 133
предишната тема



Добре дошли в темата!

Тук ще се обсъжда в дълбочина живота на Майкъл Джексън като феномен в попкултурата, както и клюки, новини, скандали и противоречия относно животът и личносттта му.
Идеята е чрез споделяне на факти, новини и мнения да заформим дискусия около живота и личността на М.ДЖ  и да достигнем до причините и факторите довели до неговите успехи и превърнали го в един от най-добрите изпълнители в историята на музиката, както и да проследим събитията, довели до множество противоречия и неминуемият му край.



Въпроси:
- Какво се крие зад успеха на Майкъл Джексън?
- Смятате ли го за гений?
- Какъв е приносът му в музиката?
- Каква е психологията на неговият образ- ПР или реалност?
- Какъв е истинският човек Майкъл?
- Мислите ли, че някой от днешните поп изпълнители може да повтори или задмине успеха му?

Това са насочващи въпроси с цел създаване на дискусия. Можете да задавате своите, да коментирте и анализирате!



Правила на темата:
- Бъдете мили и уважителни и спазвайте добрият тон.
-Споделяйте информация, снимки, видеа, линкове с максимална достоверност.


Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 20:19 от daizy_g

# 1
  • София
  • Мнения: 35 264
Да напуснеш “Невърленд” ми беше достатъчно.

# 2
  • Мнения: 32 125
Велик. Краля е все пак. Друго не може да се каже.
Закърмена съм с него.
Слушах като дете до 15 си година почти само него. Нон стоп му въртях касетките.
Чат пат сменях на Фреди и Тина, като им писнеше на родата.
По някое време открих, че имало и други изпълнители по радиото.
Обожавам го, обичам го, чувствам го много близък.
Не вярвам и грам на обвиненията срещу нещо.
Много плаках като почина.
Веднъж се скарах с брат ми като бяхме малки. Той се пошегува, че Майкъл ни бил роднина, каза че ни бил 24 братовчед. Естествено повярвах. Не ми пукаше 2 или 24, нали сме рода. Пищях цял ден как ще ходя в Америка. Дуднех на майка ми да ни води на гости при Майкъл. Майка ми се хвана за главата откъде тия приказки. А брат ми се хилеше и търкаляше на земята. Обясниха ми, че никакви роднини не сме. Разстроих се, но бързо премина в бяс и погнах брат ми. Той бягаше и се хилеше. Поступах го и той ме поступа, но повече не ме е лъгал.
Иначе като бях във втори клас обикновената ми обич премина във влюбване. Пишех грозно, ама много. И веднъж си викам, ако Майкъл ме види как пиша, няма да ме хареса. Почнах да пиша много красиво. Ама после в Иво се влюбих от класа. На него не му пукаше как пиша, ама и той пишеше грозно. Та след разлюбването си се върнах към стария артистичен почерк.
Абе не е за такива излияния темата май, но не се сдържах, сори Grinning

Последна редакция: нд, 26 дек 2021, 23:28 от Елора

# 3
  • Мнения: 1 159
Обожавам всичките му песни и много ми беше мъчно, когато почина. Смъртта му и до ден днешен си остава загадка за мен и не искам да повярвам на всички глупости, които се изписаха за него.

# 4
  • Мнения: 4 133
Аз винаги съм го харесвала като изпълнител, но никога не бях слушала супер подробно музиката му. Имах няколко любими негови песни - "Billie Jean", "Smooth Criminal" и "You are not alone" и като цяло винаги танцувах на негова музика, когато я чуех някъде.

В деня, в който почина все едно нещо ме удари в сърцето- много трудно осъзнах, че си е отишъл,  още повече, че исках да ходя на концертите му в Лондон и осъзнах, че това няма как да се случи. Бях съкрушена. В следващия момент си казах, че не знам достатъчно за живота му. Исках да го опозная. И започнах да чета новини и статии за живота му, да гледам негови интервюта, изслушах всичките му песни, гледах негови клипове и  концерти онлайн, документални филми и все повече се убеждавах колко специален и уникален човек си е отишъл от този свят. Бях завладяна от творчеството му, от гласа, от таланта му. Постоянно слушах песните му и определено са ми любими.

За мен Майкъл Джексън е гениален. Огромен талант, пее и танцува брилянтно от 5 годишен, без да се е учил, без да е посещавал учители и уроци. Той се е самоусъвършенствал. Но е и гениален, защото има много талантливи певци, но не всеки може да създаде музиката, която той създаде и изпя, не всеки може да вникне толкова дълбоко в технологията на шоубизнеса и да го ъпгрейдне. Той е иноватор.

Майкъл Джексън просто превъртя играта! Това е истината! Днешнната поп музика е това, което е благодарение на него. Утвърдени изпълнители като Бейонсе, Бритни Спиърс, Мадона, Джъстин Тимбърлейк , Ъшър и много други се превръщат буквално в заслепени фенове в присъствието му, които не могат да се нарадват на късмета си и да сдържат вълнението си, че го виждат, докато още беше жив. Талантът и харизмата му са неоспорими и просто приковават. Наистина Майкъл Джексън има огромен принос в музиката и попкултурата и мисля, че едва ли има някой, който да оспори този факт.

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 00:11 от daizy_g

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Той е огромен талант и няма друг като него!
Разбирам те много добре!
По същия начин чувствам Фреди Меркюри!

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 449
Не съм била фен на музиката му, с изключение на няколко песни. Мен са ме гледали с Deep Purple, Queen, Scorpions, съвсем друг стил музика.
Обаче Leaving Neverland ми дойде в повече. Стори ми се, че изсипват куп грозни обвинения, с нулеви доказателства, базирани върху спекулации основно, върху човек, който вече не може да се защити. Дори да е вярно всичко... е след дъжд качулка.

# 7
  • Мнения: 4 133
Той е огромен талант и няма друг като него!
Разбирам те много добре!
По същия начин чувствам Фреди Меркюри!
Аз обичам да казвам, че Бийтълс, Фреди Меркюри, Майкъл Джексън и Принс са друга галактика просто. Ако другите са звезди, те са икони. Това е разликата. Музуката им ще остане вечна.

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
Темата е закъсняла с около 10г, особено за "новини" (>ლ) Дори по радиото вече не го пускат особено често и за съжаление почва леко да бъде забравен защото музиката му беше засенчена от някои странни случки в личния му живот. Най-вероятно в личен план е бил неразбран от широката общественост, но има голяма вероятност и сам да не е бил много наясно и да е търсел разни нестандартни неща.

Не мисля, че MДж. е "гении", Моцарт е гении. М.Дж. е една тъжна история за това как амбициозни родители могат да провалят живота на талантливо дете, и как с много труд и болка се постига доста, но пък накрая няма много полза. Както и пример за саморазрушение в най-буквален смисъл.  Има доста паралели с Джуди Гарланд, вероятно и сам ги е открил. Приносът му за музиката е колкото на други мегапечеливши звезди, можеше да е и повече, и по-траен. Феномен на попмузиката е, да, но това е наред с доста други имена. Напоседък музикалната сцена и шоубизнеса доста се промениха и няма как да се правят сравнения с "днешните", но един Елтън Джон например доста го е задминал, най-малкото защото още е жив и търсен, което може да се отчете като доста голям успех, както и Джъстин Бибър. И Хари Потър е много по-популярен, а дори не е истински.

Между другото, титлата "кралят на попа" вече също изветря, а под "Кралят" доста народ разбира друг изпълнител, един който самият М.Дж. се опитваше да имитира, но в момента от втория продължават да се търсят сувенири, докато М.Дж. си остана в неговото си време.

# 9
  • Мнения: 4 133
Да напуснеш “Невърленд” ми беше достатъчно.
А ти изгледа ли други документални филми, които разкриха безбройните лъжи в "Leaving Neverland"? Като например факта, че гарата, в която уж е насилван Сейфчък между 1988-1992 не е била построена по това време. Показаха разрешението за строеж, което е от 1993, когато реално почват да я строят. Дори режисьора си призна, че това е гаф и не е истина.
Или факта, че съдът хваща Уейд Робсън в лъжа относно това, че той е заминал със семейството си за Grand Canyon, а не е останал в Невърленд, където Майкъл за пръв път уж го бил  насилил. Или, че през тези 7 години докато уж бил насилван от М.ДЖ той е бил гадже на племеницата на Майкъл, с която самият М.ДЖ ги е запознал. Разбира се това пропуснаха да го споменат в "документалния филм", защото не изглежда добре за тях самите. Или за това, че споменаха Макколи Кълкин и Брет Барънс като негови жертви във филма, но не бяха ги интервюирали или уведомили и после и двамата поискаха съдът да изиска махането на имената им от филма, защото Мйакъл никога не ги е докосвал. Знаете ли, че Уейд и Сейфчък съдеха за 1 милиард семейството на М.ДЖ, но делата им паднаха в съда, заради безбройните несъответствия и лъжи. Може би е добре освен да вярвате на медийни приказки, без грам доказателства да се разровите из фактите и някои истини ще ви станат ясни. Simple Smile
Предлагам ви да почнете с този.



Съветвам всички, които вярват на Leaving Neverland да прочетат малко повече, да си направят рисърч и ще се уверят в лъжите на въпросните двама.Те са очеизваждащи просто.

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 00:57 от daizy_g

# 10
  • Мнения: 262
Mайкъл Джексън ми беше безразличен- нито харесвах музиката му, нито не я харесвах. Забелязах го около 5 години, след като напусна този свят. И тогава го усетих, усетих и разбрах музиката му...Усетих Божественото присъствие(  Любовта) там...и интересно Божественото мъжко...Nature Star2 Nature Sparkles Nature Sparkles
Много ми е любима " In The Closet". И клипа също Sunglasses

# 11
  • Мнения: 58
Не върви редом до Битълс, те и до днес имат фенове сред младото поколение. Докато славата на М. е в неговото си време.

# 12
  • Мнения: 32 125
Титлата Крал на рока или попа в момента не я държи никой.
И Майкъл винаги ще е  кралят на попа, както Елвис на рока.
Никой не може да ги надмине.

# 13
  • Мнения: 4 133
Не върви редом до Битълс, те и до днес имат фенове сред младото поколение. Докато славата на М. е в неговото си време.
Как го преценихте това нещо? Много млади хора харесват Майкъл Джексън. Дори племенниците ми са му върли фенове и въобще децата на тяхната възраст. В грешка сте. М.ДЖ ще се слуша винаги.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Майкъл заема толкова огромно място в музиката,че даже да го коментираме,трябва да застанем прави!

# 15
  • Мнения: 32 125
Както казах никога не съм вярвала на обвиненията и като разбрах, че всичко е било лъже за мен това не беше нещо ново.
Съсипаха човека с лъжите си. И за какво? За пари сигурно. И от чиста злоба и завист.

# 16
  • Мнения: 4 133
Както казах никога не съм вярвала на обвиненията и като разбрах, че всичко е било лъже за мен това не беше нещо ново.
Съсипаха човека с лъжите си. И за какво? За пари сигурно. И от чиста злоба и завист.
За 1 милиард долара. Mask Но Слава Богу не успяха да ги вземат. Добре, че съдът не вярва на медийна пропаганда, а на факти и ги отсвири. За съжаление хората нямат критично мислене и вярват на всичко, което им се представи.

Ако не сте виждали някой, който да танцува на музиката на "насилника си" винаги има 1ви път.


Това е след смъртта на М.ДЖ.

И това също. Докато води дело за насилие. Интересен образ е този Уейд- изпечен лъжец.

# 17
  • Мнения: 32 125
Въобще не интересен. Лъжците и измамниците не са ми интересни, а гнусни.
Оф, напомни ми тая тема за Майкъл и малко поревах, стана ми мъчно пак за него.

# 18
  • Мнения: 4 133
Въобще не интересен. Лъжците и измамниците не са ми интересни, а гнусни.
Оф, напомни ми тая тема за Майкъл и малко поревах, стана ми мъчно пак за него.
Интересен го казах иронично,  защото Майкъл му проправи пътя в Холивуд, Уейд имаше успех като танцьор благодарение на контактите на М.ДЖ, който е видял талант в него. Докато беше жив М.ДЖ. Уейд постоянно го възхваляваше, дори свидетелства 2005 в защита на Майкъл и под клетва каза, че никога не го е докосвал. Той е бил пръв свидетел, с най-голяма тежест. Кой луд ще избере първият му свидетел да е дете, което е насилвал години наред. Абсолютни лъжи са приказките на Уейд. В момента в който М.ДЖ почина и не можеше да му помага се извъртя на 180 градуса и наговори куп небивалици, защото е бил и финансово зле.Това е буквално да подадеш ръка на някого и той да ти я отхапе.


В това видео Уейд се хвали през 2011 , че бъде хорепграф на шоуто на Cirque du Soleil, посветено на Майкъл Джексън, но истината  е, че той е кандидаствал, но в послествие му отказват и избират друг. Общо взето това е псоледната капка и той  и малко след обръща палачинката. Но тези факти са услужливо пропуснати в "документалният филм"

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 01:34 от daizy_g

# 19
  • Мнения: 58
Не върви редом до Битълс, те и до днес имат фенове сред младото поколение. Докато славата на М. е в неговото си време.
Как го преценихте това нещо? Много млади хора харесват Майкъл Джексън. Дори племенниците ми са му върли фенове и въобще децата на тяхната възраст. В грешка сте. М.ДЖ ще се слуша винаги.
Фирмата за която работя предлага work experience за ученици А level и студенти. Децата израстват с музиката от семейна среда.

# 20
  • Мнения: 10 691
Аз не знам какво търся в тази тема и от де ми се мерна баш на Коледа, ама така и така съм попаднала, да си кажа размислите... Sweat Smile

Аз не мисля, че е умрял, просто му е писнало на човека, изсценира си смъртта, никой не го е виждал умрял, след смъртта си спечели много парици и си живее някъде на спокойствие, след като най-вероятно е спрял да се поддържа бял. Т.е., най-вероятно си е направил една последна операция да не го познаят никога повече и вече не е бял. Сигурно много е съжалил, че се е подлагал на избеляване, след като и негър достигна до президентския пост и след като не го оставяха да живее като известна личност накрая е взел решение да стане неизвестен и да изкара останалата част от живота си в неизвестност. Така и така пари си има бол...

# 21
  • Мнения: 4 133
Ефибуш, права си, че днешните изпълнители и попът като цяло са други. Днес предимно се залага на еднообразна музика, пошли текстове и аутотюн. Наистина по тези показатели М.ДЖ. трудно ще се впише в днешния музикален бизнес. Сравненете Карди Б и нейния "уникален" хит WAP с "In the closet", която е много секси песен, без да е вулгарна. Майкъл Джексън винаги е правил стойностни песни с дълбоки и красиви текстове. В днешно време се правят еднодневки. След 5-10 години никой няма да помни тези песни.  В ютюб има клипове, в които махат аутотюна от пеенето на известни изпълнители и ще се изненадате колко от тях НЕ МОГАТ да пеят. Joy Неслучайно докато беше жив М.ДЖ. го гледаха като БОГ. За тях той е кумир и са го казвали многократно.

Скоро медиите раздухаха новината, че Дрейк бил Майкъл Джексън на новото време и хората припаднаха от смях и веднага реагираха, че това е нелепо. Дрейк нито е много добър певец, нито може да танцува. Той може да рапира и то не на нивото на Еминем и 50 cent. По концертите на М.ДЖ. припадаха хора, преследваха го навсякъде, стояха пред хотела му с дни само да го зърнат, за М.ДЖ се затваряха молове, хотели, магазини и тн, срещашеше се с крале и президенти.  Кога Дрейк е получавал такова внимание и отношение? Никога. М.ДЖ го знаят във всяка точка на света от най-малките до най-големите. Попитах мои познати и роднини дали знаят кой е Дрейк и дори не го бяха чували. Дори на мен ми е трудно да назова повече от 2-3 негови хита.

Ще ми е интересно да ми кажете кои от новите изпълнители според вас са по-добри от М.ДЖ щом твърдите, че имало такива, които го засенчват?

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 12:17 от daizy_g

# 22
  • MJF
  • Мнения: 8 644
Тази тема явно се явява продължение на Michael Jackson's Neverland - Once Upon a Time. От един момент нататък следващите теми за Майкъл се праеха без номерации - 1,2, .... 53 и се получи както е сега. Та темата не е на пусто място. Пиша това не за друго а защото прочетох нещо за закъсняла тема и т.н. 
Няма да се повтарям, защото съм участник от тема първа, видно и от профила ми със съкращението MJF, че съм от почитателите на Майкъл.

# 23
  • Мнения: 31 334
Аз съм от големите фенове на Майкъл Джексън и ще следя дискусиите около живота и творчеството му тук.

# 24
  • Мнения: 4 133
densi, добре дошла. Ще се радвам и да се включваш в дискусиите. Simple Smile

Искам да попитам смятате ли, че някой от днешните музикални звезди е достигнал нивото на Майкъл Джексън? Американските медии скоро бяха определили Дрейк като новият Майкъл. Какво е вашето мнение?

И ви поздравявам с една от най-любимите ми песни на М.ДЖ. Видеото също е уникално според мен и с Наоми са страхотен тандем. Blush

# 25
  • Мнения: 4 186
Чудя се как не е станал сциентолог покрай Лиза. В книгата за живота му пишеше, че няколко пъти са се опитвали да го привлекат към секти.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 747
Не съм била от супер големите фенове на М.Дж навремето, но през ум не ми минава да отричам успехите му. Абсолютен крал си беше, страшна истерия, фенове по цял свят, най-големият тогава. Да се сравнява с Елтън Джон ми е направо нелепо, освен за феновете на Брит културата, Елтън не мисля, че някога е достигал такова световно ниво, нито при песните може да се похвали с кой знае колко наистина мега-световни хитове, аз мога да се сетя за 2-3 негови наистина големи хита, както и колаборацията с Джордж Майкъл, която е наистина добра. Фреди е по-удачно сравнение, също невероятен.

Ще ми е интересно и на мен да чета, стана ми и любопитно - като казвате, че е гений се замислих, че никога не съм проверявала дали Майкъл е автор на най-големите си хитове или са писани от друг.
Наскоро с изненада разбрах, че Марая Кери, която много харесвах навремето, сама е писала почти всичките си хитове и е един от най-добрите световни автори за всички времена. При Майкъл как стоят нещата с композирането?

# 27
  • Мнения: 4 133
Майкъл сам си е писал повечето песни , някои са в колаборация с друг текстописец, но повечето са негови. Има едно високо дърво в Невърленд, на което се качвал да пише текстове на песни. Нарича го "Даващото дърво", защото винаги му идвали много добри идеи. Remember the time и Dirty Diana беше казал, че ги бил написал в леглото. Joy
Освен че си е писал сам песните , сам си е измислял концепциите за клиповете, танците и тн. На репетициите той дава насоки на танцьорите как да танцуват и какви движения да правят. Общо взето той е участвал в целият креативен процес по създаване на една песен, както и организация за турнета и тн. М.ДЖ. не е просто певец, той има целият пакет от качества, затова за мен е гениален. Защото тези неща си личат още от малък при него, и си е чист талант цялото това нещо.

Елтън Джон и аз не мога да го сравня по никакъв начин, защото него го слушат предимно възрастни хора и основно англоговорящи. М.ДЖ е завзел всички групи хора , жени, мъже, от най-малките до най-големите и то по цял свят. Даже се твърди, че нарочно е искал да има андрогенен стил, за да привлече и мъжете и жените като фенове, кеото за мен е гениално. Ако се замислите Бейонсе, Шакира, Лейди Гага, Джъстин Тимберлейк  ги слушат повече жени, М.ДЖ. го слушат и двата пола, тоест повече продажби и приходи. Blush

На мен от новите изпълнители Джъстин Бийбър ми е най-близък до М.ДЖ, защото и той пее и танцува доста добре, мисля, че си пише част от песните той, известен е по цял свят и тн, но му липсва уникалността на М.ДЖ. Майкъл беше иноватор, той е измислил собствени танцувлани движения и ги е наложил, разбирл е доста стереотипи в музиката и е помогнал цялостно за развитието на поп музиката. Джъстин Бийбър не мисля, че има чак такива заслуги.

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 20:53 от daizy_g

# 28
  • Мнения: 1 078
Майкъл е една цяла епоха в музиката. До днес парчетата му са хитове, а аз помня, че носехме значки с неговата физиономия и го слушахме по Мтв и МСМ. О, да, а типичния му танц го владееха само най-кръшните. Въобще - гениален музикант, страхотен артист.
https://youtu.be/f3V-7DEAgdc

# 29
  • Мнения: 4 133
Чудя се как не е станал сциентолог покрай Лиза. В книгата за живота му пишеше, че няколко пъти са се опитвали да го привлекат към секти.
Ами той в интервюто им с Лиса с Даян Соър обясни, че няма намерение да става сциентолог, каза, че вярвал в по-висша сила, т.е. Бог, но не и в конкретна религия. Освен това той нали е бил Свидетел на Йехова заедно с цялото му семейство. Като цяло Майкъл е бил силно вярващ. По-добре, че не е станал сциентолог. Тя и Лиса се махна в последствие. Със сигурност са се опитвали да го вербуват всякакви секти и тайни общества. Даже мисля, че фактът, че той им се противопостави е една от причината целенасочено да почнат медийната пропаганда срешу него в опит да го сринат.

Ето го и самото интервю. Много ме е яд, че журналистката беше заета да им задава тъпи въпроси, вместо да им позволи да разкажат повече за брака им, за любовта им и тн.



Разкажи други неща за М.ДЖ. от тази книга и как се казва. Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 22:30 от daizy_g

# 30
  • Мнения: 1 118
За мен Бийбър не може да се сравнява с Майкъл Джексън. Нито е толкова разпознаваем, нито толкова известен, нито има чак толкова познати по цял свят хитове, нито танцува така и има подобно присъствие. Пиша това без да съм запозната в детайли с Майкъл Джексън и творчеството му.

# 31
  • Мнения: 4 133
Аз казах, че от мъжете изпълнители на поп музика в днешно време  Джъстин Бийбър ми се струва най-талантлив и е звезда от дете като М.ДЖ. Това дето го сравняваха М.ДЖ с Дрейк ми се виждаше още по-абсурдно. Но пак М.ДЖ. е на светлинни години от Бийбър.

Знаете ли, че в "In the closet" женската част я изпълнява Принцеса Стефани от Монако. Принцеса Даяна също му беше лична приятелка на Майкъл Джексън  Общо взето той беше близък с кралски особи и го третираха като крал навсякъде. Ето този иконичен статут никой от сегашните изпълнители не го е достигнал и не вярвам и да успее.

Според мен медиите искат да правят паралели и да има нова мега звезда, но просто още никой не се е появил, който да може да измести М.ДЖ.

Иначе аз съм гледала много интервюта и документлни филми и мога да споделя много информация за живота му и ще се радвам заедно да си обменим инфо и да дискутираме и заедно да успеем да опознаем що за човек е бил.

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 23:22 от daizy_g

# 32
  • Мнения: 58
daizy_g, след смъртта му кой поема попечителство над децата?

# 33
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
Скоро медиите раздухаха новината, че Дрейк бил Майкъл Джексън на новото време---------

Ще ми е интересно да ми кажете кои от новите изпълнители според вас са по-добри от М.ДЖ щом твърдите, че имало такива, които го засенчват?
Мадона.

Не знам кои "медии" цитираш дето раздухали новина, около мен нямаше такова нещо. Имаше лека рекламна кампания за Дрейк, от което най-големия "шум" беше в Туитър, както винаги. Дрейк наистина постави някои рекорди в индустрията и би други класики борещи се за титлата, включително на М.Дж.

# 34
  • Мнения: 4 133
Скоро медиите раздухаха новината, че Дрейк бил Майкъл Джексън на новото време---------

Ще ми е интересно да ми кажете кои от новите изпълнители според вас са по-добри от М.ДЖ щом твърдите, че имало такива, които го засенчват?
Мадона.

Не знам кои "медии" цитираш дето раздухали новина, около мен нямаше такова нещо. Имаше лека рекламна кампания за Дрейк, от което най-големия "шум" беше в Туитър, както винаги. Дрейк наистина постави някои рекорди в индустрията и би други класики борещи се за титлата, включително на М.Дж.
Мадона не може да пее на живо особено добре и това го знаят всички. Тя прави шоу, но не е добър вокалист. Да живее аутотюна.  И доколкото знам нейната звезда светеше когато и М.ДЖ беше на върха, те са набори. Даже In the closet първоначално е щяло да бъде дует между двамата, но Мадона написва много скандален текст, който М.ДЖ не одобрява и й отказва и си написва сам текста и кани Наоми във видеото. По това време Наоми е топ модел на върха на славата е имала куп дефилета следващите 20 дни и му отказва, защото е заета и той й казва, че ще й плати всички участия плюс хонорара й за клипа само да участва и така и става. Blush Колко от днешните певци ще направи това?

Аз ви питах от новите звезди- мъже кой може да го измести, не от поколението на М.ДЖ. Blush

Ana Ana, майката на М.ДЖ. поема попечителството на децата. В случай на смъртта й ги поема Даяна Рос. Това е в завещанието на М.ДЖ. Но тя майка му е още жива.  А и 2 от децата вече са пълнолетни.



М.ДЖ. правеше музика с хуманитарна насоченост , засягайки различни глобални проблеми и същевременно успяваше да направи тези песни хитове, кеото е доста трудна задача. Едно е да пееш за секс, цици, задници, алкохол и наркотици и да направиш хит,  друго е да пееш за това хората да са добри и сплотени и заедно да направим света едно по-добро място или как да пазим Земята. Blush

Последна редакция: вт, 28 дек 2021, 18:31 от daizy_g

# 35
  • Мнения: 3 664
Крал! Единствен, неповторим, божествен! Никога повече няма да се роди такъв Човек! Великодушен и обичлив! Несправедливо обвинен! Мир на душата му!❤️

# 36
  • Мнения: 4 133
Искам да споделя нещо, което винаги е било плод на спекулации- сексуалността на Майкъл Джексън. М.ДЖ винаги си е падал по жени! Колкото и на медиите да им се иска да изкривят нещата това е истината. Има много снимки и видеа, на които се вижда как флиртува с жени. Не малко жени също така са си признавали за отношенията си с него.
Певицата Стефани Милс е първото му по-сериозно гадже.
Скрит текст:
Скрит текст:
Имал е афера с Шана Мангатал, Tatum O'Neal. Уитни Хюстън, Диана Рос, в която беше направо влюбен години наред.
Дори имаше афера с една негова фенка Joanna Thomae, която е от Франция и го преследва години по концерти и изяви и му иска автографи и той я запомня и на подписването на албума му Incincible тя е сред опашката от фенове и когато стига до него той разбира се я разпозна и й поиска телефона.


Кани я на гости в Невърленд, води я по разни събития, дори я запознава със семейството си.

Има снимка как си говори с баща му Джо Джаксън на семейна сбирка
Скрит текст:


Бракът му с Лиса Мари Пресли беше абсолютно автентичен и наистина са се обичали. Запознават се ноември 1992 чрез общ приятел.
Снимка от първата им среща, когато се запознават.

Лиса е омъжена по това време за Дани Кийо и има 2 малки деца от него, но имат известни проблеми в брака си. Лиса много харесва М.ДЖ. При срещата им осъзнава, че той е далеч от медийния си образ- държал се съвсем нормално, дори говорел с по-плътен глас(да реалният му глас е малко по-дебел, когато не говори във фалцето), усмихнат , комуникативен, забавен с готино чувство за хумор и Лиса си пада по него. Приятелят им казва, че е имало химия между тях още на първата среща.

Продължават да си говорят по телефона. По време на първите обвинения през 1993та тя е неотлъчно до него и много му помага, започват връзка, Лиса го придружава на няколко пътувания в чужбина. Междувременно тя се развежда с мъжа си и няколко месеца по-късно М.ДЖ. й предлага брак през 1994. Лиса много пъти е казвала, че са имали съвсем нормален брак и сексуална връзка помежду си.



Заедно са до 1996, когато се развеждат. Майкъл иска да имат деца, но Лиса не е готова, Общо взето това е едно от нещата, за които са се карали и една от причините за развода им. След развода им прекарват още 4 години заедно като ту се събират ту се разделят, но това не го афашират в пресата.
Майкъл по това време има турне из цял свят и Лиса пътува с него. Имат и няколко почивки заедно.

Ето техни снимки след развода между 1996-2000 година.






Лиса Мари и Майкъл преживяват голяма любов помежду си, за което говорят и всичките им снимки , почивки заедно, бракът им и най-важното думите и на двамата. За съжаление не успяват да останат заедно, но Лиса до ден днешен тяърди, че М,ДЖ, е най-голямата й любов и винаги ще заема специално място в сърцето й. След като почина тя
остави тази ваза с цветя на гроба му, на която пише "Ще те обичам винаги, до безкрайността! , L!"
Скрит текст:
.

Последна редакция: вт, 28 дек 2021, 20:42 от daizy_g

# 37
  • Мнения: 32 125
Като се ожени за Лиса Пресли много се ядосах. Много ревнувах и плаках.
И досега като и чуя името на тази все още ме дразни.

# 38
  • Мнения: 1 078
Ама много беше красива тази жена, когато се омъжи за него.

# 39
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
Не го познавам лично, а в медиите има 50/50 инфо за и против какъв е бил, но бих се доверила на мнението на Елизабет Тейлър, която го е познавала от близо. Бил е деликатна личност, недоразбрана от широките маси общо взето.

Точно покрай Лиза-Мари тръгна да доказва колко е мъж, с Онази снимка, и тогава изглеждаше най-добре, после тръгна надолу като се опита да заприлича на Даяна Рос, може много да се коментира защо, кога и как е свил в грешна посока, но при условие че всичко са догадки не виждам смисъл.

Последните десетилетия шоубизнесът е доста различен от този който издигна М.Дж., вече не се хвърлят толкова усилия в задоволяването на масовия вкус и мегазвездите, просто защото е свързано с мегаразходи, и е много по-сигурна инвестиция да се залага на нещо, което ще задоволи определена пазарна ниша. А и в момента разнообразието е много по-голямо и интересът на почитателите вече не се съсредоточава само в шепа "звезди". Просто условията не съдействат за създаването на нови подобни феномени ¯\_(ツ)_/¯

# 40
  • Мнения: 4 133
Аз пък много ги харесвам като двойка, мисля, че си отиват много и се радвам, че са имали нещо истинско. За да продължат да се виждат години  след развода говори, че наистина са се обичали. Blush

Лиса Мари Пресли има 3 албума и доста от песните й са посветени на М.ДЖ. и връзката им.
След смъртта му Лиса каза, че го е сънувала и написва песента "Just a dream"- "Само сън"



В припева се пее

"Беше ли тук тази нощ
 Влюбихме се отново
 Или беше просто сън
 Никога не съм се чувствала по-щастлива
 От когато с теб се влюбихме
 Това не беше сън"


И накрая песента завършва с :
"Не искам да отварям очите си,
Докато се влюбваме с теб
Ако това е само сън"

Много нежна, тъжна и красива балада. Лиса Мари съжалява, че са позволили на много хора да им повлияят и не са успели да работят по брака си и връзката си, така че да останат заедно. От всичко, което казва и действията си си личи от километри, че много го е обичала.

Ефибуш за коя снимка говориш, че бил тръгнал да се прави на мъж? М.ДЖ е бил силно вярващ и винаги е пазил личния си живот, никога не се е чувствал комфортно да говори за връзките си и е предпочитал да ги държи в тайна, както казва в текста "In the closet" Това, че не си е развявал бельото по медиите както правят в момента не значи, че не е имал афери и тн. С Лиса се ожениха тайно и даже няколко месеца след брака им са продължили да не казват на медиите. Има папарашки видеа от Дисниленд  с Лиса след брака им , на които дори М.ДЖ е маскиран, но папараците просто надушват, че са заедно.



Tе не са можели да крият вечно и го оповестяват публично.
Но отношенията им почват още преди да избухнат обвиненията, за да се казва, че изведнъж бил почнал да се прави на мъж. Освен това ви показах жени, с които е бил гадже преди Лиса. И аз мисля, че  е бил адкси неразбран.

А иначе мисля, че ако днес се появи някой толкова талантлив изпънител, който прави страхотна музика хората веднага ще разпознаят таланта и ще го харесат и ще се превърне в мега звезда. Днес имаме социални мрежи и е още по-лесно да се поддържа интереса, също така има повече пари за реклама, клипове и тн отколкото преди, има по-добри технологии, ентъртеймънт индустрията доста се е развила. Ако М.ДЖ. имаше сегашните технологии 80те и 90те в комбинация с неговата креативност съм убедена, че щеше да направи още по-уникални и велики неща. В днешно време  е много по-лесно да станеш звезда, да оравиш креативни неща и въпреки това нещо им куца да направят нещо наистина уникално и да го надскочат.

Последна редакция: вт, 28 дек 2021, 23:07 от daizy_g

# 41
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
Става дума за кадър от видеото Your Are Not Alone, където се виждат някои анатомични особености тясно специфициращи пола, като излезе видеото много се говореше за това.

Някои неща се правят за специално за медиите и за да има театър Wink

# 42
  • Мнения: 2 002
Мисля, че наистина е имал психически проблеми - депресия, тревожност, което е нормално, все пак толкова години го мачкат. Има и операции, но избелването на кожата е заради виталиго. В едно интервю говореше, че не се харесвал, защото баща му е казал, че е грозен. Възмущава ме, че и семейството му се опитва да изкара пари от него. Джанет беше дала интервю, че намерила странни писма от Майкъл и открива, че бил педофил.
Децата му доста го защитаваха. Синовете му са по-сдържани, особено малкият. Дъщеря му се изявява като певица и модел, опитва се да пробие и в актьорството, участва в семейна история на ужасите, но много я критикуваха...
Но каквото и проблеми да имаше, беше си гении в музикалната индустрия.

# 43
  • Мнения: 4 133
Ефибуш, силно ме заинтригува. Joy Аз съм гледала видеото на You are not alone, но там като че ли разни анатомични особености на Лиса се виждат повече. Rolling Eyes Прати кадъра, ако го имаш, може и на лични.

Лиса при Даян Сойър обясни, че е невъзможно да се преструваш 24/7, да спиш и живееш с този човек, да ходите по почивки и тн и всичко това да е фалшиво, то направо ще се поболее човек да се преструва по този начин. И за какво й е било на Лиса да го прави? Тя има безумно много пари, слава, име. репутация, лукс. Тя няма мотив да се преструва 7 години, че обича някого, че даже и да си развали предишния брак и да се впусне в 9годишна ПР връзка. Абсурдно е, няма никакъв смисъл. Тя просто е била влюбена в него и го е обичала и го е казвала винаги.

Тя беше казала, че заради излизането на албума HiStory е трябвало да се появяват тук-там по интервюта и медии. Но те са прекарвали и много време извън прожекторите заедно, да не говорим, че интервютата и клипа са 1995та, а те 2 години преди това са заедно. Струва ми се, че се опитваш да внушиш, че връзката им е била ПР, но това не е така. Те са заедно от 1993 до 2000 година, като последните 4 години дори не са го афиширали в медиите. Лиса буквално се беше разболяла след развода. В интервю да Даян Сойър казва, че е имала Ако е било ПР и тя е била наясно с това нямаше да приеме нещата толкова тежко. Не мога да разбера защо на хората им е толкова трудно да приеамт, че двама човека са се харесвали и обичали, пък било то М.ДЖ. и Лиса Мари. Това говори само за предрасъдъци според мен.

Иначе нормално е да има и малко реклама, той е артист, трябва да поддържа интереса, все пак това му е бил първият брак и то за дъщерята на Елвис, медиите бяха се побъркали по това време да ги снимат и пишат за тях. Ако бях на негово място и аз щях да направя същото, щях да си направя малко ПР и да дам едно -две интервюта като реклама на албума. И без това ги снимат 24/7 папараците, няма само те да изкарват пари на техен гръб, я. Joy

Diana1 нормално е да е имал депресивни състояния и трвожност понякога. Много хора имат, а да не говорим за М.ДЖ, който не е можел да води нормален живот, нямал е свободата да излиза, да е сред хората. Той дори е трябвало да се дегизира, ако иска да отиде до някой магазин или кино безабелязано. Това е един много изолиран и самотен живот. Цената, която плаща за известността си.

Ето как изглежда едно обикновено преминаване на М.ДЖ. през летището! Истинска лудница. И това дори не е в пика му, по това време той не правеше музика и нямаше турнета. Не знам кой човек ще издържи такъв живот.

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 15:47 от daizy_g

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
Скрит текст:

# 45
  • Мнения: 4 133
Не съм вниквала чак в такива детайли. Joy Но като цяло видеото си е доста скандално, Майкъл поне има наметка, Лиса е чисто гола точно на тези кадри. Mask На мен ми харесват останалите кадри между двамата, където наистина си личи, че има химия между тях и интимност.

Скрит текст:



И пак не разбрах защо смяташ, че е решил да се прави на мъж? Мисля, че концепцията на видеото е готина и е взета от популярна картина. А това, че Лиса участва, мисля, че е умен ход, защото с нея нещата биха изглеждали най-естествени, имайки предвид факта, че снимат романтично видео и двамата са в интимни отношения, Джон Ленън също има клипове с жена му, дори мисля, че Imagine е снимана в една от къщите им. Но когато М.ДЖ. снима жена си веднага се обявява, че всичко е  заради ПР-ът! Rolling Eyes За мен цялото това нещо идва от предрасъдъците на хората, че едва ли не М.ДЖ е невъзможно да е бил хетеро и да е привлечен към жени и веднага си внушава, че е някакъв пъклен план, фалш и не знам си още какво. От всичките снимки и видеа на Лиса и М.ДЖ в интернет пространството ясно си личи, че има интимност между тях, което може да се получи само между двама души, които се познават много добре във всеки един смисъл .

Ето на това видео след интервюто им с Даян Сойър се вижда колко компфортно  Лиса и М.ДЖ се чувстват помежду си , аз лино не виждам никакво напрежение между тях, не само тук, но и като цяло.



Ако всичко е било фалшиво и двамата никога не са били интимни никога няма да се чувстват толкова комфортно докосвайки другия и тн. Точно такива малки жестове и докосвания каквито имаше и в самото интервю говорят много за нивото на интимност и комфорт между двамата.

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 21:14 от daizy_g

# 46
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
И пак не разбрах защо смяташ, че е решил да се прави на мъж?
Това са клюките които се носехе тогава. Тъкмо бяха тръгнали обвиненията срещу него, че има специфични интереси и те се ожениха, пък и каталогът на Елвис беше в кюпа, така че покрай любовта имаше и други съображения. Беше голяма история из медиите, дори интернетът се размножи малко след това и още беше топла информацията и се разду навсякъде. Аз не съм фен, просто нямаше как да не чуе човек подробности, по това време М.Дж. беше известен колкото Далай Лама ¯\_(ツ)_/¯

# 47
  • Мнения: 4 133
И пак не разбрах защо смяташ, че е решил да се прави на мъж?
Това са клюките които се носехе тогава. Тъкмо бяха тръгнали обвиненията срещу него, че има специфични интереси и те се ожениха, пък и каталогът на Елвис беше в кюпа, така че покрай любовта имаше и други съображения. Беше голяма история из медиите, дори интернетът се размножи малко след това и още беше топла информацията и се разду навсякъде. Аз не съм фен, просто нямаше как да не чуе човек подробности, по това време М.Дж. беше известен колкото Далай Лама ¯\_(ツ)_/¯
Да, но тези неща не са верни. Точно това е лошото, когато хората си правят изводи само от прочетеното в медиите, А тези медии доста често са жълти медии, които пишат какво ли не за по-големи тиражи и повече пари. Затова и направих темата, защото знам, че повечето хора имат мнение за М.ДЖ. само от това, което са чули в медиите, но малко са рисърчвали подробно информация, базирана на факти и думи на хора, които наистина са ги познавали. Затова ще се радвам хората да прочетат фактите, а не някой таблоид какво бил написал, за да изкара пари. Simple Smile

М.ДЖ не е взел каталога на Елвис при брака си с Лиса Мари. Те имаха предбрачен договор и реално никой не взима нищо след развода им.

И другото, което е, че те се познават и започват да излизат заедно преди да избухнат обвиненията срещу него. Казах,че са се запознали ноември 1992. Обвиненията избухват август 1993. Така че да се твърди, че той се е събрал с Лиса заради обвиненията е безсмислено. Това е версията на медиите, защото това продава, това е интересно, а и те винаги са търсели сензацииите и негативното. Но реално всичко е документирано, че те са заедно още преди да избухнат обвиненията.Blush
 В този клип много добре е обяснено с информация и снимки по дати и месеци как и кога се се запознават и как започва връзката им.


Ето ги заедно с М.ДЖ през 1993 преди обвиненията. По това време те вече имат връзка.

Последна редакция: чт, 30 дек 2021, 00:10 от daizy_g

# 48
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
Точно това е лошото, когато хората си правят изводи само от прочетеното в медиите
Е и аз чакам да сподели някой лични впечатления от първа ръка, ама на, тука се копират само статии от медии ¯\_(ツ)_/¯

# 49
  • София
  • Мнения: 23 112
Майкъл е единственият изпълнител, който стъпвайки на сцената, без да прави абсолютно нищо, е предизвиквал всеобща екзалтация и истерия в публиката. Вижте как започват повечето му концерти. Бам на сцената напълно застинал и публиката полудява. Не се е родил все още този, който да бъде сравняван с него.

Не вярвам в обвиненията за педофилия, дори ми е гнусно да коментирам. Както и не вярвам обаче да е имал кой знае какъв сексуален живот с жени, че и с мъже. Приемам го по-скоро като безполов, в никакъв случай не искам да прозвучи като обида. Най-вероятно е бил асексуален.

И май е първенецът по пластични операции на носа - има поне 9-10, като от третата натам положението излиза от контрол.

# 50
  • Мнения: 2 002
Не мога да гарантирам, че е педофил, има твърде много разминавания в информацията, която дават обвинителите, но не мога да не забележа, как  в някои видеоклипове гали дете, чак ми става неудобно.
Може да е асексуален, просто да обича да прекарва времето с деца, компенсира липсата на детство.
За носа, твърдеше, че е претърпял инцидент и се е наложило операция, поради неуспех трябвало да се подлага на още пластични операции. Щях да повярвам ако сестра му Джанет не си беше направила носа по същия начин.
Но няма какво да се чудим защо е имал странности, все пак от дете е в сферата на бизнеса и това е цената, която плаща.

# 51
  • Мнения: 4 133
Тонка, аз мисля, че с Лиса Мари са имали съвсем нормална сексуална връзка. Пак ви казвам  тази жена няма да седи без секс години наред. А всичко, което е излязло като информация за връзката им говори точно за това. След Лиса Мари Майкъл според мен се фокусира основно върху децата си и е имал кратки афери с различни жени, но нищо сериозно, което да доведе до брак. Бодигардовете му в книгата им разказват как са вкарвали жени в дома му незабелязано. Също така и с фенки е бил, една от тях е Джоана Томае, която ви я показах в предишния пост.

Не знам защо вярвате, че е бил асексуален. Мъж, който притежава такава огромна порно колекция, която намериха в Невърленд при обиска на дома му няма как да е асексуален. Бяха намерени порно списания като Плейбой и Хъслър в нощните шкафове на спалнята му с отпечатъците му върху тях. Прочетете транскриптите от съдебните заседания и ще видите този факт. Това не са жълти медии, това е официална информация от полицията, претърсвала дома му. Един асексуален човек, който не изпитва сексуално желание няма да има нужда от порно списания и филми, с които да си задоволява нагона.

Умът ми не го побира защо само при Майкъл се получава това, че хората не могат да приемат някои очевидни неща, сякаш мозъците им изключват и отказват да функционират рационално, за да пренебрегнат информацията, която противоречи на собствените им убеждения и да могат да оправдаят собственото си мнение за него.

Аз съм по-склонна да приема, че е бил бисексуален, отколкото асексуален, защото както вече казах има прекалено много информация, която отрича това да е възможно.  

Според мен всичко идва от пластичните операции. Преди пластичните операции никой не подозираше М.ДЖ да е гей или асексуален или не знам си какъв. След като почна с операциите и придоби странен вид почнаха тези внушения и клюки. Само, че операциите при М.ДЖ нямат нищо общо със сексуалността му. Той си каза, че имал комплекси от външния си вид, баща му постоянно му е повтарял, че е грозен, че има огромен нос, обиждал го е и това му е създало травма. Майкъл е имал огромен страх от баща си, той ги е биел, докато са били малки и определено е травмиран в детството си. Това провокира операциите, той първо оперира носа си, за да махне този комплекс. И оттам почва и други неща-скули, брадичка, ботокс и тн. Но това всичкото е породено от фиксацията му във външния му вид и преодоляване на комплкси и психологическа травма и няма нищо общо със  сексуалността. Има една Андреа, дето й викат русото Барби,, която постоянно си инжектира хиарулон в устните и са й огромни и не съм чула някой да е казал, че това го прави, защото е лесбийка или асексуална. Това е боди дисморфия . Майкъл определено имаше наченки на това заболяване. Но никога не е стигал до крайности.

Аз за пръв път виждам асексуален или гей да оглежда, опипва и целува жени! Joy



Последна редакция: чт, 30 дек 2021, 12:39 от daizy_g

# 52
  • Мнения: 2 002
Каква е истината само той си знае, проблемът беше, че не говореше за проблемите си, беше потаен, това също предизвиква подозрения. Не може при такива драстични промени в лицето да твърдиш, че е заради възрастта или нещо подобно. Доколкото си спомням много рядко даваше интервюта, приемаше за работа, или ако има скандал да се изяснят нещата до някаква степен. Мисля, че ако повече говореше за здравословното си състояние щеше да е по-разбран.

# 53
  • Мнения: 4 133
Каква е истината само той си знае, проблемът беше, че не говореше за проблемите си, беше потаен, това също предизвиква подозрения. Не може при такива драстични промени в лицето да твърдиш, че е заради възрастта или нещо подобно. Доколкото си спомням много рядко даваше интервюта, приемаше за работа, или ако има скандал да се изяснят нещата до някаква степен. Мисля, че ако повече говореше за здравословното си състояние щеше да е по-разбран.

Ами той в интервютата, в които е давал е опровергал много слухове и клюки и е казал много истини, Хиляда пъти каза, че не е гей, че харесва жени, че  баща му го е биел като малък, че го е обиждал, че е грозен и това му е създало комплекси, че има травма от детството, че страда от витилиго, което разрушава пигментацията на кожата и ставаш на огромни бели петна. Останалата част я е закривал с грим. Аутопсията му доказа, че наистина е имал витилиго.  Колко още милиарда пъти трябва да ги повтори тези неща, че хората да повярват? Аз пък не го обвинявам него, обвинявам хората, които отказват да си ползват сивото си вещество по предназначение и да асимилират и въприемат информация. Като не искат да въприемат думите му и други факти за истина си е техен проблем. Майкъл и като грамофонна плоча да им беше повтарял нещата те пак нямаше да повярват, защото не искат.


Той криеше истината за пластичните операции. Призна си само, че си е оперирал носа. Но и реално, ако трябва да сме конкретни той има пластични операции на носа си. Другите неща като скули, опъване на кожата на лицето, брадичка и тн може да се постигне с филъри, което не е пластична операция. Така, че не е много ясно колко от това наистина са пластични операции и колко просто козметични процедури. Но Майкъл при Опра беше казал " "Ако всички хора в Холивид, които иамат поне една пластична операция отидат на почивка то Холивид ще остане празен". Smile И Опра каза, че е прав. Според мен хората не осъзнават, че там е нормално да си правиш операции и много прибягват до това, защото им е важно как изглеждат. При Майкъл беше малко по-екстремно, затова всички се бяха фиксирали в него.

Когато си най-известният човек на планетата медиите трябва да пишат за теб, защото знаят, че това продава. И всеки ден в редакциите буквално е било " Каква статия да напишем днес за М.ДЖ? Rolling Eyes И са фабрикували какви ли не небивалици, без да проверяват истина ли са или не са, много от нещата буквално са си ги измисляли. Има репортери по онова време, които по-късно излизат и обясняват точно това. На медиите не им пука за истината, а за продажбите. Примерно това, че е спал в барокамера беше върха. М.ДЖ. е спонсорирал център за хора, които са жертви на изгаряния след инцидента му с рекламата на Пепси, където му се запали скалпа. И в тези центрове е имало барокамери, защото кислорода помага на кожата да се възстанови и той влиза в една от барокамерите да я тества и някой го снима и след това продава снимката на медиите и на следващия ден пресата гръмва " Майкъл Джексън спи в барокамера, за да не остарява". JoyТе никога няма да кажат, че това е от център за изгаряния, защото това няма да е сензация и няма да им продаде изданията. Далеч по-сензационно е да кажеш, че спи в барокамера. Ето това са медиите по онова време.Хищни хиени. Видяхте и какво направиха с Бритни Спиърс и докъде я докараха.  Мисля, че днес нещата са една идея по-добре.

# 54
  • Мнения: 2 002
Никой не твърди, че е виновен, медиите могат да изопачават истината, има мениджъри, които са казвали на Майкъл какво да казва, било то в негова защита или в интерес на кариерата. В началото като почнаха промените във външния вид не коментираше, на музикалните интервюта няма как да го питат, поне от това, което съм гледала по телевизията . Ясно ми е, че не е можел всеки ден да гледа какво пишат медиите и да се оправдава. Затова е и интервюто с Опра, дошло му е до гуша и се е решил на него,а и в онези години нямахме чак такъв достъп до информация, приемахме каквото ни се доставя като новина, не само тук, но и в много други държави. Като почнаха обвинения за плагиатство и педофилия започна повече да се изявява и да дава интервюта, което е нормално.
Сега можеш да влезеш в Интернет и да изгледаш всички интервюта ще придобиеш друга представа.
Относно пластичните операции, не е проблем, че хората си правят пластични операции, а, че крият. Например главната актриса от "Всички обичат Реймънд", съвсем откровено споделя, че се е подлагала на операции и диети, това не дразни, получило й се е много добре. Ако лъжеше и криеше, че няма намеса щеше да е друго.

Последна редакция: чт, 30 дек 2021, 14:24 от Dania1

# 55
  • Мнения: 4 133
В началото като почнаха промените във външния вид не коментираше, на музикалните интервюта няма как да го питат, поне от това, което съм гледала. Ясно ми е, че не е можел всеки ден да гледа какво пишат медиите и да се оправдава. Затова е и интервюто с Опра, дошло му е до гуша и се е решил на него,а и в онези години нямахме чак такъв достъп до информация, приемахме каквото ни се доставя като новина, не само тук, но и в много други държави. Като почнаха обвинения за плагиатство и педофилия започна повече да се изявява и да дава интервюта, което е нормално.
Сега можеш да влезеш в Интернет и да изгледаш всички интервюта ще придобиеш друга представа.
Относно пластичните операции, не е проблем, че хората си правят пластични операции, а, че крият. Например главната актриса от "Всички обичат Реймънд", съвсем откровено споделя, че се е подлагала на операции и диети, това не дразни, получило й се е много добре. Ако лъжеше и криеше, че няма намеса щеше да е друго.

Самият факт, че до ден днешен все още е пълно с хора, които вярват, че си е избелвал кожата , защото не искал да е чернокож, че си е правил пластичните операции, защото е гей, че е асексуален след като къщата му е била пълна с порно, има два брака, Лиса хиляда пъти повтори, че са имали сексуална връзка , има немалко жени, които са давали интервюта и са си признавали за отношения с него, има  клипове , на които флиртува и целува жени или им взима телефонния номер , има множество истории на хора, които са го познавали и казват, че е харесвал и е имал връзки и отношения с жени ми говори, че все още има хора, които  макар и с наличието на интернет и цялата тази информация отказват да си ползват мозъка и да мислят аналитично, и да възпримат информация и нито интернет, нито база данни на полиция, нито съдебни доклади ще ги спаси от този факт да са като коне с капаци и да отказват да приемат валидни аргументи и истината.  В днешно време при наличието на интернет, който ти дава възможност да прочетеш и достигнеш до толкова много информация да си толкова заслепен е просто тъжно.

Ето видео, в което говорят за сексуалната му ориентация на хора, които са го познавали. И това не са само негови мениджъри, ами приятели и хора, които са работили с него и са го познавали лично.  Има толкова много инфо в нета, само да имаше кой да слуша и вижда. Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 дек 2021, 14:53 от daizy_g

# 56
  • Мнения: 21 604
Това, че къщата му е била пълна с порно не е атестат за мъжественост.

Много интересна тема. Обичах го много като дете, израсла съм с музиката му и до ден днешен не мога да го чуя без да почна да танцувам. Когато той почина, детето ми беше на три, гледахме го по новините и му казах - помни, че си го слушала докато е бил жив, той беше велик изпълнител. Все още е Краля на попа.

Иначе винаги съм го възприемала като човек с много странности и най-вероятно Синдром на Питър Пан. Сигурно 99,9 процента от писаното по таблоидите не отговаря на истината, но все пак беше и много далеч от стандартна личност. Не ми се вярва, че е имал нормални стандартни взаимоотношения, по-скоро, че се е постарал, но нещо не му е било по душа. След него вече доста хора от неговия ранг проимаха деца от сурогатна майка, но това също беше необичайно за времето си.
Възприемам го като човек, които не се чувства добре в кожата си, но това е характерно за много творци. Мъчно ми стана като умря така и винаги ще гледам на него с обич, като част от детството и ранната ми младост.

Последна редакция: чт, 30 дек 2021, 15:00 от Iris04

# 57
  • Мнения: 4 133
Това, че къщата му е била пълна с порно не е атестат за мъжественост.

Много интересна тема. Обичах го много като дете, израсла съм с музиката му и до ден днешен не мога да го чуя без да почна да танцувам. Когато той почина, детето ми беше на три, гледахме го по новините и му казах - помни, че си го слушала докато е бил жив, той беше велик изпълнител. Все още е Краля на попа.

Иначе винаги съм го възприемала като човек със много странности и най-вероятно Синдром на Питър Пан. Сигурно 99,9 процента от писаното по таблоидите мв отговаря на истината, но все пак беше и много далеч от стандартна личност. След него вече доста хора От неговия ранг проимаха деца от сурогатна майка, но това също беше необичайно за времето си.
Възприемам го, като човек, които не се чувства добре в кожата си, но това е характерно за много творци. Мъчно ми стана като умря така
Това с порното и отпечатъците, които са намерили по списанията  е само едно от многобройната информация, която съществува, че е бил сексуален мъж, който си пада по жени. Не знам защо думите на Лиса Мари и на всикчи други хора и видеа, които съществуват се пренебрегват. Изгледайте горното видео, в което много хора, които са го познавали говорят за сексуалността му. Казах, че може да е бил бисексуален, но да се твърди, че е бил асексуален или гей за мен е абсурдно.

Относно децата, аз мисля, че той осъзна, че най-доброто за него е да са от сурогатна майка, защото има 100% контрол над тях, нещо, което му беше важно. Той искаше деца от Лиса, но тя не беше готова все още, защото вече имаше две малки деца, а той бързаше да се сдобие с  деца. А и Лиса е казвала, че се е притеснявала за попечителството, ако се разделят, защото е знаела, че Майкъл ще ги иска за себе си и е щял да направи всичко възможно да ги получи. То в днешно време е съвсем нормално да си правиш пластични операции, да имаш деца от сурогатна майка и тн, но М.ДЖ. го отнесе много сериозно, с много хейт. Какво е виновен, че е бил изпреварил времето си?

# 58
  • Мнения: 2 002
О, определено има такива хора които не се информират и си стоят с информация от преди години. Не е само за него, например във Фейсбук имаше статия за Дженифър Анистън, отдолу беше пълно с коментари, че не е нормална, че няма деца, защото искала да остане млада, а всъщност има здравословни проблеми.
Известно време и аз бях назад с материала. Излезе онова интервю с онзи водещ, който манипулира видеото и реших да прочета повече, малко по-късно се появи целият материал от страна на Майкъл.
Бих казала, че истинската  същност на Майкъл се появяваше на сцената, създаваше впечатление, че се чувства на място.

# 59
  • Мнения: 4 133
Добре, че Майкъл е имал свой екип, който също е снимал и се видя истината и манипулацията на Мартин Башир и как на М.ДЖ. му говори едни неща, а след това в репортажа  говореше точно обратното.

Ето видеото, което са снимали екипа на М.ДЖ.
Скрит текст:


След смъртта на М.ДЖ Мартин Башир направи изявление, в което призна, че не е видял абсолютно нищо съмнително при комуникацията на М.ДЖ. с деца или като цяло в Невърленд  и че всичко е било абсолютно невинно и красиво, че е помогнал на толкова много деца в неравностойно положение и тн.  А той имаше достъп до М.ДЖ , дома му  и живота му за цели 6 месеца. И си признава, че е имало манипулация от негова страна.

Ето изявлението му
Скрит текст:


Специално Башир се доказа като абсолютен лъжец. Излезе информация, че изфабрикувал фалшиво писмо, с ковто да убеди принцеса Даяна да му даде интервю 90те години. И скоро кралското семейство и Уилям специално наредиха полицията да разследва случая.

Песента на Майкъл Tabloid Junkie  много добре описва на какво са способни медиите и как непрекъснато измислят всякакви истории.

И много ми харесва частта в припева
"Само защото го четеш по списанията
 или го виждаш по телевиията
 не го прави истина".




Иначе най-истински е бил на сцената със сигурност, личеше с каква емоция и страст влага във всичко, което прави. И също така мисля, че хората, които са го познавали най-добре са Лиса Мари и семейството му. И също така Елизабет Тейлър и Карън Фей, която е дългогодишната му гримьорка.

Мадона в предаването Carpool Karaoke признава за целувка между нея и М.ДЖ.

Последна редакция: чт, 30 дек 2021, 21:25 от daizy_g

# 60
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 396
Майкъл е единственият изпълнител, който стъпвайки на сцената, без да прави абсолютно нищо, е предизвиквал всеобща екзалтация и истерия в публиката.
Гледай някой концерт на Битълс и пак кажи.

# 61
  • Мнения: 58
Добре, че Филип Киркоров не чете тук😂

# 62
  • Мнения: 31 334
И Лили Иванова.
Майкъл е единствен и за мен!

# 63
  • Мнения: 4 133
Точно това е лошото, когато хората си правят изводи само от прочетеното в медиите
Е и аз чакам да сподели някой лични впечатления от първа ръка, ама на, тука се копират само статии от медии ¯\_(ツ)_/¯
Ти правиш ли разлика между таблоидни статии от "журналисти", чийто единствен досег с него е бил да го снимат как излиза от някой хотел и думите на хора, които са го познавали лично и с години? Явно не гледаш видеата, които поствам. Основно информация е от 1во лице от семейството му, негови приятели и хора, които са го познавали лично и са имали отношения с него. Само вникване и възприемане на информацията е нужно,  но както казах там много хора се дънят съвсем целенасочено. Grinning

А това видео е БАШ от 1во лице от самият Майкъл Джексън! Не знам накъде повече! Satisfied

Тук Майкъл в рамките на 2 минути успя да пофлиртува с 2 красиви жени и да вземе номера на едната. Joy



Може да изкоментираш и това видео, също от 1во лице. Sunglasses



Искам тези, които смятат, че е бил гей или асексуален да ми намерят видеа как флиртува,  опипва или целува мъже . Blush Или доказатество, че не е изпитвал сексуално желание и е имал сексуална дисфункция. Интернетът е на ваше разположение. Stuck Out Tongue Winking Eye Всичко останало са спекулации, които очевидно противоречат на информацията, която има в интернет като клиповете по-горе и думите на много жени, които са били с него. Blush

Последна редакция: пт, 31 дек 2021, 11:41 от daizy_g

# 64
  • Мнения: 2 002
От къде знаеш, че мнението на близките му е вярно? Бащата на Бритни твърди, че е луда и не може да се оправя сама, но всички защитават нея и плюят баща й, защо той не е прав като я познава отблизо? (абстрахираме се, че преувеличава и замазва, за да й вземе парите). Също и в това интервю Латоя казва, че е педофил, защо никой не й вярва? (ако не се лъжа по-късно казваше, че мъжът й я е накарал, или пък, че роднините я накарали да се поправи).
https://youtu.be/V9JBIk-Xh9M
Майкъл също може да лъже и преувеличава за себе си, както правят и обикновените хора - заради репутация и имидж.
Разбира се, това са само предположения, исках да уточня, че не е задължително близките да са прави само, защото са му близки. Както видяхме всеки се чуди как да изкара пари дори след смъртта му и страшно му съчувствам, защото вероятно през цялото време е бил самотен, радвам се, че поне успя да отгледа свои деца, както искаше. Жалко и, че не довърши концертите, личеше си, че е ентусиазиран, но поне имаше снимки как тренира...

# 65
  • Мнения: 4 133
От къде знаеш, че мнението на близките му е вярно? Бащата на Бритни твърди, че е луда и не може да се оправя сама, но всички защитават нея и плюят баща й, защо той не е прав като я познава отблизо? (абстрахираме се, че преувеличава и замазва, за да й вземе парите). Също и в това интервю Латоя казва, че е педофил, защо никой не й вярва? (ако не се лъжа по-късно казваше, че мъжът й я е накарал, или пък, че роднините я накарали да се поправи).
https://youtu.be/V9JBIk-Xh9M
Майкъл също може да лъже и преувеличава за себе си, както правят и обикновените хора - заради репутация и имидж.
Разбира се, това са само предположения, исках да уточня, че не е задължително близките да са прави само, защото са му близки. Както видяхме всеки се чуди как да изкара пари дори след смъртта му и страшно му съчувствам, защото вероятно през цялото време е бил самотен, радвам се, че поне успя да отгледа свои деца, както искаше.
Много е просто, сама го каза, следвай парите и ще разбереш истината. Бащата на Бритни доказа ли, че е луда? НЕ! Опитаха се да я изкарат, че има деменция на 26 години, което чисто медицински е невъзможно. Може да има депресия или някакво друг психичен проблем, но това не значи, че трябва да е под conservatorship. Аз познавам хора с биполярно разстройство, които си живеят живота, работят, гледат семейство и взимат всякакви решения за живота си. Баща й няма професия. Той е бил строителен работник. Много съм щастлива, че Бритни сега иска да ги съди и освен това тотално ще ги отреже финансово цялото й семейство, защото единственият, който работи в него е тя. Нека поработят малко и те.

ЛаТоя по това време се опитваше да прави кариера и беше омъжена за един тотален психопат, който й беше и мениджър. Опитваше се по всякакъв начин да провокира, снима се в Плейбой, непрекъснато се буташе в медиите да дава интервюта и да привлича вниамание. Тя яхна вълната тогава, всички знаят, че Майкъл е събирал деца в Невърлед и са се събирали и са гледали филми , играли са видео игри и са се замеряли с възглавници. Макколи Кълкин доста подробно разказа какво са представлявали въпросните партита, а и в нета има видеа, на които се вижда.
В това видео на 2.26минута ЛаТоя казва, че никога не е виждала Майкъл да насилва деца. Единственото, което  е виждала е да остават при него.
https://www.youtube.com/watch?v=BehEJ4YCM-o
Не знам дали си гледала след това с историята как е напуснала мъжа й? Той буквално й е биел, прибрал й е паспорта и е контролирал целияйт й живот. Тя не е виждала семейството си с години, докато е била с него. Дори не й е позволявал да говори по телефона. Той е контролирал имиджа й и какво да казва в медиите. Тя буквално успява да избяга, обаждайки се на брат си Ранди, който идва да я вземе. Вярвам й, защото моя приятелка преживя почти същото. След години тормоз и контрол буквално избяга от дома му без нищо, без багаж, успя да се обади на родителите си да дойдат да е вземат, докато той беше на работа.



Много повече са хората, които казват, че Мйакъл е бил хетеросексуален и са го виждали с жени и тн. И жени които са си признавали за отношения с него отлкото тези, които твърдят, че не е. И това не са само хора, от семейството му, ами най-различни, които дори не се познават помежду си и които разказват истории. Те не казват просто, "Той харесва жени", ами разказват случки и истории на които са били свидетели, които после други хроа също ги потвърждават. Това е абсолютно невъзможно да е координирано. Искате да ми кажете, че всички тези хора лъжат и са  в една обща гигантска  конспирация да изкарат един мъж хетеросексуален. Joy И те какво печелят от това?

Ето какво казва Аерън Картър, който е прекарвал доста време с М.ДЖ. Казва, че го е виждал много пъти с жени.



Не вярвате на сигурно повече от 50 човека, които твърдят, че М.ДЖ е харесвал жени  и ви разказват конкретни истории, които са виждали , включително и от бившата му съпруга, с която имат 7 годишна връзка, а вярвате на шепа хора, които ви казват, че нищо не са видяли конкретно, но били сигурни и които имат финансов мотив, така ли? Rolling Eyes И не вярвате на ФБР, полицията и съдът, които години наред търсеха някакви доказателства и не намериха нищо, а вярвате просто на спекулациите на едни хора, които им трябват пари и искат стотици милиони и делата им падат в съда? Само за справка, вчера съдът осъди Гилейн Максуел на 70 години затвор за педофилия и сводничество и целият процес беше 13 дни. Майкъл не успяха да го осъдят за 20 години. Joy

Последна редакция: пт, 31 дек 2021, 14:01 от daizy_g

# 66
  • Мнения: 2 002
Опитвам се да обясня, че става голям хаос ако се почне за всяко нещо се хващаме кой какво казал, как показал, не всички светят на Майкъл денонощно, факт е, че не сме там да видим, само разчитаме на видеота, които оспорват факти и непрекъснато продължават да излизат други факти и винаги ще си остане така, защото това е цената на славата. Има странни снимки на Майкъл, където изглежда като луд, но може да се оправдае като се каже, че просто се шегува или нещо подобно. Има и клипчета, където той гали по странен начин дете, някой ще оспори ище каже - какво лошо прави..
Прислужницата също нищо хубаво не казва за него, Лестър прави разни изяви по интервюта как Парис е негова дъщеря. Но който каквото и да реши да каже, независимо дали е лошо или добро, факт е, че целта са парите.
За мен наистина верен и искрен приятел беше Елизабет Тейлър и винаги звучеше искрено като говореше за Майкъл.
Всеки преценява в какво да вярва, аз го харесвам заради професионализма и музиката, но не мога да гарантирам какъв човек е бил, защото не го познавам лично,мога само да предполагам.

# 67
  • София
  • Мнения: 23 112
Дейзи, във видеата виждаш това, което самият Майкъл е искал да видят хората. Sunglasses Прекалено доверчиво и наивно подхождаш в стремежа си да го идеализираш. Той е можел да флиртува и да иска телефоните на дамите и след интервютата, но надали. Всичко е добре отигран ПР. Това си е мое мнение и никой не ангажирам с него. Както и това, че го смятам за асексуален.
Той ли си е направил децата? Ама лично, по стародомния начин? Абсурд! Те дори не са биологично негови. Защо ли?
Не че ме интересува, това са лични въпроси и не го прави по-малко велик като изпълнител в очите ми.

# 68
  • Мнения: 21 604
Той може да в бил с безброй жени, това е характерно за хора от шоу бизнеса, които имат достъп до всякакъв секс и са желани от милиони хора, въпросът е, че явно не в бил  много щастлив и уравновесен по ред причини.

За детските партита също е спорно доколко е редно възрастен мъж да спи в една стая и да се замеря с възглавници с чужди деца, все пак.

Има много примери за велики хора, които  са вършили нееднозначни неща.

# 69
  • Мнения: 920
Когато човек твърди две различни, противоречащи си неща, то това означава само едно - едно от твърденията му е лъжа. Зад всяко от тях си има мотиви. Дали човекът ще ни информира за истинските мотиви за всяко от твърденията си, си е негово решение (или пък решение на мениджърите), разбира се повлияно от фактори като репутация, имидж и мн. др.
Парите, знаем, също умеят да променят позиции, твърдения и даже факти. Натиск, манипулации и пр. методи - също.
В шоубизнеса истината понякога е на повърхността, въпреки че е отричана, друг път - старателно скривана, но видима въпреки това.

За мен особено значение какъв е бил Майкъл Джексън и какъв не е бил няма, и мисля че такива дискусии са доста закъснели и излишни. Харесвах музиката му, но само толкова.
Какво ще твърди някой от неговата лична среда, семейство, приятели или фенове след неговата смърт е без значение. Всеки си остава с някакво мнение за него и това си е негово право. Защитавайки го така яростно, може би се чувстваш добре - сякаш изпълняваш важен дълг, но го правиш доста агресивно, неуважавайки точно личното право на всеки човек да има свое собствено мнение, изградено на основата  не само на чуто и прочетено, но и на лични впечатления от поведението на коментираната личност.

Твърдейки, че е единствената личност известна в цялата планета, ужасно грешиш. Преди той да се роди и изгради като успешен поп певец на планетата са живели милиарди хора, нямащи възможност да го познават. Правилно да се каже всъщност е, че е един от най-известните и успешни изпълнители за нашето време. Преувеличенията са излишни и ненужни. Който е искал - е забелязал и ценил таланта му, който не е искал - дори и твоето така упорито старание не би могло да го накара да го направи. 
Всъщност,  то  даже  отблъсква.

# 70
  • Мнения: 4 133
Дейзи, във видеата виждаш това, което самият Майкъл е искал да видят хората. Sunglasses Прекалено доверчиво и наивно подхождаш в стремежа си да го идеализираш. Той е можел да флиртува и да иска телефоните на дамите и след интервютата, но надали. Всичко е добре отигран ПР. Това си е мое мнение и никой не ангажирам с него. Както и това, че го смятам за асексуален.
Той ли си е направил децата? Ама лично, по стародомния начин? Абсурд! Те дори не са биологично негови. Защо ли?
Не че ме интересува, това са лични въпроси и не го прави по-малко велик като изпълнител в очите ми.
А защо си мислиш, че това са единствените случаи , в които е взимал телефона на жени? Дори Аерън Картър в горното видео казва, че е виждал да отива да им иска номерата и после да им се обажда и да си урежда срещи. Тук той й взе номера пред камерите, защото това беше подписване на автографи за албума му и се редяха стотици фенове и той просто трябваше на момента да реагира, защото тя щеше да си тръгне.

В 5.38 почва частта с Джоана Томе, където й иска телефона. Тя е французойка и е ходила на много концерти и участия на М.ДЖ.



И е факт, че са се срещали, защото има много техни снимки заедно, включително и със семейството му,

Относно децата, случайно да ви е хрумвало, че той може да е имал проблеми да има деца? Или пък това, което е моето мнение, че може да не е искал децата да наследят заболяванията му- а именно лупус и витилиго. Но то дори не е доказано, че не са си негови. Има мноого двурасови деца, които са повече бели отколкото черни.

Аз въобще не го идеализирам. За мен не е важно дали е бил гей, асексуален или хетеро. Аз харесвам музиката му. Само, че гледам на нещата с отворено съзнание и няма как да твърдя, че хиляда човека лъжат и си измислят и да отрека цялата информация, която съществува само за да си оправдая собственото мнение. Аз вярвам на Лиса Мари. Дори и това да му е била единствената сексуална връзка в животз аз вярвам, че е била такава. Кажете ми дори една причина да лъже?

Не съм казвала, че е най-известният човек на планетата за всички времена, а по онова време, визирах 70-80-90те и затова казах, че медиите са били длъжни да пишат всеки ден за него, за да си продават списанията и вестниците. Просто не го написах, защото мислех, че се подразбира, Самият факт, че казах, че за мен Бийтълс и Queen са в една категория с М.ДЖ говори, че смятам, че има и други велики. Blush

Последна редакция: пт, 31 дек 2021, 14:53 от daizy_g

# 71
  • Мнения: 4 587
Дейзи, сама приканваш в първия си пост да се споделят мнения, но като гледам ти не  приемаш чуждо такова. Кой каквото напише, ти излизаш нападателно. Защо? Ами хайде както ние уважаваме твоето мнение, така и ти  уважавай това на другите. Казвам го като най- заклетия фен на Майкъл ♥️ и споделяйки СОБСТВЕНОТО си мнение, че да - той не е имал истински сексуален живот, брак и прочие. И ако ще още 1885 поста да напишеш по тази тема, няма да промениш мнението ми. Аз не искам да променям пък твоето,  приемам го.
Ще спомена само, че когато Майкъл почина, изпаднах в такава депресия, че 3 месеца не можех да изляза от нея. Ревах, тръшках се, от работа щяха да ме изгонят заради това дори, но не ми пукаше. Много тежко го приех. Споменавам го само, за да придобиеш представа какъв беше този човек в моите очи. И като за финал казвам - за мен той е гений, който никой друг не ще надмине и няма да се роди втори такъв.

# 72
  • Мнения: 920
Кажете ми дори една причина да лъже?
Човек използва лъжа, когато е преценил че разкриването на истината ще навреди достатъчно фатално. В личния живот, в кариерата, във всичко.
Лошото е, когато и лъжата бъде разкрита. И тогава се търси друга, която да замаскира първата или да я подкрепи. И става една такава въртележка - използване на разни стратегии, манипулиращи мненията и впечатленията на хората.

Аз например много харесвах песните на Фреди Меркюри, но признавам, бях ужасно разочарована, когато научих за неговата хомосексуалност. Това обаче не може да ме накара да спра да харесвам музиката му или да отрека таланта му. Важно е двете неща да се разграничават.
Каква е истината за личния живот на Майкъл Джексън, за неговите проблеми и лични грехове - си остава там някъде, в миналото, непроменяема...  И каквото и да продължава да се говори, за него вече е без значение.

# 73
  • Мнения: 4 133
Аз уважавам всяко мнение, за мен това е дискусия, хората да имат различни мнения и да обсъждат някаква тема и заедно да се опитват да стигнат до истината. Simple Smile

От постовете оставам с впечатлението , че сте били в спалнята им с Лиса и знаете със 100центова сигурност, че не са правили секс. Само не чух причина Лиса да участва в цялото това "фиаско" наречено брак? Говорим за дъщерята на Елвис, жена, която има име, репутация, безбожно много пари, слава, луксозен живот и тн. Не говорим за някаква златотърсачка, която търси охолен живот и пари и ще си ги осигури, докато се прави на жена на М.ДЖ. Говорим за Лиса Мари Пресли, която си напусна мъжа и си разби семейството си, за да бъде с М.ДЖ , за да си играят на съпруг и съпруга и на любовници години наред. Само аз ли виждам колко абсурдно е цялото това нещо?

Последна редакция: пт, 31 дек 2021, 15:18 от daizy_g

# 74
  • София
  • Мнения: 23 112
Дейзи, а ти била ли си в спалнята им?
Има двойки, които само стоейки един до друг езикът на тялото им говори за любов и връзка между тях. При Майкъл и Лиса и грам подобно нещо нямаше. Да не говорим за нескопосаната им целувка на сцената, когато той зорлем я награби пред целия свят, за да покаже колко е щастлив бракът им, който пък от своя страна доста бързо се разпадна.
А защо Лиса Мари е влязла в подобен цирк ли? Само една причина ще ти дам - за да се шуми около нея. Аз пък нея никога не съм я харесвала - просто дъщеря на баща си и нищо повече.

# 75
  • Мнения: 4 133
Дейзи, а ти била ли си в спалнята им?
Има двойки, които само стоейки един до друг езикът на тялото им говори за любов и връзка между тях. При Майкъл и Лиса и грам подобно нещо нямаше. Да не говорим за нескопосаната им целувка на сцената, когато той зорлем я награби пред целия свят, за да покаже колко е щастлив бракът им, който пък от своя страна доста бързо се разпадна.
А защо Лиса Мари е влязла в подобен цирк ли? Само една причина ще ти дам - за да се шуми около нея. Аз пък нея никога не съм я харесвала - просто дъщеря на баща си и нищо повече.
Яено настина гледаме различни неща. Може би си гледала само целувката им на МТВ наградите и от това си правиш изводи, че е било ПР. Има много клипове в нета с моменти между тях. Аз виждам много взаимност и любов в излъчването им и  интеракцията помежду им. И двамата изглеждаха най-добре и най-щастливи в този им период. Да не говорим, че изражението на Лиса определено е на влюбена жена.  Бракът им беше 2 години, може да е бил кратък(макар че бракът й на Лиса с Никалъс Кейдж беше по-кратък), но Лиса и М.ДЖ  години след това имаха връзка, която дори не са афиширали в медиите,. Около Лиса се е шумяло цял живот, не й трябва Майкъл да се шуми около нея. Тя от момента в който се е родила я преследват папараци и медиите пишат за нея.

Последна редакция: пт, 31 дек 2021, 16:42 от daizy_g

# 76
  • Мнения: 2 002
За мен Лиса просто беше обсебена от него, той също я харесваше, но като, че ли децата му бяха приоритет, все пак е мечтал за много деца, пък тя си имаше свои и там се разминаха и двамата.

# 77
  • Мнения: 32 125
Установихме, че никой тук не е бил в спалнята му.
Но аз си го обичам и съм 200% сигурна, че нито е педофил, нито гей.
И нищо от тези грозни твърдения не е доказано.
За мен Майкъл си е чиста душа, измъчена, но чиста.

# 78
  • Мнения: 4 133
Честита Нова 2022 година! Бъдете живи и здрави и много щастливи и вдъхновени. Blush

И една празнична снимка на Майкъл и семейството му.

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 01:15 от daizy_g

# 79
  • Мнения: 32 125
ЧНГ на всички, Бъдете здрави и щастливи.

За Майкъл само да кажа,че колкото и да го обичам ми е мъчно за всички тия операции дето си правеше и на нищо не приличаше накрая.
И въпреки тях, пак много го обичам.

# 80
  • Мнения: 4 133
Мисля, че ако отделите малко време да почетете за Лиса Мари ще добиете различна представа за брака им.

Лиса си пада по есцентрични мъже, Тя харесва мъже със странна визия, хора на изкуството, хора извън рамката. Майкъл е точно неийн тип и е съвсем разбираемо, че се е влюбила. Blush
Майкъл е единственият мъж, който е равнозначен на Елвис като ниво на известност и музикални постижения.
Освен това тя винаги е страдала от факта, че името й и богатството й засенчват мъжете до нея и това им създава комплекси и съответно проблеми във връзките й. Събирайки се с Майкъл Лиса е искала веднъж да се чувства в ролята на жена във връзката. И освен това той е единственият мъж, на който се възхищава колкото на баща си.
Те наистина имат много общо, израстнали са под светлините на прожекторите във супер звездни семейства, папараците и медиите ги преследват постоянно и това им създава една изолация, всички си мислят, че знаят всичко за тях, но реално не ги познават лично. И те просто си кликват помежду си, като характери и сходни преживявания.

В това видео общо взето е събрано почти всичко, което Лиса споделя за брака им с Майкъл и връзката им на едно място като се почне от началото на запознансвото, брака им, причините за развода им, връзката им след развода  и се стигне до смъртта му.



За мен е повече очевидно, че са се обичали.

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 19:26 от daizy_g

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 9 747
А някой знае ли нещо за децата му към момента? Къде са, колко са големи? Остана ли някакво състояние за тях?

# 82
  • Мнения: 2 002
А някой знае ли нещо за децата му към момента? Къде са, колко са големи? Остана ли някакво състояние за тях?
Най-големия му син Принс и дъщеря му имат инстаграм, Принс от време на време се занимава с музикални проекти, но не е толкова в медиите, а Парис се занимава с актьорство, музика и е модел, по-активна е в профила и по-често се занимава да защитава Майкъл. Най-малкият Бланкет избягва публични изяви, последното, което разбрах е, че си е сменил името на Биги. Общо взето - добре са...

# 83
  • Мнения: 4 133
Майкъл за мен винаги ще си остане музикален и креативен гений. Освен невероятен глас и танцови умения той има и страхотно излъчване и харизма, които прозират във всичките му изпълнения. Освен това е бил много артистичен и креативен и  това се вижда от всичките му превъплъщения.   Музиката, която създава М.ДЖ е изкуство в най-чистият му вид! Heart

Нека си пропомним някои емблематични песни и изпълнения:

Billie Jean.



Beat it



Man in the mirror



Dirty Diana



Smooth Criminal



Remember the time



Танцът на Пантерата.



Кои са вашите любими песни и изпълнения на М.ДЖ?

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 23:21 от daizy_g

# 84
  • Мнения: 1 078
Аз обожавам всички песни на Краля, но може би най-много съм слушала тази
https://youtu.be/XAi3VTSdTxU

# 85
  • Мнения: 4 133
След смъртта на М.ДЖ. много хора, които са го познавали почнаха да дават интервюта и да разказват истории с него, а други пък написаха книги. Има един трети тип хора, които просто споделят историите си онлайн във форуми или под статии и клипове на М.ДЖ.

Случайно попаднах на един коментар, който не можах да подмина. Беше под песента на Лиса Мари "Weary", която е за М.ДЖ. и отдолу имаше дискусия дали тази песен е за него и , че тя се е опитала да му помогне, но не е успяла. И една жена, която от историята става ясно, че го е познавала и че  работи като терапевт се включи със следния коментар

"Песента е за М.ДЖ. Защо прожектираш собственото си мислене върху другите? Ти нямаш и на идея кой е познавал М.ДЖ. Аз познавам М.ДЖ отвътре. Знам каквото трябва да знам. Но историята не е за мен като терапевт, а за М.ДЖ.. за неговата зависимост, неговият PSTD (посттравматичен стрес синдром), неговото ADHD(Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност), неговата параноя, най-големите му страхове и тн. Това, което трябва да разберете, че никой не можеше да му помогне. Беше твърде късно...това е всичко. Трагедията на един човек. Познайте колко психолози и терапевти е имал през целият си живот? Не много...това е проблема ми. Той мислеше, че може да се излекува сам или приятелите му да го излекуват. Но жертвите на сексуално насилие не могат да се излекуват сами, дори и когато са пристрастени към лекарства. През 1993 когато той предозира с опиати и имаше нервна криза и опит за самоубийство беше транспортиран по спешност в психиатрия на частният самолет на Елтън Джон. Това, което искам да подчертая е, че за пръв път той получи истинска терапия и помощ, от която имаше нужда. И следвашият път когато помоли нас или мен да му помогнем вече беше твърде късно.Вината не е на Лиса, на М.ДЖ или на който и да е терапевт, че не са успели да го спасят. Джо Джаксън(баща му) и медиите го тормозиха физически и психически. Той се опита да каже своята история, но на никой не му пукаше...

Защо мисля, че тази жена казва истината. Защото наистина през 1993 имаше такива слухове, че след като избухна скандала с обвиненията М.ДЖ е започнал да злоупотребява с лекарства още повече и е предозирал и за малко не е умрял. Елизабет Тейлър самата каза, че много се е стреснала тогава, че е почнал пак да прекалява с лекарствата. През 1994 в интервюто с Даян Сойър той отрече да е правил опит за самоубийство, но призна, че е имал проблем със зависимост към лекарства и е влязъл в болница за лечение на зависимостта.
Това, което е по-важното в този коментар е фактът, че тази жена споделя, че той е бил жертва на сексуален тормоз. Нещо, което аз лично винаги съм подозирала. Не е много ясно от кого и тн, знаем, че баща му го е тормозил психически и физически. ЛаТоя каза, че тя и Джанет също са били сексуално малтретирани от баща им.  Всички зависимости на М.ДЖ са опит да се справи с травмите в детството му според мен. Просто не е избрал правилният тип помощ за справяне с проблемите си. М.ДЖ  е имал нужда от терапия и споделяне с терапевти, както казва и жената по-горе. Не става ясно какво има предвид тази жена като казва, че следвашият път когато е потърсил помощ е било твърде късно...

Ето всичко, което е написала. Другото което казва е, че по думите на Джанет "На човек, който се намира
в пустиня и отказва да пие вода не може да му се помогне и ще умре", т.е, че е отказвал помощтта им. А всички са се опитали да му помогнат.

Скрит текст:



Песента на Лиса, която обсъждат. "Weary"
https://www.youtube.com/watch?v=pYo456lZXm8

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 12:19 от daizy_g

# 86
  • Мнения: 2 002
Значи, както предпожих е имал психически проблеми, няма как да няма с такъв натиск от медиите и баща му и то от ранна детска възраст.

# 87
  • Мнения: 4 133
Има още 2 коментара от тази жена, я които говори за връзката им и брака им с Лиса, че я е обичал , но и двамата не са могли да правят компромиси във връзката си (нещо, което и Лиса каза при Опра).

"М.ДЖ беше зависим повече от 35 години и определено го знаеше. Той е бил много пъти в болница за лечение на зависимостта си , не само веднъж, Разбира се, че знаеше, че може да умре като Елвис и точно това се случи. Това което разказа в книгата си Moonwalker  е просто една приказка. И той беше легално женен за Лиса. Всъщност М.ДЖ наистина я обичаше, но както каза, той осъзна, че бракът като цяло не е за него. Той беше изтормозен мъж, жертва на сексуално насилие  с грешна представа за любящо семейство. Той имаше перманентно PTSD, ADHD, зависимост и страдаше от безсъние, витилиго и лупус . Мога да кажа, че колкото е постигнал в кариерата си, толкова е унищожил в личният си живот, Във всичките му връзки имаше елемент на саморазрушение и да, той имаше немалко връзки с жени."

 "За Майкъл цялата любов не беше достатъчна. Той беше изтормозена душа, жертва на своя баща. Той никога не е имал шанс да разбере какво е любов и как тя би сработила(между двама души). Травмираните хора често страдат от глад за любов. И М.ДЖ беше егоистичен, както и Лиса. Две деца с разбити сърца  без бащи. Може би наистина бяха сродни души. Но М.ДЖ срещна любовта на живота си преди Лиса( може би има предвид Даяна Рос). Тя си тръгна или по-точно трябваше да си тръгне и М.ДЖ не успя да го преодолее. Но всичко това вече е история. "


Общо взето потвърждава неща, които аз винаги съм си мислела. М.ДЖ просто е израстнал в дисфункционално семейство, супер чувствителен е бил и липсата на нежност и любов от баща му в детсвото му много му е повлияла. Освен това човек, който от 9 годишен е мега звезда и всички правят, каквото им каже цял живот е много трудно да може да прави компромиси, защото той е свикнал винаги да става неговото. Оттам и проблемите му с Лиса, а и с друго хора в обкръжението му, които са му давали ценни съвети, но той не се е вслушвал в тях. Той каза 2001 някъде, че е осъзнал, че бракът като цяло не е за него и не би се оженил отново. Според мен след брака им с Лиса той просто е имал афери с жени, но нищо прекалено сериозно,  Но за мен няма съмнение, че са се обичали с Лиса, всичко което съществува като информация говори точно з това. Просто не са успели да си напаснат характерите и да имат дълготрайна връзка. Макар, че 7 години също не са малко. Simple Smile

И поздрав с една песен, която М.ДЖ записа, но не я е издал и след това я издаде Glenn Lewis. Но на мен версията на М.ДЖ ми харесва повече. Във видеото пее М.ДЖ. Blush

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 13:37 от daizy_g

# 88
  • Мнения: 2 002
Благодаря за информацията.
Седем годни не са малко ако са се прибирали всяка вечер заедно, но предвид участията им, вероятно са имали големи отсъствия, но това не  е важно.
Последно бях търсила инфо за М.Дж. като излезе скандалното видео с Бахар, после след смъртта му, доста неща ги бях забравила, но сега си припомних.

# 89
  • Мнения: 4 133
Dania1, едва ли с техният начин на живот са били всяка вечер заедно , защото програмата им едва ли го е позволявала,  но не мисля, че това е най-важното. Лиса каза, че са прекарвали достатъчно време заедно. Те живееха заедно първо в Trump Tower, където М,ДЖ имаше апартамент и след това и в къщата на Лиса. Също така и в Невърленд. Освен това тя понякога пътуваше с него, когато имаше ангажименти извън страната.Децата на Лиса казаха, че са го чувствали като втори баща, той се е грижил за тях, взимал ги е от училище, когато е можел, водил ги е по почивки.  

Те се събират през 1993 г, женят се през 1994 и се развеждат 1996г. След това имат on/off връзка, до 2000  година, събират се, разделят се и общо взето се опитват да изгладят нещата помежду си.  Има клипове в нета от техни почивки заедно, папарашки видеа как влизат и излизат от хотели хванати за ръце. По това време М.ДЖ беше на световно HiStory турне и Лиса и децата й пътуваха с него.

Тези снимки са по време на връзката им след развода.






И така до 2000 г, когато окончателно се разделят. Лиса прие доста трудно раздялата им, а М.ДЖ е искал да останат приятели. След 2000 г той понякога й се обажда по телефона. Последните им разговори са 2005г, тя му дава съвети за делото срещу него. Последният им разговор е след делото, той й се обажда и й казва, че е била права за много от хората около него още докато са били заедно, но той не я е послушал да ги разкара от живота си и я пита дали още го обича, но тя му казва, че е безразлична, на него това не му харесва като отговор и започват да се обясняват помежду си. Но по това време тя вече има сериозна връзка  с Майкъл Локлууд, за когото се омъжва след това.

 Общо взето и двамата се нараняват един друг. М.ДЖ отказвайки да се ожени втори път за нея през 2000г и да създадат семейство,  слагайки край на връзката им, за което Лиса беше бясна и след това тя отхвърляйки го 2005г. И двамата казват, че са се обичали, но са имали различия в характерите си, голямо его, трудно са правили компромиси и не са можели да се напаснат и това е правело връзката им турбулентна.

Лиса потвърди всичко това през 2010 в интеррвюто й с Опра.



Освен това обяснява как са се разминали с М.ДЖ в песента I was wrong.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 14:48 от daizy_g

# 90
  • София
  • Мнения: 2 179
Аз не смятам, че личността на Майкъл трябва да се съизмерва с това дали е правил или не секс с Лиса-Мари Пресли. Общо взето, това са глупости и едва ли на някого му пука. Нещата са далеч по-сериозни от измислени педофилски истории и женитби. Майкъл не беше просто гений, а социално въздействаща личност. В творчеството му има сериозни общозначими послания и предстоящото му завръщане едва ли е зарадвало определени елити. Без да залитам по някакви теории на конспирациите, аз лично мисля, че го отстраниха по "най-деликатния" възможен начин. Предизвикването на инфаркт чрез медикаменти не е нова форма на убийство, а доста разпространена такава. Не се наемам да гадая срещу колко милиона в зелено Конрад Мъри уж е упражнявал лекарски надзор. Самата Парис казва в интервю, че смъртта на баща й, според нея, е предумишлено убийство.
Педофилските обвинения, съшити с бели конци, особено онези последните дангалаци "жертви" от Leaving Neverland, дето взели, каквото могли от него приживе,  даже няма да ги коментирам. Жалка история!
Същото се случва в момента и с metoo. Унищожават се животи и кариери заради казано-речено преди около 20 години.

# 91
  • Мнения: 2 002
Аз не смятам, че личността на Майкъл трябва да се съизмерва с това дали е правил или не секс с Лиса-Мари Пресли. Общо взето, това са глупости и едва ли на някого му пука. Нещата са далеч по-сериозни от измислени педофилски истории и женитби. Майкъл не беше просто гений, а социално въздействаща личност. В творчеството му има сериозни общозначими послания и предстоящото му завръщане едва ли е зарадвало определени елити. Без да залитам по някакви теории на конспирациите, аз лично мисля, че го отстраниха по "най-деликатния" възможен начин. Предизвикването на инфаркт чрез медикаменти не е нова форма на убийство, а доста разпространена такава. Не се наемам да гадая срещу колко милиона в зелено Конрад Мъри уж е упражнявал лекарски надзор. Самата Парис казва в интервю, че смъртта на баща й, според нея, е предумишлено убийство.
Педофилските обвинения, съшити с бели конци, особено онези последните дангалаци "жертви" от Leaving Neverland, дето взели, каквото могли от него приживе,  даже няма да ги коментирам. Жалка история!
Същото се случва в момента и с metoo. Унищожават се животи и кариери заради казано-речено преди около 20 години.
За Лиза стана дума заради твърденията, че е асексуален, ясно, че това не е основа на проблемите.

# 92
  • Мнения: 4 133
orchid, права си, че М.ДЖ имаше много силни послания в творчеството си и беше личност с обществена позиция. Точно затова се разбрахме в темата да обсъждаме всички аспекти от живота на М.ДЖ, защото той освен музикален гений беше и човек с чувства, нещо, което медиите и много хора като цяло мисля, че забравяха. М.ДЖ наистина е бил страхотен човек, мил, добър, възпитан, интелигентен, забавен, чувствителен, емпатичен и човек с огромно сърце. И всички тези качества формират личноста Майкъл Джексън, който не се притесняваше да назовава истинските проблеми в обществото, и в света като цяло. да засегне наболели теми и дори да разкритикува властимащите. Песента "They don't really care about us" е един от тези примери. И аз мисля, че много хора се обърнаха срешу него точно по това време и около скандалите му със Sony. Затова и албума Invincible не получи нужното промотиране.



Бракът им с Лиса е част от живота му и всъщност мисля, че е важна тема, защото точно многоброкйните твърдения на Лиса че са имали нормална сексуална връзка и брак, както и всички техни снимки от почивки и тн и цялата информация в нета  опровергава всички нелепи твърдения за педофилия. Точно в годините в които уж бил насилвал Уейд М.ДЖ беше женен за Лиса, живееше в Trump Tower с нея, записваше албум и пътуваха по целия свят с децата й, което разбива на пух и прах твърденията на Уейд за "любовната: му връзка с М.ДЖ. Майкъл харесваше жени и има хиляди доказателства и разкази за това. А дори Парис каза, че М.ДЖ е обичал Лиса и им е говорил за нея и че е имал и други жени в живота си.

Ето ги М.ДЖ с Лиса и децата й  на почивка в Африка през 1997 след развода им. Та те изглеждат като семейство.



И преди някой да си помисли , че това е ПР, това е снимано от личен фотограф на М.ДЖ, който е снимал много моменти от личния му живот за личен архив  и се появи в нета доста след смъртта му. Така, че не, не си правят ПР с това видео.

Ето това трябва да видят хората, човешката страна на М.ДЖ. Вижте колко внимателно и координирано си комуникират и се справят с децата й това може да се случи само при хора, които са живяли заедно, свикнали са с един друг и имат тренинг.И вижте колко комфортно се чувстват децата на Лиса с М.ДЖ. Те постоянно са около него и дори на Лиса не й обръщат толкова внимание, а са като залепени за М.ДЖ.
Ето това трябва да видят и да осъзнаят хората, че М.ДЖ е бил съвсем нормален мъж извън сцената, способен да обича и да се грижи за хората, които обича. И да видят, че комуникацията му с деца е съвсем нормална на един загрижен човек и няма нищо странно в нея. Защото медиите му придават толкова нечовешки вид и е бил толкова неразбран...
Всички знаят, че М.ДЖ е бил гений, но е много важно да се знае също и чисто човешката му страна и че е бил страхотен човек. Blush

И един поздрав с любимото ми изпълнение на Майкъл! Two Hearts

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 12:06 от daizy_g

# 93
  • Мнения: 4 133
Попаднах на този документален филм за М.ДЖ,  Michael Jackson - My friend MJ, направен от негов приятел
Ури Гелър, с който се запознават през 1999г и стават близки приятели. М.ДЖ даже е кум на сватбата му. Има доста интересни кадри от моменти прекарани заедно с М.ДЖ в Англия, където този мъж живее, Има кадри от сватбата му, на която М.ДЖ кумува, също така посещават английският Парламент, Харълдс и други места. Имат и общи приятели.



Това, което ми се стори най-интересно е, че този мъж се знаимава с духовни практики и М.ДЖ го моли да го научи как да работи с ума си, така че да се откаже от вредни навици и тн. Ури му предлага  да го хипнотизира и М.ДЖ се съгласява. Под хипноза се Ури изкушава да му зададе въпросът дали някога е насилвал деца , отговорът на М.ДЖ е "Не, никога" . Не знам вие дали вярвате на такива неща, но моя роднина познаваше човек, който може да хипнотизира и наистина това е едно състояние, в което те имат контрол над ума ти  и хората си казват всичко. Аз лично винаги съм смятала, че М.ДЖ е невинен, но тази история още повече ми затвърди мнението. М.ДЖ просто имаше различни разбирания от общоприетите, за повечето хора е неприемливо голям мъж да е нежен и любвеобилен с деца, но аз си задавам въпросът защо, ако този човек не прави нищо лошо? Ако една жена се зарадва или погали дете няма да има такава реакция. Защо мъжете да не могат? Това е сексистко. В крайна сметка М.ДЖ  е прав, че този свят се нуждае от повече любов и разбиране, че има много страдащи деца и хора и че трябва хората да се обичат и подкрепят и колкото по-бързо спре да робува на предрасъдъци и се види голямата картина толкова по-бързо ще се постигне. Мисленето на М.ДЖ просто беше доста по- развито за времето си и затова оставаше неразбран от толкова много хора.

И един поздрав с моя любима песен! Blush

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 00:14 от daizy_g

# 94
  • Мнения: 4 133
Освен всичките му качества Майкъл е бил доста забавен със страхотно чувство за хумор и е обoжавал да се забавлява.

Ето няколко забавни видеа с него. Enjoy! Blush


Скрит текст:



Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 21:55 от daizy_g

# 95
  • Мнения: 4 133
Нека обсъдим обвиненията срещу Майкъл, защото са причината много хора да се обърнат срешу него и като цяло за сриването на репутацията му.

Искам, в този пост да се фокусирам върху първите обвинения през 1993., защото те според мен са най-важните тъй като са причината да има следващи, всички изхождат от тях.

Майкъл се запознава със семейство Чандлър през 1992 съвсем случайно , когато колата му се разваля на пътя и отиват до най-близкият сервиз за спешна поправка. Сервизът го държи дoведеният баща на  Джорди Чандлър. Дейвид Швартс.  Виждайки кой е известният му клиент той настоява, че децата му са огромни фенове на М.ДЖ и по-специално Джорди и го моли да му се обади по телефона, че много ще го зарадва и им оправя колата безплатно. Така започва познанството им.

Родителите на Джорди са разведени, той живее с майка си Джун и по това време баща му не се интересува от него, нито плаща издръжка на детето.

Постепенно майката Джун и Джорди се сближават с Майкъл и стават негови гости в Невърленд, той ходи в тяхната къща и тн. В момента, в който бащата научава, че синът му е приятел с мега завездата М.ДЖ започва да се интересува от сина си, взима го в дома си, дори кани и М.ДЖ да му гостува. Също така ходят в Дисниленд, Лас Вегас и на участия на М.ДЖ като майката и сестрата на Джорди винаги са с тях.

Ето го Майкъл с Джун и децата й. Забележете, че той носи на ръце сестрата на Джорди. За тези, които смтат, че той е обръщал внимание само на Джорди.



Баща  му Еван Чндлър иска да направи ремонт на къщата си като построи още един етаж, където М.ДЖ да им гостува и иска пари от М.ДЖ. което му е отказано. Също така иска заем от 20 милиона от М.ДЖ  за да направи филм. Той е зъболекар, но има мечта да бъде сценарист. Този заем също му е отказан.

Ядосан Еван започва да се настройва срещу М.ДЖ, защото бившата му жена и детето му прекарват все повече  време с него, не му отвръщат на обажданията и неговата дума загубва стойност  и решава да вземе мерки и да вземе Джорди от майка му като завежда дело срещу нея за попечителството на сина им

Излиза този запис на телефонен разговор между него и Дейвид Шватрс, в който той обяснява как ще ги съсипе. кариерата на М.ДЖ ще бъде унищожена, а Джун няма да може да вижда повече сина си и ако всичко се получи по неговият план той ще получи всичко, което иска. Казва, че е наел най-отварителният адвокат в Холивуд, който ще направи касапница и всички ще бъдат унищожени.




Преди официалните обвинения срещу М.ДЖ той иска да сключат споразумение извън съда, затова толкова иска да се види с него насаме  и му иска 20 милиона за споразумение, които Майкъл отказва.

Еван Чандлър иска гражданското дело да мине преди криминалното, а адвокатите на М.ДЖ искат първо да бъде наказателното както е нормално, за да не се налага да си разкриват защитата към М.ДЖ предварително, но съдът им  насрочва първо гражданското. Имайте предвид, че след този казус законът в Америка е променен и вече гражданското няма как да бъде изтеглено преди наказателното.  Застрахователната компания,с  която работи М.ДЖ плаща споразумението , защото всички тогава го съветват, че това дело може да продължи с години, а той неговото световно турне започва след месец и ако се отложи ще изгорят със стотици милиони печалба.

По-интересното е какво се случва след споразумението. Парите отиват в тръст, към който само Джорди има достъп.  На 16 години Джорди се развежда с родителите си(тоест отказва се от тях), никога повече не им проговаря. Няколко години след това Джорди изважда ограничителна заповед срещу баща си, който е дошъл в дома му и го е ударил с тежък предмет в главата. Джорди Чандлър твърди, че е било опит за убийство с цел да се добре до парите. 2005 Джорди е поканен да свидетелства срещу М.ДЖ на другото дело, но той отказва и напуска страната, за да не бъде призован като свидетел. Джун Чандлър на делото казва, че не е говорила със сина си от години.  4 месеца след смъртта на Майкъл Джексън Евън Чандлър, бащата на Джорди , се самоубива в дома си като се застрелва с пистолет в главата.

Това не е нормално поведение на хора, които са направили най-доброто за детето си и са го спасили от насилника му. Нито пък е поведение на дете, което е благодарно на родителите си, че са го спасили, отделяйки го от М.ДЖ.  На мен ми изглежда на дете, което е бясно от това, което се е случило, как родителите са проиграли на карта живота му за пари и на родители, които имат вина към детето си. Кой нормален родител ще иска да сключва споразумение за пари вместо да вкара насилника на детето си в затвора.  И до ден днешен папараците търсят Джорди, но никой не може да го заснеме и общо взето той е като потънал вдън земя.

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 20:23 от daizy_g

# 96
  • Мнения: 4 133
Относно вторите обвинения през 2003та, Гавин Арвизо е е момче от бедно семейство от Мексико, което е било болно от рак и майка му е потърсила помощ от М.ДЖ през 2001. Той прави всичко възможно това дете да се излекува, плаща му химиотерапията. плаща за доктори и болници и тн. Накрая момчето успява да се излекува от рака. След това в продължение на 2 години той няма контакт с тях,

През 2003 Башир казва на М.ДЖ. че в интервюто за да покажат хуманитарната му дейност може да се свържат  и да покажат някое дете на което той е помогнал. М.ДЖ се колебае между Дейвид, момче, което е  жертва на пожар, чието тяло има ужасни изгаряния и М.ДЖ му е помогнал и Гавин, на когото е помогнал в борбата с рака. М.ДЖ избира Гавин и се свързва със семейството да ги покани в Невърленд за снимки.  

Това е интервюто на Башир с МДЖ. което е силно манипулирано от страна на Башир.



Слава Богу М.ДЖ е постъпил умно и неговият видеограф също е снимал със своя камера при голяма част от снимките. Така се вижда ясно манипулацията на Башир как през М.ДЖ говори едно, колко добър баща е , колко е ппмогнал на деца в нужда, как не е видял нищо ненормално в комуникацията му с деца, а в официалното интервю казва точно обратното.



След интервюто излъчено с Башир прокуратурата и полицията се задействат и викат на разпит Гавин и майка му, като те казват, че Майкъл e помогнал на сина им да се и излекува и не е направил нищо на Гавин.
Дори излизат с пресконференция, в която защитават М.ДЖ.



Семейството не е доволно, че Майкъл постепенно спира да комуникира с тях, не им отвръща на обажданията и тн. Само да спомена, че докато са били негови гости в рамките на 2 седмици са разполагали с цялото имение Невърленд, шофьорите на М.ДЖ са ги разкарвали с коли навсякъде и общо взето имат едно прекрасно прекарване . Но в момента, в който тези екстри намаляват и спират семейството се обръща на 180 градуса и следват обвиненията, а именно, че след интервюто с Башир М.ДЖ е насилвал сина им, давал му е алкохол, че го е учил как да мастурбира и тн. Но нищо включващо реален секс. И също обвиненията, че М.ДЖ се е опитал да го отвлече в Бразилия. Съдят го за 30 милиона.

По време на делото журито и съдията намират много несъответствия в твърденията на Гавин, майка му, брату му и сестра му като дори объркване на дати, смяна на собствените им думи и тн. Защитата успява да докаже, че в дните, в които уж е насилван Гавин не е бил в Невърленд, по времето когато уж М.ДЖ се е опитал да ги отвлече майка му е посещавала студиа за масажи и фриьори в ЛА и тн. Освен това майката има криминално досие, защото е съдила за много пари охраната на голям магазин, че я е насилил сексуално, докато пробвала дрехи и кара децата също да лъжат какво да видели. Делото завършва с това, че я признават за виновна, че е излъгала.  СЪщо така водещият Джей Лено също свидетелства, че семейство Арвизо и от него са се опитвали да измъкнат пари. Максоли Кълкин свидетелства, че нищо ненормално не се е случвало на въпросните парита в Невърленд.
2005 е краят на делото и М.ДЖ е оневинен по всичките 14 обвинения от страна на Гавин и семейството му.

Уейд Робсън е основен свидетел от страна на защитата и свидетелства под клетва 2005та година на делото, че М.ДЖ е невинен като казва, че той много пъти е бил в Невърленд и нищо сексуално не се е случвало там.

Той и Сейфчък са били деца с талант, който М.ДЖ е видял в тях и ги кани в негови клипове, на турне да танцуват с него на сцената и тн. Специално Уейд Робсън цялата му кариера е благодарение на М.ДЖ. Той го свързва с хора, които работят за Бритни и той става нейн хореограф и като цяло му дава много контакти в Холивуд. Уейд винаги е защитавал М.ДЖ в безброй интервюта, танцувал е на негови песни и като възрастен.
Ето видеа, в които го защитава :




Уейд се е облагодетелствал изключително от М.ДЖ през целият му живот. Те са били приятели, Уейд познава децата му, бил е гадже с племенницата му Бранди като малък, точно докато М.ДЖ уж го насилва. Гостувал му е много пъти и като голям, ходили са на вечери с приятели.  М.ДЖ му е помагал много пъти . Уейд е дори иска да сключи брак в Невърленд през 2005,  но му е отказано защото по това време тече делото. Чудя се кой би иска; да сключи брак с жена си в дома на насилника си, където е насилван? Rolling Eyes
Дори след смъртта на М.ДЖ Уейд продължава да го защитава. Поканен е на Мемориъла, но не е на вътрешното погребение, което е само за семеството и близките му. Уедй през 2016 пред съда призна, че е бил крайно разочарован и наранен, че не е бил поканен. На погренението на "насилника" си.

През 2011 иска да е хореограф на шоуто на Cirque du Soleil, посветено на М.ДЖ.


Отказано му е. Това е финалната капка. Уейд има финансови проблеми, кариерата му буксува, защото е изгорил много мостове в Холивуд и през 2012 започва да пише книга за сексуален тормоз от страна на М.ДЖ, но не намира издателство да я публикува. Завежда дело, което е отказано от съда. След това започва да снима документалнит филм 'Leaving Neverland". Сейфчък също се включва. Филмът има много несъотвествия, сниман е месеци, преправяни са сцени, изрязвани са и презаснемани са на много места. Сейфчък твърди, че е насилван  от 1988 до 1992 в гарата в Невърленд, а се оказва, че разрешението й за строителство е издадено 1993 и чак тогава почва да се строи. Уедй твърди, че е насилван, доакто семейството му е на екскурзия до Гранд Каньон, а той остава в Невърленд, а после се доказва, че и той е бил също на тази екскурзия със семеството. Намерени са имейли, в които той си комуникира с майка си и тя му казва, че има различни версии на събитията и трябва да изберат тази, която ще му помогне най-много. Намират в неговото Google History, че е търсил информация за сексуално насилие и характеристиките му, както и за обвинянията срещу М.ДЖ през 1993.  Хванат е от съда да лъже. "Leaving Neverland" го пускат в Англия в съкратена версия като са изрязали откритите несъответствия.

Този клип най-ясно показва как двамата със Сейфчък са наизустили всичко , свързано с обвиненията им и все едно декларират в интервюта и тн. Много е смешно, защото се вижда как в различни интервюта използват абсолютно едни и същи думи и дрои редът е един и същи.  Няма никаква реална емоция и автентичност  в думите им, особено на хора, които са преживяли насилие и огромна травма.



И двамата спират да дават интервюта, защото се оплитат все повече и дават противоречиви отговори на журналстите.

Уейд и Сейфчъл съдят семейството на М.ДЖ за милиард и половина долара. Съдът отхвърля и двете дела за несъответствия и липса на доказателства.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 20:36 от daizy_g

# 97
  • Мнения: 4 133
В "Leaving Neverland" Джеймс Сейфчък твърди, че е насилван от М.ДЖ между 1988-1992 година и едно от местата, на което това се е случвало е била влаковата гара в Невърленд. Архитектите на гарата показаха разрешителното за строеж и то датира от 2.09.1993г. Тогава започнаха спекулации, че гарата е била построена незаконно преди това. Само, че видеокадри доказват, че това не е вярно и гарата е построена СЛЕД издаването на разрешителното. Което означава, че Сейфчък наистина лъже и е невъзможно да е насилван в гара, която не съществува по това време.



Другото, което твърди е, че в кино залата в Невърленд има стаи с легла и са правили много пъти секс там, защото прозорците били едностранни, и отвън навътре в стаята не можело да се види през прозорците и никой нямало как да разбере че са там. Поредната лъжа- прозорците са двустранни и се вижда отвън в стаята. В интервюто на М.ДЖ.  с Опра ясно се вижда, че в стаите може да се  вижда от кино залата. Тези стаи са направени за болни деца, които не могат да седят седнали, но да имат и те възможност да гледат филми в киното. М.ДЖ обяснява за тях в интервюто с Опра. Тоест Сейфчък за пореден път лъже.



Друга лъжа на Джеймс Сейфчък, че 2005 Майкъл го е принуждавал да свидетелства на делото и го е заплашвал, но той е отказал. В последствие се разбра, че Джеймс въобще не е бил призоваван да светелства, защото съдът го е определил като ненадежден свидетел по това дело.

Уейд Робсън във филма твърди, че майка му и семейството му са заминали за Гранд Каньон за една сецмица, а той е останал в Невърленд с М.ДЖ и тогава е започнало насилването като е продължило през цялата седмица.
Проблемът е, че излезе съдебен запис от разпит на майка му, в която тя казва, че цялото й семейство и всичките й деца са заминали на тази почивка, включително и Уейд. Поредната лъжа.



Другата лъжа на Уейд Робсън е, че в интервю след филма каза, че била насилван стотици пъти от М.ДЖ . Проблемът е, че по собствените му думи преди години той е казвал, че е бил не повече от 15-20 пъти в Невърленд и дори М.ДЖ не е бил там всеки път.
В Leaving Neverland има много лъжи поради които Дан Рийд се наложи да изреже част о най-очевидните и пусна по-кратка версия на Leaving Neverland в Англия след премиерата в Америка. Тази ралика в дължината на филмите и липсващите не останаха  незабелзани. Най-голямата критика към филма е, че  е едностранен и субективен, защото не представя двете страни както изисква обективната журналистика. Също така няма нито едно реално доказателство за насилие, а има много открити лъжи в него...


В петък излиза документалният филм на Джанет Джексън, в който ще има невиждани досега кадри и моменти с Майкъл, както и ще говори за връзката помежду им.

https://www.youtube.com/watch?v=UlEDkK4gbvU

# 98
  • Мнения: 1 078
Кралят на попа е притежател на 20 световни рекорда Гинес.

Той държи Световния рекорд на Гинес за най-много благотворителни организации, подкрепяни от поп звезда. Смята се, че той е дал стотици милиони на NAACP, UNICEF, United Negro College Fund, наред с десетки други.
https://www.michaeljackson.com/news/mj-holds-guinness-world-reco … ed-by-a-pop-star/

# 99
  • Мнения: 4 133
М.ДЖ е дарил стотици милиони долари за благотворителност. По време на турнетата си по цял свят във всеки град, в който е бил е посещавал болници и сиропиталища. Много пъти е отивал дегизиран, за да не разбере пресата и чак влизайки вътре е махал дегизировката. Друг път е ходил официално.



Плащал е за лечението на всичките болни понякога. Или за отделни животоспасяващи операции. И за оборудване. Плащал е е за цялостен ремонт на сиропиталища.

М.ДЖ е спасил живота и на много деца. Един от тях е Фаркъс, който е имал нужда от бъбрек, но не са можели да намерят и детето е щяло да умре. М.ДЖ се ангажира да намери бъбрек и нарежда на хората си да търсят навсякъде по света, Успява да намери и го спасява.



Друго такова дете е Дейв, който е жертва на  жестоко изгаряне, защото собственият му баща го запалва в опит да го убие. М.ДЖ плаща за много сложни операции, които се извършват.

Скрит текст:

Гавин Арвизо също е спасен от М.ДЖ. Той е бил болен от рак в напреднал стадий и докторите не са давали много надежда за живота му. М.ДЖ плаща операциите му и химиотерапиите.

Има множество такива примери. Всички, които го познават казват, че М.ДЖ е имал огромно сърце и се е опитвал да помага на всеки.

И един поздрав с песента Money на М.ДЖ, която казва много неща!...

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 17:43 от daizy_g

# 100
  • Мнения: 4 133
Излезе и сегмент от документалния филм на Джанет, в който се вижда клип как Джанет и М.ДЖ работят по общата им песен "Scream" и по-конретно пишат текста й в неговият апартамент в Ню Йорк.



Ето и текста
Скрит текст:
Крещя
М:
Уморен съм от несправедливостта,
уморен съм от системата, (политическата.)
Лъжите са отвратителни,
така че, какво означава
това, че ме мачкаш?
Трябва да стана...
толкова ужасно колкото звучи.
Цялата система не струва!
Дж:
Прокрадваш се в сянката,
ела на светло.
Казваш ми, че греша,
тогава по-добре докажи,
че си прав.
Ти продаваш души,
но мен ме е грижа за мойта.
Трябва да стана по-силна
и няма да се предам в битката...
М: Това объркаване не те
ли кара да крещиш?
Твоите удари
злоупотребяват, измъчвайки ни със властта.
Дж: Опитваш се да се справиш с
всяка лъжа,с която те критикуват...
М & Дж:
Моля, някой да има милост,
защото не издържам.
Престанете да ме притискате,
просто престанете да ме притискате,
престанете да ме притискате.
Карате ме да крещя,
престанете да ме притискате,
просто престанете да ме притискате,
престанете да ме притискате.
Карате ме да крещ.я
М:
Писна ми да слушам историята
по твоя начин,
объркваща е..
Милсиш, че е добре...
Дж:
Продължаваш да изменяш правилата,
докато аз се справям с играта,
не мога да го понеса още много дълго.
Мисля, че ще полудея.
М: Това объркаване не те
ли кара да крещиш?
Твоите удари
злоупотребяват, измъчвайки ни със властта.
Дж: Откриваш своето удоволствие
скандализирайки всяка лъжа.
М & Дж:
О, Отче наш, моля те имай милост,
защото не издържам.
Престанете да ме притискате,
просто престанете да ме притискате,
престанете да ме притискате.
Карате ме да крещя.
Престанете да ме притискате,
просто престанете да ме притискате,
престанете да ме притискате.
Карате ме да крещя.
Дж:
"О, Боже мой, не вярвам на очите си.
Когато се загледах в телевизора тази вечер
бях отвратена от тази несправедливост,
цялата несправедливост",
"цялата несправедливост".
(новинарят)
"Един мъж бе брутално пребит до смърт
от полицай, след като е станала
грешка в разпознаването му.
Като заподозрян в грабеж,
човекът бе 18 годишно
афро-америкнаско момче...."
М:
Този заговор не те ли кара да крещиш?
Твоите удари
злоупотребяват, измъчвайки ни със властта.
Дж: Опитваш се да се справиш с
всяка лъжа, с която те критикуват.
О, братко, моля те имай милост,
защото не издържам.
Престанете да ме притискате,
просто престанете да ме притискате,
престанете да ме притискате.
Карате ме да крещя.
Престанете да ме притискате,
просто престанете да ме притискате,
престанете да ме притискате.
Карате ме да крещя.
Видеото към песента "Scream" е едно от най-скъпите видеа правени някога и струва 9 милиона долара.

# 101
  • Мнения: 2 002
Иначе се оплаква от него...

# 102
  • Мнения: 4 133
Иначе се оплаква от него...
Не мисля, че  се оплаква. Документалният филм още не е излязъл. Така че това, което пише в таблоидите са глупости. Със сигурност са се карали понякога като всеки брат и сестра, но Джанет много пъти е казвала, че много обича М.ДЖ.  Даже в трейлъра казва, че Ранди и Майкъл са й любимите братя. Нека изчакаме да излезе филма. Blush

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 20:37 от daizy_g

# 103
  • Мнения: 4 133
Документалният филм на Джанет излезе. Много ми хареса, беше доста интересен. Има много кадри и истории от детството й и формирането на  The Jsckson 5. Разказва за живота си, за семейството си, за връзките си, за кариерата си, за инцидента с Джъстин на Super Bowl, за доста неща. Каза, че с М.ДЖ са били много близки в детството си, макар, че са се и карали. Това, което й е казвал са били детски закачки и изрично каза, че не е било с лошо, че са се смели на тези неща. Разказа за проблемите си с килограмите, които са се появили в следствие на стрес от раздели с мъжете в живота й. Каза, че Майкъл  е невинен и че тя най-добре го познава като нейн брат и никога не би посегнал на деца. Разказва за трудностите в кариерата й и за успехите. Най-хубавото е, че тя самата си движеше всичко, без водещ който да й задава въпроси и се получи много органично. Искаше ми се и М.ДЖ да беше направил нещо подобно. Да може да разкаже за живота си от 1л ед.ч. без намесата на някой досаден журналист, който се опитва да направи сензация. Не мога да кажа, че за мен Джанет е на нивото на М.ДЖ, но много я харесвам и мисля, че е много похвално, че си е извоювала име сама за себе си и се е превърнала в звездата Джанет Джексън, която определено има своя принос в музиката.


Скрит текст:



Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 12:29 от daizy_g

# 104
  • Мнения: 4 133
Като става въпрос за семейството на М.ДЖ трябва да се има предвид , че те са Свидетели на Йехова и са силно религиозни. Свидетелите на Йехова не вярват в кръвопреливането, не празнуват рожденни дни и национални празници и не вярват в секса преди брака. Джанет каза, че за пръв път си е празнувала рождения ден на 23г. М.ДЖ за пръв път празнува Коледа с Елизабет Тейлър през 1991, която го изненада, но той после беше споделил, че макар да е било много красиво се е чувствал гузно,  че прави нещо нередно.  Всички тези неща плюс стриктното възпитание са се отразили на М.ДЖ и са го формирали като личност и най-вече отношението му към жените. Мисля, че дълго време поради славата му, вярата и лични страхове и разбирания той не е успявал да се открие лесно пред хората като цяло. М.ДЖ е казвал,че му е било трудно на намери жената за него, защото не знае дали тя ще е с него заради самият него или заради славата и парите му.  Затова той винаги е харесвал известни жени, постигнали успехи. Защото е много по-малка вероятността да са с него поради грешните причини. М.ДЖ винаги се е отнасял великолепно към жените, много мил и уважителен и винаги ги е поставял на пиадестал, както в живота си, така и в песните си.

Също така това, че са живяли 11 човека в малка къща с 2 спални има голямо отношение към това как той вижда въпросните среднощни партита, които е организирал. Като деца М.ДЖ и 5те му братя са спали в една стая, в която е имало общо 6 легла(две 3-етажни легла). Сестрите му са спалли в хола. Къщата им е била пренаселена и той е свикнал да има много хора и да спят в една стая. Затова тези пижама партита в спалнята, гледайки филми и граейки видео игри са си били напълно в реда на нещата.

М.ДЖ винаги се е оповавал на Бог и често е цитирал библията. При Опра през 1991ва беше казал, че
в Библията пише, че децата са най-ценното на този свят, че трябва да се почитат и обичат децата, да виждаме света през детските очи и тн. Той наистина много силно е вярвал в тези неща. Затова и толкова средства е дарил и винаги е искал да помага на децата.

Всички тези неща примесени с тежкото му детство и отношенеито на баща му към него са формирали отношението му и поведението му като възрастен. За съжаление мисля, че М.ДЖ остана много неразбран. М.ДЖ казва, че най-автобиграфичната му песен е Childhood и ако искат хората да разберат повече за него трябва да се вслушат в нея. В нея се пее
"Виждал ли си моето детство?
Търся това,, което съм пропуснал.
Хората казват, че не съм наред,
но моята съдба е да компенсирам
това което съм пропуснал.
Преди да ме съдиш се опитай първо да ме обикнеш".
 Погледни дълбоко в сърцето си и се запитай,
Виждал ли си моето детство?
Тежкото детство, което имах".


Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 13:21 от daizy_g

# 105
  • Мнения: 4 133
Парис и Принс Джаксън на премиерата на MJ The Musical на Бродуей през февруари 2022.. Мюзикълът разказва живота на М.ДЖ и обхваща финалната репетиция за турнето Dangerous през 1992г. , представяйки 25 от най-големите му хитове.  


Парис и Бланкет


Логото на мюзикъла


Ролята на М.ДЖ се изпълнява от актьорът Myles Frost


Също така друга страхотна новина е, че ще се снима биографичен филм за Майкъл Джексън от продуцента Graham King, който създаде филма за Фреди Меркюри и Queen "Бохемска Рапсодия" и сценаристът на филма "Гладиатор" Джон Логан. Филмът ще разгледа в дълбочина животът и творчеството на М.ДЖ.
https://variety.com/2022/film/news/lionsgate-michael-jackson-bio … -king-1235174046/

И поздрав със страхотната песен на MJ- Who is it?

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 20:12 от daizy_g

# 106
  • Мнения: 2 002
Интересно кого ще изберат в главната роля...

# 107
  • Мнения: 4 133
Майкъл Джексън изпълнява Earth Song на History турнето. От 6.44та минута започва етюд свързан с войните и мира.  Както знаем М.ДЖ винаги е имал силни сицоаилни послания в песните си и в изпъненията си и винаги е бил против войната и насилието и за мира и свободата.



Иначе нямам идея кой ще изиграе М.ДЖ. Със сигурност ще са двама различни актьора- като дете и като възрастен. Както знаем М.ДЖ има много имитатори, някои от които го имитират доста успешно. Ще видим кого ще изберат.

# 108
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Здравейте. Hug
Признавам, че влязох във форума най- вече заради това, че все още съществува тема за Майкъл Джаксън, който е любовта на живота ми. Sparkling Heart  Изчетох ви, но ще изчета и старите теми, за да знам за какво сте говорили и за какво не. Надявам се занапред да си пишем повече за хубавите неща около Майкъл, за музиката му най- вече, а не за скандалите и лъжливите обвинения! Има толкова любопитни неща за личността на Джаксън, толкова разкази на хора около него или фенове, които са имали честта да се срещнат с Краля, че да се занимаваме с глупости. Smirk
Обичам посланието в тази песен, много важно за днешните времена!:sparkling_heart:

# 109
  • Мнения: 4 133
Kim29, добре дошла. Simple SmileРадвам се, че още един запален фен се присъединява към групичката ни. Ще се радвам да си обсъждаме всякакви аспекти от живота на М.ДЖ, защото той наистина беше един уникален творец с уникален живот. Two Hearts

Earth song също е много силна песен! Blush

# 110
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Daizy_g, добре заварила! Blush От старата генерация фенове съм. Blush Слушам и обичам Майкъл от 1988! Тоест, цял живот е с мен! Heart Имах щастието да присъствам на негови концерти, да го видя пред хотел и пред Президенството в Букурещ! Магията е неповторима! Може някой ден да разкажа приключенията си около концертите. Blush

Много обичам и предшественичките на We Are The World, Heal The World, Earth Song, Cry... Обичам посланията в песните на Майкъл, и не само от самостоятелните му албуми. Не знам защо са така пренебрегнати, но са не по- малко силни! Heart Само на ей тази, първата, се обръща повече внимание:





# 111
  • Мнения: 2 002
Почвай да разказваш, да се раздвижи темата...

# 112
  • Tenerife
  • Мнения: 140
А, зорлем да се хваля? Satisfied Innocent  Ще разкажа постепенно много Майкълски истории. Ще пусна и преведени материали, разни интервюта, книги, разкази на фенове, които са се срещнали с него и т.н...
За сега пускам видео на срещата на Майкъл с фенове и деца в Букурещ, където бяхме на първи ред с мои приятели. Sparkling Heart



P.S: Моля, някой да напише нещо в темата, за да мога да пусна снимки в ново мнение. Smile Благодаря!

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 10:58 от Kim29

# 113
  • Мнения: 4 133
Kim29, Много ще се радвам да разкажеш историите ти с М.ДЖ. Това ще е велико направо. Hug Ти 1996 ли си ходила на негов концерт?
Слагай повече инфо в един пост, че невинаги има кой да коментира. Не са много активните. Някои само слагат лайкове, но не пишат коментари.

# 114
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Не ми се иска в един пост да пускам много различна информация, някак не ми се струва уместно смесването. Ще се чакаме, какво да правим. Smile

Велико изживяване си беше, да. Бях в Истанбул два пъти заради Майкъл- за отложеният концерт 1992 /когато с приятелка се появихме на първите страници по турските вестници/ и за проведеният през 1993, когато българка се качи на сцената при Майкъл! После имах шанса да видя Краля по време на HIStory Tour през 1996 в Будапеща и Букурещ. Sparkling Heart  Ще си събера малко мислите и ще разкажа. Обичам да си спомням за Майкъл. Sparkling Heart

Междувременно да се наслаждаваме на снимки от Steven Paul Whitsitt. Дано скоро се появят без тези огромни, водни знаци!

















# 115
  • Мнения: 453
Малко извъне темата, но като огромен фен на Майкъл се впечатлих от това момче. Гледах го в неделя и днес случайно го засякох по bTV:

https://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/adrian-egas-ot-balgar … n-na-scenata.html

Изглежда като да прави с много уважение и любов имитацията.

# 116
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Не си падам по имитаторите, но Адриан наистина го прави с любов, при това много добре! Жената до него, Силвия,  също е фен и изобщо са хубави хора! Hug

А по темата, ето двата ми билета за концерт на Майкъл- Истанбул 1993 и Букурещ 1996! Sparkling Heart



# 117
  • Мнения: 2 002
Снимки имаш ли оттогава?

Последна редакция: сб, 09 апр 2022, 16:33 от bubanka

# 118
  • София/Перник
  • Мнения: 986
Kim29,  искрено завидях за това, че си ходила на концерти на MJ. Това си остана несбъднатата ми мечта. Точно когато реших, че ще се престраша да ида на концерт на MJ (имам фобия от много хора на едно място), и както седях и гледах цените на билетите за This is it в Арена О2... и после като видях - 50 дати!? Уоу... и ме стегна нещо и си казах - няма да е в тоз живот Sad. И така стана. Angry

Така че, разкажи и покажи снимки! Ще ми/ни бъде интересно!!!
Искрено се радвам, че децата ми искат да слушат MJ почти непрекъснато, ако може GrinningSunglasses

# 119
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Въпросът със снимките, момичета, е много сложен. Някога във Варна ни обраха апартамента, в който бяхме на квартира, и сред откраднатите неща бяха снимките ми от бала и от Истанбул. Имам из архивите някакви от 1993, ще ги потърся. А от Букурещ 1996 ви пуснах в предишен коментар видео от срещата пред Президенството, макар да е сложно да се видим ние, защото снимките все още чакам едната фенка да ги сканира. Smile  Идея нямам защо не съм носила тогава апарат със себе си, но явно по- важно ми е било да запечатам моментите в паметта си. Добре, че имаше други фенове с мен, да не си мисля, че само съм сънувала концерти. Smile

А, ето в лаптопа намерих снимка на хотела на Майкъл в Истанбул 1993! Ще разкажа и за там, когато съм по- свободна през уикенда. Blush



А някой да има този вестник, от хубавите фенски времена? Simple Smile

# 120
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Ще се опитам малко да ви разкажа. Innocent
Официално съм фен на Майкъл от 1990 година, като "виновник" е  филма "Moonwalker", както се случи с много от феновете в България. Реално, обаче, го слушам от 1988. Ще разкажа за това подробно друг път. Stuck Out Tongue
През 1992 по телевизията излъчиха част от първият концерт от Dangerous Tour, този от Мюнхен. Освен, че бях залепена за телевизора с приятели и вълнението беше много голямо, успях да уговоря майка ми да отида поне на един концерт, след писъците, виждайки на екрана, че Майкъл ще посети Букурещ, Истанбул, Измир, Атина... Незнайно защо, въпреки че софийските фенове ме уговаряха за Букурещ, който ми е и много близо, реших да отида на концерта в Истанбул и да гледам този от Румъния по телевизията. Rolling Eyes
На 2.10.1992 от София тръгнаха много автобуси с хора, които искаха да присъстват на същият концерт! Един от тях беше и нашият. Помня, че освен фенове, пътуваха и някакви туристи... Фирмата се казваше Меридиан М или нещо подобно, ако не се лъжа. Родителката ми подписва някакви документи, защото бях само на 17 години, и така пътувах за първи път сама в чужбина. Пътуването беше забавно. Споделяхме си разни неща за Краля, попълвахме си тематични лексикони и цареше мир и любов. В приятелска обстановка няма как да е друго. Wink
Ще спестя подробностите, но само искам да спомена, че няколко дни преди заминаването сънувах, че съм с фенове в голям МОЛ /нямах идея тогава какво е това/, звучи песента "Jam" и изведнъж един силен глас през смях ни казва, като на високоговорител: "Няма да стане, чувате ли? Няма да стане!" И всичко се срути върху нас!...
На 4.10. се упътихме цялата група към стадион "Юньоню", май така се пише, като приятелката ми Антония, която виждате на снимката, каза: "Прекалено е хубаво, за да е истина!" Sleepy Оттогава не обичам този израз!...
Слязохме от автобуса пълни с ентусиазъм, развълнувани, с разни знамена, а около стадиона вече имаше мнооого народ. Дочухме възгласи: "Булгаристан, булгаристан!" Sweat Smile Не помня как, но скоро се озовахме най- отпред на нашата опашка, която се виеше пред централната врата. През тази първа година имах билет за терена и бях убедена, че първият ред е мой... Държах се за решетките в очакване да влезем, с билета в ръце. По някое време един охранител отвътре ме перна с полицейска палка през ръцете, да не се държа там!...
Мисля, че беше малко след 16.00ч когато вратите се отвориха и с приятелката ми бяхме сред първите няколко човека, които минаха през тях. Деляха ни секунди от това да скъса охраната билетите и... шок и ужас! Избутаха ни назад и тряснаха огромните врати под носа ни! Никога няма да забравя този звук! В следващият момент по високоговорителите съобщиха, че концерта се отлага! Всъщност, отначало не разбрахме какво става, защото говореха на турски, естествено, но виждайки как всички се хващат за главите и чувайки разни писъци, се паникьосахме. Питахме едно момче до нас и то на английски ни съобщи, че се отлага за 24 часа и ние заявихме, че там ще си стоим... След което отново гръмнаха уредбите и разбрахме, че концерт... йок! Sob  Разплаках се неудържимо, отново хванах решетките и се разкрещях: "Майкъл, защооо?!", и отново ме пернаха през ръцете, този път по- силно, но хич не ми пукаше! Опитахме някак да си тръгнем оттам, плачейки като бебета, и в този миг срещу нас засвяткаха камери! Повярвайте ми, в такъв момент никак не е приятно! Разбрах защо звездите се крият когато ги снимат... Когато се добрахме до автобуса, близо до морето, при нас дойде журналист, който ни взе интервю. Как и какво сме говорили, нямам идея. Някакъв бегъл спомен за това, че сме българи и на колко сме години... Тогава чухме и разни версии за отмяната на концерта, но главната беше, че MJ се е разболял. Е, поболяхме се и ние от мъка и рев! Подлудихме ръководителката на групата, особено аз с истерията си. Innocent На следващият ден, да се разсеем, отидохме на разходка из града, из Капалъ чарши най- вече. Забелязахме по улиците, двете с Антония, че хората много ни гледат и сочат. Скоро разбрахме защо. Взехме си от една будка вестници и видяхме себе си на първите страници! Вярвам, че и Майкъл е видял що за ревли сме! Sweat Smile
Когато се прибрахме в България и всички в нашият град научиха новината, вече никой не ме дразнеше на тема Майкъл Джаксън, само ме снабдяваха с материали от пресата. Laughing Сега ми е смешно, но тогава изживях голяма драма.
За щастие на следващата година и Майкъл, и аз се върнахме в Истанбул, но това е една друга история. Smirk

Един от вестниците с нас. Аз съм ревливото с бялата тениска, с "BAD" MJ.





Тук е много подходяща тази моя изключително любима песен!

Последна редакция: нд, 03 апр 2022, 03:10 от Kim29

# 121
  • Мнения: 4 133
Kim29 , страхотно увлекателно разказваш. Blush Чак си представих как аз пътувам с вас . И аз бих се разплакала, ако след толкова дълго очакване, пътуване и нагласа концерта се отмени, така че те разбирам напълно,  На мен винаги ми е било мечта да отида на концерт на М.ДЖ и мислех, че това ще се случи на This is it, но уви знаем как се развиха нещата. Затова ще ми е много интересно да ни разкажеш за емоциите ти и преживяванията на коцертите му. Също така ще се радвам да споделиш какво мислиш за М.ДЖ като човек и изпълнител  от впечатленията ти от концертите, а и като цяло. Blush
Пътуването ти е било няколко месеца преди да се запознае с Лиса Мари Пресли и да даде интервюто на Опра през февруари 1993г. И двете както знаем важни събития, които предначертават следващите няколко години на М.ДЖ.

От мен една хубава снимка на М.ДЖ от 1992. Heart Eyes

Последна редакция: нд, 03 апр 2022, 12:20 от daizy_g

# 122
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Благодаря! Sparkling Heart Щом ти харесва, няма да спирам с разказването. А докато разказвам за концертите ще си проличи и отношението ми към Майкъл като човек и изпълнител. Дано успея да предам и преживените емоции, че е трудна работа. Wink 
С Лиса се запознава още докато тя е малка, но аз хич не обичам да говоря за нея. Не ми е любимка, а навремето много ревнувах от появата ѝ. Имам забавна история и за това, и за първото гледане на интервюто на Опра. Тази лицемерна гад! Много шокирана бях от поведението ѝ в последните години!...

Малко прекрасни снимки. Sparkling Heart







# 123
  • Мнения: 4 133
Да, запознават се като малки, но после губят контакт. Общ приятел ги събира в дома си през февруари 1993г. Аз съм със смесени чувства за Лиса. Първоначално не я харесвах, но после ми допадна. Освен това наистина доста го е обичала, макар и да е направила доста грешки. Но най-важното е, че Майкъл си я харесвал. Ще е интересно да разкажеш историята и с нея.
Ето една от песните й, посветени на М.ДЖ след смъртта му.

# 124
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Току- що видях тези снимки, с невероятно качество, от Истанбул 1993 и дъхът ми спря! Heart  Утре вечер ще разкажа как изживях първият си концерт на Майкъл. Innocent



# 125
  • Мнения: 4 133
Kim29, супер, нямам търпение да ни разкажеш за концерта на М.ДЖ. Blush
И поздрав с една емблематична песен на Майкъл.

# 126
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Съжалявам, че не си изпълних обещанието, но външни фактори ми повлияха. Disappointed  Утре, честна Майкълска!
Междувременно, да се насладим на красотата и на прекрасните вокали на Майкъл! Gift Heart

P.S: Моля, пишете нещо, за да мога да пусна разказа за Истанбул 1993! Благодаря!




Последна редакция: вт, 17 май 2022, 01:59 от Kim29

# 127
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Радвам се, че мога да пиша след себе си. Grinning  Ще цитирам своя разказ за концерта, който съм писала още през 2009. Приятно четене!
.......

В края на пролетта на 1993 разбрахме,че Майкъл ще продължава турнето! С Тонка,Михаела и Люси от Русе решихме да ходим на концерт в Москва.За момента беше най-близката дестинация. Намерихме си фирма в София,която ни уреждаше пътуване с влак/спален вагон/ и билети за концерта. Цяло лято работихме из Русе. Продавахме детски книжки и други джунджории по детските градини,станахме представители на Пепси за района... Концерта беше обявен за 15.09.Мисля,че в началото на август отидохме двете с Антония до столицата с парите и на четирите да платим всичко. Но ни се случи случка. На Централна гара,като извади парите да си плати закуската Тонка я обраха едни циганки! Останаха само моите пари,които си бяха в мен. Не е истина колко се притеснихме! Но все пак отидохме до фирмата да разучим. Е, парите не ни стигаха. Вечерта щяхме да спим у една моя приятелка в Люлин. От там звънах, изпаднала в истерия, на майка ми! Пращай ми, казвам, две хиляди лева! И тя на сутринта наистина ми ги прати! Не я знам какви ги свърши, но получих парите! И пак сме във фирмата. Но искаха за концертните билети повече пари от нормалното и то не за терен! Така се отказахме от злополучната Москва! Парите които ми прати майка отидоха за връщане на Михаела и Люси. Продължихме да си работим и си изплатихме всичкия дълг към двете момичета. Междувременно разбрахме, че се завръща нашия човек в Истанбул на 23.09! Ето ти стимул за лятна работа! Но Антония така и не можа да събере нужните пари и стана така, че я видях за пръв път да плаче, изпращайки ме за Истанбул! Е, утеши се с концерт на Скорпиънс, но не е същото... Дни преди тръгването имах поредния си пророчески сън. Сънувах се на концерта и видях как на сцената изкарват момиче с червен панталон, бяла блуза и с малка плитчица отстрани, с червен конец! Изглеждаше ми позната, но не се сетих коя е...Пътуването с автобуса до Турция много приличаше на това от миналата година и някои от нас бяхме леко напрегнати. Страхът, честно казано, си го имаше. Пак запознанства, тетрадки, музиката на Майкъл... Този път направихме /не помня на кого му хрумна/ малка книжка-хармоничка с наши снимки и послания, за Майкъл! Писах на английски! Озовахме се в хотел близо до този от 1992... Въобще, ситуацията беше подобна и вълнуваща. Малко преди да тръгнем за познатия стадион се бяхме събрали няколко фенчета в едната стая. Докато бърборим и се смеем Ради от Дупница се заля с кафе. Преоблече се, взе да се върти пред огледалото и каза: "Дали Майкъл ще ме хареса така?!" Тогава обърнах внимание на дрехите й и... СЪНЯТ МИ! Беше облечена по същия начин! В автобуса казах на седналата до мен Милена от Русе /с нея и Роси от София бяхме в една стая/: "Виждаш ли момичето на първата седалка? Сънувах я така и така,но не казвай нищо,да ме помислят за луда." Ох,пропуснах да кажа, че и аз не събрах парите които исках и имах билет за трибуните, но...щях да съм ТАМ! Не бях само аз. Групичка си бяхме пред вратите за трибуните. И пак българите не бяхме малко, макар и не като предната година. Имах време да оглеждам многото народ и ми направи впечатление разнородната публика- деца, тийнове, родители, дори баби и дядовци! И фен с блузка на The Doors! По едно време към нас се понесоха еуфорични сънароднички! Няколко софиянки се бяха отделили от групата преди да тръгнем за стадиона, не знам как. И ходили не знам къде, май край хотела на Майкъл. Идват към нас и крещят: "Катрииииин!" Всички зяпаха към нас и не можеха да схванат какво става!...Включително и ние! Оказа се,че са срещнали Катрин, снимали се с нея, дори говорили! Мисля,че те й предадоха хармоничката...А Капка й казала: "Благодарим ти за сина,който ни даде!"
Този път вратите на стадиона се отвориха, без после да бъдат затворени под носовете ни! Тичахме по едни дълги коридори под седалките и си харесахме с Милена едни готини местенца вляво, някак по средата...Ох,ако намеря снимка на стадиона /да ме пита човек защо съм нямала апарат тогава/ ще покажа къде точно бях. Срещу нас, доста близо беше единия огромен екран. Там, отвисоко, гледахме как стадиона се пълни малко по малко. И най-бързо долу на терена! Гледахме тичащите долу фенове и ни се плачеше... Приближихме се по едно време до оградата, деляща ни от терена, с намерение незабелязано да я прескочим, но бяхме усетени набързо от един охранител и изпратени на местата ни. Зад нас имаше 2 турски фенки, с които си побъбрихме доста /на инглиш!/ преди шоуто. А пред мен едното момче беше доста височко, но тактично се дръпна, така че да виждам добре /а аз му се отблагодарих с истерични крясъци в ушите, едва ли ме е забравил! /Абсолютно всички се кефихме много на Culture Beat, подгряващите. Там и доста време след това си пеехме:..."I want you,couse I am Michaels fan"! Сцената се виждаше идеално от нашата позиция. Насладихме се на цялото шоу, в пълния му блясък, без да се вторачваме само в главното действащо лице. Майкъл го виждах като движеща се точка,там долу, но присъствието му изпълваше целия стадион и имах странното усещане /сред 50 000 души/, че пее само за мен! Не можех да проумея, че случващото се е действителност, че той е реален и дишам един въздух с него! Усетих се по-жива и щастлива отвсякога! А изкачането...велик момент! Един от най-ярките ми спомени от тогава! Шеметното му, реално нахлуване в живота ми, след което нищо вече не можеше да е същото! Емоцията от момента е неописуема! Невероятно красива гледка са светлините от Human Nature и Will You Be There! Прорязват небето и те карат да онемееш! Майкъл беше в страхотно настроение! Бъркаше реплики, но вместо да се притесни, все се смееше, сладура! Шоуто беше някак...сякаш сме на репетиция и в това беше чара! Не помня в кой момент, но изведнъж се чу: "I love you,Bulgaria"! Беше и някакво затишие на стадиона и от първите редове се чу мощен истеричен отговор! Всички около нас ни зяпнаха учудени и усмихнати. А ние с Милена няколко минути бяхме неадекватни и само се питахме: "Ама и ти ли го чу? Това ли наистина каза?!" Не можехме да вклчючим какво стана... Оказа се,че не сме чак толкова луди и наистина това е казал! Но ни предстоеше още по-велик момент!Един от най-вълнуващите моменти в живота ми! Започна Shes out of my life! Гледах повече в екрана, за да не пропусна нито миг! Качи се момичето... Гледах невярваща красивата среща между Майкъл и момичето, сълзите ми сами си тръгнаха, някъде в далечината чух отново писъците от първите редове... Познах я веднага и се вцепених! Разтресе ме истеричната реакция на Милена: "Ради! Това е Ради!" А аз просто гледах плитката, червения панталон и бялата блуза на приятелката ми и не вярвах! Като слезе от сцената, двете с Милена започнахме да се прегръщаме, да ревем и да крещим! Българка, Боже, българка на сцената! Заразпитваха ни, ама наистина ли е нашенка... А ние не знаехме на кой свят сме! Оттам нататък ми се губят много неща. Помня най-ясно Dangerous /като започна се чудех от къде се взе тая песен,хахаха /, истерията си на моята Beat It и невероятното усещане на Heal The World! Всички пеехме с него! В края на песента светнаха прожекторите на стадиона, а ние и той пеехме... Бяхме всички като една душа! Но нямаше излитане... Концертът свърши с Heal The World и изчезването на Майкъл заедно с децата от сцената. Е,все пак чухме: "Ladys and gentalmans, Michael Jackson... has left  the stadion" /нали така се пише,хаха/! Изчакахме повечето народ да се изнесе и стояхме почти безмълвни двечките, там на пейките. Шокирах се виждайки как оставят стадиона като сметище, сякаш не пяхме преди минути всички Heal The World! Помня,сякаш беше вчера, усещанията си и мислите, докато вървяхме около стадиона докато стигнем до мястото, където трябваше да чакаме автобуса да ни отведе в хотела... Нашите хора се бяха събрали на малка тълпичка около някого... Ради,разбира се! Всички се бяха скупчили около нея и я нападаха с въпроси! Аз само наблюдавах! Чувствах се горда, щастлива и нереално! Ради не беше на себе си! Чух я да казва колко бял и сладък е, как миришел на бебе! И май само тялом беше с нас...
Нощта след концерта, както е редно, премина в разкази кой как е видял Майкъл, какво помни... Роси, дето беше в моята стая разказа,че на първия ред са били една до друга тя и Ради и още 2 момичета, май софиянки. Роси повтаряше: "Можеше и да съм аз!" А на нея, милата й подпалиха, по време на концерта, хубавото яке! Имаше си изгорено на гърба... на якето де. Ради после разказа как охраната се е приближил и я попитал на английски: "Искаш ли да танцуваш с Майкъл?" И тя му се обесила на врата веднага...Laughing
На 24.09. излязохме пак на разходка из Истанбул. Отидохме отново на Капалъта. Оказа се, че малко преди нас Майк е бил там! Е гати късмета! Пошляхме се там и следобяд си направихме екскурзия с корабче до азиатската част. На корабчето си носехме и плакатите с надписи: "Michael, Bulgaria loves you" и от сорта... Не спирахме да говорим за него, докато се любувахме на красотите на града и Босфора. Изведнъж някой кресна: "Катрииииин!" Изстреляхме се всички към лявата страна на корабчето...как не се обърна?! И тя беше седнала с един мъж /май тоя от подгряващите/там на брега, пред един замък или каквото е там... Не бяхме много далеч от нея! Видяхме я как ни маха, усмихната и красива! Толкова е шоколадова и сладка! Опънахме плакатите за сина й, а тя направи знак да се приближим! Молехме управляващия корабчето да спрем на брега...но уви! Каза, че на връщане може... Разхождахме се из азиатските улички и магазинчета, но на никой не му беше до това. Всички искахме да се върнем по-скоро и да отидем при Катрин! Но като минавахме навръщане тя вече не беше там! И все пак е толкова хубаво да си наблизо до нея,да запомниш усмивката й!
По-късно една групичка се упътихме без ръководителката към хотела на Майкъл. Пред главния вход се бяхме насъбрали фенове от разни страни, но не чак толкова много. Пеехме си разни негови песни, викахме да се покаже... Майкъл беше на високо, 20 и не помня кой етаж, май 22. Дали ни е чувал?...Една фенка, май Милена, имаше бинокъл. Взех го за малко. Оглеждах прозорците... И се вцепених! От единия, по бял потник и вързана коса /представете си In The Closet,хахаха/ ми се усмихваше и махаше най-красивото същество на света! Прошепнах: "Майкъл!" и бинокъла моментално изчезна от ръцете ми! Но Майк вече беше изчезнал... Всичко стана просто за секунди и чак не разбрах какво точно се случи... По едно време охраната на хотела решиха, че трябва да си ходим и взеха да ни гонят. Но нашите планове бяха други! Бутаха ни грубо, защото крещяхме и не искахме да се махнем! При поредния блъсък креснах на един на чист български: "И да ме блъскаш, аз съм пред хотела на Майкъл и нямам намерение да мръдна!"... Отговорът беше удар с полицейска палка в гърба ми! Нямате идея как боли!... Докато траеше данданията и някои се разотидоха, три или четири момичета /помня ли сега/ се промъкнахме към задния вход. С намерение да влезем вътре... /каква наивност,ха/. Но там се засякохме с двама от личната охрана на Майкъл! Изненада! Е, не ни пуснаха в хотела, но си побъбрихме с тях и после ни изпратиха до нашия хотел, защото беше почнало да се стъмнява. Разказаха ни, че Майкъл е много добричък, обичал да се шляе цял ден из стаята по пижама/ като мен/! Пак от тях разбрахме, че е получил хармоничката и първа я е видяла Катрин и много ѝ харесала! Получил е и картина от Катя от Търново! А, малко преди да почне охраната да ни гони се снимахме пред джипа на Майкъл! Имам негова снимка някъде... Казаха ни също, ако искаме да видим на спокойствие Майкъл, да отидем сутринта нарано пред хотела, ще излизал към 7 часа... Но не можахме! Кой ще ни пусне?! Тогава бяхме се замъкнали тайно. А и на другия ден като се събудим трябваше да тръгваме за БГ... Долу-горе така завърши Истанбулската ми одисея с Майкъл. Първата и непоследна! Heart Eyes

# 128
  • София/Перник
  • Мнения: 986
Kim29, THANK YOU! YOU MADE MY DAY HeartHeartHeart

# 129
  • Мнения: 138
kim29 - били сме на една и съща екскурзия... така да се каже. И аз бях двата пъти в Истанбул, прегръщах Ради след срещата й с Него, за да попия от него ако може. Емоции.  След това бях в Прага, Будапеща, Букурещ и Виена.
Изчетох те с интерес и се върнах в онова време със същите емоции като твойте. Това са незабравими моменти и спомени.
За мен също той е краля, научих и дъщеря си да го обича, разпознава само от един тон и да пее песните му.

# 130
  • Tenerife
  • Мнения: 140
MamaBlonde, а с теб дали не се познаваме? Rolling Eyes Аз също бях и в Будапеща и Букурещ по време на HIStory tour. Обещала съм да разкажа спомените си и за там, които са още по- вълнуващи от Истанбулските, защото имах късмета да видя Майкъл много по- отблизо. Gift Heart Е, в Будапеща, както ще разкажа, беше и паметно заради едно НЕвиждане също... Smile
Много е хубаво, че дъщеря ти е "наследила" любовта към Краля! Gift Heart  Аз така пофенчвам роднински и приятелски деца. Чрез нас новите поколения се запознават с музиката на Майкъл и ще бъде помнен и обичан!:blush:

# 131
  • Мнения: 4 133
Интервю с tour manager-a на М.ДЖ. Nelson Hayes, в което разказва различни случки с Майкъл и също предоставя някои видео кадри, които не са показвани досега.

# 132
  • Мнения: 856
Радвам се, че мога да пиша след себе си. Grinning  Ще цитирам своя разказ за концерта, който съм писала още през 2009. Приятно четене!
.......

В края на пролетта на 1993 разбрахме,че Майкъл ще продължава турнето! С Тонка,Михаела и Люси от Русе решихме да ходим на концерт в Москва.За момента беше най-близката дестинация. Намерихме си фирма в София,която ни уреждаше пътуване с влак/спален вагон/ и билети за концерта. Цяло лято работихме из Русе. Продавахме детски книжки и други джунджории по детските градини,станахме представители на Пепси за района... Концерта беше обявен за 15.09.Мисля,че в началото на август отидохме двете с Антония до столицата с парите и на четирите да платим всичко. Но ни се случи случка. На Централна гара,като извади парите да си плати закуската Тонка я обраха едни циганки! Останаха само моите пари,които си бяха в мен. Не е истина колко се притеснихме! Но все пак отидохме до фирмата да разучим. Е, парите не ни стигаха. Вечерта щяхме да спим у една моя приятелка в Люлин. От там звънах, изпаднала в истерия, на майка ми! Пращай ми, казвам, две хиляди лева! И тя на сутринта наистина ми ги прати! Не я знам какви ги свърши, но получих парите! И пак сме във фирмата. Но искаха за концертните билети повече пари от нормалното и то не за терен! Така се отказахме от злополучната Москва! Парите които ми прати майка отидоха за връщане на Михаела и Люси. Продължихме да си работим и си изплатихме всичкия дълг към двете момичета. Междувременно разбрахме, че се завръща нашия човек в Истанбул на 23.09! Ето ти стимул за лятна работа! Но Антония така и не можа да събере нужните пари и стана така, че я видях за пръв път да плаче, изпращайки ме за Истанбул! Е, утеши се с концерт на Скорпиънс, но не е същото... Дни преди тръгването имах поредния си пророчески сън. Сънувах се на концерта и видях как на сцената изкарват момиче с червен панталон, бяла блуза и с малка плитчица отстрани, с червен конец! Изглеждаше ми позната, но не се сетих коя е...Пътуването с автобуса до Турция много приличаше на това от миналата година и някои от нас бяхме леко напрегнати. Страхът, честно казано, си го имаше. Пак запознанства, тетрадки, музиката на Майкъл... Този път направихме /не помня на кого му хрумна/ малка книжка-хармоничка с наши снимки и послания, за Майкъл! Писах на английски! Озовахме се в хотел близо до този от 1992... Въобще, ситуацията беше подобна и вълнуваща. Малко преди да тръгнем за познатия стадион се бяхме събрали няколко фенчета в едната стая. Докато бърборим и се смеем Ради от Дупница се заля с кафе. Преоблече се, взе да се върти пред огледалото и каза: "Дали Майкъл ще ме хареса така?!" Тогава обърнах внимание на дрехите й и... СЪНЯТ МИ! Беше облечена по същия начин! В автобуса казах на седналата до мен Милена от Русе /с нея и Роси от София бяхме в една стая/: "Виждаш ли момичето на първата седалка? Сънувах я така и така,но не казвай нищо,да ме помислят за луда." Ох,пропуснах да кажа, че и аз не събрах парите които исках и имах билет за трибуните, но...щях да съм ТАМ! Не бях само аз. Групичка си бяхме пред вратите за трибуните. И пак българите не бяхме малко, макар и не като предната година. Имах време да оглеждам многото народ и ми направи впечатление разнородната публика- деца, тийнове, родители, дори баби и дядовци! И фен с блузка на The Doors! По едно време към нас се понесоха еуфорични сънароднички! Няколко софиянки се бяха отделили от групата преди да тръгнем за стадиона, не знам как. И ходили не знам къде, май край хотела на Майкъл. Идват към нас и крещят: "Катрииииин!" Всички зяпаха към нас и не можеха да схванат какво става!...Включително и ние! Оказа се,че са срещнали Катрин, снимали се с нея, дори говорили! Мисля,че те й предадоха хармоничката...А Капка й казала: "Благодарим ти за сина,който ни даде!"
Този път вратите на стадиона се отвориха, без после да бъдат затворени под носовете ни! Тичахме по едни дълги коридори под седалките и си харесахме с Милена едни готини местенца вляво, някак по средата...Ох,ако намеря снимка на стадиона /да ме пита човек защо съм нямала апарат тогава/ ще покажа къде точно бях. Срещу нас, доста близо беше единия огромен екран. Там, отвисоко, гледахме как стадиона се пълни малко по малко. И най-бързо долу на терена! Гледахме тичащите долу фенове и ни се плачеше... Приближихме се по едно време до оградата, деляща ни от терена, с намерение незабелязано да я прескочим, но бяхме усетени набързо от един охранител и изпратени на местата ни. Зад нас имаше 2 турски фенки, с които си побъбрихме доста /на инглиш!/ преди шоуто. А пред мен едното момче беше доста височко, но тактично се дръпна, така че да виждам добре /а аз му се отблагодарих с истерични крясъци в ушите, едва ли ме е забравил! /Абсолютно всички се кефихме много на Culture Beat, подгряващите. Там и доста време след това си пеехме:..."I want you,couse I am Michaels fan"! Сцената се виждаше идеално от нашата позиция. Насладихме се на цялото шоу, в пълния му блясък, без да се вторачваме само в главното действащо лице. Майкъл го виждах като движеща се точка,там долу, но присъствието му изпълваше целия стадион и имах странното усещане /сред 50 000 души/, че пее само за мен! Не можех да проумея, че случващото се е действителност, че той е реален и дишам един въздух с него! Усетих се по-жива и щастлива отвсякога! А изкачането...велик момент! Един от най-ярките ми спомени от тогава! Шеметното му, реално нахлуване в живота ми, след което нищо вече не можеше да е същото! Емоцията от момента е неописуема! Невероятно красива гледка са светлините от Human Nature и Will You Be There! Прорязват небето и те карат да онемееш! Майкъл беше в страхотно настроение! Бъркаше реплики, но вместо да се притесни, все се смееше, сладура! Шоуто беше някак...сякаш сме на репетиция и в това беше чара! Не помня в кой момент, но изведнъж се чу: "I love you,Bulgaria"! Беше и някакво затишие на стадиона и от първите редове се чу мощен истеричен отговор! Всички около нас ни зяпнаха учудени и усмихнати. А ние с Милена няколко минути бяхме неадекватни и само се питахме: "Ама и ти ли го чу? Това ли наистина каза?!" Не можехме да вклчючим какво стана... Оказа се,че не сме чак толкова луди и наистина това е казал! Но ни предстоеше още по-велик момент!Един от най-вълнуващите моменти в живота ми! Започна Shes out of my life! Гледах повече в екрана, за да не пропусна нито миг! Качи се момичето... Гледах невярваща красивата среща между Майкъл и момичето, сълзите ми сами си тръгнаха, някъде в далечината чух отново писъците от първите редове... Познах я веднага и се вцепених! Разтресе ме истеричната реакция на Милена: "Ради! Това е Ради!" А аз просто гледах плитката, червения панталон и бялата блуза на приятелката ми и не вярвах! Като слезе от сцената, двете с Милена започнахме да се прегръщаме, да ревем и да крещим! Българка, Боже, българка на сцената! Заразпитваха ни, ама наистина ли е нашенка... А ние не знаехме на кой свят сме! Оттам нататък ми се губят много неща. Помня най-ясно Dangerous /като започна се чудех от къде се взе тая песен,хахаха /, истерията си на моята Beat It и невероятното усещане на Heal The World! Всички пеехме с него! В края на песента светнаха прожекторите на стадиона, а ние и той пеехме... Бяхме всички като една душа! Но нямаше излитане... Концертът свърши с Heal The World и изчезването на Майкъл заедно с децата от сцената. Е,все пак чухме: "Ladys and gentalmans, Michael Jackson... has left  the stadion" /нали така се пише,хаха/! Изчакахме повечето народ да се изнесе и стояхме почти безмълвни двечките, там на пейките. Шокирах се виждайки как оставят стадиона като сметище, сякаш не пяхме преди минути всички Heal The World! Помня,сякаш беше вчера, усещанията си и мислите, докато вървяхме около стадиона докато стигнем до мястото, където трябваше да чакаме автобуса да ни отведе в хотела... Нашите хора се бяха събрали на малка тълпичка около някого... Ради,разбира се! Всички се бяха скупчили около нея и я нападаха с въпроси! Аз само наблюдавах! Чувствах се горда, щастлива и нереално! Ради не беше на себе си! Чух я да казва колко бял и сладък е, как миришел на бебе! И май само тялом беше с нас...
Нощта след концерта, както е редно, премина в разкази кой как е видял Майкъл, какво помни... Роси, дето беше в моята стая разказа,че на първия ред са били една до друга тя и Ради и още 2 момичета, май софиянки. Роси повтаряше: "Можеше и да съм аз!" А на нея, милата й подпалиха, по време на концерта, хубавото яке! Имаше си изгорено на гърба... на якето де. Ради после разказа как охраната се е приближил и я попитал на английски: "Искаш ли да танцуваш с Майкъл?" И тя му се обесила на врата веднага...Laughing
На 24.09. излязохме пак на разходка из Истанбул. Отидохме отново на Капалъта. Оказа се, че малко преди нас Майк е бил там! Е гати късмета! Пошляхме се там и следобяд си направихме екскурзия с корабче до азиатската част. На корабчето си носехме и плакатите с надписи: "Michael, Bulgaria loves you" и от сорта... Не спирахме да говорим за него, докато се любувахме на красотите на града и Босфора. Изведнъж някой кресна: "Катрииииин!" Изстреляхме се всички към лявата страна на корабчето...как не се обърна?! И тя беше седнала с един мъж /май тоя от подгряващите/там на брега, пред един замък или каквото е там... Не бяхме много далеч от нея! Видяхме я как ни маха, усмихната и красива! Толкова е шоколадова и сладка! Опънахме плакатите за сина й, а тя направи знак да се приближим! Молехме управляващия корабчето да спрем на брега...но уви! Каза, че на връщане може... Разхождахме се из азиатските улички и магазинчета, но на никой не му беше до това. Всички искахме да се върнем по-скоро и да отидем при Катрин! Но като минавахме навръщане тя вече не беше там! И все пак е толкова хубаво да си наблизо до нея,да запомниш усмивката й!
По-късно една групичка се упътихме без ръководителката към хотела на Майкъл. Пред главния вход се бяхме насъбрали фенове от разни страни, но не чак толкова много. Пеехме си разни негови песни, викахме да се покаже... Майкъл беше на високо, 20 и не помня кой етаж, май 22. Дали ни е чувал?...Една фенка, май Милена, имаше бинокъл. Взех го за малко. Оглеждах прозорците... И се вцепених! От единия, по бял потник и вързана коса /представете си In The Closet,хахаха/ ми се усмихваше и махаше най-красивото същество на света! Прошепнах: "Майкъл!" и бинокъла моментално изчезна от ръцете ми! Но Майк вече беше изчезнал... Всичко стана просто за секунди и чак не разбрах какво точно се случи... По едно време охраната на хотела решиха, че трябва да си ходим и взеха да ни гонят. Но нашите планове бяха други! Бутаха ни грубо, защото крещяхме и не искахме да се махнем! При поредния блъсък креснах на един на чист български: "И да ме блъскаш, аз съм пред хотела на Майкъл и нямам намерение да мръдна!"... Отговорът беше удар с полицейска палка в гърба ми! Нямате идея как боли!... Докато траеше данданията и някои се разотидоха, три или четири момичета /помня ли сега/ се промъкнахме към задния вход. С намерение да влезем вътре... /каква наивност,ха/. Но там се засякохме с двама от личната охрана на Майкъл! Изненада! Е, не ни пуснаха в хотела, но си побъбрихме с тях и после ни изпратиха до нашия хотел, защото беше почнало да се стъмнява. Разказаха ни, че Майкъл е много добричък, обичал да се шляе цял ден из стаята по пижама/ като мен/! Пак от тях разбрахме, че е получил хармоничката и първа я е видяла Катрин и много ѝ харесала! Получил е и картина от Катя от Търново! А, малко преди да почне охраната да ни гони се снимахме пред джипа на Майкъл! Имам негова снимка някъде... Казаха ни също, ако искаме да видим на спокойствие Майкъл, да отидем сутринта нарано пред хотела, ще излизал към 7 часа... Но не можахме! Кой ще ни пусне?! Тогава бяхме се замъкнали тайно. А и на другия ден като се събудим трябваше да тръгваме за БГ... Долу-горе така завърши Истанбулската ми одисея с Майкъл. Първата и непоследна! Heart Eyes
Аз не бих казала, че съм от най-запалените почитатели на Майкъл, но истински се развълнувах от тази история! Heart Знам какво е след години чакане най-накрая да имаш възможността да видиш любимия си изпълнител на живо и да сбъднеш мечтата си. Уникално и незабравимо преживявяне! Дори след толкова много години спомените ти не са избледнели и помниш и най-малките детайли дори и без снимки. Това е уникално!

# 133
  • Мнения: 4 133
Зачетох се в книгата на Шана Мангатал "Michael and me" и ми е интересно какво ви е мнението за нещата, които споделя? Знам, че много фенове са раздвоени, едни й вярват, че е имала отношения с него, други-не и я обвиняват, че просто търси слава.
Ето линк към книгата й:
https://deadline.com/2022/02/michael-jackson-biopic-michael-lion … ition-1234928021/

# 134
  • Мнения: 491
Здравейте, откъде мога да гледам Leaving Neverland онлайн?

# 135
  • Мнения: 4 133
Taj Jackson (племенник на Майкъл Джаксън) прави документален филм за живота и кариерата на Майкъл. Blush

Документалният филм ще е 11-сериен,  ще се казва "Rewriting HiStory" и се очаква да излезе през 2023г. Много продуценти са проявили интерес и Таж се е спрял вече на една компания, но все още не е оповестил името й. Идеята на филма е да внесе светлина върху живота на М.ДЖ. като ще има много интервюта с хора, които наистина са го познавали, ексклузивни лични кадри и истории и тн. Единственото име, което спомена Таж за момента е на Стефани Милс, която е певица и бивше гадже на М.ДЖ. Но се окачва да има интервюта с много други хора били част от живота на М.ДЖ.
Таж спомена доументалният филм на Джанет и как тя и цялото семейство са останали много доволни от него и от това, че Джанет е успяла да разкаже своята историия и мисля, че ще се опитат да направят нещо подобно и за живота на Майкъл. Таж уточни, че Джанет по никакъв начин не вярва относно обвиненията срешу брат й и онази фраза "Guilty by association" я е използвала в документалният си филм, визирайки цялото семейство, което много е пострадало от обвиненията.

Остaвям ви линк към Ютюб Лайф-а му, в който говореше за документалният филм, ако на някой му се гледа. Таж е много емоционален във видеото, личи си с каква любов прави всичко това и как преживява всичко и дори се разплака, благодарейки на феновете и хората, които го подкрепят него, и Майкъл.
 https://www.youtube.com/watch?v=-TdOHxxX9mU&t=681s

Този докуметален филм няма нищо общо с биографичния игрален филм "Майкъл", който се продуцира от Longsgate и се очаква да излезе в края на 2023г.

Общо взето 2023-та се очаква да бъде година, изпълнена с много М.ДЖ събития и нямам търпение да им се насладим! HugBlush Blush

# 136
  • Мнения: 2 002
Очаквам и филм подобен на Фреди Меркюри и Елвис Пресли

# 137
  • Мнения: 4 133
Dania1, ще има филм като този за Фреди Меркюри и Елвис! Blush Tова е фипма "Майкъл", който споменах в предния пост и се продуцира от продуцента на филма за Фреди. До миналия месец търсеха актьор за главната роля. Oчаква се снимките да започнат началото на 2023г.

Иначе за документалният филм аз съм много щастлива, защото Таж беше споменал преди, че иска да направи, но търсеше финансиране и въобще не беше сигурно кога и как ще стане и откакто научих, че всичко е потвърдено преди няколко дни и направо съм супер хепи. 11серии за живота на М.ДЖ ми звучи супер.Blush Таж каза, че искат да покрият всички аспекти от живота на М.ДЖ и да разкрият максимално какъв бил той като човек в личния си живот.

littlemuffin, не съм убедена защо ти се гледа Leaving Neverland, който е компроментиран документален филм? HBO го свали от мрежата си, както и много други платформи, заради лъжите, които бяха разкрити, че съдържа, което го прави нереалистичен. Сигурна съм, че ако се разтърсиш все ще го намериш някъде още. Просто напиши "Leaving Neverland Online Full Movie" в google и ще ти излезе, Но силно ти препоръчвам след това да си пуснеш някой Rebuttal като "Loving Neverland" например, за да се запознаеш с всички открити лъжи, за да си наясно поне на какво от филма няма смисъл да вярваш.

Като споменахме " Leaving Neverland" искам да ви покажа едни много интересни снимки на главната "жертва"- Уейд Робсън, на които той се е снимал "невинно" с млади момичета, тинейджърки.
Скрит текст:




Едно момиче, което е танцувало в неговата школа беше пуснала туит как бил известен в танцувалните среди като Uncle Pervy, защото често си позволявал подобни снимки или докосвания на момичетата. докато ги учи да танцуват. Майка й й била забранила да се снима с него.
Разбира се Уейд е пропуснал да покаже тези снимки и да спомене тези неща в "Leaving Neverland"! Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 22:27 от daizy_g

# 138
  • Мнения: 3 784
Здравейте!
Виждам, че споменавате филмите за Фреди и Елвис. Наскоро с ММ изгледахме филма за Елвис и именно оттам страстно се присетих за М. Дж. и се зачетох в темата.
Споменаване на Джаксън 5 във филма за Елвис ме подсети за връзката между двете звезди, най-вече покрай Лиса Мари.

Обаче за себе си направих друг паралел. Защо и двамата крале, макар и обожавани до лудост приживе, остават някак си “опетнени” след смъртта си. В момента, ако младото поколение реши да гугълне Елвис или М. Дж., ще попаднат основно на статии, очернящи репутации им с някакви уж скандални разкрития за това какви са били всъщност. Защо шоу бизнесът е толкова жесток към доскорошните идоли? Потресена съм какви неща се пишат за икони в културата…

Не съм най-страстната фенка на М.Дж., но както и повечето хора, не съм безразлична към творчеството и личността му. Преди години бях в църквата в Доминикана, в която са сключили брак с Лиса Мари. Прекрасно магнетично място Simple Smile

# 139
  • Мнения: 4 133
Танчитка, добре дошла в темата. Blush Повдигаш много интересни въпроси, а аз съм жадна точно за такива дискусии.Blush
И на мен ми стана много приятно, когато във филма на Елвис споменаха Jackson 5. Между тези две фамилии Пресли и Джаксън има голяма връзка. Лиса Мари и до днес е близка със семейството на М.ДЖ, както дъщеря й Райли с някои от децата и племенниците на М.ДЖ. Също така паралелът между живота на Елвис и М.ДЖ е огромен.  Ако се замисли човек чак е стряскащо.

Всъщност Елвис е познавал Jackson 5 и Майкъл и е казвал неведнъж , че са много талантливи.Те са идвали на негови концерти, той е водел Лиса на техни. Оттам тя и Майкъл се познават, но загубват връзка след смъртта на баща й и след години се срещат отново.
В това видео Елвис на свой концерт представя Jackson 5, които са в публиката. Лиса също е била там.
https://www.youtube.com/watch?v=Z3ULvvlS7yA
Със сигурност във филма за Майкъл ще изберат и актриса, която да играе Лиса. Blush

Това за църквата в Доминикана е много интересно. Simple Smile Имаш ли снимки на църквата?

А относно това защо ги преставя в негативна светлина пресата не знам защо е изненадващо това нещо. Медиите винаги търсят негативното и скандалното, защото то продава. Хората обичат сеир и медиите просто им го дават. Тъжно е, но това са фактите. Затова за мен е много важен документалния филм на Таж Джаксън за М.ДЖ. Затова и Присила постоянно ходи по интервюта и разказва за Елвис, и за него има документални филми. Важно е да се говори истината, за да се заглушават простотиите, които жълтите медии бълват.

# 140
  • Мнения: 3 784
Местността в Доминикана, където са сключили брак, се казва Алтос де Чавон. Изключително красиво изкуствено създадено селище в средновековен средиземноморски стил. Ето снимка на самата църква:


Магнетично място, разгледайте още снимки в нета Simple Smile Човек не може да остане безразличен към факта, че М. Дж. и Лиса са сключили брак там Simple Smile

Четох доста назад в темата и много се радвам, че сте разяснили повечето глупави компромати срещу Майкъл Simple Smile

# 141
  • Мнения: 4 133
Танчитка, Много е красиво. Blush Страотно е, че си посетила това приказно място. Не знаех, че в Доминикана има такива църкви.

Иначе да, разнищили сме доста неща. Но още има хора извън темата, които вярват на жълтите медии и мислят Майкъл, я за асексуален, я за гей, я за незнам си какъв и че Лиса е приела този брак заради ПР. Можеш ли да си представиш? Joy Те имат толкова красива история двамата, Лиса толкова трудно е приела раздялата и дори след края на брака им са имали връзка още 4 години. Да не говорим Лиса колко песни написа и изпя за тази си връзка и много пъти е казвала, че Майкъл е бил много специален човек в живота й.

Последна редакция: нд, 14 авг 2022, 19:16 от daizy_g

# 142
  • Мнения: 3 784
Очевидно бракът им не е сред най-успешните, но пък е последван от доживотно приятелство! Лесно е всичко да се рисува в черни краски, но пък не отговаря истината.
За мен най-смущаващо е неразбирането към здравословното състояние, което е имал. Масово се шири мнението, че Майкъл се е “избелвал”, защото не е искал да бъде чернокож Sad Толкова е лесно хората да бъдат набеждавани, а спекулациите след смъртта му са повече от отвратителни.

Затова се надявам предстоящия филм наистина да поизчисти имиджа му, както смятам, че направи и филмът за Елвис Simple Smile

# 143
  • Мнения: 2 002
Какъв е рейтинга на филма на Елвис? Дали е близо до този на Фреди?

# 144
  • Мнения: 3 784
Засега излиза малко по-висок

# 145
  • Мнения: 4 133
Танчитка, права си, че бракът им не беше много успешен, но Лиса винаги е казвала, че не липсата на любов е бил проблема при тях, а по-скоро различни виждания по някои важни въпроси и също така намесата на близките  в брака им. Особено от страна на Присила. За мен самия факт, че са продължили връзката си и след развода им ми говори, че е имало любов между тях. За мен пък мнението, че е бил асексуален ми е най-абсурдното за момента. Лиса постоянно й задават този тъп въпрос журналистите и й се налага да им отговаря как била сексуално привлечена към мъжа си( М.ДЖ) и имала сексуална връзка с него. Що за въпрос е това? Rolling Eyes

Лиса обмисляше да напише биографична книга за живота си през 2019, но след това дойде пандемията и след това загуби сина си и изпадна в страшна дупка, от която май още не се е съвзела и писането на книгата май пропадна на този етап. Аз нямам търпение да напише книга и да разкаже спомените и преживяванията си с Елвис и М.ДЖ. Лиса наистина има уникален късмет да е била толкова близо до две от най-големите звезди в историята на музиката.

Dania, Филма за Фреди рейтинга му е 7.9, а на Елвис е 7.7. Но според мен Елвис може и да го настигне в скоро време. Все пак той излезе неотдавна.

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 02:12 от daizy_g

# 146
  • Мнения: 3 784
Благодаря, daisy Simple Smile Не съм запозната с брака им в подробности. Но пък категорично отхвърлям идеята да е за ПР, при условие, че го сключват тайно и в общи линии не се опитват да раздухват особено. Има всякакви теории как в крайна сметка се е стигнало изобщо до този брак, но така или иначе, силното им приятелство май е най-добрият аргумент срещу клюки.

Очаквам с нетърпение филма за Майкъл. Екипът дава заявки да е силен филм. Интересно ми е кого ще изберат за ролята, макар е възможно да бъдем разочаровани от физическа прилика. По-важното е да пресъздаде образа Simple Smile Искрено се надявам един такъв филм за поизчисти имиджа на човека, защото след смъртта му спекулациите са просто ужасяващи.

В Доматите гледам, че Елвис е с по-висок рейтинг от този за Фреди. Елегантно направен е, с уважение, не знам дали изобщо е нужен паралел между двата Simple Smile

# 147
  • Мнения: 4 133
Танчитка, през 2010 Лиса Мари направи едно интервю с Опра, в коeто говори подробно за Майкъл и връзката им. Според мен ще ти е интересно щом дори си била на мястото, на което са сключили брак. Blush


Има го и с испански и руски субтитри мисля.

Иначе една от любимите ми песни на Лиса е "Just a dream", която я написа след смъртта му. И макар и тъжна е много красива и романтична. Blush
https://www.youtube.com/watch?v=EgPr2xsTveI

Иначе и аз мисля, че филмите, които се очаква да излязат за Майкъл ще хвърлят малко светлина върху живота му и ще разсеят много от съмненията за него. Нямам търпение да излязат! Blush

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 18:48 от daizy_g

# 148
  • Мнения: 4 133
Дейзи, във видеата виждаш това, което самият Майкъл е искал да видят хората. Sunglasses Прекалено доверчиво и наивно подхождаш в стремежа си да го идеализираш. Той е можел да флиртува и да иска телефоните на дамите и след интервютата, но надали. Всичко е добре отигран ПР. Това си е мое мнение и никой не ангажирам с него. Както и това, че го смятам за асексуален.
Той ли си е направил децата? Ама лично, по стародомния начин? Абсурд! Те дори не са биологично негови. Защо ли?
Не че ме интересува, това са лични въпроси и не го прави по-малко велик като изпълнител в очите ми.
Тони, позволи ми да познавам себе си по-добре. Blush Последното, което може да се каже за мен е, че съм наивна. Да не говорим, че много добре разбирам от ПР и Маркетинг.
Напротив, точно зад кадър е искал телефоните на жени и се е срещал с тях. Затова говорят много от хората в Холивуд. Холивуд е малко общество и общо взето клюките си ги знаят помежду си и имат много истории за Майкъл с жени. Някои звезди като Дженифър Лопез например си викат папараците да ги снимат с мъжете им колко се обичат, как се разхождат на романтични разходки, хванати за ръце и тн. Майкъл никога не е бил такъв, винаги си е пазел личното пространство и това е видно за всички.

И това децата дали са негови и как са заченати какво общо има? По-малко мъж ли го прави? Доколкото знам сурогатните майки не се зачеват по старомодния начин. Joy Тяхната роля е друга. Интересно защо никой не задава същите въпроси на Мъск?

Но при всички разкази на толкова много хора да се мисли, че това е някаква голяма конспирация и всички лъжат граничи с пълна фантасмагория и е доста безумно всъщност, ако се замислиш добре. Никой не твърди, че Майкъл е бил най-големият плейбой на света, преспал със супер много жени и тн. Нито че влиза в образа на типичния мачо и ако питаш мен Слава Богу. Но това не значи, че всички, които не влизат в някакъв идеализиран калъп за перфектният macho man означава, че не са хетеросексуални мъже с техните си желания и нужди.

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 22:42 от daizy_g

# 149
  • Мнения: 4 133
Тези дни слушам делото от 2005 (излезе цялото на аудио.) и направо съм втрещена какви хора има. Семейство Арвизо са се запознали първо с Крис Тъкър(комедийния актьор) и той им е помагал в началото и след това най-голямото желание на Гавин било да се запознае с М.ДЖ и са търсили връзки през 9 планини в 10та, за да го осъществят и да се свържат с Майкъл. Преди това са опитвали същия номер с Джей Лено, който свидетелства на делото, с Джордж Лопез и други звезди, но никой не е бил толкова щедър, колкото М.ДЖ и Крис Тъкър. Гавин започва да твърди, че е бил "насилван" след документалният филм на Башир, когато вече прокуратурата е почнала да разследва случая. Е кажете ми кой нормален човек и най-големият насилник, ще тръгне да прави такива неща, докато тече разследване, за да му е в кърпа вързан затвора. Абсурд!

Башир също свидетелства и ми идеше да си счупя лаптопа от яд, докато му слушах показанията. Не отговори на нито един по-уличаващ го въпрос като постоянно се позоваваше на някаква си специална поправка за журналистите и свободата на словото. Imp Уейд Робсън и той свидетелства, знаем как, защитавайки М.ДЖ и в продължение на час и половина разпити каза, че никога не е бил насилван, докосван или каквото и да е друго нещо и само хубаво е видял от Майкъл. Какво ли не правят парите...Лари Кинг също свидетелства и казва, че е присъствал на разговор, в който адвоката на Арвизо преди да ги наеме казва на Лари Кинг и комапнията, в която са се намирали в момента, че майката на Гавин е тотално луда и я интересуват само парите и са пълни лъжци Арвизо и въобще не им вярва. После ги взима за клиенти за изненада дори на самия Лари Кинг.Въобще цялото дело е страшен цирк и грам не съм изненадана от развоя му. Слава Богу М.ДЖ е оправдан! Blush

В този канал можете да слушате делото. Има и субтитри.   https://www.youtube.com/channel/UCmcYn20bDrkYlh3V8aIN3vg

И ви поздравявам с една от любимите ми песни и изпълнения на М.ДЖ- Human Nature! Heartpulse

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 01:03 от daizy_g

# 150
  • Tenerife
  • Мнения: 140
О, пропуснала съм излизането на аудио записите от делата 2005. Ще ги потърся с испански субтитри, за да разбера всичко. Някои от фактите феновете ги знаем, но друго си е да чуеш подробно какво е било. Благодаря за линка, Дейзи! 🍀

# 151
  • Мнения: 4 133
Kim29, Моля ти се за нищо, надявам се да съм била полезна! Чакаме следващите разкази за концертите с Майкъл! Blush

Нося ви ново инфо по темата Майкъл Джексън. TMZ пуснаха нов документален филм, който се казва "Кой наистина уби Майкъл Джексън". В него участват парамедици, които са били на мястото на събитието, полицейски сержанти, лекари и тн. Участват и Деби Роу и Конрад Мъри.

Интересно се оказа участието на Деби. В момента тя е на 63 години и се бори с рак на гърдата. Сподели неща, за които говори за пръв път. Говори за дерматолога Арнолд Клайн, за когото е работила години наред  и как той редовно е вливал огромни количества демерол на Майкъл, към който той е бил пристрастен, при всяка негова визита в кабинета му за уж козметични процедури и тн, които въобще не са изисквали употребата на демерол. Деби също така каза, че Клайн е обичал много блясъка на Холивуд и се е опитвал да се омешва с хайлайфа, посещавал е холивудски партита с ексклузивен достъп в замяна на огромно количество лекарства, които им е осигурявал без никакъв проблем. Деби каза, че на подобни партита е имало цяла купа с най-разнообразни хапчета, доставени от Клайн.

Ето снимка на др. Арнолд Клайн(мъжът с червената риза) в Невърленд с Майкъл и децата му.  


Деби е била наясно с тези неща, но си е мълчала. Даже е участвала в цялото това нещо и каза, че се чувства отговорна за смъртта на Майкъл и други техни клиенти(не спомена имена), които са били пристрастени и те са подхранвали тази тяхна пристратеност, давайки им лекарствата, които са искали. Реално това е нарушаване на Хипократовата клетва, според която лекарят не трябва да прави нещо, което може да застраши живота на пациента.

Деби каза, че е можела да направи нещо през годините, но не е направила нищо и затова се чувства виновна за смъртта на Майкъл. Каза, че тя не е била по-добра от Клайн, определели се като кофти човек за това, че е участвала в цялото това нещо. Деби каза, че сама е правила вливания понякога. Честно казано за мен е шокиращо как можеш да причиниш това нещо на бащата на децата си, вместо да вземеш мерки и да се опиташ да му помогнеш. Тя е била най-наясно със ситуацията, дори повече от семейството и близките му и е предпочела да си затвори очите. След тези й признания не съм сигурна каква ще е реакцията на Парис, Принс и семейство Джаксън към нея. Деби каза, че истински съжалява за това, което е направила, но вече е доста късно за това.

Ето и интервю с нейното участие. Почва от 2рата минута.



Иначе като цяло целият документален филм се опитва да разгледа вината на другите лекари освен Мъри, които са виновни за пристрастяването на М.ДЖ към лекарствата като тезата им е, че Мъри е поводът за смъртта му, но тази зависимост е започнала много преди това, била е подклаждана и не са взети мерки и това до голяма степен е довело до смъртта му. Аз съм съгласна, че не само Конрад Мъри е виновен, а всички лекари, които са си затваряли очите и са позволили да се стигне до тук.

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 00:33 от daizy_g

# 152
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Ох, направо лошо ми стана! Като оневиняване на Мъри ми звучи! Imp А, че имат и други вина, имат!

# 153
  • Мнения: 4 133
О, не в моите очи Мъри не може да бъде оневинен, какъвто и документален филм да направят. Но въпросният Арнолд Клайн също има огромна винa за смъртта му. Деби също много ми падна в очите след това интервю. Не че някога много съм я харесвала или съм й симпатизирала, но това да не се опиташ да направиш нещо толкова години, имайки деца с този човек за мен е престъпение направо.

И все пак за да не стават толкова черногледи нещата да ви покажа още на какво попаднах докато слушах делото и се бях разровила в нета да чета статии от 2005та. Това е писмо, което е оставено на board-a на National Enqueirer  na 12.06.2004 от човек, който се представя като Frank Tyson  и твърди , че е работил за Майкъл дълги години.Писмото е в отговор на твърденията на Скот Торсън, който е бил гадже през 80те с Leberace (американски пианист, певец и акьор) че е имал 7 годишна любовна афера с М.ДЖ. Въпросният Скот е криминално лице, лежал дори в затвора и търсещ пари от известни личности и твърденията му са отречени от Майкъл и екипа му и са го заплашили, че ще го съдят. Но това е по времето на делото 2005 и просто не им се е занимавало с него.
Но това писмо е написано от човек, работещ за Майкъл. Смята се, че е Франк Касио, който е бил негов мениджър и просто е сменил фамилията или някой от неговите бодигардове, които е работил за него.

Нито гей, нито педофилi

"Всеки, който наистина познава Майкъл знае, че той е хетеросексуален, до степен дори да навреди на себе си, имайки впредвид, че той няма най-мъжествената осанка. Ако познавахте Скот щяхте да знаете, че това, което той твърди е адски забавно, защото ако знаехте тяхната история щяхте да сте наясно колко погнусен беше Майкъл от опитите на Скот да го сваля. Майкъл не е супер голям хомофоб, но той е old-school и не е напълно ок с хомосексуализма.

Въпреки това, имайки предвид неговата работа той винаги се е стремял да бъде приемащ и да бъде добър християнин, който не съди, а остава това в ръцете на Господ. Въпреки това той все още се чувства супер неловко от подобни опити за свалки от всяко нещо от мъжки пол....което ни довежда до Скот. Скот се пробва веднъж и Майкъл просто го игнорира. Но при вторият му опит просто му е казал да се разкара по най-лююбезният възможен начин разбира се, защото пред 80те Майкъл беше прекалено млад, мил и наивен. (ако беше опитал нещо сега можеше и да получи някой друг шамар). Оттогава не са говорили.  Най-близо, което Скот успя да се добере след това до Майкъл беше, че любовникът му е бил приятел с гримьорката на  Присила Пресли.

Нека ви обясня нещо хора и ме слушайте много внимателно, защото ще го кажа само веднъж. Майкъл е изцяло хетеросексуален. Той не  си пада по мъже, не си пада и по момчета. Той харесва жени над 18год., shiiit, дори когато е бил под 18, той е харезсвал жени над 18г. Не е тайна сред определени кръгове, че Даяна (Рос) беше първата му.  Горкото момче си мислеше, че ще се ожени за нея, но тя го прецака с Gene Simmons и Arne Naess. Той беше много наивен тогава и отказваше да види очевидното. След Даяна той нямаше сексуални контакти почти 2 години преди да се въвлече в афера с красива блондинка, която работеше за него, актриса от известен ситком от 80те/началото на 90те,  gropie/ секретарка, Джун Чандлър*майката на Джорди Чандлър. И разбира се Лиса Мари Пресли.. Лиса Мари беше единствената, към която той позволи да изпита нещо повече от просто сексуално преживяване  освен Даяна Рос, просто беше като обсебен от любов. Лиса Мари обаче го накара да повярва, че ще имат семейство заедно, но остана на противозачатъчни, защото макар и да казва, че е бунтарка, не искаше да разтревожи майка си(знаем, че Присила е била срещу брака на Лиса с Майкъл). Майкъл намери хапчетата, побесня, раздели се с Лиса и й изневери с няколко жени само за да й го върне. Накрая стигна и до Деби и ако аз не обичах и обожавах неговите  деца и не смятах, че те спасиха живота му  щях да кажа, че беше най-голямата грешка в живота му. (Деби). Той никога не е бил верен на Деби., дори не искаше да се жени за нея, но не искаше и да разочарова майка си. (говори се, че майка му е държала да се ожени за Деби, за да бъдат децата родени в семейна среда). Той и Лиса продължиха да се виждат и да правят секс до 1999г, когато той срещна майката на 3тото му дете, влюби се силно в нея , но се разделиха малко след раждането на Бланкет. От тогава до този момент той просто се забавлява- без ангажимент, просто секс. Той няма времето и желанието да се привърже към някого и после да се разочарова и депресира отново след като се разделят, особено сега, когато има деца. Съмнявам се, че има време за друг освен за децата си и за адвокатите си.
Е, това е! Вярвате ли ми или не, това е самата истина. Майк ще ме намрази, че съм споделил личните му неща, но поне е достоверно, а не като останалия trash, който се развява нявсякъде(медии и тн). Той вече не ми е шеф, така че просто ще трябва да се примири.

Summary:
Scot тотален лъжец, Мзйкъл не е гей и със сигурност не е педофил".


Искам да кажа, че това писмо ми изглежда достоверно, написано от човек, който наистина познава Майкъл, защото съдържа информация, която излезе много по-късно от 2004. Например Лиса чак през 2010 призна, че с Майкъл са имали интимни отношения и след развода им през 96та в рамките на няколко години, а този човек е знаел това още през 2004. Аз съм изгледала/изчела всички интервюта на Лиса и тя никога преди 2010 не е споменавала това нещо.

За секретарката мисля, че може би е Шана Мангатал. , но не се сещам за коя актриса от известен ситком през 89те/90те говори. Имате ли идеи?

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 23:32 от daizy_g

# 154
  • Мнения: 856
Дейзи, в една статия прочетох, че Деби е сурогатна майка на децата на Майкъл. Това вярно ли е? Те поддържат ли някаква връзка с нея или не общуват?

# 155
  • Мнения: 2 002
Аз знам, че дъщерята само общува с нея...

# 156
  • Мнения: 4 133
Деби е била просто приятелка на Майкъл. Запознават се през 1987г в офиса на дерматолога Клайн и стават приятели. Те са на една и съща възраст и явно Деби си е падала по него. По време на брака му с Лиса двамата имат семейни разправии относно това кога да имат деца. Лиса е имала вече две малки деца и е искала да изчака, а и майка й я е обърквала още повече с това, че е била против брака им и постоянно я е настройвала срещу М.ДЖ. През това време Майкъл споделя за проблемите си на Деби и тя почва да му обяснява как той заслужавал да бъде баща и как тя щяла да му подари този "подарък" да е баща. М.ДЖ в началото не е бил съгласен, но Деби го е убеждавала. Като не се е получило с Лиса и тя подаде молба за развод явно Майкъл е решил да приеме офертата на Деби.

Само че бидейки само приятели очвидно Майкъл не е бил привлечен към нея и са използвали инвитро процедура. Когато медиите надушват, че тя е бременна започват гръмки заглавия за това нещо, почват
да я следват папараци и майката на Майкъл, която е много религиозна ги убеждава да сключат брак, за да може децата да се родят в семейна среда. И тъй като го играят семейство М.ДЖ казва навсякъде, че детето е заченато по нормалният начин. Така че е възможно този, който е написал писмото затова да смята, че М.ДЖ наистина е бил интимен с Деби, а може и да не е смята така, защото в писмото не е уточнено, единствено става ясно, че въпросният човек не я харесва. Имайки предвид последните й изказвания, не се учудвам.

Иначе като се развеждат с Майкъл Деби получава 10 милиона долара и се отказва от родителските си права, предоставяйки децата изцяло на Майкъл. Реално тя е сурогатна майка, но е малко по-объркано всичко, защото им се е наложило да се оженят заради медийният натиск и майката на М.ДЖ. Но през цялото време по време на брака им М.ДЖ си е поддържал отношения с Лиса.

Парис поддържа връзка с майка си, особено покрай болестта й. Принс не общува с нея.

Последна редакция: пн, 10 окт 2022, 20:38 от daizy_g

# 157
  • Мнения: 4 133
40 години от "Трилър"- най-продаваният албум на всички времена! Blush
https://mb.com.ph/2022/11/26/michael-jacksons-thriller-revolution-turns-40/
В новата версия на "Трилър" има неиздавани песни. Тук можете да ги чуете:



Иначе биографичния филм за Майкъл е потвърден и ще се случи със сигурност. Blush Също така ще има Michael Jackson музей и казино. Simple Smile

# 158
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Хубаво е, че се сети да го пуснеш тук! ✌ Откакто са излезли тези демота друго не слушам! ❤

Музей... за американците. 😁

# 159
  • София
  • Мнения: 650
Отново се зашумя около биографичния филм
https://life.dir.bg/zvezdi/plemennikat-na-maykal-dzheksan-vdahva … za-kralya-na-popa

# 160
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт