Гадене

  • 2 024
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
В 16 г.с. съм, но не пропускам ден без сутрешно гадене и повръщане!
При Вас как е положението?
 Много познати ми казват, че почти не са повръщали, а други , че до края на бременността не са спирали! Последният път АГ-то ми предписа сиропче gastrotuss, дано помогне!

# 1
  • Мнения: 4 853
Както са ви казали, при всяка жена е различно. При мен гаденето беше от 7ма до 11та седмица, не съм повръщала.

# 2
  • Мнения: 2 352
Аз от 6г.с. до 13-14г.с се спуках да повръщам. Само при мисълта за храна ми ставаше гадно. Пиех Деган, след консултация с АГ, и така успявах да задържа малко храна и вода. От 13-14г.с. до 19-20г.с. повръщах само сутрин, още с отварянето на очите. Сега съм в 30г.с и си хапвам нормално, не ми се гади и се надявам така да си остане до края.

# 3
  • Мнения: 164
На мен за гаденето ми изписаха антиметил за смучене.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 865
От 7ма до 20та седмица повръщах всяка сутрин. Ставах и вечер да повръщам. Не можех да се храня, отслабнах с 4кг. Нищо не съм пила, карах на солети, след което ме удари на запек. Дано помогне лекарството. Кофти е, но ще мине. Рядко продължава до края.

# 5
  • Мнения: 770
Моята бременност мина много нормално.
Нито повръщане имах нито гадене имах.

# 6
  • Мнения: 480
на мен ми се гадеше много до към 17-18 гс(най-зле беше до към 14гс) . частично облекчаваше положението леко солен айрян, солени храни ( солети, чипс) в много малки количества и джинджифил ( захаросан, с канела или просто сух/ настърган пресен във вода с лимон). не съм повръщала освен инцидентно, но по принцип съм със здрав стомах и повръщам изключително рядко дори и при сериозно гадене.

# 7
  • Мнения: 412
Аз повръщах до началото на 5-ти месец.
Имам един престой в болница, тъй като се бях обезводнила и едно ходене до спешното за система. Лично на мен нищо не ми помогна.
Взимах понякога деган, но не мога да кажа, че е вършил чудеса.

# 8
  • Мнения: 89
И аз поврущах всеки ден до към 13, 14 седмица, а ми се гадеше през целия ден. АГ ми изписа първо капки вомитосхил , а след като не помогнаха свещички вомитосхил. Е те вече имаха ефект, поне спрях да повръщам.  Сега съм 16та и от време на време ми се гади предимно сутрин. Не пия нищо, но поне започнах да се храня.

# 9
  • София
  • Мнения: 215
Aз в момемтa cъм 7 г.c. Не повъщaм, но ми cе гaди зверcки пcтоянно и непркъcнaто още от 6 г.c. и поcтоянно cе оригвaм. Помaгa ми дa ям през 2-3 чaca по мaлко и дa НЕ пия водa докaто ям или непоcредcтвено преди и cлед ядене. Отделно открих, че яденето нa тaрaтор cъщо помaгa, може би зaрaди киcелото мляко. Отделно оcтaнових, че кaто ми cе догaди помaгa дa хaпнa няколко cолетки, дa изям един бaнaн или дa изпия един aйрян. Доcтa добре дейcтвaт тези 3 нещa.
Уcпех нa вcички и дaно cъвcем cкоро преcтaне гaденето и повръщaнето! ❣️🤗

# 10
  • Мнения: 1 035
Ох, ще мине. Аз повръщах до края, какво ли не пих, не и не. По едно време бабите на около коментираха, че ако повръщаш много и ти излизат пъпки бебето щяло да е момиче, е момиче е 😅😅. Не вярвам, но трябваше да се разсейвам 🤣

# 11
  • Мнения: 89
Може да са прави бабите. И с първото дете много повръщах и се оказа момиче, и сега с второто много повръщах и имам пъпки о пак ще е момиче.

# 12
  • Мнения: 2 352
Първото ми дете е момиче, имах гадене 2 седмици и съм повръщала общи 2-3 пъти. Исках да ям солено и кисело. Сладкото ми горчеше.
Второто ми дете се очаква да е момче(потвърдено от 3-ма лекари с различна апаратурата) и повръщах много. Много ми се хапват сладички неща
Бабите масово са грешали. Ама то и възможностите не са много или ще е момче, или момиче Grinning 50/50

# 13
  • Мнения: 164
Първото ми дете е момче, скъсах се от повръщане 4 месеца. Сега повече ми се гади отколкото да повръщам, но пак си повръщам от време на време.

# 14
  • Мнения: 1 484
Аз съм във 22 сед и все още повръщам не все ден но се случва

Общи условия

Активация на акаунт