Коледа чука на вратата, ДЕКЕМВРИйче ще ни запълва сърцата! (Тема 9/2021)

  • 11 316
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 041
Благодаря на всички! 🤗🥰

Да разкажа малко: дойдох вчера в 8 и 30 сутринта на преглед в болницата и се оказа, че разкритието вече е към 4см. Предния ден беше 3см. Нямах никакви контракции или болки. Разбрах се с док да ме приеме за наблюдение и ако няма развитие да се прибера вечерта вкъщи. Покрай цялата олелия с приема почна леко да ме пристяга корема и кръста за кратко, но съвсем леко. Док даже се чудеше че съм с такова разкритие и не усещам болезнени контракции. Приеха ме някъде към обяд, направиха запис на тоновете на бебка и ултразвук. Всичко беше наред. Аз продължава да не отчитам кой знае какви контракции. Бях се приготвила, че на тези см болките ще са ужасни.
Следобяд док ме прегледа за разкритие и каза, че вече е към 6 см. 😳 Вече усещах по-отчетливо контракции, но пак не много болезнени. Директно ми направиха клизма и ме преместиха в родилна зала. Пуснаха тонове и след още два прегледа за разкритие, което вече беше станало към 7 см., контртакциите започнаха да набират сила. Започнах да дишам по уроците на Елена Василева и както ме съветваше акушерката при мен.
Не чувствах облекчение от това дишане, но казаха, че е важно за бебето. Simple Smile
После дойдоха и напъните, където се изложих. Не напъвах хубаво. Казваха ми, че напъвам с лице, а не с корема. По това време вече забравих всичко за дишането. На всяка контракция ме караха да напъвам 3 пъти. Едва събирах сила за третото напъване. Тоновете на бебка започнаха да падат и чувах, че говорят за вакуум. Извикаха още един доктор (на който ще съм благодарна цял живот), който каза че положението не е за вакуум. Направиха епизотомия, напънах(отново не както трябва) и доктора ме натисна с цялата си тежест по корема, за да избута бебка. Тя излезе и почувствах най-голямото облекчение. Усещах, че съм неефективна, и около мен чувах само, че на бебето не му е добре и да се стегна да напъвам. 🥺

Щастлива съм, че всичко мина и че тя е добре. Снощи ми я дадоха за малко. След малко ще си я взема при мен да се гушкаме и да се пробваме с кърменето.
Мен ме шиха доста, трудно си седя на дупето и доста боли. Още ми се вие свят като стана, но се надявам като си взема бебка да игнорирам всички не разположения. Simple Smile
Рошличка Ти си герой Heart Всички неразположения ще минат когато си гушнеш бебка Heart

# 46
  • Мнения: 1 457
Браво Рошличка, важното е че и двете сте добре. А другото ще мине Simple Smile
Моето момче вчера на прегледа още си седи седалищно Sad Ако не стане чудо да се обърне и да тръгне сам ме чака секцио (на 14,01 засега).
Днес сериозно почвам да оправям, че останаха два работни дни (т.е сама у нас, после с баткото чистенето е мисия невъзможна Simple Smile )

# 47
  • Мнения: 142
Леле Рошличкааа, малката просто е решила да излиза и да не се намеса никой друг в решението ѝ 🤣 браво на теб! Истински герой си, важното е, че бебка е добре и всичко е минало , болката ти пожелавам да мине по бързо ❤

Диди правиш ли някакви упражнения, за да се обърне ? Знам, че в Шейново практикуват обръщане на бебче , обаче на мен ми се струва малко страшничко, но в нета има доста упр за вкъщи, с които можеш да опиташ .

# 48
  • Мнения: 1 457
Marmora - да - лазя, гъзя се и там каквото намерих, ама ефект няма. Simple Smile има и някои, които звучат просто абсурдно- фенерче на изхода и звънче - направо си се преставих с коледна украса между краката хаха. Никой от лекарите, с които говоря не продумва за такива техники, те сякаш се радват на секцио...По Коледа имало чудеса уж, ама вече почти съм се примирила. Нали важно е да е наред всичко накрая, ама мен си ме е страх много от секцио, не знам защо.

# 49
  • Мнения: 142
Ох ами за тях май наистина си е по-лесно секциото и по-бързо Sad пожелавам ти да стане чудо по Коледа и да се обърне ❤
Лично за мен съм с и решила, че не всичко е на всяка цена и ако нещо се обърка и кажат режем, съм се подготвила уж и затова, но ще видим на финала 🤣
Важното е накрая да сте добре и всичко да завърши добре ❤

# 50
  • Мнения: 1 333
Рошличке, браво - важното е че всичко накрая е наред, пък другото ще мине ❤ Почивай си колкото можеш и се гушкайте с бебка, искай си свещички Профенид за обезболяване. И на мен първият ден ми се виеше свят - пий повече вода и хапвай сладко. Бързо възстановяване 🍀

# 51
  • Мнения: 1 088
Леле, Рош, много екстремности, но се радваме, че всичко е наред! Хубаво, че до голям етап не са ти били много болезнени! И за съжаление high five за изложилите се при напъни 😀 така и не усетих да ми се 'ходи' и лекарката направо си го изстиска с ужасен натиск на корема. Лимончета са ни, изстискани малко 😀😀

Да растат здрави, щастливи и да си хапват и спинкат добре! ❤️❤️❤️

Мармора, Диди, много успех за вас! Най-доброто за бебетата нека се случи! 🤗🍀

# 52
  • Мнения: 2 682
Ей, Рошличка, въпреки премеждията поне девойката си е тръгнала по собствено желание. Ти си герой! Другото ще мине и ще го забравиш.

Аз почвам яко да се поизнервям вече. 😁 Вчера се стресирах, че 4-5 часа не беше мърдало, вечерта като легнах пак ме изкърти. Сега цяла сутрин пак затишие, даже се чудя дали да не отида довечера на тонове за всеки случай или е безпредметно.
Времето и то хич не е за разходки, та вече се чудя какви тактики да прилагам. 😁

# 53
  • Мнения: 142
Pgeoberg не се притеснявай, и аз имах такъв период от затишие даже така се стреснах, че си по разклатих корема да я събудя. На следващия ден бях на тонове и ми казаха, че е съвсем нормално да не са толкова активни , защото навлизат в таза. За разходките аз се пакетирам като космонавт -пуловер, ръкавици, шапка шал хаха голямо яке тип юрган 🤣 и така кретам, а после с катеренето по стълбите събличам 🤣🤣🤣

Благодаря ти Дее ❤

# 54
  • Мнения: 247
Момичета, честито! Вече сякаш почти всички си получихте коледните подаръци 🥰

Аз още чакам ииии чакам… сутринта се събудих в 5 с контракции, хубави, болезнени. Засякох ги на 20 Мин., после на 15, последните 3-4 на по 10 Мин. иии съм заспала и всичко приключи. Диването явно се отказа и сега - нищо, ама нито 1 контракция 😂 Та викам да ви питам - случвало ли ви се е и как се развиха нещата с раждането след това (скоро ли стана)? А освен това ме прегледаха за разкритие - 2 см.

# 55
  • Мнения: 481
Рошличке, браво. Герой си!!! 💓
Момичета, Алекса заспа в 5:30 сутринта, цяла нощ свиваше крачета, крещеше и беше ужас. Sad постоянно виси на цица, кога за хапване, кога за успокоение. Аз едвам ходя, вие ми се свят, кръста и гръбнака още от епидуралната ги усещам. Имам си лохии,  в петък съм на преглед, за да види доктора конците как са. Вчера купих за бебо козметика, този път избрах всичко на биодерма, само кремчето против подсичане е на юриаж. 💓
Скоро ще ги запозная и с каката, а днес ще идва педиатър на домашно посещение. 💖

# 56
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Рошли, браво герои сте с беба. Като ти я донесат да си я гушнеш, бързо ще забравиш цялата болка. Аз от секциото се възстанових неусетно покрай малката. Просто нямам време да мисля за моята болка.
Габи, трудно е със сукането, особено като ги държи жълтеницата. И беба заспиваше на гърдата, аз бутах, будех, помагах с лека компресия. Борба голяма е, два дни цедях и давах с шише, за да стимулирам гърдите, защото тя ги беше разранила, а и заспиваше бързо. Просто трябва да се въоръжиш с много търпение. Ние вече сучем 8-9 пъти на ден  като понякога се насуква за 20 мин, понякога за 40. Тя сама си ги увеличи, когато беше готова. Аз настоятелно давах гърдата, за да суче и додавах все по-малко АМ. Сега давам по веднъж на ден сутрин, защото не стига кърмата. Надявам се скоро да не давам.  В началото всичко е много плашещо. За две седмици минахме през много уроци, още много ни предстоят. Така че, кураж и бъди настоятелна.

# 57
  • Мнения: 169
Честито на новите бебоци! Късмет на всички, които се очакват да се появят на бял свят Heart
Доста време ми отне да наваксам, тъ с доста голямо закъснение искам да ви споделя, че на 08.12.2021г в 15:16ч на бял свят се появи нашата първа радост Алис със завиден ръст от 54см и тежаща 3850гр., раждането беше нормално, приеха ме ден преди термин с нерегулярни контракции за наблюдение и след няколко по-“агресивни” прегледа за разкритие тръгнаха контракции, такъв начин за предизвикване на раждане за първи път чух/видях/усетих Grinning . След контракции от 09:00 до 12ч, които не се търпяха (Тук искам да благодаря на човека измислил топката, на която подскачах близо час и контракциите не се усещаха грам, тъ -голяма работа е този човек) влезнах в родилна зала и макар да ми свързаха система с окситоцин, разкритието много бавно се получаваше, за разлика от него в активния период на самото раждане (напъните) успях да се мобилизирам и буквално с 6-7 напъна Бебка излезе.
Сега сме вкъщи мъчат ни колики, давам и Вая Д3 и БиоАмика, има ефект но поне по веднъж на ден има лека “криза” от два часа рев, доколкото чета, това даже е добре в сравнение с по-тежки случаи. Пробвах да се цедя, но това сякаш ми прави бучки и спрях, все пак Бебка си хапва и й стига за сега кърма, ще цедя вече само ако я оставям с татко й например. Много дълго стана, извинете ме за което

# 58
  • Мнения: 1 041
Ивон Честита рожбичка. Нека е жива и здрава малката принцеса Heart
blue.angel Аз търпение имам. Предлагам гърда редовно, но той заспива и както и да го щипкам, бутам не иска да се събуди и ме притеснява, че остава гладен. От раждането сме свалили 150 грама. Надявам се като се приберем вкъщи да се оправят нещата и да се нагласи всичко в положителна посока.

# 59
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Ние свалихме 260 гр до изписването. Днес бяхме на консултация в болницата, качила е 140 гр. Още не е стигнала рожденото си тегло. Но тя яде нормално от няколко дни, като я поотпусна жълтеницата. Ще видим на 1 месец колко ще е.

Общи условия

Активация на акаунт