Здраве за очите

  • 11 173
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 895
Жалко, че сякаш към темата няма интерес.
Аз да обновя - направих си нови очила, уж с всички защити и + blue filter на 100% (предходните ми били на 80%, защото били на подмарка, т.е. не баш на най-известните и доказани марки). Та, да видим, дано си избият цената във времето. Същевременно съм си направила и едни резервни, само диоптър, без никакви екстри. Ползвам ги като излизам навън. Замислих се дали си вредя по този начин, т.е. все едно нося 2 чифта очила, едни със защити и хубави стъкла и едни само обикновени....не би трябвало, няма логика, ама се замислих. Вие какво мислите?
А някой пие ли някакви билки?

Няма опция да има 80% филтър. Или има, или няма Simple Smile
По принцип, аз не препоръчвам използването на подобен филтър за непрекъснато ползване, поради простата причина, че неутрализирайки синята светлина изцяло, това води до промени в синтеза на определени хормони. Иначе - чудесни за пред дивайси.
Относно "обикновените" стъкла Simple Smile, зависи какво точно визирате. Ако са бели, без никакви покрития и имате високи диоптри, най-вероятно няма да се чувствате добре, поради двойното отразяване в стъклата. Бих препоръчала поне антирефлекс да имат "обикновените".
Билки, не знам, но може да използвате хранителни добавки съдържащи лутеин

Последна редакция: пт, 25 фев 2022, 15:28 от molive

# 16
  • София
  • Мнения: 1 363

Заслужава си да пробва човек. Аз съм с ужасни торбички под очите, сутрин често са отекли. Късогледа и вече и с бръчки на челото. Още днес ще ги започна тези упражнения.
Иначе брат ми на времето правеше някакви упражнения, беше много усърден, но ефект нямаше.

# 17
  • Мнения: 6 555
Няма опция да има 80% филтър. Или има, или няма Simple Smile
Аааа, то, не че не съм съгласна, ама цитирам какво ми казаха от оптиката. Стъклата ми бяха на Smile /подмарка на Есилор/, демек пак са качествени, ама не са като баш марката. Сега си направих на Есилор и по този повод ми го казаха.

По принцип, аз не препоръчвам използването на подобен филтър за непрекъснато ползване, поради простата причина, че неутрализирайки синята светлина изцяло, това води до промени в синтеза на определени хормони.
За кои хормони става въпрос? Това е интересно...дали е научнообосовано? Може ли повече инфо?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 895
Естествено, че има научни статии Simple Smile
В общи линии, сутрин синята светлина спомага синтез на невропептиди, повишава нивата на кортизол, допамин, серотонин... с една дума спомага организма да се "събуди" и подготви за деня.  Намалената синя светлина вечер пък, подпомага синтез на мелатонин, понижаване на кръвното налягане, свързва се и с синтез на хормона на растежа. По тези причини не се препоръчва използването на дивайси преди заспиване (както и между другото не се препоръчва лед осветление в спалните помещения, а обикновени крушки с нажежаема жичка).
Тези естествени промени в спектъра на естествената светлина са свързани с цикрадните ритми и с нарушаването на ритъма, можем да си докараме най-малко депресии.

пп- Относно стъклата, аз не бих се доверила на оптик, който си позволява подобни "обяснения"... Най-малко бих се усъмнила в компетентността му

# 19
  • Мнения: 7
1. Имате ли конкретен очен проблем, с който се борите?
- Да, от 2-ри клас нося очила, заради тях обаче ми се вдигаше диоптера и на 18 години сложих лещи. Така го спрях на 9 диотъра късогледство и 4 астигматизъм.

2. Използвате ли добавки за очи/капки? Споделете какви.
- Много рядко

3. Правите ли упражнения? Какви и виждате ли ефект от тях?
- Не съм правила, но гледам на всеки час, тъй като работя на компютър да гледам навън.

4. Използвате ли приложения за неутрализиране на синя светлина на телефон/таблет/компютър, предвид все по-голямото количество екрани, които ни облъчват? Виждате ли ефект?
-Тъй като работата ми е само на компютър съм си направила очила само със защита от синя светлина и ги нося с лещите заедно.

Не мога да свикна да нося очила с диоптър вече, неудобно ми е, нямам периферия, вие ми се свят. Да не говорим с този голям диоптър как изглежда лицето ми естетически Grinning

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте!Да се включа и аз.На 37 години съм и преди 2 години ми изписаха очила за астигматизъм с 0,75 диоптри.До януари тази година всичко беше наред,докато не започнах да виждам замъглено с и без очила.Отидох на преглед и ме диагностицираха с глаукома.Изписа ми капки Ксалаком и очила-2.0 и -2.5 с добавка за астигматизъм.Проблема е,че капя капките,с очилата не мога да свикна,защото са ми силни.Опитвам да ги нося,ама голям зор.Постоянно ми е замъглено.Може би поста ми не е за тук,но прочетох всички теми и никъде не открих така описано състояние,а вече почти съм пред нервен срив.Ще се радвам,ако някой преминал през същото сподели как се е справил.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 219
Сменете лекаря. По-силни очила след като чувствате дискомфорт не е ОК да носите, че и да свиквате с тях. Ако му имате доверие отидете на преглед и му кажете, че се чувствате зле. Би трябвало да е обяснено какво налага по-силния диоптер. 37 години е възраст, в която вътреочното налягане може да се намали и контролира.

Очите са деликатно нещо и много субективно - лекарят колкото и да е добър няма как да излекува и помогне на пациента, ако не получи адекватна обратна връзка.
Та - от нервен срив полза няма, има полза от повече комйникация с офталмолог. Не сте кмала проблем с очите явно досега, но решението на тези проблеми не се намират с един преглед и едни очила.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 895
Здравейте!Да се включа и аз.На 37 години съм и преди 2 години ми изписаха очила за астигматизъм с 0,75 диоптри.До януари тази година всичко беше наред,докато не започнах да виждам замъглено с и без очила.Отидох на преглед и ме диагностицираха с глаукома.Изписа ми капки Ксалаком и очила-2.0 и -2.5 с добавка за астигматизъм.Проблема е,че капя капките,с очилата не мога да свикна,защото са ми силни.Опитвам да ги нося,ама голям зор.Постоянно ми е замъглено.Може би поста ми не е за тук,но прочетох всички теми и никъде не открих така описано състояние,а вече почти съм пред нервен срив.Ще се радвам,ако някой преминал през същото сподели как се е справил.
Първо, очила не се изписват преди корекцията на вътреочното налягане - около 1-2 месеца след установяването му. Второ, ако на първите очила няма сферична корекция, а само астигматизъм, малко неестествено е години след това да се предпишат такива, и то с минусова корекция (освен, ако не сте миоп, или с други думи да сте носили очила и преди за далеч).
Нямам понятие кой доктор сте посетили, но бих потърсила и второ мнение

# 23
  • Мнения: 65
Здравейте! Имам далекогледство и не виждам малък шрифт, "плуват" буквите...преди 2 г ходих на очен и ми написаха 1,5 и на двете...постояно има все едно сухото в очите, а може и да е наистина..ползвах капки овлажняващи и така...скоро започнах да правя мои упражнения за подобряване на зрението, вече 5-ти ден...направо пищя от радост, че се получава...ще ги правя още известно време.... 10-я ред на таблицата при очния, чета без проблеми..разпечатах си вкъщи и я гледам от 3 м,  вместо от 2,5 м...смятам да отида при същият лекар и да го шашна....явно разработената от мен методика си върши работата...Ако всичко върви добре и се оправя още малко, ще напиша моята разработка тук, за да пробва, който иска!

# 24
  • Мнения: 196
Здравейте! Имам далекогледство и не виждам малък шрифт, "плуват" буквите...преди 2 г ходих на очен и ми написаха 1,5 и на двете...постояно има все едно сухото в очите, а може и да е наистина..ползвах капки овлажняващи и така...скоро започнах да правя мои упражнения за подобряване на зрението, вече 5-ти ден...направо пищя от радост, че се получава...ще ги правя още известно време.... 10-я ред на таблицата при очния, чета без проблеми..разпечатах си вкъщи и я гледам от 3 м,  вместо от 2,5 м...смятам да отида при същият лекар и да го шашна....явно разработената от мен методика си върши работата...Ако всичко върви добре и се оправя още малко, ще напиша моята разработка тук, за да пробва, който иска!
Лично аз чакам да публикувате упражненията и ще ги пробвам. Успех и занапред! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 65
https://www.transfernow.net/dl/20220710ZQZqzWo9
Ето малко от методиката, за да бъде по-интересно

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 08:45 от vasil73

# 26
  • Мнения: 196
https://www.transfernow.net/dl/20220710ZQZqzWo9
Ето малко от методиката, за да бъде по-интересно
Благодаря! Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 1 895
Здравейте! Имам далекогледство и не виждам малък шрифт, "плуват" буквите...преди 2 г ходих на очен и ми написаха 1,5 и на двете...постояно има все едно сухото в очите, а може и да е наистина..ползвах капки овлажняващи и така...скоро започнах да правя мои упражнения за подобряване на зрението, вече 5-ти ден...направо пищя от радост, че се получава...ще ги правя още известно време.... 10-я ред на таблицата при очния, чета без проблеми..разпечатах си вкъщи и я гледам от 3 м,  вместо от 2,5 м...смятам да отида при същият лекар и да го шашна....явно разработената от мен методика си върши работата...Ако всичко върви добре и се оправя още малко, ще напиша моята разработка тук, за да пробва, който иска!
Звучи чудесно Simple Smile обаче таблицата се наблюдава от 5 м, а не от 3 и още - нямам понятие каква таблица сте си разпечатали, но големината на оптотипите е решаваща за определяне на рефракция (демек ако сте си я увеличили, може и след десетия ред да си виждате на Вашето копие)

# 28
  • Мнения: 65
Здравейте! Имам далекогледство и не виждам малък шрифт, "плуват" буквите...преди 2 г ходих на очен и ми написаха 1,5 и на двете...постояно има все едно сухото в очите, а може и да е наистина..ползвах капки овлажняващи и така...скоро започнах да правя мои упражнения за подобряване на зрението, вече 5-ти ден...направо пищя от радост, че се получава...ще ги правя още известно време.... 10-я ред на таблицата при очния, чета без проблеми..разпечатах си вкъщи и я гледам от 3 м,  вместо от 2,5 м...смятам да отида при същият лекар и да го шашна....явно разработената от мен методика си върши работата...Ако всичко върви добре и се оправя още малко, ще напиша моята разработка тук, за да пробва, който иска!
Звучи чудесно Simple Smile обаче таблицата се наблюдава от 5 м, а не от 3 и още - нямам понятие каква таблица сте си разпечатали, но големината на оптотипите е решаваща за определяне на рефракция (демек ако сте си я увеличили, може и след десетия ред да си виждате на Вашето копие)
теглих от специален сайт, формат А4, който трябва да се гледа от определено разстояние. Разбирам, че не е тука така всичко Mask , все пак не съм хлапе
П.П. но даже и това не е толкова важно, защото виждам прогрес....

# 29
  • Мнения: 5 234
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали някакви конкретни добавки/витамини при късогледство? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт