Нашите добри и лоши качества и как се борим с лошите

  • 4 492
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте,не видях друга такава тема и реших да ви попитам.Кои са добрите и лошите ви черти и успявате ли да се преборите с лошите?Изобщо има ли начин човек да направи нещо с което да подобри свойте лоши качества?
Ето аз например имам едно супер лошо качество с което не знам как да се преборя🙄 Прекалено съм добричка,предоверявам се и допускам прекалено бързо хората до себе си и след това жестоко си патя.Не искам да е така,но все ми се случва.Не знам как да го избегна.
Благодаря предварително на всички които ще се включат по темата 🤗

# 1
  • Мнения: 738
Не знам на колко годинки си, но това да си добричка не е от лошичките качества.

# 2
  • Мнения: 1 005
Човек е такъв какъвто е!Няма как да стане зъл,ако има благ характер.Аз живея така почти 40 години и въпреки,че си патя от добрината си,не мога да да бъда друга, просто съм си такава и така се чувствам добре в кожата си.😉

# 3
  • Мнения: 246
Лоши качества бол, на шега винаги се оправдавам със зодията си, ‘щото е модерно Joy
С годините съм се усъвършенствала и гледам от лошите си качества да извлека нещо положително. Човек може да промени себе си, стига да знае какво точно иска, и да направи така, че да си помогне да живее в мир със себе си.

# 4
  • Мнения: 4 350
Не знам на колко годинки си, но това да си добричка не е от лошичките качества.
ама, разбира се че не е! Особено за тези, които ѝ се качват на главата 🤣

# 5
  • Мнения: 4 962
Ставаш лоша и готово Wink
Избрала си грешното място да питаш! Тук няма с лошо качество, че и борба да се води:)

# 6
  • Мнения: 738
За да ти се качват на главата, не е от добрина, а заради друго качество, ако се сещате.

# 7
  • Мнения: 5 691
Добри и лошо черти за кого, за мен самата (такива, които ни помагат или пречат) или за другите?

# 8
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 340
Само любов може да те извиси. Човекът е роден да обича и да бъде обичан.

Аз нямам конфликт със себе си. Приела съм лошите си качества като щит. Давам пример с леността. Ако не е тя, да съм се свършила досега. Отвреме навреме ми помага за самосъхранението. Понякога на враждебността отвръщам подобаващо, понякога не. Зависи дали ми е важен резултатът. Никога не нападам. Чакам времето да свърши своята работа. Който ми е навредил, е страдал жестоко.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 163
Наивитета не минава за добрина, а за тъпота.
Доброто има друг облик. Нещо чисто е и тихо.

# 10
  • Мнения: 859
Прекалената доброта, наивност и отстъпчивост в нашия свят не са много добри качества. Уви. Има "акули", които това и чакат, за да се възползват.  От собствен горчив опит. Малко повече предпазливост не вреди. Да, уж живеем в общество и трябва да си помагаме, но като гледам през годините как действат и успяват хората, по-скоро живеем в джунгла. Иначе от доброта често ще се окажеш в ролята на жертвата и накрая за капак - и сама ще си виновна, да не си се доверявала!  Ситуации много - и с пари ще олекнеш, и с разбито сърце ще останеш, някъде - без работа, може и приятелите да се окажат такива само за маса и услуги. 

А иначе добрите и лошите ни качества се променят с времето, обстоятелствата и натрупания опит. Няма как да сме се родили с тях и да са до живот. Учиш се на много неща,  с времето вече не си толкова категоричен и не съдиш другите за личните им избори, оцеляваш, падаш и ставаш, развиваш се, ползваш си шансовете.

На мен лично ми е липсвало винаги достатъчно търпение за всичко.   Това е нещото, което се надявам да възпитам у себе си.

# 11
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
Това не са лоши качества. Лошото е, когато не знаеш кога да сложиш границата на човешкото поведение спрямо теб. Ако наистина си такава, това означава, че си и магнит за насилници. Просто се научи да ги разпознаваш по-рано, и всичко ще е наред.

# 12
  • Германия
  • Мнения: 1 026
И аз като Нова Надежда, ще попитам - лоши качества според кого.
Аз за себе си нямам лоши качества. Но ако попиташ околните сигурно няма да спрат да говорят с часове. И защо да боря нещо, което не смятам за лошо. Доброто за един е лошо за друг, въпрос на гледна точка

# 13
  • Мнения: 2 492
Аз пък си признавам, много съм избухлива. Нали помните седемте смъртни гряха - моят е гняв. Като зло куче съм. Sad

# 14
  • Мнения: 3 780
Един куп лоши за околните качества притежавам. Избухлива съм, бързо паля, злопаметна, отмъстителна, рязка до груба, когато се вбеся, а то се случва често. Много съм агресивна също, завистлива съм, пък и с голямо мнение за себе си. С нищо не се боря, аз за себе си ги намирам за много добри качества, винаги са ме движили напред.

Аз също приемам хората малко безрезервно, правя услуги, винаги когато мога, но в момента, в който само заподозра, че се опитват да ми се качват на главата, все едно бясно куче ме е ухапало. Тогава избухвам с всичко изброено в първия абзац и често направо намразвам човека.
Силно обичам и мразя аз - и това към лошите качества мога да добавя.

Виж, в прекалена доброта още никой не ме е обвинил. Човек е такъв какъвто е. Съвкупност от добри и лоши качества. Трябва да се научим да се приемаме в цялост, за да живеем в мир със себе си.

Общи условия

Активация на акаунт