Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 19

  • 50 118
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 73
Момичета на мен доктора ми беше казал, че може и в ръката да се слага по точно в трицепса. Хващаш кожата и боцкаш. Супер безболезнено е. Но трябва някой друг да ви я слага, няма как вие сами.

# 46
  • Мнения: 1 142
Нацелила си вена. Аз установих че там където има вени още при самото боцване боли доста. Затова боцвам лекичко с върха избраното място, ако почти няма дискомфорт значи отдолу е подходящо и иглата влиза леко - като топъл нож в масло. Самото бутало избутвам съвсем лекичко и бавно и почти няма болка, само се усеща как лекарството навлиза в тъканта като леко пощипване. Научих се че ако има пареща болка, значи сигурно съм нацелила вена и ако усетя нещо такова още в началото на биенето вадя иглата и бия на друго място. Досега са ми излизали две сериозни синини, които седят по 2-3 седмици, и 3-4 по-малки. С времето и кожата става “натъртена” и пробвам на 7-8 места докато успее да влезе иглата дори (не знам какво им хвалят иглите на клексана толкова, на фраксито в началото влизаха по-лесно, хаха), та отскоро бия и към паласките без проблем. Ако застанеш права пред огледало много ясно се виждат подкожните вени и може да избереш така мястото за инжекцията първо. И винаги подвхващаш кожата да има кожна гънка, да не стигаш до мускула.
А дали е голям проблем, че съм я улучила и всъщност съм инжектирала може би и в нея, не съм вадила и въздуха? Confounded Уж внимавам, но понякога от бързане ...

# 47
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 452
Мария, то не е в трицепса, а в мазнината над него. Реално мускулно не трябва да се бие, но ако имате мазнинки в ръката и половинките са склонни да помагат е супер опция Simple Smile

Ригина, не е фатално, въздихът никога не се вади, защото помага за избутване на лекарството. Просто внимавай повече и се научи кои места да избягваш.

# 48
  • Мнения: 1 142
Мария, то не е в трицепса, а в мазнината над него. Реално мускулно не трябва да се бие, но ако имате мазнинки в ръката и половинките са склонни да помагат е супер опция Simple Smile

Ригина, не е фатално, въздихът никога не се вади, защото помага за избутване на лекарството. Просто внимавай повече и се научи кои места да избягваш.

Втора бременност,  Н на брой инвитро процедури...явно няма да се науча Joy Важното е за избутам до края.
Благодаря за успокоението и съветите! Joy
Весело посрещане на новата година,  много здраве и щастие!

# 49
  • Мнения: 4
Здравейте на всички бъдещи и настоящи мамита. Нова съм в групата и прочетох много въпроси и отговори, но не успях да мерна този който исках да попитам. При този недостиг в цяла страна на фраксипарин/клексан , се опасявам че няма да мога да си набавя и ще трябва да го спря или да мина на друга опция (имам час с ген. на 5ти за консултация и тогава ми свършват дозите).
Фармацевт ми каза че веднъж почне ли се, трябва да се изкара през цялата бременност. Въпроса ми е дали на някой му се е случвало да го спре и размени с аспирин протект или Натаспин, в последствие може би на добри показатели/изследвания или препоръка от доктор или просто защото не е успял да си го набави, както в моя случай?


П.С. ако знаете или имате информация от къде може да се закупи в Пловдив или поръча, моля пишете, ще съм ви благодарна!

# 50
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 452
Недостиг няма конкретно в момента, спряха износа и има достатъчни количества за всички пациенти. Поради презастраховането на хората да се снабдяват обаче не го отпускат без рецепта. Самото лекарство както и доста други не са от най-търсените и не всяка аптека зарежда по принцип, не просто сега покрай ковида.

Процедурата е следната: свързвате се с вносителя - за клексан това е Санофи, като им пишете на формата на контакт (https://www.sanofi.bg/bg/contact-us) че ви е необходимо за бременност и до 24 часа (в работен ден) ще ви дадат контакт на човек от дистрибутора, с който ще се уговорите какво количество ви трябва и в коя аптека могат да ви доставят във вашия град. Три месеца поред се снабдявам така, като в началото на декември даже взех количество за 2 месеца, защото се очертаваше да ми свършат инжекциите точно на нова година и се притеснявах че няма да работят дистрибуторите.

За фраксипарин процедурата трябва да е сходна, там дистрибутор/вносител е Фьоникс фарма, но не съм се свързвала с тях.

# 51
  • Мнения: 4
Недостиг няма конкретно в момента, спряха износа и има достатъчни количества за всички пациенти. Поради презастраховането на хората да се снабдяват обаче не го отпускат без рецепта. Самото лекарство както и доста други не са от най-търсените и не всяка аптека зарежда по принцип, не просто сега покрай ковида.

Процедурата е следната: свързвате се с вносителя - за клексан това е Санофи, като им пишете на формата на контакт (https://www.sanofi.bg/bg/contact-us) че ви е необходимо за бременност и до 24 часа (в работен ден) ще ви дадат контакт на човек от дистрибутора, с който ще се уговорите какво количество ви трябва и в коя аптека могат да ви доставят във вашия град. Три месеца поред се снабдявам така, като в началото на декември даже взех количество за 2 месеца, защото се очертаваше да ми свършат инжекциите точно на нова година и се притеснявах че няма да работят дистрибуторите.

За фраксипарин процедурата трябва да е сходна, там дистрибутор/вносител е Фьоникс фарма, но не съм се свързвала с тях.

Благодаря ви изключително много за помощта! Дано някоя поне от фирмите откликне. Сега ще им пратя запитване. Приятно посрещане на Новата Година и ви желая само здраве!🙏🏽

# 52
  • Мнения: 1 448
ЧНГ! Някой купувал ли е клексан 0.4 тези дни след празниците? Навсякъде е изчерпан - т.е по аптеките няма и казват че няма в складовете? Аз имам още 3 инжекции и се притеснявам да не остана без инжекции, всеки път ли е така по празниците? Като нямат по складовете, ако се свържем с дистрибутор той ще снабди аптеката така ли?

# 53
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
Здравейте мили хора спешно търся фраксипарин 0.4 ,ако някой има излишни ще съм безкрайно благодарна. Във Варна никъде не откривам

# 54
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 452
ЧНГ! Някой купувал ли е клексан 0.4 тези дни след празниците? Навсякъде е изчерпан - т.е по аптеките няма и казват че няма в складовете? Аз имам още 3 инжекции и се притеснявам да не остана без инжекции, всеки път ли е така по празниците? Като нямат по складовете, ако се свържем с дистрибутор той ще снабди аптеката така ли?

Уинтър, пиши на Санофи днес и сигурно итре сутрин още ще ти звъннат. Аптеките сега покрай почивните дни надали са зареждали, складовете почиват, така че е безсмислено да търсиш на принципа на случайността. Ако ти е спешно, виж в болничните аптеки към болниците където правят инвитро - Щерев, Надежда примерно.

# 55
  • Мнения: 14
ЧНГ! Някой купувал ли е клексан 0.4 тези дни след празниците? Навсякъде е изчерпан - т.е по аптеките няма и казват че няма в складовете? Аз имам още 3 инжекции и се притеснявам да не остана без инжекции, всеки път ли е така по празниците? Като нямат по складовете, ако се свържем с дистрибутор той ще снабди аптеката така ли?

Здравей, аз си купих вчера две кутии от Марешки, откакто ползвам там винаги имат наличен.

# 56
  • Близко съм
  • Мнения: 818
Здравейте, откъде мога да закупя клексан или фраксипарин 0.4мг? В турция имах позната,проверила е няма. В Англия имам позната, смятате ли че там би ги имало?

# 57
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 452
6 поста по-нагоре съм написала.

# 58
  • Мнения: 2 428
Цитат на: aloevera_ link=topic=1392206.msg44076515#msg440765р15 date=1641223687
Здравейте, откъде мога да закупя клексан или фраксипарин 0.4мг? В турция имах позната,проверила е няма. В Англия имам позната, смятате ли че там би ги имало?
В Турция е под друго търговско име.
Оксапар  и Еноскс
Оня ден ми донесоха от Истанбул

# 59
  • Мнения: 103
ЧНГ! Някой купувал ли е клексан 0.4 тези дни след празниците? Навсякъде е изчерпан - т.е по аптеките няма и казват че няма в складовете? Аз имам още 3 инжекции и се притеснявам да не остана без инжекции, всеки път ли е така по празниците? Като нямат по складовете, ако се свържем с дистрибутор той ще снабди аптеката така ли?

Здравей, аз си купих вчера две кутии от Марешки, откакто ползвам там винаги имат наличен.

Здравейте, за коя аптека на Марешки става въпрос, ако сте от София? Аз звънях на две аптеки Марешки, но казаха, че е изчерпан и нямат на склад.

Писах на Санофи и се чух с болницата, в която се следя, да видим дали и там ще могат да помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт