11 клас - тема 2

  • 49 107
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 063
Отчитам още един ваксиниран младеж. Към момента усещал ръката изтръпнала само в мускула. ЛЛ му обеща бележка ако утре не се чувства добре, а на вратата му подшушна, че и добре да е, пак ще му даде. Той обаче се надява, всичко да е наред и утре да си ходи на училище. Каза, че и ден повече не му се дреме у дома.
Неговите преподаватели се съобразяват с призива на Денков. Оставили са ги да поемат въздух.
Промяната при него се случва за часове. За ден отново стана спокоен, доста по-деен и най-важното за мен - усмихнат!
Със съученик са се хванали да разработват някакво приложение - "естествено, срещу заплащне". Приключиха основната работа и трябва да изготвят и мобилна версия, но изчакват заплащането. 😂 Аз тръпна в очакване и ми е трудно да скрия скептицизма си. По време на ДО се карахме всяка вечер, защото бях убедена, че и в часовете се занимават с това. Трудно успях да се балансирам и да не извадя точилката.
Ох, имам още неща в главата за споделяне, ама друг път. Сори за чаршафа!

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 23:38 от Слънчевата

# 16
  • София
  • Мнения: 12 015
Ай', честито! Наборката не получи реакция и при втората доза, но аз за първи път имах такава сега, при бустера. През втората нощ ме втресе здраво за около два часа, а ваксинираната ръка се поду и силно зачерви в горната част, но вече отминава . Вероятно, защото имах много антитела, може би трябваше да поизчакам още, но бяха минали почти 9 месеца от втората ваксина. А може и да е защото съчетах втория ден след ваксината със сериозно празнуване на Никулден.
И при наборката няма тестове и изпитвания тази седмица, но те си правиха регулярни такива по време на ДО. Дори и класното по испански мина онлайн.

# 17
  • Мнения: 1 684
И моята чете само от христоматията и анализи. Казва , че и е достатъчно да разбере за какво става въпрос. Не я натискам, защото е доста заета с други предмети , а и литературата и е най- голямата мъка. Тъй като е в професионална гимназия днес ми обясни , че ще има 3 задължителни ДЗИ. Едно по БЕЛ и 2 по програмиране-теория и практика.  От сега цялото училище са в чуденка, как ще успеят да се обучат за тези изпити.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 063
Санака, колко сериозно? 😁

И при нас правеха всички контролни регулярно. Само една от всичките информатики ги чака присъствено, но там е по-особен случая.
Елица, защо се чудят? Какъв е проблемът?

# 19
  • София
  • Мнения: 12 015
Абе много сериозно. Joy Като за близък именик.

# 20
  • Мнения: 1 684
Днес имахме родителска среща по повод ДЗИ , които са догодина. Досега е нямало такива изпити и неизвестните са много. Имат някакъв даден материал , който е доста за научаване и им е казано какво ще представлява самия изпит, но като е нямало никога ДЗИ по тези предмети, всички се вълнуват от сега.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 063
Тази година ще мине един випуск, ще видим как ще изглеждат нещата. НВО в 10 клас подмина предния набор, но от ДЗИ никой не е избягал. 😁
Всички тръпнем в очакване на новите изпити, както за професионалните, така и за ДЗИ по ПП.

# 22
  • Мнения: 8 783
Младежите с какво и ваксинирате?На Санака младеЖката с Модерна,нали?
   Аз имах зверски реакции и на двете игли.Все едно  изкарах тежък ковид -треска,ама яка, болки в мускулите, главоболие, висока Т.И двата пъти.Обаче ще си сложа и трета,като му дойде времето.Мисля,че грешката беше,че не направих тест за антитела,но това  е защото бях болна преди година.
   На наборчето обаче задължително първо тест ще направим.
   При тях няма милост - тестове и изпитване от първия час на първия ден.При нас се оказва, че учители не искат присъствено,щото си направили планове,че след нова година ще са на училище,и някои са даже в чужбина сега.И голямо убеждаване пада на децата да не искат да ходят на у-ще.Така и така били свикнали вече, набрали инерция.Директорката била много ядосана.Гнила работа,ей!
    На изпита за ДСД двама скъсани от тазгодишния набор,на устен.Затъват нещата здраво.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 063
Моят младеж е с Файзер. Писала съм, ЛЛ го препоръча за момчетата, може и да не е така, но се оставям на нейната преценка, защото просто ми е по-спокойно. Затова го ваксинирах и при нея. Жената снощи се обади да провери как е, преди малко ми звъня, предупреди ме, че и довечера ще звънне. По-спокойна съм като знам, че още някой освен мен, чувства някаква отговорност и грижа за детето. Smirk

За реакциите- още снощи го заболя ръката, нощес и главата. Дадох му парацетамол, оставих го да се наспи тази сутрин. Преди малко е станал, обади ми се и каза, че мисли да ходи на училище. Ще видим, каза, че усеща умора.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 061
Здравейте и в новата тема, благодаря, Слънце, за нея Kissing Heart
Снощи имахме РС в тиймс. Не знам кой я беше инициирал, ама такива чутовни тъпотии изслушах! Беше по повод анкетите с тестовете и как съученици едва ли не се настройвали и заплашвали едни-други да гласуват за ДО. Класната дълго и напоително обяснява колко е разочарована, че класът се наговаря да саботира учебния процес. Всъщност, класът ходи на училище, а децата са направили група без класната и пуснали анкета за това кой как ще гласува (ДО vs ПО) и споделяли за приятелите си от други училища, как е при тях. Изчетох чата - никой никого не настройва, говорят си. Най-разочарована е жената от двама ваксинирани, които са прикрили този факт и отбелязали, че нямат сертификат и не желаят да се тестват. Децата се обясняваха нещо, ама като слушах деца и родители мога да отбележа, че децата успяха много по-аргументирано, с много по-ясно течаща мисъл и с много спокойствие и увереност да се защитят. Казусът изобщо не засяга моя син и неговата компания от класа, но нали е обявена среща, присъствахме. Но като слушах младежите - чудесно поколение, не знам какво само го набеждават за неграмотно, незаинтересовано и инфантилно. Защото родители се обаждаха с предложения от сорта - ама който не иска да ходи на училище, да се отпише Joy
Изяснихме ДО-то (то малко след дъжд, качулка, ПО ходят почти целия клас, без двама-трима) и се започна другата тема на срещата - колко бил разединен класа, били на групировки и враждували Rolling Eyes Ха сега, де. Обединени ли са и се наговарят или враждуват. Пак едно момче спокойно и с точните аргументи обори класната, че леко си противоречи и че явно има нереалистични очаквания от него лично, да е пръв приятел с всеки, когото познава. Уважават се, познати са, в един клас са, но чак да са свръхблизки всички заедно би било дори странно. Като в някаква ДГ се чувствах, но не се намесих, въпреки, че коментирахме у нас, зад изключения микрофон. Наборът само ме призоваваше да се намеся, но му казах, че тази битка не е моя, а замесените нямат нужда от моята помощ, справят се чудесно и сами. Слушам, ако трябва, ще се включа. Та така.

От онзи ден иска да го будя рано, въпреки, че е втора смяна, защото днес е имал класно по БЕЛ в 9 часа, онлайн. За да е днес в кондиция трябвало да става няколко поредни дни в 8, та до 9 да се е освестил. Будя го като излизам за работа и си отбелязвам наум, че такива дългосрочни планове баща му не е способен да си направи...на мен се е метнало дЯтето  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 285
Здравейте момичета,

Приключи сагата с ваксинирането и при моята девойка. Проблем имаше... със сертификата. Взехме го ден след втората доза на ваксината, на хартия. И се борим с his. bg да даде електронен формат. Тц.

Има снимка и сканиран pdf, ще се оправи.
ПО официално тръгва от днес. Имаше драми, полемики, в крайна сметка тръгват. Дано на всички им върви с лекота.

За съжаление студентите ми, в по-голямата си част, не искат ПО. Нямали сертификати, не били в София, по другите дисциплини били ДО. Втория семестър май няма да давам право на избор. Да влизат в час, другото е несериозна работа.

# 26
  • Мнения: 8 783
Мандаринче, да не би нашата класна да е вашата класна?Така като те чета доста общи неща откривам.Интересно е било при вас.
   Според мен са странни такива очаквания за всемирна любов и хармония.Още повече,че те не ходят на училище,за да се обичат с всеки.Както и ние на работа.Важно е да се спазва добрия тон,да се държим възпитано и да не пречим на работния/ учебния процес.
    Такива драми имаше и набора.След 9ти клас приятелят му остана в другия немски. Класната искаше да се срещнем да говорим,защо той всяко междучасие ходел с учениката Х все при др. клас.Казах да си пита него,за мен това не е проблем.Ама можело да е заради момиче.Ми супер, още по-добре.Макар че не беше.А ученичката Х е БФФ на тия двамцата, дето са си заедно и приятелчета от 1ви клас.А на моя е приятелка от детската градина.
   Яна, ти във ФМИ ли беше?На първи курс преподаваш ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 285
Да, на Информатика и Приложна математика. Втория семестър на останалите компютърни.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 015
Много куц ден! Сутринта ми се развали колата - изгасна в движение. На Гешов, в час пик, стана страшно задръстване. Един час чаках репатрак, умрях от студ. Все пак свърших повечето от планираната за деня работа, но всичко вървеше на криво. Накрая отидох в МОЛ-а и понапазарувах на нервна почва /голЕм лаф на Белинда/. Прибирам се - нямаме вода, а сега спря и токът. Причината - аварийно спиране за отстраняване на мъртва котка от трансформатора. Трябваше да напазарувам повече. Smirk

Мандаринка, голям екшън при вас. То и нашият клас не е от най-сплотените, но няма вражди, поддържат добрия тон.

Яна, не е нормално да не можете да влезете в his - сертификатът следва да се появи веднага още след първата ваксина. Защо не пробваш да звъннеш на Информационно обслужване? Има телефон в "Често задавани въпроси".

# 29
  • Мнения: 21 455
За електронния формат трябва подходящ портфейл.

Общи условия

Активация на акаунт