За първи път в Банско на ски

  • 1 878
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте, за първи път ще ходим в Банско и на ски. Ще бъдем там за 3 нощувки. Може ли някой да даде информация как стоят нещата с карането на ски? Ще си наемем ски оборудване, но се чудим между Bansko Fun Holidays и Sankiyski Ski School. Коя писта трябва да изпозлваме, трябва ли да платим такса за пистата? Какво задължително трябва да се види/ да се прави в Банско?

# 1
  • Мнения: 40 920
Купувате си карта за кабинковия лифт до пистите и там тя важи за всички лифтове. Карате на която писта ви хареса, обикновено ги сменяте за по-интересно. Най-трудна е Томба, ако са я готвили на състезание. Тогава е абсолютен лед и много трудно държат кантове на непрофесионални ски. Останалите са приятни.
Кръчми има много за вечер, а иначе няма какво толкова да се посещава. От кого ще наемете ски не ми изглежда да има разлика, но нямам опит с наеми.
Основното е да се наредите рано на опашката на кабинката, защото стават големи опашки и ще изпуснете най-приятното каране на прясно обработени писти.

# 2
  • Мнения: 72
Цените за кабинковия лифт са над 200 лв, а ние не искаме да даваме толкова пари. Като цяло ще се учим да караме и ще платим и за наем на ски. Няма ли писта с някаква минимална такса само да се качим до върха и да се спускаме по цял ден хаха Sweat Smile

# 3
  • Мнения: 40 920
Ми не знам, вижте в сайта на Банско, но там ако не се качиш горе до ски зоната няма къде да се кара. Вижте на Добринище - ще карате малко с колата, но после много по-евтино.

https://hoteldobrinishte.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0% … 020-2021___1___11

# 4
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Ако съвсем не можете, качете се с колата до Бъндеришка поляна. Там има учители и училища и ски под наем и е почти равно като за съвсем начинаещи. Ако задобреете ще можете да се спуснете до самото Банско (Кемпински).

# 5
  • Мнения: 64
Здравейте, моля за съвет от по-опитните в темата. Планирам зимна почивка в Банско, но не сме скиори. Искам да се качим и слезнем с лифта, както и има ли по пистите място, където детето може да се пусне с шейна?Също и цени на лифта, дори от миналата година, не намирам актуални по сайтовете?

# 6
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Здравейте, моля за съвет от по-опитните в темата. Планирам зимна почивка в Банско, но не сме скиори. Искам да се качим и слезнем с лифта, както и има ли по пистите място, където детето може да се пусне с шейна?Също и цени на лифта, дори от миналата година, не намирам актуални по сайтовете?
Цени за лифта в Банско ски     https://banskoski.com/bg До горе може и с кола. Има паркинг горе. Трябва да стигнете до Бъндеришка поляна. Там се спускат с шейни. Една година ходихме на Коледа и точно това правихме. Но беше топло и долу нямаше сняг. Сигурно има и долу места за шейни.Питайте.
Сега не съм гледала цените, но на нас Банско ни идва скъпо за каране на ски. Отделно на Боровец си на самите писти, а на Банско трябва да се качиш дотам.Губи се време ,според мм. Ходим на  Боровец. На Добринище доколкото знам е евтино, и става за начинаещи.
Също има ледена пързалка в Банско , ако карате кънки.

# 7
  • Мнения: 72
Върнахме се от Банско и искам да споделя с вас какво сме правили. Тъй като ние сме напълно начинаещи, взехме си само двупосочен билет за кабинковия лифт. С кабинковия лифт стигнахме до Бъндеришка поляна (слиза се на втора станция), където се научихме да караме и като цяло ни беше достатъчно. Спестихме доста по този начин. Ако сте с коли, даже не е нужно да дадете пари за кабинковия лифт според мен.

# 8
  • Мнения: 40 920
... където се научихме да караме ...

Toва ме хвърли в оркестъра Simple Smile Трябва да сте много надарени.

# 9
  • Мнения: 239
... където се научихме да караме ...

Toва ме хвърли в оркестъра Simple Smile Трябва да сте много надарени.

....има и природни таланти, но предполагам се има предвид, че са се научили как да стоят на ските без да падат, както и да се спуснат по ски пътя на рало по някакъв наклон....

иначе и на мен ми идва вповече цената на ски картата, затова си купих панти, и за цял ден успявам да направя две спускания и съм доволен ...

Общи условия

Активация на акаунт