Домакини 79/ Топли и уютни празници

  • 40 308
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 841
Тук, Ма ко, не знам дали мерните единици нямат значение. Виж какво ще ти каже и лекарката утре, но си мисля, че имаш ИР.
тук има калкулатор, избери си мерните единици, които са ти в изследванията.
https://www.omnicalculator.com/health/homa-ir

# 31
  • Мнения: 39 370
Ма ко, мерните единици за инсулина са едни и същи и за другите часове. За това не са отбелязани.

# 32
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Утре ще го мисля, мерните единици са същите, като от примера с който смятах. Да го смята и докторката. Възможно ли е всички показатели да са в норма и да излезе ИР?
Ма ко, мерните единици за инсулина са едни и същи и за другите часове. За това не са отбелязани.
Ако е така, значи при инсулина само втория е над, останалите са в норма. При глюкозата всичко е в норма. Както и в изследванията които пусках преди 3 месеца, предишната ендокриноложка не видя нищо притеснително.
Няма да ви занимавам повече, ще видя утре какво ще каже ендокриноложката

# 33
  • Мнения: 6 002
Смърфиетка ето една примерна рецептаhttps://recepti.gotvach.bg/r-50167-%D0%A5%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D1%8 … D0%BF%D0%B0%D0%BA
Правила съм с заешко, пилешко, свинско но сурово изпържено при готвенето, сега ще видя как ще стане с варено месо. Иначе гъби лук, чушки и много кашкавал накрая.

# 34
  • Мнения: 3 841
Джейми, за първи път чувам и виждам такова нещо. Изглежда обаче много вкусно.

# 35
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Абе човек да не отиде за един уикенд по кумски да види зимното моренце и сте изписали старата тема, че и новата няма изчитане! Утре ще ви пусна снимки тогава пък 😝

Чакате да пусна кафето, налииии? 😁
Хайде едно клипче за добро утро. Много обичам морето зимата, разкошно е ❤️
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4912301195455287& … d=100000263654950
Гуш на всички! Да знаете, че ви чета, стискам палци на нуждаещите се и се възхищавам на хора като Фло ❤️ Очертава се да имам време за писане и включване и писане чак след Коледа, до тогава ще съм телеграфна...

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 08:28 от ♥snow_angel♥

# 36
  • София
  • Мнения: 8 379
Снежен привет, момичета от близо и далеч! Nature SnowflakeNature SnowmanNature Snowflake
Честит Андреев или още мечкин ден! Ако имаме именици, да са честити! Наздраве!
Днес най-вече стискам палци за таткото на ВАЛЕНЦЕТО. Утре за МА КО.
Как са нашите бебоци? Нека да са добрички, да хапват и да спят. Принцеса Кати има двама кандидати. Брей, в рима ми се получи. Grinning
Сармичките са предпочитани, но трудо и времеемки. Имам и машинка за навиване, но с нея ги правя, когато ще гощавам зетко. Когато за пръв път направих и той ги опита, много ме похвали. Неговият комплимент е "Баба, обичам те" на чист български. След няколко дни ми казва, че иска да направя мънички зеленички. Не можах да се сетя какво иска, та щерката преведе, че иска пак сарми. Grinning
ДЖЕЙМИ, голямо кокоше царство имаш. Я петелът колко е наперен. Simple Smile
Неспоменатите момичета ги гушкам с една топла прегръдка. Hug
АНГЕЛЧЕ, с какво заслужих твоето възхищение? Blush
Днес не съм на тръстиката, но затова пък имам за гладене. Няма да скучая Stuck Out Tongue Winking Eye

# 37
  • Мнения: 8 783
Привет - мривет!Честити да са имениците,с късмет и смелост да крачат напред!
  Кате-пате , няма такова блаженство,съвършенство, любов,щастие и не знам как да опиша всичко,което изпитвам към нея.Снощи помагах да я къпем, аз й говоря,тя ме гледа.Баща й нещо се разболя вчера - стомах, повръщане, разтройство.Изолирахме го на първия етаж, синът при кака си ,и аз притичвах.
    Кара по-сериозна жълтеница Бонбонела, и затова така само спи.Вчера са имали посещение от личната,казала е да дават глюкоза, да не се отказва да кърми, ще тръгне повече .Иначе другото си е ок.
   Дръжте си моля снега при вас, аз ще му се радвам от вашите снимки!
  В Монтана няма сняг, но в Берковица сутринта ММ е ринал пред магазина.
  Джейми, кокошките са страхотни,я кви са наперени.Аз имам 5 красавици и един петльо.А на съседа една джинка снася у нас,та обирам и неговите яйца.

# 38
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Ангелче, и аз обичам морето зимно време
Стискам палци за таткото на Валето
Аз отивам при ендокриноложката, стиснете още едни палци

# 39
  • Мнения: 39 370
Точно на време влизам и почвам с палцестискането.
Сняг и аз неща, стига ми вятър.

# 40
  • Мнения: 8 783
СТИСКАМ!!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 9 860
Благодаря ви, момичета!
Заведох баща ми още в 7.30. Доста обикаляхме по кабинети, но съм впечатлена от организацията и отношението във ВМА. От санитари и чистачки, до лекари, всички са мили и любезни. Обясняват, насочват. И всички носят маски правилно, един не видях с маска на брадата.
Притеснен е баща ми, но не го показва почти.
Лекарят е ходил да го види и е казал, че ако всичко е наред при биопсията утре, в четвъртък го изписват. И той сега се е притеснил какво може да не е наред с биопсията, със самата процедура.

Ма ко, пиши после!

Прегръдки за всички! ❤️

# 42
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Върнах се.
Вале, звънкай му често на баща ти, да е по-спокоен. Стискам всички палци всичко да е наред с резултатите Hands Pray
Няма ИР при мен, индекса е 2.21 както го сметнахме вчера, тя го сметна пред мен по същата схема и каза, че само първите резултати се взимат, преди да си се натъпкал насила с глюкоза. На шейсетата минута само при инсулина са завишени показанията и тя каза, че има нещо, но не е ИР, за диабет пък изобщо не може да става дума. Каза да спра само захарите и естествени и подсладители, както и брашното разбира се. За ръж и овес се разминаха с диетолога, той каза, че не мога да приемам такава храна, тя я разреши, но после каза, че той като е правил тест за храни, него да слушам. Картофи, ориз, царевица, всичко мога да ям. Изпросих си захарта в кафето да ми остане, защото и тя не можа да измисли с какво да я заместя, на предложението за захарин, каза, че е даже по-зле и ако това е единствената захар, която приемам. Всичко това докато сваля десетина килограма. А, и вит. Д ми е нисък и ми смени дозата която ми беше дал диетолога. Подуването според нея щяло да спре, като мине известно време на диета. Според нея няма нужда да минавам отново през нефролог и да търся другаде причината. Благодаря за палците, стискаме вече само за таткото на Валето!
Отивам да посвърша нещо, че довечера и онлайн родителска ще имаме

# 43
  • Мнения: 3 841
Ма ко - радвам се за резултатите!
Има много естествени заместители на захарта. Стевия, ксилитол и еритритол са най-често използваните. Swerve, ама май в БГ го няма. Ако наистина няма ИР, то и хубав истински натурален мед може да замести захарта.
За другите храни ще си замълча...

# 44
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Смърфи, за храните не са забранени от здравословна гледна точка, т.е. няма да ми навредят, защото няма ИР. Все пак препоръча сваляне на десетина килограма, а аз да реша как. Даже в листа е писала консултация с диетолог. За това вече със сигурност трябва да спра брашното и захарта. Конкретно за картофите я питах, каза, че може, но да не ми стават основно.
А за кафето, пия го само и единствено със захар, мляко, сметана и т.н. едно, че не харесвам, едно, че прясното млякото винаги ми е забранявано, още от ставните проблеми, ама не го и харесвам, та не ми е проблем. Опитвала съм разни естествени заместители, ама не е моя вкус. А с мед дори не си представям да го опитам, нищо, че ям попринцип. От цялата диета, всъщност това ми се оказа най-трудно и проблемно, двете лъжички захар в кафето Joy Всичкото друго сладко го спрях без проблем.
Ако трябваше да съм на диета, щях голям зор да видя, защото не обичам повечето неща, които мога да ям. Направо не знам какво щях да правя, много трудно свиквам с вкус, който не обичам, да не кажа изобщо. Щях да карам на маруля, домат, краставица, малко месо, още по-малко риба и основно на сирене и кашкавал. А, и плодовете не са ми проблем. Тогава пък скорбут щях да развия от толкова еднообразна храна Joy

Общи условия

Активация на акаунт