Кошмари в кухнята - 4 тема

  • 29 111
  • 278
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 075
От фейсбук страницата на ресторанта.
Но комент.

# 46
  • Мнения: 35 112
Оф, Манчо ме убива с тая вдигната яка

# 47
  • Мнения: 922
Винаги ми се е искало да се включи тук някой, който е ходил в дадения ресторант след предаването и да каже как е положението...
Тук беше потресия и най-доброто решение би било да се затвори това заведение. Не смятам, че нещо ще се промени след Манчев - освен абсорбаторите.

# 48
  • Мнения: 11 568
Хайде, лятото как да е- въздух, рибари, все някой ще седне.
Зимата как се издържат?Освен да организират банкети..
Плевенчанки- то на колко км. от града е заведението?

# 49
  • Мнения: 4 075
Орхидея, ходила съм в Everyday във Варна. Този ресторант е съществувал още от края на 80те години, от баща ми знам, че са ходили там да ядат като студенти. Там проблемът беше основно в ретро менюто, пообновиха им го, освежаване на интериора и това е, другото май им беше ок (доколкото помня). Малко (1-2 седмици) след излъчването на епизода с тях (сега търся в нета, било е 2017та) го посетихме и ни връчиха старото меню (дебела папка), готвенето беше по стария начин и т.н. Не се оплаквам де - сякаш чисто, храната беше ок, но си бяха на старото ниво, заведение с ядене тип обедно меню, бг кухня, посещавана основно от работници. Няколко месеца по-късно минах от там и видях, че са го затворили.

Била съм и в бар RockIT, всъщност преди предаването, но те са частен случай, там ситуацията беше различна.  Това си е/беше утвърден рок бар, искаха да могат да предлагат храна през деня, за да минават работещите през тях. Научиха ги да правят бургери, но не съм ги пробвала, да си призная.

Честно казано, аз в заведение, което в кошмарите се е показало с отврат хигиена, едва ли ще отида и след това, маниерите не се менят толкова лесно. Хубаво ще изчистят за обновяването, ама после...а и епизодите се излъчват няколко месеца след снимките сигурно.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 22:00 от Donna Paulsen

# 50
  • Мнения: 10
Орхидея, ходила съм в Everyday във Варна. Този ресторант е съществувал още от края на 80те години, от баща ми знам, че са ходили там да ядат като студенти. Там проблемът беше основно в ретро менюто, пообновиха им го, освежаване на интериора и това е, другото май им беше ок (доколкото помня). Малко (1-2 седмици) след излъчването на епизода с тях (сега търся в нета, било е 2017та) го посетихме и ни връчиха старото меню (дебела папка), готвенето беше по стария начин и т.н. Не се оплаквам де - сякаш чисто, храната беше ок, но си бяха на старото ниво, заведение с ядене тип обедно меню, бг кухня, посещавана основно от работници. Няколко месеца по-късно минах от там и видях, че са го затворили.

Била съм и в бар RockIT, всъщност преди предаването, но те са частен случай, там ситуацията беше различна.  Това си е/беше утвърден рок бар, искаха да могат да предлагат храна през деня, за да минават работещите през тях. Научиха ги да правят бургери, но не съм ги пробвала, да си призная.

Честно казано, аз в заведение, което в кошмарите се е показало с отврат хигиена, едва ли ще отида и след това, маниерите не се менят толкова лесно. Хубаво ще изчистят за обновяването, ама после...а и епизодите се излъчват няколко месеца след снимките сигурно.

И според мен всичко си остава същото след Манчев. Мениджърските проблеми не се решават с 1 ден работа за пред камерата.

# 51
  • Мнения: 3 331
Хайде, лятото как да е- въздух, рибари, все някой ще седне.
Зимата как се издържат?Освен да организират банкети..
Плевенчанки- то на колко км. от града е заведението?
5 км. е, но дори не знам как се стига. В някаква местност с лозя по пътя за едно село. Както вече писах, никога не съм ходила поради лошите отзиви. След идванетото на Манчев през юли не знам нещо да се е променило. Дамата често качва реклами на заведението в плевенските групи във ФБ, но има лоши отзиви. За банкети едва ли става с тия 5-6 маси.
Добър ремонт направиха от предаването. Тия инвестиции подарък ли са? И как избират къде да отидат от предаването?

# 52
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
Сигурно кандидатстват и е като Бригада нов дом. Така си мисля. Също така смятам, че основният инвеститор е мъжът й - един вид и тя да се занимава с нещо.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 19:22 от Pupitka

# 53
  • Мнения: 3 331
Сигурно кандидатстват и е като Бригада нов дом. Така си мисля. Също така смятам, че основнияти веститор е мъжът й - един вид и тя да се занимава с нещо.
Избират, ама пък и да инвестират в заведението? Чак пък толкова да е безкористно? В Бригадата има социален елемент и очевидно желание от страна на избрамите да се борят с живота.

# 54
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
То по същата логика и заведенията се борят да оцелеят, та разбирам. Трябва някой да каже как става избирането, не знам.

# 55
  • Мнения: 8 819
Манчев много малко се изръсва - най-често табелки и покривчици на масите и малко тенджерки - бълха го ухапала, той си прави реклама  като топ готвач, да му вървят неговите ресторанти. На всеки от зрителите му се иска да опита нещо от Шефа.  Тези змиярски кухненца искат цялостно преоборудване - те техника нямат, готвят с някакви любителски грилове и фритюрници, фризери, помещенията може да не са имали и разрешение да бъдат кухня, защото не отговарят на елементарни изисквания. (видяхте абсорбаторите им). Едно такова предаване трябва да влага повече пари в посочените ресторантчета, трябва да си намерят спонсори, може някоя реклама и на тях да направят.


Бабата-готвачка не пуска никой в кухнята, много властна! Имала колега, ама не го издържала, както той нея!? Май да си продължават така - тя и най-много собственичката, с която си имат приказката. Това изобщо няма да се превърне в  голям ресторант, докато не назначат нови хора. Мястото е интересно и могат да имат много клиенти.
Замразената пица им е шедоьвърът в менюто както и варенето и замразяването на продукти.

Сервитьорката трябва да остане, тя единствена мисли адекватно на днешното време, единствена забележка да е с някакво стилно облекло, подходящо за професията.
Дворът трябва да го направят с още маси...

# 56
  • Мнения: 920
Основно Манчев се старае да помогне на участващите като им покаже грешките, довели ги до загуба на клиенти, да им даде полезни съвети за успех в ресторантьорския бизнес и да ги насочи в правилната посока, както той казва "да им даде правилната концепция".
Инвестира в заведения, за които вижда потенциал и смисъл да го прави, където вижда хора способни да бъдат ресторантьори и желаещи да се развиват.
За тези от последния епизод направи даже повече, отколкото заслужават.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
До момента като гледам предаването от повече от две години, я има 5-6 обекта, които отговарят на надеждите да се научат, я не. Останалите са само заради парите  и не знам защо друго, за мен е от глупост и алчност.

# 58
  • Мнения: 3 331
Интересно ми е какво се случва със заведенията година след това. Защо няма и такова предаване, но със скрита камера, клиент и инспектор от БАХБ или РЗИ? И след тях влиза Манчев вече официално.

# 59
  • Мнения: 8 819
"Господари на ефира" правеха скрити камери на врачките, много съм се смяла. Simple Smile)
Май е незаконно да използваш записите, не знам...

Общи условия

Активация на акаунт