ДЕКЕМВРИ наближава вече, скоро ще гушкаме малкото човече! (Тема 8/2021)

  • 28 174
  • 719
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 041
Добро утро дами, успех чети, всичко ще е наред. Дами при нас няма развитие. Младежа не иска да излиза още и това е. ММ казва нека да изчакаме той сам ще си реши кога да излиза. Иначе и той иска две деца, ама аз не съм съгласна. Не защото не обичам деца, а изхождайки от сегашната си бременност... Grinning

# 661
  • Мнения: 5 085
Дии, аз го поставям на гърда в момента, в който има признаци за глад. Не го чакам да се разплаче, че тогава вече съм закъсняла.Много ми помогнаха клипчетата на Елена Василева и книгата на Хедра. Чувствах се подготвена, за това, което предстои - най-вече за правилното захапване. Даже имахме спор със сестра ми преди да родя. Тя твърдеше , че всичко се получавало инстинктивно и боляли зърната , като кърмиш. Аз й казах, че си има техники за кърмене и инстинктът не е достатъчен, а при правилно кърмене няма болка. Спорът приключи с - ще видиш. Е ми видях. Ако трябваше да разчитам само на инстинкт, щях да бутам само зърното и то при всяко отваряне на устата, а не при пълно и , да, не ме болят зърната. Единствено първите два дни в болницата от дясна гърда захапваше по-плитко и имах известен дискомфорт. Гърдите за сметка на това могат да болят при запушени каналчета. На това също има лесно решение - масаж под горещия душ + капсули лецитин(все още ги приемам).

# 662
  • Мнения: 1 088
Благодаря ти! Радвам се, че е било така плавно. И аз четох и гледах, а и преговорих нещо наскоро и ме е срам да си призная, че се сетих само за малка част в първите моменти. Накрая ми се объркаха разнопосочни съвети като че ли, кое откъде знам. 😀 Радвам се, че имам някакви малки количества, пък ще работим за увеличаването им.

# 663
  • Мнения: 5 085
Е то си е съвсем нормално да са малки количествата в началото. Те и стомахчетата на бебчовците са миниатюрни. Постепенно и двете се увеличават. С желание, търпение и постоянство нещата се нагласят. Моят мъник е голям лакомник и се буди често да хапва. Последните дни го нося в слинга вкъщи, защото ми се схващат ръцете да го държа по 15-20 минути след ядене.

# 664
  • Мнения: 1 088
Да, за съжаление търсенето му изпревари скромното ми предлагане и си изяжда и добавката. Винаги започвам с кърменето и като много се изнерви, идва време за добавката. :/

# 665
  • Мнения: 1 333
cherry стискам палци всичко да е наред, хубаво е че си под наблюдение.

iren как пиеш лецитина? Въпреки малкото кърма при мен в едната гърда постоянно усещам напрежение и леко втвърдяване.

За дупето - аз също нощем не мия освен ако не е много омазано положението, ползвам кърпичките на Water wipes.

За броя на децата - въпреки че имам една загуба и двете успешни бременности ми бяха доста трудни и проблемни искам три деца. ММ не иска единствено заради притесненията и трудностите покрай бременностите, но ще го изчакам няколко години да му мине и ще му пусна мухата.. 😆 Или както АГ-то ми казава - то не зависи от това какво иска мъжа 😂

# 666
  • Мнения: 481
Благодаря Ви, момичета. Включвам се за малко, само да кажа, че преди час и половина ми сложиха вагинално хапче за предизвикване. От тогава имам силни болки в кръста , ниско долу и постоянно ми се пишка.

# 667
  • Мнения: 1 333
Значи стискаме палци за бързо и леко раждане и ще те очакваме с хубавите новини 🍀

# 668
  • Мнения: 2 685
Бързо и леко да минава, Чери! Чакаме добрите новини!

# 669
  • София
  • Мнения: 1 461
Спорът приключи с - ще видиш.
Леле, тази фраза я чувам постоянно от всички майки покрай мен за всичко.. Ама наистина за всичко и вече ми писва.

И аз и ММ сме спокойни хора, дълго сме мислили какво наистина искаме и сме супер положително настроени за отглеждането на бебето със всичките му негативи. И когато съм така позитивна и споделям, че вярвам, че всичко ще е наред и ще се радваме на всеки момент насреща си само чувам :
Ще видиш..какво е да спиш по половин час на пресекулки
Ще видиш.. Като почнат коликите
Ще видиш.. Като нямаш време да си измиеш косата
Ще видиш..

През бременността си веднъж не съм се оплакала на никого освен на ММ че нещо ме боли или ми тежи и пак слушах само "Ще видиш" 😤

На мен ми е притеснено малко за кърменето. На теория съм подготвена, но не знам дали с бебето ще сме заедно през цялото време като родя и се страхувам като се приберем вкъщи да не се откажа с гладно бебе и малко кърма. Хич не ми се иска да започваме изобщо с АМ, макар и като добавка, но другото ми звучи много утопично. Sad

Чери, стискам палци всичко да минава бързо! 🍀❤️

# 670
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 823
Чери, успех, да минава леко и бързо. После всичко се забравя, като гушнеш малкото човече.
Рошли, аз и на теория не можах да се подготвя. Каквото ми показаха в болницата, това е. Сега чета книгата на Хедра и опитвам. Не се плаши от АМ. Стига да държиш на гърда толкова често, колкото се буди и иска, кърмата ще слезе. Аз дохранвах 50:50 първите дни, когато имах само коластра. После само сутрин на 2 от храненията, после на 1. Днес не съм давала АМ до момента, а вече имаме 4 кърмения от сутринта. Страшно е, не е като по книга, но всеки ден по нещо ново ще има. Вярвам, че накрая детето ще си нагласи храненето. И така до следващата промяна.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 461
Блу, а АМ купите такова, каквото даваха на бебо в болницата ли? Че изобщо не съм се интересувала кое е добро и кое не, да не говорим, че и по тях има разни цифри като при памперсите и идея си нямам какво означават. Предполагам, че пак 1 е за новородени. 🤔

Браво, че и вие успявате с кърменето! ❤️

# 672
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 823
Блу, а АМ купите такова, каквото даваха на бебо в болницата ли? Че изобщо не съм се интересувала кое е добро и кое не, да не говорим, че и по тях има разни цифри като при памперсите и идея си нямам какво означават. Предполагам, че пак 1 е за новородени. 🤔

Браво, че и вие успявате с кърменето! ❤️
Да, попитах с какво я дохранвам там и пратих таткото до купи една кутия. В нашата болница е НАН Комфорт 1. Силно се надявам и моля кутията да си остане почти цяла. Трудно е с кърменето и особено с липсата на сън. Но предпочитам това пред храненето с АМ. В началото отнасяхме по час на гърдите. Сега се наяжда за 35-40 мин, с оригане и смяна на памперс отива към час-час и половина цялата процедура.
Ирен, Марио по колко пъти яде на денонощие? Чудя се кога отпада нощното хранене. В темите за мамите октомврийки вече чета, че някои бебета спят от 9.30, та до сутринта.

# 673
  • Мнения: 5 085
Пеперудке, при остро състояние 4 х 1 таблетка, после се намаля постепенно, ама аз минах от 4х1 директно на 2х1 , като вчера майка ми купи нова опаковка със сто таблетки и ще продължа.
Блу, в началото си записвах с начален час на кърмене, краен час и правехме по 10-12 хранения. Отдавна вече не ги броя, но са поне 8 - първото е в 00:30-1, после към 3-4, следва сутринта между 5 и 7, после към 9:30-10 , по обед към 12 има и от там зависи колко време и кога излизаме на разходка, че всеки следобед сме навън

# 674
  • Мнения: 42
Здравейте от мен!
Бързам да споделя радостта ни - днес, в 8:28ч на бял свят се появи нашата сбъдната мечта - Катрин. Heart
Благодарна съм на всичко и всеки за този безценен дар! На всички вече мами - знайте, че вие сте невероятни! Flowers Hibiscus На всички бъдещи мами - най-хубавото те първа предстои! Flowers Four Leaf Clover

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт