ДЕКЕМВРИ наближава вече, скоро ще гушкаме малкото човече! (Тема 8/2021)

  • 27 728
  • 719
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 317
Дентц, бързо да минава. Тоя медрол не съм го чувала. Иначе реално не е толкова страшно да се пие антибиотик, с миналата ми бременност заради едни еширихия коли изпих 3 антибиотика - амоксиклав, уназин и аугментин и то в ранни месеци, което май е по-лошия вариант. Както казах сега пих зинат.
Аз си идвам от преглед, хубавата новина е че бебка си наддава, измериха я към 3300, за 11 дни е наддала около 400 грама (е с ония относителни измервания) ама важното е че си наддава и няма някакви траини изоставания от ковид. Иначе ме гледа и за разкритие - 3-3,5 см. С каката влязох да раждам с 1,5 Simple Smile та явно събитието ще е съвсем скоро.
За съжаление пъпната връв, която беше 2 пъти увита вече е 3 и каза да се настроя за секцио Sad но все пак ще пробваме нормално, както казах каквото такова, важното е да ми е се роди жива и здрава.

# 46
  • Мнения: 442
Дентц, бързо да минава. Тоя медрол не съм го чувала. Иначе реално не е толкова страшно да се пие антибиотик, с миналата ми бременност заради едни еширихия коли изпих 3 антибиотика - амоксиклав, уназин и аугментин и то в ранни месеци, което май е по-лошия вариант. Както казах сега пих зинат.
Да, аз също пия антибиотик - Аугментин. Медролът е кортикостероид обаче. Grin
Очакваме скоро да се похвалиш в темата с щастливото събитие! Relaxed

# 47
  • Мнения: 217
Привет!
Аз днес съм малко по добре,поне имам енергия вече.Питах АГ за геомиртола,препоръча да приемам тавипек 2 или 3х1+ инхалации с физиологичен разтвор.
Вечер си слагам от детските капки за нос назиккидс.Все още нямам обоняние,но поне не се е появявал нов симптом.Надявам се до няколко дни вече да съм много добре и дано това да беше.

# 48
  • Мнения: 2 122
Привет, момичета 🙂
Минавам да споделя, че подарявам банер за новородено момче с име Ивайло. Ако имате интерес, пишете ми на лични.
Леки раждания и здрави бебчета на всички 🎁

# 49
  • Мнения: 1 041
Dentz Бързо да минава тоя Ковид Heart

Aisi значи очакваме да се похвалиш скоро в темата.
А аз идвам със съмнения, че май ми пада тапата и усещам едно придърпване в левия ячник. Утре сме на тонове при АГ. А още и багаж не съм стегнала и не съм изпрала дрешките, все си викам има време има време. Да не ме изненадат само Grinning Не за друго ами съм в края на осмия месец. Искам да си изчака датата.

# 50
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Здравейте, момичета. На болничките, бързо да се възстановявате, а на очакващите скоро, леко да е раждането.
Аз чета от време на време, но тези дни се поизморих доста и не остава време за писане. Вчера цял следобед гладих, уж нищо особено не купих, а няколко часа минаха над дъската. Поне дрешките вече са подредени и останаха някои дреболии да свърша и да стягам багажа. Чудя се да метна ли някоя памучна пелена, подложки за преповиване и такива неща. В болницата нищо не искат за бебето, но си мисля, че може би ще са ми полезни.
За мен също нямам идея с какво да се облека за изписването. Нищо не съм купила специално. Чудя се за рокля евентуално, но дали ще ми е комфортно, не знам. Вие мислили ли сте с какво ще се облечете? Таткото е лесен, а аз все съм в дилема за мен и бебето.

# 51
  • Мнения: 2 682
Бързо да ви минават симптомите, момичета!

Габи, дори и да е тапата, нали пак не е гаранция за скорошно раждане (поне така съм чувала де). Стискам палци да постои още малко на топло!

blue.angel, и аз обмислям рокля, въпреки че кой знае какво официално изписване няма да има предвид обстановката. Аз и с каката не исках де. Дядовците пътуват в чужбина и двамата ги нямаше (сега се очертава пак да е така) и дойдоха само двете баби и татко. Което за мен си беше идеално и спокойно после да си се прибера.
За бебето също ми казаха, че не е необходимо нищо да нося, само комплект за изписване. Аз все пак метнах едни мокри кърпи и също обмислям поне една пелена да хвърля.

Сутринта имах пак доста контракции аз, но следобеда съм една идея по-добре, пък и общо взето почти цял ден съм опъната на дивана...вече всичко ме боли от обездвижване. На 4-5 пъти имах и жестоки бодежи долу, но ако помня правилно и с предната бременност ги имах и бяха уж нормални. От вчера съм 35 г.с. и почва да ми става малко по-леко на душата и мноооого изнервено, че мъжът ми постоянно пита "сега какво ще стане като спреш магнезия?" Grinning Изпрах дрешки само за в началото и уж чакам някоя баба да дойде да помогне с гладенето, ама ще видим дали ще дочакам. Следващата партида вероятно ще я оставя за след раждането, но те са и размер от 62 нагоре. Да си ги действам сама и да не изнервям, че съм като саката и не мога да си свърша нещата.

# 52
  • Мнения: 1 573
Имам плетена рокличка и дебел чорапогащник за изписването.
Оправих багажите вече окончателно. Нищо не съм гладила, минах всичко през сушилня.
Днес ми изтича карантината, в сряда следобяд съм при доктора ми и да решаваме вече какво ще правим.

# 53
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
pgeober, кажи му, че нищо няма да стане, като спреш магнезия Simple Smile Аз не пих почти изобщо. В началото на 7ми месец пих за 10 дни и моят АГ ми го забрани. Така че, нищо няма да се случи. След два дни влизам в 37 г.с., даже контракциите ми намаляха доста. Усещам стягания по 2-3 пъти дневно.
Момичета, имате ли засилено течение? Два-три дни ми е доста обилно, но без други симптоми и мирис. Не е тапата, чисто бяло и средно гъсто е. Може би е нормално, но започвам да се услушвам за промени в организма.

# 54
  • Мнения: 1 088
Блу, като усетя течение вече и аз подскачам дали не е нещо по-особено 😀 Бих казала, че е същото - завишено още от лятото.

Спрях и аз магнезия даже преди срока - и с него си ме боляха тазобедрените стави. Чувствам се по същия начин. Чудя се за витамините след раждане - ще говорим разбира се с АГ (каза Д и Б12 задължително), но дали да си купувам още една Омега 3 отсега не съм сигурна. А комбинираните като гледам са все с неметилирани форми на Б, което не ме устройва.

Габи, при теб бебо върви напред, нали? Последно каза, че не сте изместили термина по-рано?

 Хем се вълнувам, хем хииич не се чувствам готова, хем малко се ужасявам от раждането, хаха😀

# 55
  • Мнения: 51
Здравейте момичета, не се включвам често, но ви следя. Бързо възстановяване на всички, аз цял месец бях с различни симптоми, слава богу сега съм добре и бебока се развива добре.

На родилите мамчета Честити бебчета, да са ви здрави и да растат щастливи.

Относно багаж, всичко стои в ъгъла и чака да се сложи в куфара. В моята болница искат само памперси и мокри кърпи, но бебока ще бъде през цялото време при мен и съм решила да взема еднократни подложки, душ гелче, кремче против подсичане,пелена,  залъгалка, и няколко дрешки (ако се наложи да го преоблека, да не се моля да ми дават) Ще бъда по-спокойна като съм подготвена. А и аз винаги съм била като магаре с багажи се мъкна. Относно изписването съм си купила една плътна рокля.

Ние си имаме дата за секцио и живот и здраве на 1 декември ще се видим с бебко.

Пожелавам на всички ни успешен финал и пухкави бебоци.

# 56
  • Мнения: 247
Момичета, желая ви бързо възстановяване от тая гад Ковид… само това ни трябва сега. Да минава леко и безпроблемно.

Аз да си мина на отчет, в 34 г.с. днес, измериха девойката 2106 гр., което съвсем ме устройва, че се бях ошашкала, че е много малка, но в крайна сметка си върви нормално, особено като за моите джобни размери. По-интересното е, че шийката ми се е бетонирала на 3.4 см. и не мърда от 3 месеца. Та с тази шийка, май ще си почакам до края на декември.

Най-сетне се престраших и поръчах някои неща за бебка. Куфарът ми за болницата уж планирах миналата седмица да го стегна, ама… нищо не свърших. Мисля да взема много малко багаж, като цяло само за изписване. От болницата казаха като отивам да раждам, да нося само бебето, друго не ми трябвало 😂

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 01:22 от Rayli

# 57
  • Мнения: 1 041
dee92 Да, вървим си с около седмица и половина две по-напред... Вече изпих едба кутия протеин, на 1ви сме на лекар за преглед, а утре за тонове. Дано да нивото на водите се е вдигнало.

# 58
  • Мнения: 523
Габи като спомена протеин, дали знаете този на прегнако за 7,8,9 месец дали ще мога и сега след раждането да го пия

# 59
  • Мнения: 1 333
При мен течението цяла бременност си е доста обилно, въпреки че съм му свикнала понякога и аз се стряскам да не са води (особено нощем или сутрин като се изправя.. ) 😆

В болницата за бебето на мен ми искат само памперси и мокри къри, дрешки те дават, но аз в багажа съм си сложила още едни мокри кърпи, една подложка за смяна на пелени, една пеленка и малка кърпичка, ръкавички (ако има нокти да не се драска), мострички на измиващ гел и крем за дупе, защото реално детето ще си е почти по цял ден при мен.

За изписването съм си приготвила дънки (за бременни), свободна ризка и жилетка.
На изписването на сина ми бях пак с дънки за бременни и свободна риза (моя от преди, за небременни) - корема ми беше спаднал значително още докато бяхме в болницата.
Не взимайте тесни дрехи, защото колкото и да спадне корема все пак го има.. Казват че е добре да се предвидят дрехи, които са ви ставали в 6-7ми месец.

Общи условия

Активация на акаунт