От НОЕМВРИ много не остана, коя ли ще е следващата мама? - Ноемврийски мами 2021 - Тема 8

  • 13 635
  • 256
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 701
Здравейте, честито на всички момичета с ноемврийски бебета. Аз съм щастлива баба на втора внучка Мелани, родена на 27.11. Доста големичка 4.300 кг. Таткото е доста едър. Трудно раждане, но всичко е наред. Жалко, че не мога да ги гушна, тъй като са в Щатите. Каката Тифани е на 2 год. и 7 месеца и вече чака с нетърпение бебето. Пожелавам на всички ви здраве и много радост с вашите дечица.

# 226
  • Мнения: X
момичета , кво е тва чудо с тва кърмене умирам от глад и жажда . Нон стоп искам да ям . И то сладко и въглехидрати. Трябва някакси да се ограничавам но не знам как ще стане това чудо . Страх мее да не стана сто кила аз през бременноста не качих нищо. И след раждането бях колкото и преди това на 7 мия ден вече

# 227
  • Мнения: 1 038
момичета , кво е тва чудо с тва кърмене умирам от глад и жажда . Нон стоп искам да ям . И то сладко и въглехидрати. Трябва някакси да се ограничавам но не знам как ще стане това чудо . Страх мее да не стана сто кила аз през бременноста не качих нищо. И след раждането бях колкото и преди това на 7 мия ден вече

Не е от кърменето Sad аз не кърмя,а не спирам да ям.Ям и през нощта като ставам да я храня...предимно шоколад тършувам Sad свалих 11 кг за 7 дни след раждането,ама имам още 10..май никога няма да ги сваля

# 228
  • Мнения: 784
Жаждата е заради кърменето. Аз сядам винаги с една бутилка до мен. Със сигурност пия 3 л. че и повече.
Хапвай банани, ябълки между основните хранения, сусамов тахан.

# 229
  • Мнения: 1 694
Ааа Бочи разпознах те във фейсбук с това ядене 😄😄😄 жаждата е заради производството на кърма, която е 90% и отгоре вода, гладът е от разхода на калории за кърменето. Аз по принцип не съм много по яденето (не съм слаба, но и не съм чревоугодник), обаче сега каквото ми попадне мушкам, досега такова нещо не е било във всичките ми години кърмачески стаж. За момента по чудо държа килограмите, които останах след раждане, имам общо 2-3 за сваляне, обаче предвиждам, че зимата ще се угоя ако продължавам с този темп. Храната не ми е важна, но сладкото... ох. Нон стоп обслужване на три деца и 4 часа накъсан сън на денонощие си казаха думата- имах ваучер за Лидл за намаление на шоколади, купих си 4 големи 😄 два вече ги няма

# 230
  • Мнения: X
хахаха Simple Smile не аз много се притеснявам да не кача чесно

# 231
  • Мнения: 747
И мен ме гони глад. Гледам да имаме ябълки, чушки, моркови, които да ям като снакс. Но има ли нещо сладко под ръка - му виждам сметката. Аз свалих 13 кг дотук, още 10 имам. Но от опит с баткото знам, че няма да е бързо. Диети и ограничения вся пак не мисля да правя до третия месец.

# 232
  • Мнения: 182
Milk-choc, не е лесна задачата с урината при момиченцата,  но се свиква. Аз съм взимала десетки пъти, че малката направи уроинфекция на 6 месеца и се налагаше непрекъснато да следя. Аз процедирам така: преди сутрешно хранене събличам бебето и лепя колектора. После дебна кога ще пишне, от кръста надолу не обличам. Сложиш ли памперс и не следиш ли непрекъснато, всичко изтича и няма как да събереш материал. Та държа бебето голо до кръста, храня го голо, само намятам една пелена да не измръзне. Гледам да е по-изправено, да не изтече, ако не хвана веднага момента. Ако имаш късмет ще стане работата още при събличането (дай й няколко минути), ако не - когато, но като цяло бързо ставаше.
И мен ме гони жесток глад, а и жажда. Имам желание да вечерям по 2 пъти, ям много сладко. Свалила съм повече отколкото бях преди да забременея, но усещам, че ако продължавам в тоя дух, ситуацията бързо ще се промени. Обаче не мога да спра Sad През бременността глад нямаше изобщо, явно сега ще наваксам.

# 233
  • Мнения: 141
Леле май всички сме така с глада и жаждата Simple Smile Аз имам да свалявам още 13 кг, а умирам за сладко и шоколад. Постоянно ровя в шкафовете, че даже и шоколадите на децата изядох.

# 234
  • Мнения: X
аз вчера ревах до 3 през ноща. Освен че ме хвана растройство защото след секцио трудно ми беше да зодя до тоалетната , та после като влезнах да се измия , напипах ужасяващо нещо и като го видях и колко е огромно направо ми призля. Мъжа ми не ми повярва за размерите , но е грамаден просто ужасно грамаден хемороид 😭никога не съм имала и не знам какво да правя 😭Толкова се натъжих че си ревах

# 235
  • Мнения: 780
Момичето което беше с мен в стая имаше още от самото естествено раждане и и дадоха да се пръска с цикатридина. Предполагам ти имаш така че пробвай на първо време с него.

# 236
  • Мнения: 1 694
Оф аз имах хемороид преди още първата бременност и с всяко следващо раждане добавям по един. Мисля да ходя да ми ги оперират с лазер някой хубав ден. Иначе няма страшно. Ако ти е болезнен мажи с прокто гливенол, ако ти се е появил сега най-вероятно ще се прибере. Гледай да улесняваш ходенето до тоалетна, може с Хуск- хем пречи на трупането на мазнини и ще решиш и проблема със страха от качване на килограми Simple Smile даже аз сега като го казвам се замислям да започна пак да го приемам (след като изядох една огромна овесена палачинка с дебел слой Филаделфия с Милка 😂)

# 237
  • Мнения: X
О тоя хуск ми го препоръчаха за запеците при бременност , еййй казвам ти един път ги пробвах и буквално щях да повърна, може би някакси трябва да е в палачинка или нещо за да не се усеща тая гадост

# 238
  • Мнения: 526
Тоя Хуск и аз с голяма мъка го взимах, когато се опитвах да свалям килограми и треньорът ми каза, че не приемам достатъчно фибри. Мале, с какво ли не го пробвах, мляко, храна, все беше отврат. Накрая му казах, че явно няма да приемам достатъчно фибри и го хвърлих Grinning Grinning Grinning Grinning Иначе аз сега нямам толкова голям апетит, но пак си ям сладко, все се каня да го спра, но ето - вчера отидох да правя компания на мама до магазина и какво да видя - любимият ми шоколад на промоция. Ами тръгнах си с 3 Grinning хубавото е, че някак свалих 9 от 11кг, остават още 2. Лошото е, че освен тези 2 ми остават още 6 до килограмите преди да забременея с баткото и после още 20 до килограмите, в които се чувствах добре... Grinning Очакват ме весели празници Grinning Иначе с баткото постоянно бях зверски гладна, докато кърмех. Хубавото беше, че не качих, въпреки свинщината си Simple Smile

# 239
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
И аз ям хуск цялата бременност да боря запека, трябва да се приема с много вода иначе ще има обратен ефект! А аз като бременна и вода не можех да пия мниго, ставаше ми тежко. Сега съм учудващо по-малко кг от преди бременността, направо не е за вярване...не че пак не съм си дебела. Хемороидите не ги ревете, аз след предишната бременност ходих на проктолог и с банд лигиране ми ги махнаха. Сега не знам как ще е, ще изчакам да мине време, имах някакви, които обаче може и да са се поприбрали, ако не ги усещам хич няма да се занимавам с тях. Бочи, твоята колко кг е, мина ли на многократните. Моят го изписаха само 3300, но сме си само на такива, аз имам обаче и малки пелени за новородени, основно сме с тях. От едноразмерните на поп ин са ни ок, едни други всичко в едно идват малко големички... ама пак става.

Общи условия

Активация на акаунт