От НОЕМВРИ много не остана, коя ли ще е следващата мама? - Ноемврийски мами 2021 - Тема 8

  • 13 191
  • 256
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 038
Бочинка,аз давам омнибиотик,а Бояна е с рефлукс и изобщо не повръща от него.В болницата установиха рефлукса,минахме на Аптамил AR,вкъщи като се прибрахме започнах с омнибиотик и не е повръщала нито веднъж.Или преяжда,или прави форма на рефлукс.

# 16
  • Мнения: 118
При баткото, освен че бепантен помогна, другото което правехме е миене на чешмата, след това минаваме с марля напоена с запарка от лайка, никакви мокри кърпи. На всяка смяна на памперса така.
Судо крема го пробвахме 3 дни, но хващаше коричка и после падаше. Изсушава.
За повръщането пробвайте и да спи под наклон. Баткото също повръщаше, но си беше лаком. Но въпреки това наддаваше добре и не се притеснявах особенно.

# 17
  • Мнения: X
Нещо прави не я знам кво , но педито каза че ако е от омнибиотика ще повръща винаги от него. Утре пак ще пробвам. За сега и двете повръщаници бяха с омнибиотик.
Но тя си е И лакума де.
Иначе спи на Кокуна матрак той е антирефлуксен.
Каза ми иначе да не се притеснявам ако е еднократни а то фактически е така , днес повърна и ония ден повърна , нее постоянно.
Иначе гърдите ми от вчеря вече не са на тикви и са доста по комфортни нощем , млякото посиня и значи вече сме в фаза истинска кърма.
Днес като по чудо спа по 3 часа дупка и успях да се понаспя благодарение на това.
Странното е че не ака много мощно от цица а от АМ се изаква прекрасно.
И това не хубаво акане я мъчи с тия колики.
Слагам и костилките на коремчето , успокояват я , и цяла нощ блъскаме еспумизан ама е от дъжд на вятър.
Био амика също давам.
Мечето дето е като бухала Оли цяла кош Шшш ка и я успокоява.
Сега се чудя кога да почна с едната гърда на ядене , записах се и при Ася ама чаааак за 29 ти

# 18
  • Мнения: 341
Честита ни нова тема! Отново е станала супер!
Кали, радвам се, че всичко при вас е наред Simple Smile Все така да бъде! Hug

За мазането - мажа след всяка смяна на памперс с Бепантен и няма подсечено за сега,само зоната е червена. Не мия на мивката -  бърша с мокри кърпи, понеже е студено в целия апартамент, а отопляваме само спалнята. Като се постопли ще я разкарвам и до банята.
Реших през нощта да не сменям напишкан памперс, защото малката докато суче, свършва и другата работа, та смяната се случва след като се събуди.

Иначе днес захапа бибата на Лови 0-2м силикон Tada Вчера я предложих, но я изплю. Мислех каучукова да вземам, но за сега отпада.

Така като гледам и моята ще се окаже лакомница. Днес повърна на фонтан и докато спи връща няколко пъти леко. В болницата преди да ни изпишат също връщаше един ден, та ще видя идните дни дали ще продължи тенденцията.

# 19
  • Мнения: 1 694
Аз подсечени дупета съм лекувала с Бепантен, но батковците рядко се подсичаха. Иначе ги мажех със судокрем веднъж дневно. Малката сега я мажа с Павловича мас и почиствам гънките с почистващото олио на Себамед. За момента е добре. Тази Павловича мас ме изненадва много приятно- прави мазен филм на кожата и нито акото се лепи, нито пишото, вероятно така предпазва от подсичане. Мия през деня, бърша с 99% вода кърпички нощем.
Бочи, не е задължително да минаваш на една гърда, аз на малкия батко и сега бебето им предлагам им двете, втората понякога е буквално за десерт- няколко цоквания и толкоз. Е, баткото яко ги изсмукваше и двете, но едната крайно не му стигаше. Стига да я оставиш достатъчно време на първата, че да стигне до мазничкото мляко (дето му викат задно).

# 20
  • Мнения: 747
Аз не мога с две гърди, това е голяма хамалогия. А тя си пие и заспива още след едната. След яденето й мога да изцеда и с помпа още, така че явно засега стига млякото. Но през нощта са ми доста пълни гърдите, въпреки че пак си е на 3 часа. Пуста умора не мога да стана да ги изцеждам, като умирам за сън.
Всичките й памперси досега са с наакано, но на кърма знам, че може да пропусне и ден два. Просто кърмата се усвоява по-добре и има по-малък отпадък от АМ (това по повод, което е писала Бочинка).

# 21
  • Мнения: X
относно мазилата в шейново ми обесниха следното , много е грешно да се маже нон стоп с цинкови мазила защото те сушат дупето , такива са судокрем ,и тем подобни . Те трябва да се ползват когато вече е налице проблем.
Аз не знах за това , сега маза с галафарм , жестоко изненадана съм , многг хубаво кремче се получи.
И понякога нощем мажа с веледа че да не разнасям кремове натам на сам , едното е в нейната стая другото при нас където спи сега.
Сега ще ходим да купуваме нов стол за кола защото тъпото макси коси което взехме от ОлХ , се оказа че без изо фикс база бебето ми просто стои право в стола и супер много ме дразни. А изо фикс не желая да купувам защото следващия стол исках да е или бритакс или би сейф. Та ще се възползвам от черния петък.
Но пък ваничката на стоке е топ , супер доволна съм от покупката , сгъвам я и не ми виси огромно нещо в малката баня.

# 22
  • Мнения: 169
Здравейте бъдещи и настоящи мами😍следя ви от известно време тъй като съм с термин 08.12.2021г, но Бебка върви със седмица напред от самото начало🥰 пиша със запитване относно първоначалните признаци на наближаващо раждане. В момента съм в средата на 37гс и от 10тина дни не пия магнезий (по препоръка на АГто ми), нощно време постоянно се събуждам от болки ниско долу наподобяващи менструални, при ходене усещам нещо като опъване пак ниско долу, както и усещам бебка много ниско долу, сякаш е почти отвън….не съм видяла паднала тапа или други реални признаци за настъпващо раждане, но ми е интересно дали някоя от вас е усещала подобно нещо преди настъпване на моментЪТ😅🤷🏻♀ И ако да, колко време след като ги е усетила се е случило раждането. Защото не разбирам дали това е сигнал че съм на последната права или така ще съм си до термин😩😞❤

# 23
  • Мнения: 5 075
В края на 35гс си спрях магнезия и от 36гс съм с такива усещания. Вече съм в средата на 39гс и още не съм родила.
Прегледи не ти ли правят? На тях могат да ти кажат до колко си на финалната права.

# 24
  • Мнения: 780
Има ли такива от вас който извеждат бебчетата на 7-10-12 градуса и как ги обличат?
Добре ли е боди, блузка и ританки - както си стой у нас. После космонавт но мекичък не от най зимните (едно мече от hm) и отгоре покривалото на количката? Или да сложа и завивка?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 102
Аз редовно извеждам на 7-8-10градуса. Облечен е като вкъщи-боди с къс ръкав и гашеризонче/или блузка и ританки. За навън добавям едно дебело якенце (то му стига до коленете) с качулка е, слагам и тънка шапчица и накрая завивам с одеяло не много дебело на два ката, и така затворен в зимния кош на количката на завет.

# 26
  • Мнения: 747
Досега на над 10 градуса излизаме с късо боди, боди с дълъг ръкав и ританки и отгоре тънък космонавт, шапка и покривалото на количката. Под 10 градуса не сме излизали още, но ще добавям и завивка.

# 27
  • Мнения: X
аз излизам с боди с дълъг , панталонки и чорапки , и космонафт тип мече и тънко поларено одеяло и тънка шапка

# 28
  • Мнения: 780
Благодаря ви момичета

# 29
  • Мнения: 107
Момичета и аз да се похваля. Вчера в 09:25 се роди Мария, 3кг с планирано секцио.
Пардон мамите със секцио вдигате ли от 1вия ден бебчетата? ☺️☺️

Общи условия

Активация на акаунт