Какво мислите за това есе ?

  • 3 974
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И според мен съдържанието нещо не пасва на темата...
Мина ли му вече оценяването на това есе? Интересен ми е резултатът.

# 31
  • Мнения: 164
И според мен съдържанието нещо не пасва на темата...
Мина ли му вече оценяването на това есе? Интересен ми е резултатът.

Много добър 5

# 32
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Кой клас си?

# 33
  • Мнения: 4 785
Имаш петица на това нещо?! Ако това е така, явно наистина образованието ни стърже дъното.

# 34
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Имаш петица на това нещо?! Ако това е така, явно наистина образованието ни стърже дъното.

По мнението на някои познати учители, днешните оценки отговарят с 1,5 единици надолу от оценките от едно време. И там има инфлация.     Wink

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
То явно и даскалицата не я бива. Гледа да отбие там номера и да минава. Едва ли ще седне да ги кара да разсъждават и мислят критично.

# 36
  • СИ
  • Мнения: 4 406
То явно и даскалицата не я бива. Гледа да отбие там номера и да минава. Едва ли ще седне да ги кара да разсъждават и мислят критично.

Нормално. На едно от децата ми, класната ни беше казала, че те децата са си наши. На каквото си ги научим в къщи, това е. Тя нямало как да се ангажира с тях.

# 37
  • Мнения: 3 213
Критично мислене се учи вкъщи. Че те повечето възрастни и учителки го нямат, какви чудеса очаквате?

# 38
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Ех, няма ги вече онези даскали, които да запалят у теб пламъчето. Да изпитваш към тях хем респект, хем възхищение. Да водят с децата смислени диалози, чрез които да ги карат да мислят и да човъркат мозъците си.
Голямо клише казах, но си е така.
Пък тази писала петица на преписано от учебнина по география.
И после детето си вика що да се напъвам, аз всичко си мога и знам. И така.
Съсипаха я тая държава.

# 39
  • Мнения: 1 417
То не е въпроса детето какво си “вика” въпросът е, че явно учителките харесват клишета от рода на “обичам нашата страна най- вече заради уникалната природа”. И децата искат не искат се учат да пишат неща, които не разбират, не са им интересни, но така трябва да бъдат написани, за да получат хубава оценка. Аз не знам сега в момента как е, но по мое време бг филология се влизаше в СУ с 3 по български на кандидатстудентския изпит. За сравнение, право се влизаше поне с 5,25. Така, че тези учили преди години това са били възможно най- неграмотните за времето си с някои много малко изключения, които просто са имали интерес към литературата.

# 40
  • Мнения: 3 213
Както пластичните хирурзи, така и учителите работят с материали на клиента...

# 41
  • SF
  • Мнения: 21 270
Яко са абдикирали и са ги оставили да се оправят. На младите учители им е смешно и временно, на старите им е досадно и номерата на учениците не са им интересни. Или поне така си мислят.
На учениците не им пука. Всичко има в гугъл, в тик-ток, неграмотните им родители се скъсват да ядат скариди в Дубай и а Египет и да тъпчат инстаграмите със снимки от фитнеси и молове. За какво да се мъчат да учат. В Старбъкс е по-интересно.

Общи условия

Активация на акаунт