Образователен Говорилник - тема 20 (оптимистична)

  • 18 626
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Не смятам, че трябва да гласувам когато не живея там. А и тук най- близката дестинация за гласуване е на 600-750км от нас, не че съм тръгнала за нанякъде.

Гласувам там където живея.

# 691
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Това, което казва Контеса от една гледна точка е много справедливо. Аз също смятам, че българите в чужбина изобщо не познават в детайл реалността.

# 692
  • София
  • Мнения: 7 277
Казах ли ви за Възраждане аз Smirk

Някой ще ми каже ли колко хора са гласували, за да сметна колко бройки са 1% - гласувалите за Луна Simple Smile

# 693
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Еее чакайте утре сутрин чужбинския вот. Копейкин може да отпадне. А майчето?

# 694
  • София
  • Мнения: 16 204
Лейче, веригите за доставки сериозно се усложняват от недостига на работна ръка в сухопътния транспорт (шофьори на тирове) и пристанищата. Това започна видимо във Великобритания, но липсите са от по няколкостотин хиляди шофьора в САЩ и в Европа. Поне година, година и нещо.

# 695
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Шарки, шофьори няма в последните 6-7 години, как сега ковид се отрази точно на тях... друг бизнес ли са започнали?

# 696
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
Лейче, веригите за доставки сериозно се усложняват от недостига на работна ръка в сухопътния транспорт (шофьори на тирове) и пристанищата. Това започна видимо във Великобритания, но липсите са от по няколкостотин хиляди шофьора в САЩ и в Европа. Поне година, година и нещо.
В САЩ тези липси са от десетилетие.
Всъщност проблемът е в Ковид и морския транспорт- празни кораби, нарушени графици, натрупване на контейнери по пристанищата.

# 697
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Добре де, как конкретно ковид пречи? Нали китайчетата са 6 с ковида - данните им са като на Сливен преди пожара...

# 698
  • Мнения: 3 654
Това, което казва Контеса от една гледна точка е много справедливо. Аз също смятам, че българите в чужбина изобщо не познават в детайл реалността.

Да Контесата е права според мен. Също смятам, че не е редно да се гласува ако живееш в чужбина.
Най-малко защото хората, които избираш, пряко оказват влияние върху живота на хората в държава в която ти не живееш.

# 699
  • София
  • Мнения: 12 084
Някой ще ми каже ли колко хора са гласували, за да сметна колко бройки са 1% - гласувалите за Луна Simple Smile
2 600 000 са гласувалите /чух преди малко по ТВ-то/.

Мен ако питате, трябва да има и образователен ценз за гласуване, но съм напълно наясно, че това няма как да стане.

# 700
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
Добре де, как конкретно ковид пречи? Нали китайчетата са 6 с ковида - данните им са като на Сливен преди пожара...
Затворени пристанища заради болни от Ковид. Корабът минава по график, не влиза в пристанището и продължава нататък. Остава тейнерите някъде другаде. Тези дето не ги е взел чакат следващ кораб.
При първия локдаун, април 2020 отчетоха че ще трябват 1.5-2 години, за да влязат в график. След това кризата в Суецкия канал, локдаун на второто по големина пристанище в Китай.
Лично мнение, ще им трябва повече от 2 години, за да влязат в ритъм. През това време цените скочиха от 4000 на 14000 долара до Германия. Като цените се сменят в движение. Контейнерните линии отчитат огромен ръст на продажбите.

Добавям, ЕЙ сега например в Солун стачкуват пристанищните работници. Имам 2 контийнера седящи там. Ни може да влезе нещо, ни да излезе.

# 701
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 344
Titina е права, слушах същия анализ по ТВ. Помня огромния ръст на цената за доставка на един контейнер.

# 702
  • Мнения: 5 644
Тоест в България таксите в ЧУ са все още ниски😀

Ти пък, Лейче, ей го април къде е.

За СС, Аш, отговарям от другата тема за ЧУ.

# 703
  • София
  • Мнения: 7 277
Значи 26 000 гласували за Луна Rolling Eyes ... и около 80 000 за Коста ... Не е чак толкова зле.

# 704
  • София
  • Мнения: 5 259
Не е само това с чиповете. Доста е сложно, но чисто неконспиративно- в момента при нас поне откриваме много exploits с тях и пачваме почти на ежедневна база (това обаче е за сървъри). Имаме заявки за нови чипове от Китай за производство, но оттам отказват, поради липса на суровини. Натам вече влизаме в теориите на конспирациите, уви пред мен не са толкова теории.
В заключение- не е заради Ковид криза в Китай, но Ковидът в световен мащаб е огромен виновник за ситуацията. Китай го играе, като коз с Ковид Sad

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт