Образователен Говорилник - тема 20 (оптимистична)

  • 18 597
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Лейди, леко да е!
А аз тази вълна нямам нито един болен познат. Сега сме home office, но октомври имахме активно присъствени уъркшопи по 10-тина и повече хора. Но повечето ми познати го прекараха другите две вълни и сега (не знам колко са ваксинирани) може би все още имат имунитет. Родителите ми казаха, че на село било страшничко. Те са ваксинирани, но баща ми също прекара нещо вирусно с отрицателен тест, но гадна клинична картина, та може и да го е изкарал.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 680
Лейди, леко да минава!

В момента децата могат ли без придружител да влязат в мол/кино?

# 48
  • София
  • Мнения: 12 015
Да.

# 49
  • Мнения: X
Не помня друга такава година.

Последна редакция: сб, 06 ное 2021, 00:58 от Анонимен

# 50
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Моето е ваксинирано, но между холандския и бг лагери, избра в България. Тя беше в стая с 3 момичета, едно от България, едно от Германия и третото не помня откъде беше, но си говореха само на АЕ. Даже като й звънях по телефона, тръгваше да ми говори на АЕ и аз я бъзиках, а тя казваше "Ми мамо, тук по цял ден говорим само на АЕ и се обърквам". При толкова деца все пак е възможно да има някои, които не знаят АЕ или се притесняват да го използват, но по принцип е условие за лагера, въпреки, че никой не изисква сертификат. Предполага се, че като си в международна среда и обученията се водят на АЕ, трябва да имаш някаква представа. Иначе е ясно, че децата са там, за да се упражняват и отпуснат в комуникацията, никой не изисква от тях перфектно владеене на езика.

За храната - неприятно, но няма какво да се направи. Моята изкара на хляб и лютеница, на едно посещение във Варна, където си е поръчала в заведение и на едни пици, които баба й и дядо й занесоха в лагера един ден, та е почерпила и момичетата от стаята й.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 283
Лейди, леко и бързо да мине!
Аз мисля след 6 месеца все пак да си мацна бустерната. Само това ме спаси от болница, убедена съм.
Синът и приятелката му го карат също, също ваксинирани и само с Т и умора. И аз като Амели, имам някакво базово спокойствие за тях по този начин. Да минава бързо и при тях, и при тукашните ни болни.
Рейни ли каза тия дни, че се е разболяла?

# 52
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Рейни е болна, да. Днес не е писала.

На мен ЛК ми каза, че нямам нужда от бустерна доза, въпреки, че още февруари се ваксинирах. Но за ММ препоръча да направи, защото е в много рискова среда. Аз даже не си представям по-рискова професия в случая, освен лекар в ковид отделение - зъболекар е.

# 53
# 54
  • София
  • Мнения: 2 779
Много ме е яд, че не дочаках бустера аз. Другата седмица ставаше време. Ама каквото-такова Simple Smile

# 55
  • Мнения: 5 639
Лейди, ти най-вероятно си на оздравяване, не се впрягай. Поне от моя скромен опит - когато загубих обонянието (изненадващо и тотално една сутрин), вече ми нямаше нищо друго, хремата беше минала от три дни.

Толкова заразени не е имало никога, в темата е показателно, но и в реала около мен е абсолютно същото. На жената най-добрата приятелка цялото семейство 4 бр. - от маникюристката😂, най-добрата приятелка на голямата - с гаджето двамката. Че и някой 30 годишни хич не го  карат леко.
Само 20 годишните не ги лови, те този етап го минаха.

# 56
  • София
  • Мнения: 16 197
Хм, само аз нямам "пламнали" приятели сега, обаче докато бяхме в Щатите през август, две семейства, с които обикновено се виждаме, бяха налепили делтата, та не се видяхме. Едните бяха всички с Файзер, другите напълно неваксинирани (не питайте). Познайте кой го изкара по-леко.

Но пък съм "подпалила" всички близки да си бият бустерите.

# 57
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Оправяйте се бързо. АКо има нужда пишете, момичета.

Аз пък бях в Хисаря, страхотна есен. Малко скучновато за младежите, но си имам любим ресторант там, и ако не прекаляваме с честотата е приятно. Всъщност от ковид ситуацията страдат големите в туризма, не малките гласовити кръчмари с частни партита...

В тази вълна аз нямам много болни около мен. Тук там се показва пробив, който минава по-леко. Месеци наред говоря провакс, сигурно и да има някой не смее да се обади на мен, че е болен и неваксиниран... 
Но т.нар. управление на ситуацията е абсолютно предателство. Болниците няма да се възстановят поне още година, колегите работят на базови доходи, просто им се чудя как още стоят. Но браво на тях де, да са здрави да работят.

# 58
  • Мнения: 5 639
Е, що на базови при извънредна ситуация. Безумие е това. Да прибират кинтите от Хемус и да ги дават за здравеопазване.

# 59
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ами дават им нещо за ковид според часове и прочие. Но е различно планова манипулация за три дни и ковид за 14 с ужасно скъпа терапия (нямам предвид ремдезивир). Т.е. оборотът на леглата е много нисък. Няма доплащания, избор на екип, ей такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт