Много мина, малко остана, скоро всяка ще е горда ДЕКЕМВРИЙСКА мама! (Teмa 7/2021)

  • 28 053
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 578
Криси, на мен ми включиха антибиотик още в началото и честно казано нищо не разбрах от тоя ковид, освен че имах лека температура няма и два дни и загубих обоняние и слух.

# 736
  • Мнения: 217
Аз все още нямам температура,но и те са минали три дни от положителния тест.
Засега са болки в цялото тяло,усещане за студ и все едно някой ме боцка навсякъде с игла.Запушен нос.От днес се заформя нещо като лека кашлица,да видим дали ще премине.Ще питам лекаря дали все пак не е по удачно включването на антибиотик,нали има такива,които се пият от бременни.

# 737
  • Мнения: 3 174
Ох, момичета като ви слушам, настръхвам! Дано ви мине възможно най-бързо тая гад! И без последици за бебчетата! Искам да попитам, някоя чувала ли е/смята ли, че ментови бонбони за смучене могат да бъдат неподходящи за бременни? Малко ми се струва несериозно да звъня на професора в почивен ден за едни бонбони. Аз не смятам, че 2-3 бонбона в деня могат да навредят, но от аптеката така казали на майка ми. -ментата не била за бременни 🙄

# 738
  • Мнения: 5 085
AlisonParker, нали знаеш , че разликата между отровата и лекарството е в дозата Wink
Ментата не се препоръчва, защото може да доведе до контрахиране, а при кърмене -ди спиране на кърмата. Ама колко точно бонбони трябва да изсмучеш , че да има ефект? За цял месец с хрема и 2 седмици гърлобол доста лукчета и билкови пастили смуках , ами не знам да ми има нещо.

Последна редакция: сб, 20 ное 2021, 10:23 от iren11

# 739
  • Мнения: 1 461
Алисън, имах приятелка, която през бременността не употребяваше ментови бонбони, че можело да предизвикат контракции. На мен ми звучи доста пресилено, особено за няколко бонбона дневно... Аз съм фен на лукчета ( зелените и предната бременност си ги ползвах зимния период. Дори и ментата като растение да може да предизвика чак такива контракции, предполагам трябва да е в огромни количества. Такъв ефект ( контракции) съм чувала и ананаса.

# 740
  • Мнения: 5 085
Ананасът съдържа бромелин, който води до размекване на шийката на матката, ама пак какво количество трябва да се изяде....

# 741
  • London
  • Мнения: 580
Али, три път бях настинала за тези 9 месеца, и трите пъти се скъсах да смуча ментови лукчета.
И ананас си хапвах, и ментов чай съм пила. Трябва да са кой знае какви количества, че да подейства.
Бях говорила с доки за ананаса и той ми каза, че ако беше така лесно щели да дават на родилките ананас, вместо окситоцин 😆

# 742
  • Мнения: 82
Здравейте момичета, на 18.11  със спешно секцио, се роди нашата принцеса Силвена, 3260 гр 49 см, най - голямото щастие на света,нямам търпение да се приберем вкъщи, пожелавам на всички това щастие 🙂😊

# 743
  • Мнения: 444
Аз все още нямам температура,но и те са минали три дни от положителния тест.
Засега са болки в цялото тяло,усещане за студ и все едно някой ме боцка навсякъде с игла.Запушен нос.От днес се заформя нещо като лека кашлица,да видим дали ще премине.Ще питам лекаря дали все пак не е по удачно включването на антибиотик,нали има такива,които се пият от бременни.
Питай го за антибиотика. Аз мисля, че не е сега моментът да оставим имунната система изцяло сама да се бори. Grin  При мен е пети ден, откакто имам симптоматика, но го карам без температура. Запушен нос, липса на вкус и обоняние, по-скоро влажна кашлица на няколко часа един път. Моля се да мине бързо и да не слиза надолу. Някой да знае горе долу колко време след разболяване, ако няма усложнения, може да излезе отрицателен теста?

# 744
  • Мнения: 1 041
Здравейте момичета, на 18.11  със спешно секцио, се роди нашата принцеса Силвена, 3260 гр 49 см, най - голямото щастие на света,нямам търпение да се приберем вкъщи, пожелавам на всички това щастие 🙂😊

Честито Heart Да ви е жива и здрава малката принцеса Heart

# 745
  • London
  • Мнения: 580
Честит рожден ден на Силвена 🥰❤
Да ви е жива и здрава, а на мама бързо възстановяване ❤

# 746
  • Мнения: 1 088
Добре дошла, Силвена! 😍Да ви радва безкрайно и да бъде здрава и щастлива! Бързо възстановяване!🌹

Когато и ако имаш време и желание, може да ни разкажеш за момента 🤗

# 747
  • Мнения: 1 041
Момичета, случва ли ви се вечер докато спите да ви заболи таза и от двете страни и да имате болки тип менструални?

# 748
  • София
  • Мнения: 1 461
Добре дошла на малката Силвена! Да е много здрава и да радва мама и татко!
Бързо възстановяване! 🍀❤️💐

# 749
  • Мнения: 42
Да е жива и здрава принцеса Силвена! Flowers Four Leaf Clover
На мама бързо възстановяване! Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт