Много мина, малко остана, скоро всяка ще е горда ДЕКЕМВРИЙСКА мама! (Teмa 7/2021)

  • 28 060
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 088
Аз също няма да го спирам изобщо, с миналата ми бременност също не съм го спирала.
Бях се консултирала с проф. Паскалева - която все пак се води от най-добрите хематолози. Миналата бях на клексан 0,4 сложих си го ден преди раждането, защото си го поставях към 10 сутрин, а водите ми почнаха да текат към 9 и вече бях в болница. Действието му се води даже 12 часа и уж остатъчно още 12, в повечето случаи при планирано секцио единствено не ти го поставят в деня на секциото. Сега съм на 0,6 и за момента процедираме по същия начин слагам си го до края или ако се стигне до планирано секцио до деня преди него.

Айси, и ти беше в Токуда, нали? Ще ходя тези дни да пусна Анти-Ха, както ми казаха - да видим дали Клексан 0.4 ми е добре. Ти следиш ли Анти-то, както и аптт/д-димер и т.н.?
Проф. Паскалева май цели стойности на Анти-Ха около 0.2-0.4, за да не променя доза?

# 706
  • Мнения: 217
На мен заради ковида ми изписаха имунолактон,биозин мама,авирон,селен,вит.Д,отделно си пия протеин,вит б12,желязо,омега 3.
Промивам със солен разтвор по 4,5 пъти на ден.Пия алфаюипоева киселинс и л аргинин.
Вечер ми каза по един тайлот хот.Засега антибиотик не е включвал.
Аз днес се събудих с болки в цялото тяло.
Едва станах,хапнах и пак си легнах.
Нямам температура засега.
Замислям се и аз за една пкк да видя црп как е.Ще го питам по късно като се чуем.
Днес ми тече и кръв от носа.Дано утре или вдруги ден да съм по добре.

# 707
  • Мнения: 1 041
krisi Спокойна бъди, всичко ще бъде наред с теб и бебчо. Изпращам ти много прегръдки и целувки Heart Heart Heart

Мами имам едно питане. Как и кога се изплаща 45 дневния болничен. Днес ми преведоха за датите ДО 45 дневния.
А в такъв съм от 09.11 до 23.12. Кога да очаквам за него? Като предходните ли ще бъде?
Габи моя е от 03.11.и вчера ми преведоха за месец ноември, не знам защо толкова рано мислех, че ще е декември но не. И твоя сигурно ще го пуснат след няколко дни

FBIDТо ако беше така щеше да се вижда в сайта на НОИ
Iren 11 Благодаря ти за инфото. Както винаги си изчерпателна

# 708
  • Мнения: 1 578
Аз не знам от ковида ли, от бременността ли, ама оглушах с едното ухо.
Да се надяваме, че не е нещо сериозно, но така или иначе ще отида да ме погледнат след като родя.
Пристигнаха дрешките, ще стягам саковете.
Има изгодни пакети с памперси и кашони с мокри кърпи в емаг.
Ако ще взимате големи опаковки, вземете си по-големи размери. Малките размери много бързо умаляват.
Аз взех кашон с мокри кърпи и гащички за големия.
За малко бебе аз предпочитам памперс, а като пропълзи е най-добре с гащи.

# 709
  • Мнения: 4 518
Добро утро! Към момичетата с Ковид - как се чувствате и какво ви изписаха лекарите? Mask Аз съм на Augmentin и NatAspin H, като взимам и Биозин Мама.
Аз пих няколко хапчета парацетамол, когато имах 2 дни лека температура (под 38) и промивах със солен разтвор носа. Пия си витамини за бременни и омега 3. Вече и хремата ми премина. Честно казано вече се съмнявам дали е/беше ковид при мен. Но предполагам като пусна антитела ще стане по-ясно. Понеже се изписа и това, само ще кажа, че нито прекаран ковид, нито ваксинация по време на бременност, още по-малко предаване чрез кърма (?!) ви гарантират антитела за бебето. Може да има, може и да няма.
А за 45 дневния и аз чета различно, на едни вече е платена поне част от него, други си чакат изобщо нещо.
Fairy понеже ти вече роди, знапи въпреки че бебетата са в болница, си ти дадоха 42 дни? А при изписването им ще ти дадат ли нещо или не знаеш? Отпуск по бащинство мислите ли да ползвате? Доколкото разбрах документи за него се издават при изписването на бебето 🙄
42 дневния зависи от деня на раждането, затова ми го дадоха. Когато изтече трябва да взема от педиатъра на децата. Нищо няма да ми дават при изписването, осве децата, надявам се Joy
Не мога да кажа за отпускът по бащинство, издава се при изписване на бебето, а и мъжът ми е безработен сега. Иначе щяхме да използваме, как да се оправя без него?

# 710
  • Мнения: 1 088
А момичета, какви дрехи сте приготвили за изписването?
Колебая се за размерите и степента на навличане Grinning

# 711
  • Мнения: 4 518
А момичета, какви дрехи сте приготвили за изписването?
Колебая се за размерите и степента на навличане Grinning
Аз съм приготвила един магазин с дрехи - боди с къс ръкав, боди с дълъг ръкав, ританки, космонавт (не е от най-дебелите), бебе порт и в кошчетата за кола има завивка. Няма да слагам всичко най-вероятно, но си ме е страх и ще нося всичко. В болницата седят на 36 градуса, надявам се там да ми кажат какво да облека когато трябва да излязат на 5 градуса.

# 712
  • Мнения: 2 685
И на мен не ми е много ясна концепцията за изписването, но съм приготвила боди с къс/дълъг ръкав, ританки, ромпър, шапка и ръкавици. От там вече зависи кога ще е и какво ще е времето имам един дебел космонавт и едно по-тънко порт-бебе, та според зависи.

Поръчах аз преди известно време към 200 памперса 1-ца, сега гледам големия пакет 240 бр (размер 2-ка), че излизат на изгодна цена, ама не знам дали няма да са ми прекалено много. Иначе съм ги заредила в кошницата, заедно с мокрите кърпи и стоя и се чудя още. Grinning

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 13:29 от pgeober

# 713
  • Мнения: 1 578
То зависи от бебенцето колко ще се роди и как ще наддава.
Аз 1ца с големия почти не съм ползвала.
Двойка май също много малко време купувахме.
Аз съм му подготвила бодита с дълъг ръкав, 3бр. чорапогащничета, ромпърчета и чорапки за болницата.
За изписването имам ританки и горнище с качулка - много пухкави и меки от ХМ.
Това беше първото, което му купих.
Такова е, но в бяло и е с ританки, а не с панталонче
https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0866503011.html
Взела съм си хавлийка, няколко памучни пелени и кърпички за устата. И едно одеалце съм взела.
Шапчици съм забравила да поръчам.
Вие откъде купихте?
Ръкавички не съм взимала, защото ромпърчетата имат накрайници за ръчичките, а и тия ръкавици много падат.
На големия даже чорапки му слагах на ръчичките, че да не му се изхлузват.
За мен съм взела комплект чаршафи, че болничните са гадни, моята си възглавница, подложки за след секциото и пакет вафли, че все огладнявах по никое време Joy

# 714
  • София
  • Мнения: 1 461
Аз за изписването съм приготвила боди с къс и боди с дълъг ръкав, комплектче ританки и блузка, плюшен гащеризон с качулка с вградени ръкавички и ританки, памучна шапчица, чорапки и одеало/порт бебе. Мисля да добавя и един комплект ватирана блузка и панталонки евентуално вместо комплекта с ританки и блузка и на място да преценя (или акушерките да преценят) кое и колко да се облича.

# 715
  • София
  • Мнения: 317
Да в Токуда съм, спрямо резултати на анти ХА от края на август ми увеличиха клексана от 0,3 направо на 0,6. След това не съм пускала повече, тъй като 0,6 е височка профилактична доза. Две-три седмици след вдигане на дозата ми пуснаха аптт, фибриноген и д-димер и решиха, че така ми е добре. Сега като хванах ковида пусках 4 пъти фибриноген и д-димер. Д-димера скачаше ама се нормализира, та не се стигна до увеличаване на дозата.
Иначе да Паскалева цели там, в Токуда референтните са 0,3 - 0,6. При мен при първото пускане което беше 2-3 седмици след намаляне на дозата ми от 0,4 на 0,3 (заради изкървяване и доста завишени аптт и фибриноген) ми беше 0,4.
С миналата ми бременност също съм пускала само 2 пъти при Паскалева веднъж в начална бременност май 2-3 седмици след почване на инжекциите и втория път към 23 г.с (искае да види и феталната) и ми каза че няма смисъл от повече.

За изписването съм си приготвила боди с дълъг ръкав, рокличка с дълъг ръкав май са размер 50 и двете (не знам в какъв пристъп на лудост реших, че искам да е с рокля) и чорапогащник (който ще и е голям че се оказа че и двата ми са 56ти, ама...) за отгоре порт бебе и евентуално допълнително одеалце ще взема, както и шапка и ръкавички. В колата ще я сложа в кошчето и ще я завия с одеалцето и порт бебето. Мисля, че все пак ще сме за 3 минути на вън - от болницата до колата и от колата до апартамента, та не мисля да я навличам.

За памперси още не съм взела, каката ми се роди 3,560 и много бързо минахме на двойка та не ми се презапасяваше, особено като и сега бебето вървеше голямо. Сега пък с изоставането грам идея нямам колко ще се появи та ММ ще купи някакви от аптеката спрямо теглото и след това  като видя как се движат нещата вкъщи и дали са и добре тези памперси (с каката ползвах Памперс pure или premium care) ще мисля за по-голям пакет.

Айси, и ти беше в Токуда, нали? Ще ходя тези дни да пусна Анти-Ха, както ми казаха - да видим дали Клексан 0.4 ми е добре. Ти следиш ли Анти-то, както и аптт/д-димер и т.н.?
Проф. Паскалева май цели стойности на Анти-Ха около 0.2-0.4, за да не променя доза?

# 716
  • Мнения: 1 041
За изписването съм приготвила боди с къс/дълъг ръкав, чорапки, ританки, шапчица, ръкавички, космонафт, пелена и най-вероятно ще се вземе одеало. Като цяло при нас зимата е топла и от болницата направо в колата и вкъщи.

# 717
  • Мнения: 5 085
Блу, няма никакъв смисъл от слагане на НМХ през ден. Активното му действие е 12 ч и има някакво остатъчно още 12ч. Затова веднъж на 24ч е профилактична доза, а тези , които са с лечебна, се бодат по 2 пъти на ден през 12ч. Аз съм на Клексан 0,6 , който ще слагам до деня на секциото и още 30 дни след раждането.
Хематологът ми го вдигна на база Анти ха + резултати от доплер, а дните са на база мутации. Даже онзи ден си взех 4 опаковки инжекции, за да си знам , че имам до края на боденето.
НОИ не бавят плащане, даже може и по-рано да преведат парите. Забавяне има в случаите, когато работодателят чака последния възможен срок , за да пусне болничните към НОИ.
ММ ще си ползва всичките 15 дни бащинство, като за целта трябва да се предупреди в болницата, за да издадат бележка.
За изписването мисля, че бях пускала снимка на комплекта, който поръчахме. Не знам дали ще сложа всички части от него, зависи от времето. Има си голяма памучна пелена в него 2-слойна и отделно съм приготвила одеяло  , тип порт бейби. Дават го топло в дните , когато ще ни изпишат.

# 718
  • Мнения: 1 041
https://www.facebook.com/Бебешки-стоки-грДимитровград-109099390471451/photos/pcb.655753815806003/655751969139521

Ето го нашия комплект за изписването, но няма да ползвам всичко и ще добавя някои неща + Одеало тип порт бебе

# 719
  • Мнения: 5 085
И нашият е от същия магазин . Пак е 10 части, но с друга картинка. Като не можахме да идем до Турция, направо  от там да си го вземем...

Общи условия

Активация на акаунт