Януарчета 🍁🌦️🌬️❄️☃️- тема 4

  • 6 059
  • 216
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 660
Ако сте държали детето в " изолация " от останалите нормално е сега често да боледува. Причината сега се сблъсква накуп със всички вируси и причинители.
Аз лично смятам да не купувам имуностимуланти, имунната система трябва да тренира а не да се стимулира.

# 31
  • Мнения: 961
Поли, на мен винаги като са болни ми изписват соли 3 и 8. Ама аз в хомеопатия много не вярвам, за мен нямат ефект. С яслата сме по същия начин.. Почнах от миналата седмица да давам Биозин с коластра, дано да има поне минимален ефект. От днес започвам да ги водя една по една-има ли здраво дете вкъщи заминава на ясла, иначе никога няма да свикнат. Тъкмо едната оздравя и вчера щяха да ходят, и хоп-другата с температура..

# 32
  • Мнения: 7 044
Мисля че си права защото и на теб ще ти е по-лесно вкъщи с едно макар и болнично ❤️бързо оздравяване.
Аз съм давала 3 и 4.Като кашляше и имаше бистър сопол и запушен нос.Но бяхме на преглед.
Сега гледам една схема за имунитет със соли и се глася да я пробвам,иначе Монката често е болна ....последно имаше стафилококова инфекция в носа нз дали съм писала тук 🤐(мазахме с маз в носа)
Поли опитай с хомеопатия ние стигнахме до нея още май месец защото беше март и май на Аб викаме си не може така още от сега ....Но може да си запишеш преглед като за начало и да поразпиташ за профилактична схема.Като някаква основа незнам🙂по едно време гледах и книги има за хомеопатия
Иначе 3 Ка винаги имам вкъщи за начало!

# 33
  • София
  • Мнения: 712
От 3ка може да се дава зимния сезон за имунитет. Имам книгата на графиня Ангелика там всяко състояние е описано с конкретна схема с Шс, мога да ви снимам, ако искате. При двете ми деца така овладях физиологичния запек. Лично аз подхождам първоначално с прородни средства , хомеопатия, но ако не се подобрят залагам на конвенционалните лекарства. За мен баланса е важен.
Относно имунитета, уви яслатата не прощава явно на никого, период е и ще мине. Моя младеж една седмица е на ясла, една е у дома, понякога две. Най-неприятното е че и малката боледува покрай него.

# 34
  • Мнения: 4 660
Моите също боледуват заедно поне малкото ще изгради някакъв имунитет към вируси и темподобни от ясла и градина. Ще видим живот и здраве догодина как ще е положено като почне на ясла.

# 35
  • Мнения: 7 044
Последните дни на октомври ще ги избутаме болни.Хем е запушен,хем тече носа едното око й сълзи,киха направо каква картинка е ...една омърлушена.Снощи заспа рано,измерих т.37 беше, сън не съм спала че сме сами двете....в 03 дигна 38.4 и дадох Нурофен😕.Сега излизахме с количката само обиколка из комплекса и за кухнята.
Прибираме се 38.2...Мисля вече че бием всички рекорди по боледуване,някакъв порочен кръг.🤐😭😭
Има ли други болни?То все едно е на градина...
Иначе си яде.

# 36
  • Мнения: 698
Бързо да се оправи Мони!
Сезона е такъв, Мими, всякакви вируси има в момента. За съжаление дали ходи на ясла или не, не е гаранция че няма да се зарази от площадката, от магазина..
Стискам палци бързо да мине!

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 07:28 от Vikinedyalkova

# 37
  • Мнения: 961
Да, ние сме болни. Само дето от 1 месец не сме оздравявали. Смъкнахме температурата от миналата седмица, уж оправихме херпангината и Коксаки вируса и сега сме със запушени носове и кашлица.  Другата седмица и двете ще ги държа в къщи пък дано да вземат да оздравеят най-накрая. Тръгнаха на ясла на 4.10 и до тук имат 8 присъствени дни. Не виждам как ще се върна на работа в края на ноември..

# 38
  • Мнения: 125
Моя син ходи на ясла от 15.09 и се леят едни сополи нон стоп. Обвинявам себе си, че съм го пазила прекалено много до сега. За сега няма нищо сериозно, но една седмица ходи, една е вкъщи. Нямаше никакъв проблем с адаптацията, но той не е привързан към мен. Там основно сам си играел, защото е по - малък от другите или защото просто си е такъв.

# 39
  • Мнения: 7 044
Днес я водихме на док.каза херпангина 😩явно и затова е дигнала т.съботата (междудругото доста бавно я свалихме над час ....и със свещичката също така бавно,поне беше само събота с т.)

# 40
  • Мнения: 186
Здравейте, бързо оздравяване на всички болни дечица! Да попитам, има ли сред вас работещи хоум офис с неходещи на ясла деца и успявате ли да се справяте с работата?

# 41
  • Мнения: 914
Има да. Двамата с ММ сме така. Аз съм основно с децата през деня, като гледам да оставя ММ колкото е възможно на повече спокойствие за да работи (той изкарва повече пари от мен в момента). Гледам да ги изкарвам повече на вън, за да работи той, а като ги прибера -да спят следобяд, за да мога и аз да поработя малко на тишина. Дефакто аз работя, само когато те спят. През останалото време ми е невъзможно. Ако трябва да изляза, карам майка ми да остане при тях. Така хем има двама човека с децата, хем ММ успява да работи. Да гледаш обаче деца и да работиш от вкъщи си е истинско предизвикателство. Те викат, крещят, бягат насам -натам, ако си отворя лаптопа, започват да натискат бутони, докато пиша нещо....ако говоря по тел. започват да се катерят по мен, да ме дърпат или да искат нещо „веднага” и съответно да се тръшкат и реват...така че е ужасно трудно. Случвало ми се е, да водя важен разговор и трябва да запиша нещо и като извадя химикал, за тях е най безценното нещо, което трябва да получат веднага и на момента....а на мен ми идва направо да ги наритам да млъкнат за 1 мин. и да спрат да ми го дърпат от ръцете, но.....това е положението, те са деца, а аз майка на първо място и после работник, служител и т.н
 За сега не смятам да ги пускам на ясла, ще си помисля за догодина есента, но ако мога да издържа (и майка ми да ми помага), ще се опитам да ги гледам докато стане време за градина. Което ще е кажи-речи след 2 г., защото градините почвали септември. Трябва обаче и да работя, защото изплащаме ипотека, а пък и аз имам нужда от разнообразие все пак и освен това обичам работата си. Е не е като да съм си в кантората с колегите, но все е разнообразие.

# 42
  • Мнения: 278
Аз от Биозина ефект не видях. Два антибиотика за месец .. бактериална инфекция този път ( явно от градината) , той се позакрепи, сега аз съм на АБ. Някакъв порочен кръг, не е ходил 3 седмици вече. В понеделник ще го пусна пак и направо ми се плаче като знам, че пак може да се разболее, чувствам се мн зле, че му го причинявам … а това че плащам такса и не е ходил и два дни така ме ядосва.
Ние решихме да се местим във Варна ( в СФ въздуха вече просто не се диша) и чета и се интересувам за ясли и градини , ако го приемат незнам как ще му се отрази промяната. Иначе във Варна има баби и приятелчета и е мн щастлив, надявам се да е за добро цялата тази работа.

# 43
  • Мнения: 961
Аз също съм ги спряла от 2 седмици от яслата, като още поне 10 дни ще са си в къщи. Имаме да слагаме една закъсняла ваксина следващата седмица и искам да съм сигурна, че са здрави. На края на ноември започваме с адаптацията на ново. Аз ще изляза в неплатена до края на годината, защото отпуската ми изтича след 2 седмици и нямам друг вариант.
Иначе започнах да давам коластра на Аквасорс, дано да има ефект, че за 1 месец ги натрових с лекарства. Да не говорим, че всички в къщи се разболяване покрай тях. Вече 2 седмици съм със запушен нос..

# 44
  • Мнения: 7 044
Вече незнам зъби ли са (не се виждат още)инат ли е какво е това чудо от няколко дни-седмица е  нетърпима особено следобед едно мрънкане за всичко, няма угодия 🤯навън иска да я носят само при мен не минава номера с носенето 😎Вече се чудя дали не я боли нещо ....
Днес  даже започна се тръшка на площадката да се опъва,да сяда по земята бяхме с дядо й и баба й ....Следобед ходихме да си поръчаме пица,тя искаше на едни машинки орева пътя беше работа за 10 Мин и се върнахме на машинките,обясняваме говорим че ще се върнем ....
Че и взема да хвърля разни играчки летят,из къщи 🤣🤫🤯
Дано да е период.

Общи условия

Активация на акаунт