Пациентки на НЕОВИТРО / Д-р Ралица Сенкова

  • 46 740
  • 796
  •   2
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравейте, пациентка съм на д-р Сенкова от времето, в което още бяха в болница Лозенец. Бременна съм, след втори инвитро опит и съм безкрайно щастлива и благодарна на екипа. Посещавали сме други места, но никъде не се почувствахме спокойни. Тук се чувстваме,като " в къщи"🙂
Мога да пиша за всичко, което ви интересува. Един съвет- не отлагайте дълго тежката артилерия, след 40. За съжаление- не се получава веднага и качеството на яйцеклетките се влошава доста. За мен също беше трудно решение, но...времето е безмилостно и в един момент от проблем с мъжки фактор- вече проблемите стават други. Качеството на яйцеклетките е от значение за качеството на ембрионите. При първия опит- имахме бременност, но спря да се развива😟. Друго важно при нас беше, че втория път имахме възможност да е класическо ин витро, а не икси. Материалът го позволи. Считам, че имаше огромно значение. Когато яйцеклетката сама подбере, определено се минимизират последващи проблеми. Работете и по мъжете при мъжки фактор, важно е. Казвам, че няма време, защото всеки неуспех е свързан и с дълго изчакване, след това и ....психически травми.
За екипа- само добри думи!
Пожелавам успех на всички и бъдете сигурни, че сте в добри ръце!

Здравей, Tirex, радвам се, че сподели всичко това и ни даваш надежда Simple Smile Желая ти лека и безпроблемна бременност и здраво бебенце на финал. И двата пъти ли си била със свеж трансфер?
И също така искам да попитам всички, които се включиха, какво мислите за ваксина преди инвитро и има ли ваксинирани сред вас?

# 16
  • Мнения: 602
Да, и двата пъти бях на свеж трансфер. Оставаше по един ембрион до пети ден и бях в състояние да ги връщаме, а и нямаше какво да замразяваме. Вадихме по средно 5 яйцеклетки. 2-3 се оплождаха, но до пети ден оцеляваше едно ембрионче, като първото явно нямаше потенциал. Захвана се, дори имаше сърдечна дейност, но чхг не се удвои и финално спря развитие😟.
Болезнено е много и никой не може да предвиди, как ще се развият нещата, дори и при първоначален успех. На 42 съм, без проблеми, с леки мутации за тромбофилия. Основно при нас беше мъжки фактор, но- очевидно моята възраст вече също е от голямо значение. И като отговор на стимулациите и като качества на яйцата. За това апелирам да не се бавите, не е сигурна работа. Има дълъг и несигурен път, въпреки експедитивността на екипа. Аз също се дразних много, когато по други места директно ни натискаха за инвитро, а бях все още на 37- 38. Смятах, че може да се поработи по мъжкия фактор, но....финално сега мисля, че загубихме много ценно време. Единственият плюс е,че попаднах на д-р Сенкова в следствие на лутане,страх и чакане...Но- ако можеше да върна времето, тези 4- 5 загубени години, не бих ги пропиляла да разсъждавам нужно ли е или не инвитро в нашия случай.
Иначе- мога да споделя, че за момента бременността върви много леко, надявам се до края да е така 🤗.

# 17
  • Мнения: 380
Здравей, Tirex.
Много се радвам, че се е получило при теб и ти желая щастлива бременност.
Но се отчаях, като прочетох поста ти, и по-точно съвета да не отлагаме инвитро… Аз съм на 40, мъжът ми е категорично против инвитро сега и вероятно ще ми трябват дълги месеци/години да го убедя. А няма за кога. Аз вече загубих всякаква вяра и надежда. Sad
Ние сме единствените от компанията без бебе.
Не знам дали е позволено в тази тема просто ей така да си споделяме някакви неща, но имах нужда да го кажа. Ако не е удачно, изтрийте ми коментара и ме извинете за тъжните мисли.

# 18
  • Мнения: 602
Напълно те разбирам Майка Зайка!
Остави компаниите и познатите и приказките зад гърба...при мен семейството ми страдаше много. При нас не е да не е искал, но никак си не съдействаше и не ме подбутвал да стартираме сериозно. Чувствах се много зле и се чудих- иска ли изобщо. Но мъжете са просто инертни...трябва ние да действаме. Истината е,че местата които посетихме преди това- Д-р Владимиров и Надежда ни подействаха зле. В началото всичко е доста плашещо и изнервящо. Бяхме на ръба в отношенията си, после дойде и пандемията и загубихме много време. Отлетя, като миг. Мисля, че именно д-р Сенкова беше нашата пътеводна светлина. Не ни е натискала, просто ние се почувствахме сигурни. Може да звучи странно, но аз нямам обяснение, освен спокойствие и за повишените му резултати в спермограмата. Години преди това приемаше, какво ли не- без особен резултат.
Още не смея да се радвам, само се моля за здрава рожба. Наближава, а умирам от страх...
Мога само да ти кажа- не губи време и се бори! Всичко ще отнесеш ти, така или иначе. А на повече години шансовете много падат. Попаднала си на правилния лекар и преди всичко- човек! Не е толкова страшно, като процедура. Минава бързо. Имате опция с фонда, ние сме така. Това също отнема време. Просто- подайте документи, пък- дай Боже, да не се наложи. Докторката е изключителна в манипулациите. Не съм имала никакви усложнения или дискомфорт. Не се плаши, просто опитай всичко, за да го навиеш. На разположение съм за всичко- за разяснения на процедурата и за морална и женска подкрепа!
Не се изявявам във форуми по принцип. Само се информирам. Сега обаче се почувствах някак си длъжна да го направя- за вас и за докторката! Разбирам какво ви е и колко е трудно човек да намери адекватна информация и да се довери, а за нея- защото е важно да се знае и да се благодари. Не може само да се консумира, трябва и да се даде😉 Стискам ти палци и не се отчайвай!

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 563
Тирекс, толкова много надежда даваш! Вярвам и стискам искрено палци всичко да е наред.
По въпроса с мъжете - моят има голяма дъщеря от предходна връзка. Откакто сме заедно твърди, че иска да имаме дете. Години не сме се пазели, но не съм засичала и овулация даже. Миналата година Август, когато реших, че явно нещата няма да се получат - бях на 38 и говорихме, че явно ще е нужно асистенция - той каза ок. ... до първата спермограма- не се случиха нещата в клиниката / първо се бях насочила към Адела / Не успя да даде материал. От тогава след разговор винаги дава материал от вкъщи. И винаги мрънка - как можело - така по часовник, писнало му било от тези глупости. В почти всички случаи аз нося материала. Реално и в предходната и в тази клиника се вяснал по два пъти. Карахме се много на тази тема, ядосвам се например, защото за мен това е най-важно и очаквам след преглед, че е нужно да му звънна и да изкоментирам всичко от до с него. Ми не - по накратко ако можело, така или иначе не разбирал, какви са тези ЛХта, и Прогестерони и хистероскопии..... Писнало му било от такива глупости / мина едва година и няколко месеца, без да сме стигнали до трансфер/ Един път каже като не може, явно не може - колко двойки има така, друг път казва дано имаме детенце или дечица. Знам, че иска, но не му е толкова важно като на мен - в крайна сметка вече има едно. Пиша толкова дълго, защото искам да кажа, че разбирам за какво говорите момичета. Сега сме в тази ситуация - ще замразим материал, за да не се окаже при някоя пункция, че не може да отдели в къщи и да имаме план Б. При пункция ме кара сутрин до клиниката, и аз нося материала. Кара той - за да стигнем бързо. Почти не обсъждаме / според моя приятелка, която на 44 след четвърти опит роди момченце, в един момент жените се вторачват в това и за тях няма друга тема - като се замислих е почти права /, казвам му само - извадихме яйцеклетка, оплоди се, или не се оплоди, на преглед съм. Сега сякаш е постигната хармония... /не напълно де - продължавам да смятам, че е редно всички подробности да ги обсъждам с него, но за момента съм загърбила тези си мисли, щото иначе следват ежедневни напрежения и караници, които не помагат и на двама ни/
Вярвам, че в момента сме на правилното място - спокойно ми е с доктор Сенкова! И даже в моментите, когато се чуствам някак виновна, че не се е оплодила яйцеклетката, след преглед си тръгвам по - решителна от всякога.

# 20
  • Мнения: 602
Ох, мили момичета- връщате ме известно време назад, в което много, много страдах. Не им се сърдете на момчетата....просто са такива, няма връзка с това, дали искат. Искат! И нас и детенце, просто са слаби и инертни и не разбират, как да подходят към нас в този труден момент, а ние очакваме да са ни опората. Освен това и те си го страдат, но по свой начин, който не води до развитие...мога само да кажа- не се сърдете! Аз така загубих много време. Заплашвах го, че ще го направя с донор и какво ли не...беше ужасен период. А като имате предвид,че по принцип е доста мил и грижовен човек.
Просто се стегнете и действайте! Те ще се включат после, в приятната част🙂 моят маха всеки път на бебо на монитора. Много е смешен. Отваря им се после нужната чакра. За трудните моменти- ние сме си насреща, една за друга. Мъж няма как да го разбере и това изобщо да не ви натъжава! И без това е трудно, няма никакъв смисъл да се сривате емоционално и в тази посока. Просто им игнорирайте глупостите и си ги обичайте, въпреки всичко! Сигурна съм, че тепърва ще имате щастието да преживеете заедно хубавата част😍! Вярвайте и бъдете като войници!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравей, Tirex.
Много се радвам, че се е получило при теб и ти желая щастлива бременност.
Но се отчаях, като прочетох поста ти, и по-точно съвета да не отлагаме инвитро… Аз съм на 40, мъжът ми е категорично против инвитро сега и вероятно ще ми трябват дълги месеци/години да го убедя. А няма за кога. Аз вече загубих всякаква вяра и надежда. Sad
Ние сме единствените от компанията без бебе.
Не знам дали е позволено в тази тема просто ей така да си споделяме някакви неща, но имах нужда да го кажа. Ако не е удачно, изтрийте ми коментара и ме извинете за тъжните мисли.

Майка Зайка, не се отчайвай, сега видях твой  пост в една друга темичка, която следя. Щом имаш вече 2 здрави, големи дечица, нещата има шанс да се случат по-лесно. 40 години е префектна възраст за трето детенце и ако много го желаете, а аз вярвам, че е така, по един или по друг начин ще се случи. Имала си загуби и това наистина е много тъжно и ти съчувствам много. Само да ти кажа, че една моя приятелка на 45 роди близначета, след много години опити. Това са й първи дечица. Между другото всеки може да си споделя тук дори и тъжните понякога мисли, все пак всичко знаем какво е, а и като се борим за едно и също всяка би влязла в положение на другата. Simple Smile Нека този път ти бъде успешен! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 380
Благодаря ти, Черешке! Дано всички имаме по едно коледно чудо - положителен тест.

# 23
  • Мнения: 195
Здравейте момичета! Записвам се и аз в тази групичка като пациентка на д-р Сенкова 😊 В момента съм в стимулация. В неделя ще ми е пункцията 🥰 Стискайте ми палци за хубави яйчица 😊 Първи опит ни е по фонда с мъжки фактор сме.

# 24
  • Мнения: 602
Успех Диди!
Един съвет- свари чай от бабини зъби на момчето ти, както е по рецепта. Дано успее да засили материала и да имате опция и за класическо инвитро.
Стискам палци!🍀

# 25
  • Мнения: 195
Успех Диди!
Един съвет- свари чай от бабини зъби на момчето ти, както е по рецепта. Дано успее да засили материала и да имате опция и за класическо инвитро.
Стискам палци!🍀

Благодаря ❤ Той вече месеци си пие добавки, бърканица с мед и чай от бабини зъби и магарешки бодил. След операция от варикоцеле е, вече минаха 4 месеца и има подобрение в броя и бързината, но морфологията си седи все така 2%. Силно вярвам че ще имаме успех 🥰

# 26
  • Мнения: 602
Само бъдете спокойни! Всичко ще е наред🤗

# 27
  • Мнения: 155
Здравейте,момичета! Пациенти сме на д-р Сенкова от миналата година. Изключително всеотдаен човек и прекрасен специалист. Аз чакам цикъл и започваме стимулация. На 27г съм, без тръби. При партньора ми всичко е наред. Притеснена съм, развълнувана и обнадеждена, това ни е 1ви опит. Естествено сигурно заради емоциите цикълът ми закъснява с 1 ден, надявам се утре да дойде и да тръгвам за София. Нямам търпение да се видя с докторката. Страшно доверие ми вдъхва и съм много щастлива, че попаднах там! От сърце желая на всички Ви много щастие и много положителни тестове! ❤️

# 28
  • Мнения: 195
Здравейте,момичета! Пациенти сме на д-р Сенкова от миналата година. Изключително всеотдаен човек и прекрасен специалист. Аз чакам цикъл и започваме стимулация. На 27г съм, без тръби. При партньора ми всичко е наред. Притеснена съм, развълнувана и обнадеждена, това ни е 1ви опит. Естествено сигурно заради емоциите цикълът ми закъснява с 1 ден, надявам се утре да дойде и да тръгвам за София. Нямам търпение да се видя с докторката. Страшно доверие ми вдъхва и съм много щастлива, че попаднах там! От сърце желая на всички Ви много щастие и много положителни тестове! ❤

Успех Деби! Доктор Сенкова наистина е страшно отдадена на работата си и има лично отношение към всеки 😊 Дано стартирате успешно. Ще чакаме да пишеш след първия преглед да кажеш как е минало. 🍀

# 29
  • Мнения: 155
Здравейте,момичета! Пациенти сме на д-р Сенкова от миналата година. Изключително всеотдаен човек и прекрасен специалист. Аз чакам цикъл и започваме стимулация. На 27г съм, без тръби. При партньора ми всичко е наред. Притеснена съм, развълнувана и обнадеждена, това ни е 1ви опит. Естествено сигурно заради емоциите цикълът ми закъснява с 1 ден, надявам се утре да дойде и да тръгвам за София. Нямам търпение да се видя с докторката. Страшно доверие ми вдъхва и съм много щастлива, че попаднах там! От сърце желая на всички Ви много щастие и много положителни тестове! ❤

Успех Деби! Доктор Сенкова наистина е страшно отдадена на работата си и има лично отношение към всеки 😊 Дано стартирате успешно. Ще чакаме да пишеш след първия преглед да кажеш как е минало. 🍀

Много благодаря! Задължително ще пиша! Друго е като имаш мнение и подкрепа от хора със същата съдба, които минават през същите изпитания! 🙏

Общи условия

Активация на акаунт