Отговори
# 705
  • Мнения: 217
Мечта това с размерите и аз не му хващам края.И предишната бременност и сега след 30 гс почнаха ту изостава,ту не изостава.
Имам усещането,че като порасне почват да не  могат да го измерят.
В първата бременност докрая казваха,че изостава.Дори деня преди секциото го мериха и казаха 2000-2200.
Бебето се роди 2800 в 37+2 дни.

# 706
  • Мнения: 79
И според мен това е много относително. Всичко ще е наред и ще те изпишат❤ мисли позитивно, че бебето и то усеща. Май е нормално главите им да вървят напред и да са големи 😂 на прегледа и беба беше с 1,2 седмици за размерите на главата. Аз така доста шашнато реагирах..каква голяма глава 😲😂😂, но лекарката каза, че всичко е нормално.

Аз със съня нямам проблем, спа си като пън. Вечер и рано сутрин като се разбуди и разрита малко се събуждам ама няма как.

# 707
  • Мнения: 1 041
Момичета пак имам сърбеж в интимната област. Направо АМАН вече, аз до сега такова нещо не съм виждала. Предполагам пак остра гъбична инфекция, но сега ще звъня на АГ.

# 708
  • Мнения: 1 088
Мечтичке, късмет и бързо да се прибираш у дома! Прегръдки!

Габи, стискам палци да не е нищо сериозно! Може ли да е моментно от ново бельо или изкуствена материя? Скорошно бръснене например?

# 709
  • Мнения: 1 041
dee92 от вчера след обяд съм така. Нито бельото е ново. За бръснене, аз не се бръсна, а ходя на кола маска която беше в събота и до вчера нямах проблем. Дано да е нещо моментно и несериозно, че... АГ каза да се чуем към 19:30 - 20, сега има пациентки.
Относно име на следващата тема предлагам: Декември пристига, мама бебче да гушка.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 18:00 от gabby92

# 710
  • Мнения: 2 685
Мечта, бързо изписване ти пожелавам!
Габи, стискам палци да е нещо моментно и да отмине.

Аз да се похваля АБЕМУС количка. 😂 Най-накрая! Мъжът ми си взе ден отпуск да оправя едни документи и го юрнах. 😁
Сега остава да стигнем и до коментирането на имена и вече да ми мине якото напрежение.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 461
Мечта, бързо да се прибираш вкъщи! 🍀

Това с теглото ми е толкова странно и на мен. Доколкото съм се интересувала се смята по някаква формула, която взима обиколка на главата, на коремчето, дължина на бедрената кост и вероятно още нещо. Е да де, ама не взима предвид подкожни мазнинки например и мускулна маса. А бебета реално това правят в последните 2 месеца - трупат тези две неща. 🤔 Като ми каже док. колко тежи даже не се впечатлявам толкова, а гледам че и тя казва винаги "около Х грама"

Аз съм преносена с 1 седмица и съм се родила 2700 гр. 56 см. Дълга и кльощава.. Ако е имало тая техника на времето сигурно да са казвали на майка ми че ще се родя 5 кила и че има гестационен диабет.

# 712
  • Мнения: 1 150
За кг на бебето да кажа и седмицата на раждане. Моите двете са родени едното 9 дни преди  термин, другото 5 дни след. Тежаха 3100 и 3150г. Почти еднакво, а очаквах преносеното да е по-голямо Simple Smile

Гледах и аз промоциите в Емаг на памперс, не знам ще важат ли утре, чее днес само гледането ми остана. Аз имам спомен, че Памперс Премиум Кеър миришат ужасно на химия и второто ми дете беше  с много чувствителна кожа и чести обриви и подсичане, а тези памперси сякаш влошаваха нещата и ги избягвах. Сега гледам имат някакви с памучен пълнеж -  "Harmonie", чудя се дали няма да са по-добре. А сякаш са и по- евтини. Не смея да взимам големи количества без да пробвам обаче, сигурно ще се въздържа от големи поръчки.
Някой има ли мнение за тези Хармони памперси?

# 713
  • Мнения: 1 041
Здравейте момичета, от днес съм в болница заради леко повишеното кръвно и отоците. Док който ме следи казва че и околоплодните води са по малко за 34 г.с а иначе бебо е около 2100.Корема му отговарял  на седмиците но главата била с две седмици напред. Днес при приемането казаха че водите са добре, но бебо бил около 1800. На корема му бил малък, а главичката добре. А и моя корем бил малък и сега ще ме следят. В урината нямам белтък, но пък в кръвта е на долна граница. Объркана съм и съм притеснена. То все апаратура ама такива разлики. Имах и вагинален преглед за шийката, но страшно много ме болят. То че и моя праг на болка е нисък, но ми се стори че и док беше грубичка. Дано не ме държат много.
 Иначе вчера ходихме до мола, то едно че надути цените, и имаше много хора. Като че ли и аз ще донакупувам по интернет останалите неща.
За памперси сме взели на Памперс премиум 1 един пакет пък ще видим. С баткото бях доволна от тях.

Мечтичке Бързо да се оправяш и към вкъщи Heart

# 714
  • Мнения: 4 518
Мечта, стискам палци всичко да е наред, ще се справиш още няколко седмици да задържиш положението.
Биби, браво, момиче. Всички ми казват "е близнаци са, какво очакваш", ти си доказателството, че не е така. Извинявай, ако е лично, но колко кг беше като забременя и сега колко си. Ние се борим за 2200 в 37 седмица.
Габи, аз се будя на два часа, спя до обяд, после лежа по цял ден и после пак...
Амандине, ние взехме такива памперси и се надявам да са ок, защото взехме 250 памперси. Сега да си сложа на мен да го пробвам, ама ще ми е малък Kissing Heart

# 715
  • Мнения: 247
Аз по “стара традиция” да се включа с предложение за име 😇

Много мина, малко остана, скоро всяка ще е горда ДЕКЕМВРИЙСКА мама!

И едно по-подходящо за следващата 😂

ДЕКЕМВРИ чука вече на вратата, а декемврийчета опитват да ни счупят ребрата 🤣

# 716
  • Мнения: 189
Fairy, +18кг съм вече, само на корем. Обаче и в нашата рода се раждат големи бебета и мм е висок и набит.
Честно казано, заради това че са големи имах повече изследвания и търсене на проблем и от Коновалова и от Чавеева, явно не е често срещано. Не мисля,че трябва да се притесняваш. По скоро е нормално да са по мънички.

Blue angel, не се бях замислила,че може да е ковид, иначе се чувствам добре. Имам 2 бр. антигенни, ще направя след няколко дни, за да е  по-достоверен резултата. Но пък доста хора чувам да се оплакват от този вирус. Дано не е ковид.

# 717
  • Мнения: 1 863
Декември наближава вече, ще гушкаме малкото човече.
Коледа чука на вратата, декемврийче ще ни запълва сърцата.

Нощно вдъхновение🤣.Когато не спим, рими да редим🤣

# 718
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 821
Bibi, дано не е Ковид. И аз много се учудих, като ми сподели моята позната. Имало и такива случаи - вирусът попада в храносмилателната система. С антигенен и PCR не се установява, защото в носния секрет няма нищо. Директно си прави антитела и се установява, че си го изкарал с тест за антитела. А на мен последно ми правиха такъв тест преди трансфера. Като лежах за задържане, не знам, би трябвало, но пак ще е бил за антитела.
Тази нощ поне спах. Снощи от недоспиване бях с такова адско главоболие, направо мигренозен пристъп, че чак на беба не й се играеше. Друг път вечер е активна, сега кротуваше детето. Оставям ви да си доспя. Явно от тук нататък ще е така - ще спим колкото и когато можем. Важното е малките душици да са добре Simple Smile

# 719
  • Мнения: 481
Здравейте, мами. Днес бях на тонове за първи път. 32 г.с съм, бебето не спря да рита , да бута, все едно се биеше с коланите постоянно. Коремът ми се местеше в различни посоки.. един малък цирк. 😱🤪🤣

Общи условия

Активация на акаунт