Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 460
Изборът на дървената кошара като че ли ми е най-досадната част. Първо се бяхме спрели на тези трансформиращите се (3 в 1 дето после стават на легло, бюро и нещо си). Обаче са толкова огромни, че ще седят нелепо при нас. А пък и не сме сигурно че искаме тази мебел в следващите 10 години вкъщи. Докато стане време за голямо легло ще са се променили и разбирания, и предпочитания, и идеи. Та накрая се спряхме на варианта  кошара 120/60 и скрин с четири чекмеджета до нея. Обаче съм си визуализирала една кошара в главата и си търся точно такава..Засега само една покрива донякъде критериите ни. Хич не ми харесва този кич с дръжки на цветенца, патета, облачета, розови чекмеджета и пр. Та само отлагам търсенето и разглеждането.

Относно дрешките, следя и разни други теми и си съставих горе долу мнение за вариантите за обличане у дома:
- боди с къс/дълъг ръкав + ромпър
- боди с къс/дълъг ръкав + компелктче горна блузка и панталонки + чорапки отделно
- боди с къс/дълъг ръкав + ританки + някаква горна блузка/елече (не съм сигурна какво точно)
Не ми се иска всеки ден да е облечена по един и същи начин (например само с бодита и ританки).

За обличането навън и космонавтите още не съм си съставила мнение. Rolling Eyes

Нямаме близки, от които да можем да вземем и май всичко ще е ново. Тъкмо да има да се ядосвам после за какво сме го взели това, като не е обличано изобщо. Grinning От друга страна пък така ще сме избрали всичко по наш вкус. Simple Smile

Гърдите и на мен не са ми така чувствителни, както в началото. Даже не са пораснали кой знае колко. Отказвам да се притеснявам, обаче. Вероятно с  кърменето нещата ще се попроменят.

# 31
  • Мнения: 4 518
И моите гърди се успокоиха.
Аз намерих панталонки с чорапчета заедно. Казаха ми, че са по-удобни, защото чорапчетата са малки и се губят. Имам и без чорапчета, ще преценявам кои са по-удобни.
На мен ми е трудно да преценя чорапи и шапки. Дебели ли са, тънки ли са, нямам представа Rolling Eyes

# 32
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Аз също нямам предразсъдъци за носени неща, защото те са си нови, за месец-два носене, но бих взела само от приятелки. Обаче, едната е с момче, а тази с девойката не може да ми даде нищо, защото се разминават сезоните и тяхното зимно ще ни става лятото. Та дрехи ще купуваме нови, но ще купувам малко бройки, та да се износят. Повече от 4-5 броя няма да взимам от нищо. Ще гледам да имаме общо 10 комплекта дрехи. В най-лошия случай и на всяка смяна да преобличам, ще имам чисти дрехи. Мисля по 5 бодита с къс и дълъг ръкав, 5 ромпъра, 5 чифта ританки, 5 камизолки с дълго ръкавче, плетена жилетчица, може и още нещо връхно, чорапки няколко чифта, плетени терлички, памучни шапчици за вкъщи или ако е топло+плетена за студа, някакви ръкавички памучни за вкъщи и едни плетени. Много харесвам плетените гащеризончета, но не знам ще ми стигне ли времето да й оплета, че доста неща измислих да й правя. Космонавт може би ще взема плюшен подплатен, че нещо за тип шушляков ми се вижда, че ще е много мъничка първите месеци. Пък и ние ако излизаме, ще е за кратки разходки, ако не духа, не вали, няма мъгла. Само за прегледи и ваксини ще е както се падне.  Вече след март, тя ще е по-голяма и ще излизаме повече. Зависи и времето какво ще е. Ако е като миналата зима топло, дебелите неща ще останат, затова няма да купувам от сега.
Феъри, за помпите Медела, каквито ми дадоха, има фунии за гърди и шишета във Вис Виталис. Комплект 2 фунии са 22 лв, толкова са и комплект 2 или 3 шишета 250 или 150 мл. То реално друго не ти трябва да сменяш. За ръчната има и някакви филтри за 12 лв 6 бр. За шишетата има биберони, които могат да се ползват, както и биберон от системата Калма. Но аз имам чисто нов, неползван, иначе е 35 лв. Обикновените са по-евтини. В сайта им ги има. Аз мислех да купувам стъклени шишета, но ще видим. Ще ми се съберат 7-8 чисто нови шишета с тези от помпата и може би ще карам с тях. Ако вече нещо беба е с претенции и не ги иска, ще купя други, ако се налага. То не знам изобщо ще кърмя ли, с адаптирано ли ще сме, затова няма да бързам. Като за начало имам с какво да започна, а и хич не ми се иска да се затрупвам с излишни вещи и дрехи. Така или иначе, сме с много ограничено място, стаята ни е малка и беба ще е при нас.

# 33
  • Мнения: 189
Честита ни нова тема, докато наваксам...
Бътърфлай, надявам се всичко да е наред и да овладеете контракциите.
Fairy, и аз имам такива усещания и забелязах,че са по-силни след ядене, а пък ако е обилно не се търпи. Имам чуството,че се задушавам на моменти, но мисля че е нормално с две бебчета. Всичко ми е притиснато.

Направих в събота обременяването и излезе перфектен резултат, директно се обадих на моята докторка и попитах "Сега какво следва?"
Тя се засмя, каза засега всичко било наред и да не се притеснявам. Чавеева обаче иска да ме види пак на 6ти и нз... не ми се ходи вече. Това ще ми е пета фетална морфология...

За наградка за добрия резултат си купих скрин и органайзери от икеа и имам вече едно чекмедже пълно с бебешки нещица, подредено, като за пример 😁...засега

В лидл днес си взех дреболии - еднократни подложки, клечки за уши бебешки и открих доста добри мокри кърпички на лупилу сензитив, не съдържат алкохоли и имат алое, пантенол и глицерин и най-вече вода.
В другите им имаше или бензил алкохол или феноксиетанол.
Поръчах и чаршафчета по още един комплект.
Чакам си багажа от маменце и започвам голямото пране и гладене, че ще ми отнеме време, започвам доста да се уморявам, докато правя нещо.

# 34
  • Мнения: 5 073
Dee, при мен също не са така болезнени гърдите , като в началото. Вчера гледах интересна лекция за кърменето с Елена Василева и тя обясняваше , че е нормално да е са по-болезнени в началото, защото докато се оформи плацентата се подготвят и млечните жлези за лактацията, т.е. до началото на 4 месец някъде и размерът на гърдите няма връзка с кърменето.
По въпроса за дрехите сме го коментирали - почти всичко взехме от сестра ми . Има разминаване в сезоните, защото племеника е лятно бебе, а нашето ще е есенно, но за новородено не е от такова значение. ММ беше против като цяло за неща втора употреба и се загледаждаше в едни скъпи бебешки дрехи от любимите ни брандове, но го убедих, че е безмислено за неща, които ще се носят дни или седмици. Нов ни е комплектът за изписване, няколко бодита, дънков ромпър. В чуденка съм за космонавт по-плътен дали ще ни е нужен, защото мисля да се бебеносим активно, но пък там не трябва да е много навлечено детето, а последните зими зима няма Simple Smile Не бих излизала , ако температурите паднат под -15 градуса, има мъгла или  силен дъжд.
Вчера сестра ми ми показва нов сайт - sinsay.com В София и Пловдив имат и физически магазини в моловете. Явно е някакъв еквивалент на Пепко - китайчета на ниски цени, но вече в няколко групи за мами чета добри отзиви за качество спрямо цена. Доставката е безплатна  при регистрация има 15% отстъпка.
Днес съм на 3-та ФМ и нямам търпение да видя бебчо колко е пораснал.

# 35
  • Мнения: 2 682
Значи няма да ви чета повече...обхвана ме едно желание за бебешки покупки покрай последните коментари. 😂 А още не съм прегледала от каката какво ще влезе в употреба...макар че от една торба, която прегледах само две потничета стават за момче и те са по-големичък размер. 😂
Една приятелка вероятно ще ми даде от нейния бебешок това онова, но той е лятно бебе, така че не знам какво ще можем да ползваме.

Кошара купихме готова, но я модифицирахме и мъжът ми й сложи колелца, защото иначе няма да можем да отваряме чекмеджетата.

За гърдите аз вече съм ок, дори Лидълските сутиени са ми леко големи, но мъжът ми има надежди, че ще ги запълня с кърменето. 😂

# 36
  • Мнения: 4 518
Блу, моята не е Медела, иначе и аз за Медела намирам. Ще търся още...
Биби, радвам се, че всичко е наред. Добре си се възнаградила, даже още е трябвало. Възможно е да е от ядене, аз вчера ядох много, защото започнах да свалям килограми и се стреснах.
Ирен, успех на феталната Hug

# 37
  • Мнения: 232
Блу, моята не е Медела, иначе и аз за Медела намирам. Ще търся още...
Биби, радвам се, че всичко е наред. Добре си се възнаградила, даже още е трябвало. Възможно е да е от ядене, аз вчера ядох много, защото започнах да свалям килограми и се стреснах.
Ирен, успех на феталната Hug
Ако ти е Филипс, до колкото знам и търсих, нямат резервни комплекти. Аз бях давала моята назаем, като си я взех измих всичко с меглио, после с доместос, накрая две съдомиялни на максимална температура без препарат и я подарих де, тъй като ММ ми беше обещал нова двойна. Но мисля, че стана като нова, единствено маркуче може да си купиш от всеки магазин за химикали и т.н.

# 38
  • Мнения: 5 073
Благодаря, Fairytale11. Аз не съм свалила килограми, но все още качените ми са 5-6 и растежът на бебето би трябвало да е за моя сметка. Пръстените ми взеха да ми хлопат вече. Днес трябва да мина и през фотографката да видя какво се е получило от фотосесията миналата седмица Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 041
Iren11 успех днес на ФМ. Стискам ти палци. Момичетата от Стара Загора искате ли да се видим на живо?

# 40
  • Мнения: 1 088
Чудесно, Биби! Дано ви е спокойна есента, вече по-малко прегледи и изследвания да има. 🍀

Успех днес, Ирен! Дано си доволна и от фотосите. Благодаря и за уточнението от лекцията. Помня наистина, че казваха колко неща се случват в началото. Започнах книгата на Хедра, засега се чете много приятно.

# 41
  • Мнения: 8 783
Бътълфлай, стискам палци да се нормализират нещата!
   Момичета, добре ми звучите, радвам ви се.
  Леглото на нашата госпожица ще сглобят предварително,за да има време кучето да свикне с него,да го опознае и да се научи ,че там работа няма.Мисля,че и количката ще бъде оставена на видно и достъпно място поради същите причини.
   Май сме бистрили темата и преди,но баба забравя - към какви прахове за пране сте се насочили?И ще слагате ли нещо антибактериално всеки път,предвид,че пералнята се ползва от цялото семейство?Предстои да се перат дрешките на бебка, да се приготвят и от няколко дни съм се размислила по темата.

# 42
  • Мнения: 1 145
Ох и на мен ми се прииска да пазарувам бебешки неща като ви чета Laughing

Аз преди слагах чорапки под цял ромпър като е студено. Важно е да са точен размер, защото иначе много падат.  И зимата мисля да имам космонафтче за навън, защото бебенцата си спинкат в количката навън и една идея по-облечени.

# 43
  • Мнения: 5 073
Бабче, антибактериалните препарати определено не са подходящи за бебешката кожа, дори и тези, които се водя сензитив, както и омекотителите. Предвид от къде излиза бебето обща пералня е най-малкия проблем Wink
Така или иначе няма как да се гледа бебето в стерилна среда, а и не е добре за него, защото имунитет трябва да гради. На лекциите казаха, че не е и нужно да се перат бебешките дрехи отделно от тези на останалите членове на семейството. Е няма как да сложа бели бебешки дрехи на баща му с работните Simple Smile
Поне първия месец ще пера неговите отделно и на по-висока температура, защото нашите обикновено ги пера на ниска и на всички с бебешкия препарат. Купила  съм си 2 туби прах на Фрош + други техни бебешки препарати , защото имах талони за тях , а и прочетох добри отзиви.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 09:55 от iren11

# 44
  • Мнения: 1 145
Първата година пера отделно бебешките неща с бебешки препарат, няма как втора пералня за бебешките неща, а и не виждам необходимост, наистина трябва да свикват със средата и да градят имунитет Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт