ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 5

  • 19 638
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 791
Тцтц страшна хипария Grinning Как сте се намерили с такова педи си е цяло чудо, повечето съветват на иначе.

Ох, вече мога да се похваля: в събота получих мейл, че сме приети в яслата по общ критерий, 1во желание. Направо ми се разтрепериха ръцете като прочетох. Аз дори не бях влизала в системата от голямото класиране Май месец Х_Х ?!
Цяла седмица до последния момент вчера вечерта се занимавам с трескаво събиране на документи (моята част от документите)...ММ се оправи за 1 час още вторник, но моите неща бяха в чужбина и докато дойдат, пък докато ги ъпдейтнем, изобщо беше много инфакртно, цяла седмица не съм спала от нерви, че няма да сколасаме до днеска, но тая сутрин отидохме и записахме. Ревльо тръгва от 8-ми Ноември.
Страхотен късмет Heart

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 13 510
Честито за яслата, аз чакам да видя на септемврийското класиране дали ще го приемат нашия. Мъжът ми си смени работата и хич не ни е удобна яслата като локация, но пък я проучвах дълго време от различни хора, адреса ни смених и ще е лудница сутрин за каране, ама само да го приемат.

# 32
  • Мнения: 270
Честито, Дагни!
Ако не е тайна къде го приеха? Имам спомен, че и вие сте в Лозенец, затова питам. Grinning
Все повече познати около мен са с приети дечица в градини и ясли, така че явно има надежда Hug
Пинки надявам се и при вас да минат бързо нещата и да не е нещо сериозно! Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 1 791
Мерси Heart Аз нямах никаква надежда ама ей го на. Направо ми обърна живота. Сега ще бързам да се наживея, защото на 8ми ноември почвам работа.
Слава Богу режимът в яслата за групата 10м-1г.6м. е точно като нашия, та няма какво да го подготвям за 1 дрямка, както се бях уплашила, че ще трябва.
Вили, в 45-та ще сме. На около 15мин пеша от нас ми е. Много сгодно.
Ма какво значи, че ''и вие сте в Лозенец''?! Да не сте и вие тук и да си траеш? Аз вече съм заета, еманципирана ( хаха Sweat Smile ) майка, но цяла зима ревах за компания, когато бутах количката по 2 пъти на ден за по 2 часа. Тцтцтц.

# 34
  • Мнения: 270
Мерси Heart Аз нямах никаква надежда ама ей го на. Направо ми обърна живота. Сега ще бързам да се наживея, защото на 8ми ноември почвам работа.
Слава Богу режимът в яслата за групата 10м-1г.6м. е точно като нашия, та няма какво да го подготвям за 1 дрямка, както се бях уплашила, че ще трябва.
Вили, в 45-та ще сме. На около 15мин пеша от нас ми е. Много сгодно.
Ма какво значи, че ''и вие сте в Лозенец''?! Да не сте и вие тук и да си траеш? Аз вече съм заета, еманципирана ( хаха Sweat Smile ) майка, но цяла зима ревах за компания, когато бутах количката по 2 пъти на ден за по 2 часа. Тцтцтц.
Знам я, да. Ами ние си купихме апартамент там, още кипи див ремонт и не сме се нанесли. Иначе в горен Лозенец сме, под х-л Маринела. Точно срещу кооперацията ни има детска градина “Веселушка”, аз като малка там ходих, та все тая надежди, че някой ден и моето дете ще приемат там Sweat Smile

# 35
  • Мнения: 3 051
Тцтц страшна хипария Grinning Как сте се намерили с такова педи си е цяло чудо, повечето съветват на иначе.

Ох, вече мога да се похваля: в събота получих мейл, че сме приети в яслата по общ критерий, 1во желание. Направо ми се разтрепериха ръцете като прочетох. Аз дори не бях влизала в системата от голямото класиране Май месец Х_Х ?!
Цяла седмица до последния момент вчера вечерта се занимавам с трескаво събиране на документи (моята част от документите)...ММ се оправи за 1 час още вторник, но моите неща бяха в чужбина и докато дойдат, пък докато ги ъпдейтнем, изобщо беше много инфакртно, цяла седмица не съм спала от нерви, че няма да сколасаме до днеска, но тая сутрин отидохме и записахме. Ревльо тръгва от 8-ми Ноември.
Страхотен късмет Heart
не бих казала хипария, а естествено, привързано родителство - такива работи, съвременни, неот миналия век. При нас си се получи от само себе си, нормално е. Педитата мнозинството са доста назад по отн.на хранене, не съм търсила което да не е, по др.критерий избирахме.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 791
Йей, Вили, ние сега живеем до семинарията под наем, но догодина зимата, се прибираме откъдето сме си - на 900 метра от вас. Аз се надам за ДГ "корабче", но какъвто ни е късмета. Едва ли 2 пъти ще извадим такъв, за това от 2023 почвам да се оглеждам за частни ДГ.

Ален, браво, това е хубаво Heart Според мен много рядко се получава да се случи така от само себе си и бебето да се чувства добре. И аз така подходих, но при нас не стана. Инак докато бях бременна имах съвсем различна нагласа. Малкото е много по-добре на класически режим: да знае какво след кое следва, да има сигурност. Аз реално също се водя от него, а той ''ми казва'', че иска структура.
Мойто педи е терминатор. Тя е от старата школа, но въпреки това е в час със всичко ново. Съжалявам, че не я послушах какво ми говори още на първа консултация.
Та няма универсален модел. Не другите педита са назад. Просто има мами и деца (1) и мами и деца (2) Grinning

# 37
  • Мнения: 3 051
Ние също имаме "структура", някакъв вид Simple Smile Но предната ни пед.на баткото ни караше да давам сок на 2 м., напълно отречено. Също ме караше да давам АМ, че не ми достигала кърмата (също искаше баткото начесто и денонощно), а той само на кърма наддаваше с по кило и половина първите 4 месеца. Добре, че сам не поиска предлаганото му от мен не един вид АМ иначе да е отбит на 2-3 м., както се случи на много приятелки, слушащи д-ра си. Та, да, има и така, и така, но и ново и старо, отречено

# 38
  • София
  • Мнения: 1 791
Сок на 2 месеца Flushed
Имам един любим израз на английски: old but gold.
Аз, при следващо дете съм така: сън -> папу -> будно/игра -> сън. Дай Боже да се стигне до там и то с кърмене, щото наистина е гоооооляяям кеф Heart

# 39
  • София
  • Мнения: 420
Дагни, честито за яслата. Аз хич не съм влизала в системата, защото ще си гледам девойката 2 години. В моя район е нещо страшно, не знам как ще стане догодина.

# 40
  • Мнения: 579
Запис и от мен , благодаря за темата .
Напоследък нещо не успявам много да влизам в мамата и щях да изпусна новата тема.
Днес бебка става на 10 месеца , съвсем дребна върви 7300кг., 70 см., но се придвижва доста успешно по мебели и стени . Дава боц, пет, маха за чао и здрасти , показва колко голяма ще стане и на колко години и казяа няколко думички . Не мога да повярвам , че скоро ще е вече на годинка , сякаш вчера се роди , а то се изтъркули цяла една .

# 41
  • Мнения: 1 782
Моето спи нощен сън по 11-12-13 часа. Тя обаче така си е от новородена. Намаляват само дневните спанета. Вече са две, днес например бяха два пъти по час. Сложих я да спи в 07.30. Утре ще я вдигна към 7 ч., защото ще пътуваме към морето и искам да избегнем трафика. Приспивам с кърмене и се притеснявам какво ще стане, като започна работа другия месец. Днес даже се замислих дали да не върна бибата, която беше отказана от нея трети месец. Дагни, точно така е. Старата школа, но пък и се информира. Често ми започва изречения: сега най-новото е...Simple Smile Иначе не се налага, не мога да се оплача, но пък и аз слушам. Онзи ден пита детето: ти кога ще си спиш в леглото, а аз отговорих: като я отбия Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye кой каквото ще да казва, аз за себе си съм убедена, че не съм имала безсънна нощ, защото бебетата ми са били до мен на спалнята. Докато са много мънички съм се будила в просъница при кърмене, но като поотрасваха и се успокоявах, че не са съвсем малки и беззащитни, започвах да си спя пак дълбоко. Сега много от нощите не знам дали съм я кърмила, разбуждам се  само за това при сутрешното събуждане

# 42
  • Мнения: 534
Аз обичам рутината, детето също и от няколко месеца си следваме еднакъв режим (има и изключения).
Има си часове за заспиване, по едно и също време, час за закуска, обяд, СЗ, вечеря, лягане.

# 43
  • Мнения: 879
Аз след първите хаотични месеци не вярвах, че ще стигнем до някаква рутина, но от 2-3 месеца е горе долу едно и също, поне със съня. Храненето не е в определени часове, но също следваме някакъв ритъм. На мен рутината ми създава огромно спокойствие, но осъзнавам, че още малко ще е така и после пак ще се промени. Сега все го разхождах за първата дрямка и се прибирахме. Но като проходи, сигурно ще е различно... После 1 дрямка, и тн.

Дагни честито за яслата! Мислех, че направо е невъзможно в Лозенец да те приемат. Какъв ви беше шансът като кандидатствахте?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 791
Ох и аз така, последните месеци е голям кеф с тая предвидимост. Така и още едно мога да гледам. Аз буквално не знам какво да правя с времето си (в седмици, в които нямам работна задача). Сега обаче как ще заспива малкото в яслата, идея си нямам?! Доста ми е притеснено. Той никога няма да заспи в кошарата, ако може да гледа през решетките. Трябва да ушия някаква завеса и да ги измоля да я ползват. Инак няма шанс да се справят с него..

Сиси, мисля, че беше нещо от сорта на 5-6 % Май месец. Имаше няква платформа за прогноза и там всъщност желаната от мен ясла беше на 2ро място, но на мен не ми пукаше и я сложих на 1во желание. Какво е ставало от Май насам, не знам, защото не съм влизала в системата и не съм получава мейли. Иначе сега след като получих мейла за класиране, влязох в системата и видях, че на класирането от миналата събота са изтеглили 3 деца с по 13 точки, първо желание, и Ревльо беше от тях. Имаше и едно автоматично прието с 14т. В листа на чакащите имаше май 60 или 90, не помня, деца с по 13т., първо желание. Та така.


Общи условия

Активация на акаунт