Домакини 77/ На младо вино и сладка раздумка

  • 37 671
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 035
муралета говори ми, говори и Баба Яка също. Обичам да готвя и да меся и сега както съм ядосана само това ме успокоява. Транжирах един врат, сега част от пържолите са във фурната и гъбен сос правя. За дребното и пържени картофи ще има.
Има и малко супа от вчера. mariat от едно клипче с една баба преди десетина години и дърпана баница се научих
 Ста ди палци за баща ти, и моя ще ходи на лекар сестра ми записва часове настоява за второ мнение, ще обиколи половин България. Утре отива в София, после отиват в Плевен и след това ще го върнат в къщи.
Сега чакам да разбера как ще ходя на работа 21......

# 706
  • Германия
  • Мнения: 1 026
И аз обичам да готвя, не случайно изкарах курсове за готвач и главен готвач, но вече не искам да работя по ресторантите. Ще си готвя само за мене си.
Мари, аз много обичам да ям риба, не ми пречи миризмата. А наистина когато съм ядосана дай ми някой голям шаран или друга голяма риба да я чистя, да се омажа до лактите в кръв и ми минава всякакъв яд. Пресните шарани са ми фаворит, защото са много кървави. И да докажа, че съм си НСУ(нереализиран сериен убиец) ще ти кажа, че работя само с големи касапски ножове, това малки ножчета не са за мен, губят ми се в маникюра Joy
Огладнях с вас, отивам да си спретна вечеря. Не знам още какво, но като отворя хладилника то само ще ми проговори

# 707
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 036
Аз пък не обичам да готвя,което е много странно, защото съм зодия Рак,а те се славят като добри кулинари.Е,когато се хвана ми се получава,ама това е много рядко.Пък и моите мъже, особено ММ ,са капризни на ядене и рядко повтарят манджа,което още повече убива желанието ми за готвене...
Ето една снимчица от първата истинска разходка на бебо.Изкарахме почти час навън.

# 708
  • Мнения: 39 503
Чуден Росен!
Бабче, у дома се разказват доста истории с никулденски шарани. Майка ми след работа в един дъждовен Никулден отишла до пазара, купила шаран (естествено жив, само цапардосан по главата) и тръгнала към дома- в едната ръка чадър, в другата торбичка с шаран. По едно време оная голяма риба се съживила, размятала се в торбата(а майка ми си изкарала акъла, пуснала торбата и в този момент шаранът се озовал в голяма локва и се почувствал както у дома си). Жената в паника- излива се дъжд, тя мокра, но не смее да си тръгне, щото няма как да хване шарана. Видял е познат от терасата и отишъл да помогне....

# 709
  • Мнения: 1 489
Слагам кафето и ви чакам.
 

Баща ми се обади преди малко. Лекарите са решили манипулацията да е безкръвна- ще почистят кръвоносните съдове и ще сложат стент. Насрочили са го за утре.

Ели, много сладък Росен! Да ти е много здрав!

Ма ко, как сте?

Мариат, забавни семейни истории си имате.

Джейми, успех и стиснати палци и за твоя татко!

Аз също много обичам да готвя. Работата на майка ми беше такава, че рано се научих да бъда домакиня. За което не съжалявам, а съм много благодарна.
За мен е удоволствие да приготвя вкусна храна и да се съберем всички около трапезата. Имат си предпочитания и моите домашни, но не ми пречат. Особено сега като съм си вкъщи, това, което не обичат те, си го приготвям за обяд. Но аз не готвя в големи количества. За днес съм намислила кюфтета със зеленчуци и доматен сос в гювеч. Сега ще го сложа, че да се сготви, докато се стопли за разходка.

Поздрави за всички!

# 710
  • при късмета
  • Мнения: 24 052
Добро утро!
Тази нощ ми беше много по-спокойна, предишната почти не спах. Шефа и той само сутрин подкашля и с всеки ден все по-малко. Аз един Господ знае колко ще я влача, обикновенно е до 2-3 месеца след като се оправя, остатъчната кашлица си е налична. Шефа си става за у-ще, ние поспиваме
Пу пу, сладък Росен
Ста ди, дано мине бързо и леко при баща ти!
Джейми, при твоя дано има нужния ефект от цялото обикаляне
марулета, аз се уморих само докато те прочета
Понякога ми идва музата да готвя, друг път се скрива някъде, зависи коя съчма ще ме перне като се събудя Joy
Веднъж и аз щях да взема жива риба. Изобщо не предполагах, защото беше от сергия. На нашия пазар има специализиран магазин, даже целогодишно има огромни аквариуми и шараните са си живи, по Никулден изкарват отпред допълнителни сергии, защото не могат да смогнат. И си кротуваха рибите, докато не дойде моят ред и точно тази която ми беше приготвил продавача взе да се мята. Ааааа не, взех изчистена. Абсурд е аз да убия нещо, било то и риба, дума да не става, по-скоро няма да ям. Ако я бях донесла до вкъщи, сигурно щеше да се наложи да живее в легена Joy
Смърфи, присетих се нещо, какво стана с твоя ФБ профил, направи ли нов?
Гушки на всички Hug

# 711
  • Мнения: 8 891
Мако, хайде,и по -добре да си!
   Джейми,стискам палци за татко ти.Къде в Плевен?
   Ста ди ,стискам и за вас!
  Ели,Ели,какъв кеф ,нали?!Сещам се като се похвали в кучешката,че чакате бебе.А сега вече го разхождаш.
   Аз пред една от банките,където ходих служебно, видях на щерката една от топ приятелките.Тя роди преди месец, бебе постоя в кувьоз,нещо заради дишането, а днес вече на разходка.Ох,идваше ми да го взема и да го отвлека да го гушкам.И той юнак.
   Щерката беше на преглед при нейния АГ.Момата ни е вече 2 кг ,2 и сто.Дишала сама- нещо си там показал доктора на виедозона. Казал, че от тук насетне дори да почне раждане, да не се тревожи.Тя не се тревожи, тя си е убедена, че ще си изкара до 9-я месец. Вчера дойде една пратка от НМ с бебешки неща,днес минах през един магазин да огледам за одеалце.Ми те нещата стават съвсем съвсем реални вече.
    Синчето още страда,даже много страда.Дано девойката не си позволи да му се обади/ тя е студентка и ще минават онлайн и ще се прибере сигурно/. Защото ако скучае и поиска да се виждат,нашият е готов.Ама аз не съм окей./то не че ме пита някой/.Почна работа, на 5 часа.Ще му е доста натоварено,но пък няма да има време да мисли за момата. И ще тренира езиците много повече,отколкото в езиковата.
    При нас ,на работа,цените се вдигат яко, даже на седмица по два пъти. снощи ММ каза,че тон въглища,с каквито се греем стигат вече 700 лв тон,от 480 преди две седмици.Честно да ви кажа,хваща ме страх как ще изкараме зимата.

# 712
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 036
И аз се чудя тази зима какви сметки за отопление ще имаме.В София за парно,топла вода и ток бе около 250-300 на месец.Тук всичко е на ток-климатици 4 бр.и бойлер.
Мако,нека всеки следващ ден е все по-добре.
Марулета,ей го нашето зимно одеалце.Беше любов от пръв поглед с него.И със спалното чувалче Simple Smile

# 713
  • Мнения: 39 503
Благодаря за кафето, Стади. Утре палци за баща ти.
Ма ко, радвам се, че се в кондиция. Утре да сте още по- добре.
Марулетка, нали са приключили връзката, що да му се обажда екската? Така не е прави- до вчера гаджета, а от днес само приятели... Единият винаги ще е прецакан. В случая момчетията. Да си гледа работата, да си изстрада и да се замисли за следващата. Ще трупа опит и разнообразие.
Цените на каквото и да е не ми се коментират. Тежка ще е годината.

# 714
  • Мнения: 8 891
Абе що да му се обажда , щото ще скучае като се прибере.И щото май и тя не знае кво иска.А вече два пъти късат и тя се връща, а моето страда. Аз не искам да страда, не бих я приела вече в дома си така,както я приемах преди.Като съм седяла с него до 3 ч през нощта да си говорим и да успокоявам,да давам сили , и да го виждам колко много страда. Мнеее!!!! Абе лапешка им работа - тя не знае какво иска,той хлътнал до уши!
   Ели, откъде е одеалцето?
   Времето при нас е страхотно!Слънчево,топличко - супер!

# 715
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 036
От един онлайн магазин.Имаше мисля и в розово и сиво.В Хиполенд също го бях мернала по едно време.

# 716
  • Мнения: 3 841
Хелоууу!

Ма ко - радвам се, че се подобряваш! Hug Нямам все още фейсбук и да ти кажа, няма и да си направя. Почивката от соц.медиите ми се отразява добре и засега ще е така. Ти ми имаш бг номера, на него имам вайбър и уатс ъп. Винаги може да ми пишеш и т.н.

Славче - само да ти кажа, че голямото ти момче е голяма работа! Доста ми помогна със съвети!

Марулетка - още колко любовна мъка има да преживее твоето момче, но аз мисля, че е за добре. Човек израства някакси и си променя мирогледа, което е също хубаво нещо. След няколко месеца ще гледа на днешния ден с насмешка, колкото и да не му се вярва в момента. На тези години много добре се е ориентирал професионално, много му се радвам. Та на кой ли не са му разбивали сърцето! Хем съм бургазлийка, ама шаран не обичам, докато не опитах пържен такъв. Беше по много хубав повод и още като чуя за пържен шаран и спомените се връщат. Щерката вече не я броим за проблем, нещата се нареждат, но аз съм меко казано потресена от най-голямата болница за такива проблеми... думите ми бягат.

Стади - стиснати палчета и за твоя татко!

Мария - как е твоето момиче след извадените мъдреци?

Говорите си за месене... Добре, че е машината - миксер, гола вОда съм с месенето на ръка. Днес съм решила да пека цяла глава карфиол с една близкоизточна подправка - заатар. Яли сме такава в един израелски ресторант. Към нея таханов сос. Ама има и две консерви нахут, та сега търся рецепта за фалафели. Явно днес ще е вечеря с близкоизточен привкус.
Времето и при нас е супер!

# 717
  • Мнения: 39 503
Добре е, Смърфи. Само дето е отслабнала.
Менюто ти е страхотно.
Що се отнася за почивката ти- ще ми липсваш.

# 718
  • Мнения: 3 841
Мария, ама мен вече ме няма половин година от фейса, но съм си тук. Аз няма да спра да пиша във форума, просто няма да си правя нов фейсбук профил скоро време. Тук съм си, никъде няма да ходя! Hug

Ще навакса с килограмите, то като започне да преминава болката и да си отваря устата като хората (имам предвид да се храни, хаха, че на тези години много им знае устата Stuck Out Tongue Winking Eye), ще качи пак килограмите.

# 719
  • Мнения: 39 503
О, Смърфи, радвам се. Аз мислех, че и от тук ще си почиваш. Аз също нямам фб. Ползвам тоя на ММ.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт