Пъргави ритничета от ОКТОМВРИЙСКИТЕ мъничета! - Тема 13

  • 27 308
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Това за кърменето и депресията, аз бих казала че може да те доведе до депресия😁 поне аз се чувствах така.

# 736
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Здравейте! Тези дни само чета. Тръгна да пиша и нещо стане.
Някой пита за прегледа за разкритие. За мен този преглед нито веднъж не е бил болезнен или смущаващ. Той започва с думите: "Сега се отпусни! Няма да боли.". Когато сте отпуснали мускулите, не сте напрегнати и не се страхувате - болка няма.
За кърменето: И там важи същото правило : "Не се страхувате и се отпуснете!" То е нещо естествено. Не се иска докторантура. Дори не е нужно да изчетете всички книги и богове. Вие сте създадени за това. Просто се наслаждавайте на допира и усещането. Кърменето е удоволствие, магия, тишина, спокойствие.
Когато преди 15 години взех сина си в ръце, преливах от щастие. След раждането почти два дена не бях се докосвала до него - беше под наблюдение и на антибиотик. Не бях прочела и ред за кърменето, защото смятах (бях сигурна) , че това е нещо нормално. Дойде една от сестрите, за да ми покаже как да го сложа на гърда и започна доста шумно да се възмущава, че зърната ми са хътнали и как ще стане тази работа. Но моето щастие бе така силно, че не й обърнах внимание. С огромна и глупава усмивка на лице го слагах ту на едната, ту на другата гърда, и се напаснахме. Майките инстинктивно усещат как да го направят, а бебетата просто си знаят. Те сами намират гърдата по мириса и жадно я залапват, почват да я масажират с малките си ръце. Просто се отпуснете! 🙂 Другото важно нещо е: Не трябва да има напрежение в нито един от "партньорите " Нищо не е на всяка цена. Аз предпочитах да кърмя, защото не ми се миеха и стерилизираха шишета. Не си падам по мокренето. За мен това е бил и е по-лесния начин. За друг това е АМ. Важно е да има усмихнати и спокойни майки и бебета.
А, и още нещо: нито със сина ми, нито с дъщеря ми се подадох на репликите на персонала: "Те плачат, защото са гладни. Давайте им АМ. Ето го в шишето в кошчето. Не се мъчете. Не си дръжте бебето гладно...." Подминавах с голяма почуда и усмивка. "Че как мъча себе си?! На мен ми е приятно да си го /я гушкам?! И за какво ми е мляко?! Аз си имам. Как да е малко ?! Тя природата си знае работата. Като има търсене, има производство." А най-добрата и съвършена помпа са вашите бебета. Облекчават напрежение в гърди и отпушват запушени канали безотказно.
Кърменето навън и на всякъде не ми е било проблем може би и поради факта, че нямам големи гърди, и не ми е било трудно да ги "измъкна" от сутиена.

Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 03:41 от yanac

# 737
  • САЩ
  • Мнения: 471
Yanas, много ми хареса мнението ти! Направо ще си го копирам и чета по-натам, благодаря ти Simple Smile И аз много искам да кърмя и се надявам да се справя! Засега съм спокойна, за раждането също, надявам се да се получи лесно. И аз препоръчвам лекциите на Ася Демирева и Елена Василева!
Аз съм в 36та седмица и имам гъбички, акушерката не изглеждаше притеснена, само кремче ми изписа. Мисля да намаля сладкото и въглехидратите че скоро ще ударя 80кг, само на корем съм качила видимо, но много ми тежат, краката едва ме държат. А и гъбите обичат захар, ще спра да ги храня Simple Smile

# 738
  • омъжена
  • Мнения: 589
Аз имам друго питане във връзка с храненето на бебчето. На мен ми се иска да кърмя колкото мога, до когато мога, НО док ме предупреди да си взема едно АМ за начало да имам, т. к. не всеки път ставало и особено не веднага след секцио (което в моя случай, уви, е наложително). Та в този ред на мисли-има ли някоя мама, която може да препоръча хубаво адаптирано мляко, защото само като погледнах колко видове се продават на пазара и ме заболя глава. Ужасно объркана се почувствах...
за мен НАН е най-добро,дъщери беше недоносена и само на НАН бяхме. Иначе и Фризолак и Аптамил да хубави

# 739
  • Мнения: 1 109
Flying_HiGh, аз също почувствах дискомфорт и ми се появи течение. Мислех, че АГ ще ми пуска секрет, но той ми изписа Клотримазол капсули и крем. Сега съм по-добре. Но и аз много сладко ям... Много ми се яде, а от две седмици кантарът не мърда и хич даже и стимул нямам да го намаля Grinning но ще опитам.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 369
Мисля, че сме рекордьорки... Smile За 10ина дена изписахме цяла тема.

Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

Хайде в новата!

Общи условия

Активация на акаунт