Подготовка за малкия човек - тема 14

  • 34 860
  • 796
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 496
Моят син е роден октомври и зимата ползвах чувалче и в коша за новородено. Той не обичаше да е с ескимоси облечен, за това реших, че чувалчето е добро решение. Не е задължителна попупка, дебело одеало върши същата работа. Покривалото за количката не може да се сравни с чувалчето, то е супер тънко, пази от вятър само и под него пак трябва да има одеало.

# 31
  • Мнения: 5 563
И ние на Mutsy-то слагахме чувалче. То си има цип и много лесно се откопчава, ако детето ходи да слезе лесно. Горната част се маха и остава само долната, ако времето позволява. Много хубаво са подплатени и мекички, аз съм си доволна.

# 32
  • Мнения: 4 854
През зимата малкият беше в зимния кош, с покривалото и плюшен ескимос. Така можех да го изкарам от количката, за да го храня или успокоявам, и да не му е студено. Не сме ползвали чувалче.
За тази зима вече може да взема чувалче за летния кош, защото нашата количка няма никакво покривало, но може и с ескимос да караме, защото най-вероятно ще ходи вече и няма да иска да е постоянно в количката навън.

# 33
  • Мнения: 1 993
Покривалото на количката ми никак не е тънко, отвътре е поларено. Не че може само с него зимата, но да, явно са различни за различните колички. Чувал ще ползвам задължително.

# 34
  • Мнения: 3 997
Аз пък още ползвам 1ца, а дъщеря ми е на 23 дни и се роди 3540 гр. Добре са ѝ все още.

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 057
Аз не знам от кой номер ще почнем.Сестра ми в сряда ми пусна колет от Англия и каза,че ми праща 3 поредни номера,но не помни от кой почват(щото ги е купила още май месец и седяха опаковани,но аз и казах поне с тях да изчака)...

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 927
Ние ползвахме единица памперс премиум кеър до към 2 месец, но нашата се роди 2800 , изписаха я 2500 кг. Към 2 месец вече
Беше 4 кг и минахме на двойка на Памперс. Та си зависи от детето най- вече.

# 37
  • Мнения: 4 854
Ако не бъркам, 1  номер бяха 3-5кг, а 2 4-8 на Памперс, застъпват се. Двойката ми бяха супер за бебе 3.400.

# 38
  • Мнения: 165
Някой да ползва овлажнител за въздух?
Може ли да препоръчате марка?

# 39
  • Мнения: 1 334
Някой да ползва овлажнител за въздух?
Може ли да препоръчате марка?
Ние ползваме автоматичен на Lanaform - настройваме му колко искаме да е влажността и той сам си я поддрържа, докато не му свържи водата в контейнера мога да не го пипам, сам се включва/изключва.

# 40
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Ако не бъркам, 1  номер бяха 3-5кг, а 2 4-8 на Памперс, застъпват се. Двойката ми бяха супер за бебе 3.400.

Според мен зависи и от пропорциите на бебето. Защото като килограми нашият младеж беше повече, двойките му бяха големи и едно месец беше с 1чка.

# 41
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Взела съм малък пакет 1ца за болницата и после ще се купува какъвто трябва. Не се презапасявайте с памперси.

# 42
  • Мнения: 710
Аз съм взела един малък пакет 1ца (24бр) и 240бр от 2ка Pampers, бяха доста намалени в емаг (около 56лв), но все още не са ми ги доставили, та се чудя дали няма да ме изненадат, че са свършили.

Поръчах и на Биодерма Гел пяна ABCDerm, хидратиращо мляко за тяло и Крем ABCDerm Change Intensiv.
Чудех се обаче няколко неща - това хидратиращо мляко всеки ден ли се ползва? С него ли се правят масажи? Има ли смисъл да взимам и олиото? И примерно да ги редувам?
Обмислям също така да взема мицеларната вода и да почиствам с нея лице, гънчици, очички може би?
А крема за дупе пише, че намалявал червенините, което е хубаво, ама ако няма червенини, а искам да предотвратя такива, какво се маже, пак ли той? Гледам, че Биодерма май нямат друг крем за дупе.

И още един въпрос, понеже правя сега поръчка - за пъпчето какво ми трябва? Доколкото разбрах 95% спирт и клечки за уши или тампончета? Нещо друго нужно ли е?

# 43
  • Мнения: 5 563
За пъпчето друго - не.
Аз сина ми през зимата го масажирах с олио, защото затопля, а зимата - с мляко, защото разхлажда. Така ме беше посъветвала педиатърката и така ще правя и сега.
За дупе, ако няма червенини, става и нещо с лекичка формула. Например, Бепантен. Става за ежедневна употреба, аз него ползвах и ще ползвам.
За мицеларна вода - по желание си е.

# 44
  • Мнения: 3 757
Cherry_blossom, за мен всичката тази козметика е излишна.При дете без кожни проблеми е достатъчно продукт за баня и мляко/лосион за след баня.Никога не съм мазала дупето профилактично.Детето ми е вече на 1.10г.
Откакто се е родила я къпем всяка вечер,с мляко мажа само зимата, мицеларна вода никога не съм ползвала, слагала съм крем на дупето броени пъти.При смяна на памперс я мием и никога не бършем с кърпи.Лицето винаги сме измивали с водичка.

Общи условия

Активация на акаунт