Вагинален оток

  • 1 255
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, пиша ви, защото съм доста притеснена. Преди две седмици с приятеля ми правихме секс, при което аз получих раничка. Не ми се случва за първи път и не се притесних. Тази обаче беше по-дълбока и кървя доста повече и и отне седмица да зарастне, мажех я с крем всеки ден имах също и сърбеж около входа, но и той отмина. След седмица правихме отново секс, при което раничката не кървя и нямах никакъв проблем,но на другия ден усетих бучка и след кратко проучване реших, че е Бартолинова киста. Тогава забелязах, че отвора на вагината ми е бял. Кистата спадна сама за няколко дни, вече почти я няма. Не съм изпитвала болка нито по-време на полов акт, нито след това. Днес обаче забелязах, че отвора на вагината ми е силно подут и напълно бял, нямам проблем с течение, сърбежи или като цяло никакви симптоми. Опипах подутото, когато го разглеждах и няма никакъв дискомфорт. Чудех се дали някой се е сблъсквал с това и дали има представа каква е причината. Също така имам хемороиди и се мажа с проктогливенол чудя се дали е възможмо да е попаднал във влагалището и това да е алергична реакция или дали има нещо общо с раничката от преди две седмици.

# 1
  • Мнения: 2 495
Не знам в момента какъв е проблемът, но е безумие да неглижираш раничка и след всеки акт да изпитваш някаква мизерия.
От ануса би могло да се разнесе лекарството към входа на влагалището, но едва ли е само това. Лекар си трябва.

# 2
  • Мнения: 7
Бях на гинеколог преди около три седмици тя ми каза, че всичко е наред, за това и не ме притесни раничката. Понякога при по-груб секс се случва. Сега също имам записан час за понеделник, просто никъде не попадам на подобни симптоми, които да обяснят проблема ми за това реших да видя дали някой от вас не се е сблъсквал с нещо подобно. Благодаря за коментара ви.

# 3
  • Мнения: 2 495
Сама казваш, че не ти се случва за пръв път. Все пак, раничките причиняват дискомфорт, а и не идва много добре, върху раничка да правиш отново груб секс. Или непрекъснато да ги обясняваш тези подробности на гинеколога си. Не забравяй, че раничката е отворена за зарази по кръвен път. Нещо трябва да промениш.

# 4
  • Мнения: 344
Аз получих алергична реакция точно от гел за хемороиди, тъй като явно прекалих с количеството, но моята аларгия се изразяваше в болка и зачервени външни полови органи, подуване и невъзможност за сядане, отмина за 1-2 седмици след спиране на гела. През това време се мих с гинексид.

# 5
  • Мнения: 7
Здравейте, връщам се след доста времв в темата, за д напиша какъв беше проблема. Правя го, защото статията може да помогне на друга жена, която е изпаднала в подобна ситуация, с такъв проблем. Гинеколожката ми откри леки следи от кандида, които се излекуваха след вагинален глобул, който ми предписа, а въпросните ранички са били последствия от антибиотика, който е направил кожата по-чувствителна. Проблема се премахна с крем, който използвах около пет дни.

Общи условия

Активация на акаунт