Лещи за очи - 8

  • 49 473
  • 810
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 3 157
Аз си смених лещите(месечни) с нови такива, но по инерция съм прибрала в контейнера и старите ,вместо да ги изхвърля.Сега сменям всеки ден и се чудя кои са новите и кои използваните

# 796
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 526
Моят е почти на 15 и носи лещи от 1 година, когато спортува. През другото време си е с очила.

# 797
  • На високо
  • Мнения: 824
Аз съм с диоптър -9,5 и -12,5. Установих, че се чувствам най-добре с лещи AIR OPTIX plus HydraGlyde. С Biofinity много ми съхнеха очите и не се спогодихме. С   TopVue Air - също. По-добро беше положението с Avaira, но не толкова, колкото с AIR OPTIX plus HydraGlyde. От няколко години ми се налага да купувам мултифокални лещи и отново купувам  HydraGlyde - вече мултифокални. Комфортни са ми, макар че не виждам наблизо кой знае колко добре. За много дребни надписи използвам очила (+1,75) върху лещите. Последно експериментирах с Purevision 2 for Presbyopia. Усетих ги по-груби и по-твърди някак си и общо взето не ми допаднаха, като усещане в окото. Но по-интересното при тях беше, че на близо виждах сравнително добре, а надалеч доста зле, да не кажа, че не можех да видя лицата на хората на няколко метра от мен. С всички други мултифокални лещи, които съм пробвала, винаги е било обратното, а ги купувам с един и същ диоптър. Вече се  примирих с факта, че явно не е възможно да виждам прилично едновременно и на близко, и на далечно разстояние. Даже обмислям да се откажа от мултифокалните лещи, които ми помагат за късогледството, но така и  не успяват да ме спасят от пресбиопията, а са по-скъпи от лещите, които коригират само късогледство.

# 798
  • Мнения: 500
Авлига, точно си писала по моите терзания. Имам късогледство от детска възраст, нося лещи повече от 30 години. Преди 2-3 години усетих, че се появява и "+" диоптър, не виждах съвсем добре малките букви. Ходих на преглед и понеже не шорифрам ми предложиха и намалиха минус диоптъа на лещите с около 0,50, за да виждам добре на компютър и документи, тъй това работя. Да, ама май скоро ще трябва да си върна високия диоптър за късогледство и да сложа + очила за близко, а хич не ми се ще и очила и лещи...

# 799
  • Мнения: 764
Авлига, Крем
Същия проблем и при мен се появи. Предложиха ми бифокални лещи. Още не съм се решила на тях. Искаше ми се да чуя някакво друго мнение .

# 800
  • софия
  • Мнения: 1 207
За мен мултифокалните лещи се оказаха много удобни. Нося същия диоптър за късогледство (-9,5 и - 7,5)каквито бяха и  предишните, със средна добавка. Надалеч зрението ми е задоволително(аз пилот няма да ставам Blush), но подобрението е значително в четенето на близо. По-рано бях направо като къртица сляпа в магазин или ресторант-ако е полутъмно и буквите са по - дребни, нищо не виждах.
Сега остава проблема със светлината, но няма какво повече да направя
. Пия тези добавки macu shield..
Та, ако се нагласи сполучливо  комбинацията +/- мултифокалните лещи са чудесна работа

# 801
  • Мнения: 500
swetulka, каква марка и цена са ти твоите лещи от които си доволна?

# 802
  • софия
  • Мнения: 1 207
Air optix plus hydraglyde multifocal на Аlcon.
Според мен на Alcon  лещите са най-добри.

# 803
  • Мнения: 500
swetulka, а трябва ли да се отиде на преглед на определено место/клиника за да ми определят диоптъра за тези специално лещи Аlcon? Аз си нося от много години bausch and lomb, виждам че тези Аlcon имат освен диоптър и някаква добавка, кривина, диаметър?

# 804
  • софия
  • Мнения: 1 207
kremm,всички лещи имат такива параметри.Щом досега сте носили BL вероятно Вашите са стандартни..
Те се определят при очен преглед.Във всички случаи е добре да ги знаете, както и да се види как лежат  избраните лещи, които ще носите,  и то не само като визус.
Знам, че в повечето случаи не се правят подробни  очни прегледи и всичко приключва с таблицата...до кой ред виждаш?
очни дъна , очно налягане....коой ще се занимава?!!!! Rage

# 805
  • 1st floor
  • Мнения: 9 119
Към тези, на които се е появил проблем с виждането на близо, освен късоглеството - на колко години сте? Аз съм на 44 и отскоро забелязвам, че много много ситните букви не ги чета...

# 806
  • софия
  • Мнения: 25 554
Имам т.нар. "ученическо късогледство" (така го беше определил един от офтамолозите, при които съм ходила на преглед) - появи се в първата година в гимназията и не се променя драстично (-2,25/2,50 - -1,75/2). Не е много, но достатъчно, за да не виждам добре надалеч и да не чета субтитри. Ниска степен на далекогледство се появи малко по-късно от твоите години (+0,5/1). Вече 2-3 години и при него няма промяна. Не съм преправяла мултифокалните очила, ползвам лещи с low корекция.

# 807
  • София
  • Мнения: 5 737
Непокорна,аз съм с късогледство и от няколко месеца имам проблем леко и с виждането наблизо. На почти 43 г. съм.

# 808
  • Мнения: 500
swetulka, много благодаря за отговорите, все едно падам от небето, но наистина нямам астегматизъм и др., или поня нямах преди много години и затова си купувам лещи като хляб в магазина. Явно ще трябва да отида на преглед за да сменя BL лещите с по-добри, вместо да имам очила + лещи. На мен ми се появи около 47-48 години, с корекция на минуса надолу с около 0,5 ми се задържа, не виждам префектно нито на близо нито на далече, но се справям с работа на компютър и с документи. Ако буквите са супер дребни като такива на някой етикети на храни, трябва да сваля лещите за да ги видя.

# 809
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 333
И аз не виждам наблизо от 2-3 години, когато съм с лещи - на 45 години съм. С очилата на мъжа ми за четене, които са с много лек диоптър, виждам перфектно. По принцип не ми пречи, вкъщи ако се наложи свалям лещите и всичко е точно.

Общи условия

Активация на акаунт