Нашите цветя - обща тема 10

  • 27 540
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • In transit
  • Мнения: 11 881
Дуорела, Анхела благодаря ви много. Щв наблюдавам саксиите. На самите растения им няма нищо. Дано да не са тръгнали нагоре през пръста. Ужасно мразя памуклийките. 😒

# 61
  • Мнения: 502
Благодаря за темата, Ени. Разкошно Буги Heart Eyes. Моята почна да изхвърля прицветниците, заприлича на плешивка.
Да ви покажа африканките преди 10 дни

Вече няма и спомен от това. И листата пожълтяха, няма и много нови пъпки. Май наистина прекалено високите температури не им понасят
Карамфилът си почина и пак се развихри

# 62
  • Мнения: 3 596
Буба аз няма да ти показвам моята африканска маргаритка. Много тъжна гледка е. Силно се надявам да се възстанови след лятото. Но пък карамфилчетата ти са много красиви. Чакам моите, доста пъпки направиха. Бугенвилията едната е много зелена след като прецъфтяха всички прицветници, но другата е в стихията си - отрупана е.
Февруари като я купих



Март цветчетата опадаха



И от тази сутрин

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 08:22 от MagniМ

# 63
  • In transit
  • Мнения: 11 881
Тази петуния какъв модел е според вас?
Расте и се разклонява нагоре. Стеблата са дебели и без пръчката също няма да паднат надолу. Joy Не прилича на тези, които се продават.

# 64
  • Мнения: 4 729
На сенчесто място ли се намира? Според мен е от светлината- моите от едни и същи семена март
И сега на южна тераса

# 65
  • In transit
  • Мнения: 11 881
На източен балкон е, огрява я слънцето. Явно сорта е такъв. Grinning

# 66
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Mики,
Малка и е саксията на петунията.
Това са най-обикновени самозасаждащи се.
В градината правят огромни облаци с цвят.

# 67
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 099
бордюрна е и затова стърчи нагоре без нужда от опора.
за тях се разчита на бройката за да се докара компактност.

често самораслячетата нямат нищо общо с "марковите" си родители. те пускат семенца, но новите  нямат нито окраската им, нито формата. Simple Smile

# 68
  • Карлово
  • Мнения: 4 666

за тях се разчита на бройката за да се докара компактност.
Не съвсем. Имам едно растение което закрива розите. Сега е малко прецъфтяло и не е много красиво, затова не го пускам тук.

Имам и доста тазгодишни, но са още малки и не правят впечатление.

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 17:37 от ДамаТрефа

# 69
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 099

може да се прецени колко много бройки са.

за да закрие розите... да не би да е каскадна?

# 70
  • In transit
  • Мнения: 11 881
Тази петуния не е саморасляк. От семенца я отглеждам. Като тръгна да расте и хукна нагоре. Обаче взе да се маносва и ще я пръскам.

# 71
  • Мнения: 2 916
Бубе, много красиви африкански маргаритки, направо ми останаха очите в тях!
Магни, голяма прекрасница е бугенвилията ти Simple Smile!
Аз понеже нямам с какво да се похваля показвам една току що изкъпана папрат , снимката е доста кофти.

# 72
  • Мнения: 811
Ехе супер е папрата, моят нещо хич не върви. Все един и същи си стои 😄

# 73
  • Мнения: 7 930
Имам, тоест имах хубаво циганче, посадено в глинено гювече, което стоеше на масата на верандата. Моят прекрасен мъж решил да го полее с бира, защото от мен знае, че е полезна. В резултат от цяла нощ киснене почти всички листа и цветове окапали, пръстта мухлясала и има цял рояк мушички Rage
Идеи за спасяване? Cry

# 74
  • Мнения: 3 800
Пийте по една бира за циганчето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт