161 нови Американки празнуват 4ти юли - Добре дошла, Лъки!

  • 38 812
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 847
Да да си провери в колежите/университетите мен в 3 във Флорида ми искаха, предлагаха ми "ТЕ " да го направят но цената беше над 2000 долара.Това е от 2021 г, преди може и да е минавало по друг начин, сега не става във всички, особенно ако от бакалавър записваш магистратура сходна и и желаеш да ти признаят изпит.

# 721
  • Мнения: 4 290
Момичета, много съм благодарна, че отделяте от времето си и сте отворени за въпроси!
Може би трябваше да спомена "бюджета" ни, който е $10000 всичко на всичко. Оказа се, че за моята специалност поне няма да стане без допълнителни курсове и internships, така че аз специално ще търся нещо неквалифицирано на първо време.
Милки, от къде взе информация, че твоята специалност без internships няма как да стане? Питам защото това съм го чувала много често.  Казвали са ми че с дипломата си от Бг. ще работя само нискоквалифицирана работа и т.н. , което не е вярно. В момента в който напреднах с езика си намерих прилична работа. Сменила съм няколко сериозни компании и никой не ми е искал дипломата. В последните няколко години съм участвала в наемане на хора от Азия, Европа, Латинска Америка, Канада, като работодателя се интересува предимно от опита, в какви проекти са работили и на какви позиции, евентуално сертификати придобити някъде по света. Говоря за инжинерни, ИТ, финанси и подобни професии не свързани със здравето на хора и животни или правораздаване.
Ако наистина се налага да взимаш курсове, използвай времето докато сте в България да си набавиш необходимите сертификати. Имате още няколко месеца докато тръгнете насам, използвайте ги пълноценно и всяка спестена стотинка ще е от полза. За Далас не знам почти нищо, аз съм Хюстън, бих помогнала с каквото мога. Oставям линк с обяви за диджиъл маркетинг в Далас ерия, разгледай ги какви изисквания имат, виж дали  имаш опита, който търсят и си стегни хубаво, подробно резюме. Виж ключови думи и скиллс от няколко обяви и задължително ги включи в резюмето си. Дръж го строго професионално, не включвай бригадите в щатите, ако не са били по специалността.
Ако се наложи да търсиш нискоквалифицирана работа си направи отделно резюме, там може да включиш опта от бригадите, ако е приложим.

 https://www.google.com/search?q=digital+marketing+jobs+dallas,tx … ;fpstate=tldetail

# 722
  • Мнения: 2 984
Милки, също така - не сме в твоята област (предполагам), но имаме местен опит с кандидатстване за работа и винаги можем да хвърлим едно око на неща като резюме или cover letter, ако желаеш. Най-малкото да е сигурно, че звучат на местен език.

Подкрепям Соу за квалификациите. Много е нормално човек да се чувства несигурен, да иска да се презастрахова по всеки възможен начин, но понякога това, което вече имаш, се оказва достатъчно. Както казват тук - don't reject yourself in the job search.

# 723
  • Мнения: 25 769
Милки работи в сферата на дигитален маркетинг, каквото и да значи това. Мисля, че резюмето и ще е водещо при намиране на работа, а не дипломата. Това е една от областите където е по важно какво можеш ( с доказан опит) от колкото къде си учил.
Съпруга е фотограф, там също работата му ще говори за качествата му повече от  дипломи.

# 724
  • Мнения: 571
Милки работи в сферата на дигитален маркетинг, каквото и да значи това. Мисля, че резюмето и ще е водещо при намиране на работа, а не дипломата. Това е една от областите където е по важно какво можеш ( с доказан опит) от колкото къде си учил.
Съпруга е фотограф, там също работата му ще говори за качествата му повече от  дипломи.
Аз съм фотограф никой никога не ми е искал диплома. Комшиите ми търсеха да наемат някой с дигитален маркетинг мисля, че дори се оглеждаха за някой от Европа. Ще ги питам.

# 725
  • Мнения: 44
Голяма упора сте!
Май намерихме хаузинг на Кейпа, което си е цяло чудо, но човекът е склонен да отдаде само ако предплатим пълната пара за сезона - $7500 за 5 и половина месеца. Без да иска кредитна история. Това като пристигнем. След което ще търсим нещо към Тексас и с някаква кредитна история и препоръка, се надявам да стане..
Стискайте палци и благодаря за препоръките относно кариерното развитие - много, ама много ми бяха полезни!

# 726
  • Мнения: 709
Май намерихме хаузинг на Кейпа, което си е цяло чудо

Да, не предплащайте нищо преди да отидете на място в къщата и да се срещнете със собственика.
Чудо понякога е червен флаг за rental scam.

# 727
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
Милки, вие си знаете де, но да напомня, че на Кейпа сте много ограничени откъм придвижване = Rt 3 може да бъде най-задръстеното място в щата. Ако сте отворени към региона погледнете Плимут, няколко случая знам за хора, които по време на пандемията избягаха от Бостънските цени към Плимут.

*****************************************************

Днес е Св. Патрик - да си облечете нещо зелено, дори да не е ирландско зелено и да пиете нещо ирландско, дори да не е зелена бира Simple Smile
Скрит текст:
Постът го правих за модната тема, та съм го накичила с илюстративен мат'рял кое зелено с кои цветове се съчетава лесно.
































PS И да не вземете да си сипете някой прост Скотч Wink


PS Разбира се, добре беше да се бях сетила да ви подсетя вчера, а не по средата на деня, но бай ти Патрик няма да се разсърди и утре да го уважите в зелено, а днес да акцентирате на Бейлис, Мърфис, Гинес, етс.

A така го правим ние в Бостън...













Леле, Шикагоу ни тръмпва сериозно Simple Smile))))))))))



Отбелязвате ли го при вас?

Последна редакция: чт, 17 мар 2022, 16:56 от Agent Provocateur

# 728
  • Мнения: 4 290
Ооо Агент, благодаря за напомнянето и хубавите кадри! Добре си празнувате Simple Smile

Милки, през април ще носите и медицинските или ви е интервю и после медицинските?
Питам, защото ако е вторият вариант може да не успеете за сезона.
Имайте предвид, че в момента всичко се обработва много по-бавно и имат да наваксват още с предишни години.

# 729
  • Мнения: 25 769
Медицинските са преди интервюто. Те щом имат дата за Април трябва и дата за медицинско да са набелязали.
Ако кацнат в края на месеца, имат шанс да хванат сезона.

# 730
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
Ооо Агент, благодаря за напомнянето и хубавите кадри! Добре си празнувате Simple Smile
Много тачен празник е Ст. Патрик тук! Всеки е Irish for a day! Дори моята щерка ме събуди сутринта да иска зелен грим, че само дрехите не били достатъчни...
(I.e. People with no Irish ancestry who celebrate on St. Patrick's Day as if they are Irish.)

Може би най-любимата ми снимка от първия ми Ст. Пат парад в Бостън е тази с двете девойки Simple Smile


Скрит текст:
Още няколко мои от Парада през 2011...














































# 731
  • Мнения: 2 984
Агенте, май има нужда от нова тема? Така като за Сейнт Пати?

# 732
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
Пади, мила, Пади, преди да те чуе някой местен!
(аз го помня от Птиците умират сами!)

"The Patty/Paddy confusion arises from the fact that the Irish name Padraig is Anglicized Patrick, and that “Pat” or “Patty” is usually a shortened, familiar form for “Patricia” more often than for “Patrick” (though many Patricks are of course called “Pat,” adding to the confusion)."



Сега ще я направя!
НОВАТА ТЕМА!

Последна редакция: чт, 17 мар 2022, 19:02 от Agent Provocateur

# 733
  • Мнения: 2 984
Е аз затова не ходя в Бостън, не мога да налучкам правилното произношение. Grinning

# 734
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
Е аз затова не ходя в Бостън, не мога да налучкам правилното произношение. Grinning
След първият бар ще си идеална поне до 5-ият от целия bar crawl, вЕрвай ми. Ти само ела Wink

Общи условия

Активация на акаунт