На море в България 2021 г.! - 3

  • 49 813
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 647

Ако някой ще ходи във Влас може ли да даде отзиви?

Вчера се върнахме от там. Зависи къде сте се "позиционирали", но определено не е "зелено" там. Бетон, огромни затворени комплекси с басейни, малко зеленина... Много заведения не са отворили. Направи ми впечатление, че масово почиващите разчитат на супермакети за изхранване. Ние бяхме в хотел и нямахме такава опция, ама и да имахме, аз на почивка не готвя. Оцелява се от към храна. Плажа е малко "поизяден" от вълните от събота и неделя и са оголени камъни по дъното. Е, има и останал пясък де Simple Smile
Цената на шезлонг е 8 лв. Толкова и за чадър.
Разходките през деня ще са тегави, ако е много слънчево. Вечер бива, но истината е, че няма кой знае колко атракции. Ако яхтеното пристанище се води такова - ОК. На мене ми прилича на "стъргало" в някой областен град - недорасли девойки си разнасят прелестите с надежда да впечатлят някой с хубава кола. Хубавите коли се движат в някакви почетни обиколки като на крайбрежната улица в Дубай /само дето не са на такава цена и в такова количество/. Общо взето за кратка почивка ще се преглътне. Ако някой ще откара там 2 седмици... да си вземе дебела книга за четене....

# 691
  • София
  • Мнения: 6 727

Ако някой ще ходи във Влас може ли да даде отзиви?

Вчера се върнахме от там. Зависи къде сте се "позиционирали", но определено не е "зелено" там. Бетон, огромни затворени комплекси с басейни, малко зеленина... Много заведения не са отворили. Направи ми впечатление, че масово почиващите разчитат на супермакети за изхранване. Ние бяхме в хотел и нямахме такава опция, ама и да имахме, аз на почивка не готвя. Оцелява се от към храна. Плажа е малко "поизяден" от вълните от събота и неделя и са оголени камъни по дъното. Е, има и останал пясък де Simple Smile
Цената на шезлонг е 8 лв. Толкова и за чадър.
Разходките през деня ще са тегави, ако е много слънчево. Вечер бива, но истината е, че няма кой знае колко атракции. Ако яхтеното пристанище се води такова - ОК. На мене ми прилича на "стъргало" в някой областен град - недорасли девойки си разнасят прелестите с надежда да впечатлят някой с хубава кола. Хубавите коли се движат в някакви почетни обиколки като на крайбрежната улица в Дубай /само дето не са на такава цена и в такова количество/. Общо взето за кратка почивка ще се преглътне. Ако някой ще откара там 2 седмици... да си вземе дебела книга за четене....

Благодаря за споделения отзив.

# 692
  • Мнения: 962
Пиша от Серенити - за мен не си струва парите в никакъв случай. Търсих отзиви за семеен хотел на плажа и така го резервирах. Чисто и разнообразна храна са плюсовете, както и че не е пълен и басейните са достатъчни. Обслужване, обучен персонал, организация и концепция са отрицателни. Който е резервирал и платил да тръгва с малка кощница с очаквания като за 2 малс 3 звезди, за да няма разпчаровани. Ние сме от събота и оставаме до събота заради детето, просто нямам друга опция да я заведа на море тази година, но друга причина няма
Вече се настроих ,че ще събирам ядове,но поне кажете морето как е?Има ли вълни,водорасли ,с плавен преход ли е?

Само да добавя в момента съм на Дюни.Комплекса се пука има около 3000 човека.Бях миналата година септември сега е още по хубаво.30 човека имат аниматори.Всяка вечер програма в амфитеатъра после дискотека.Купон на макс.Места на плажа и на басейните има достатъчно.Храната не е като в турски хотели,но има разнообрсзие.Всяка вечер тематична вечер..Месата са риба,телешко агнешко,пилешко и скара.Десертите най различни.Торти,баклави и др.Плодове-череши,портокали,банани,диня,пъпеш,кайсии и праскови.Лимода,коктейли,водабутилирана.Кафето от машини които мелят на момента кафето.Морето плитко и много топло и чисто.Рай за малки деца.Много съм доволна.

Пропуснала съм въпроса за морето - не случихме за съжаление. В събота следобед беше чисто и с вълни, иначе е плитко, но не като на градина примерно. От неделя вълни и водорасли, днес първите 2 метра са пълни с червени водорасли, след тях уж се изчиства, но е пълно днес с 1,5 2-сантимвтрови щипалки и не бих влязла. Иначе водата е чай. Като цяло седмицата е разочароваща, затвърждаваща тренда ни, че не бихме дали трети шанс на българското море.

# 693
  • Мнения: 6 329
Цената е относителна. Зависи от конфигурацията и др. фактори.
В Дюни се доплаща за дете над 6 години 50 % от цената за възрастен, а в Серенити - 1 дете до 14 години с 2-ма пълноплащащи е безплатно. Освен това, Серенити пускаха по-големи отстъпки от Дюни /които традиционно са на 10 %/.
За Дюни - 115 лв. е с отстъпки. Редовната цена за Белвил беше 145 лв. на човек, за Пеликан - 140 лв. на човек - от агенциите. През рецепция на Дюни - малко по-скъпо идваше.
Да не забравяме, че тези цени в Серенити са за студиа и апартаменти, а не за двойна стая. Ако сравним цените на апратамент в Дюни разликата ще е доста сериозна.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 040
Здравейте, ето и отзивите за Емералд в Равда.Хотелът е на хубаво място.Ние сме настанени на 5 етаж и е спокойно и тихо.С гледка море се доплаща.С закуска, обяд и вечеря сме, като само закуската и салатите си га сипваш.Обяда и вечерята са избор от меню.Вкусно е засега, и разнообразно.Това, което не ни харесва е, че напитките се плащат, ние не пием, децата си вземат по една кола, но като цяло е добре да се знае.Басейните са страхотни, 4 големи, водата е топла, детския не сме го видели, че нашите са тийнове.Равденският плаж не ни харесва.Ние ходим на Сл.бряг на свободна зона, обожаваме го.Стаите са студия по- скоро, с кухн.бокс, но няма никакви прибори, чинии и т.н.Само чаши.Банята е с вана.Има детски кът, видяхме и зала с плейстейшъни, но се плаща.Спато още не ме го посетили.Това са ми засега впечатленията.Равда е препълнена с хора, довечера ще ходим и до Слънчев, на лунапарка.Поздрави!

# 695
  • Мнения: 2 900
Разходките през деня ще са тегави, ако е много слънчево. Вечер бива, но истината е, че няма кой знае колко атракции. Ако яхтеното пристанище се води такова - ОК. На мене ми прилича на "стъргало" в някой областен град - недорасли девойки си разнасят прелестите с надежда да впечатлят някой с хубава кола. Хубавите коли се движат в някакви почетни обиколки като на крайбрежната улица в Дубай /само дето не са на такава цена и в такова количество/. Общо взето за кратка почивка ще се преглътне. Ако някой ще откара там 2 седмици... да си вземе дебела книга за четене....
Не съм се смяла така отдавна. Чудесен коментар, като за скеч 🤣 Аз имам чудесни спомени от св. Влас. Но ние бяхме на олинклузив, та впечатление за цени не мога да кажа.
Има един пиратски кораб, който тръгва вечер от пристанището- не го пропускайте това забавление. Струва си цената.

Отчет за Бургас днес: морето е като тепсия, няма водорасли, но флагът беше червен. Четох в интернет, че щяло да има мъртво течение 9 дни. Дали е така не знам. Водата е толкова топла, че чак ми е чудно. Четох, че била 26 градуса. Това нормално ли е? Не е ли много рано за толкова топла вода на морето? Не че се оплаквам, де. Много се радвам даже Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 15:20 от Mia Rulana

# 696
  • Мнения: 420
Каква е цената за Серенити? Също да попитам как стои въпросът с ресторанта, все така ли са малко местата отвън или е разширен?
от 04.09-11.09 за 7нощувки All 2+2(13 и 4г.)-897лв.  съм платил аз!

Хм, на мен ми се струва доста евтино. Не бих очаквала кой знае какво за тези пари.
В Дюни мисля, че плащахме около 350лв/ден, вярно в топ сезон, но все пак разликата е значима.
Не знам тази година колко е.
цената е такава защото резервацията е през TUI.PL-Полша,през БГ агенциите ,най-ниската цена беше около 1700лв. не помня с точност.Цената е за апартамент!

# 697
  • Мнения: 2 900
Каква е цената за Серенити?
от 04.09-11.09 за 7нощувки All 2+2(13 и 4г.)-897лв.  съм платил аз!

Хм, на мен ми се струва доста евтино.
цената е такава защото резервацията е през TUI.PL-Полша,през БГ агенциите ,най-ниската цена беше около 1700лв. не помня с точност.Цената е за апартамент!
На мен пък това не ми се струва хич честно. Значи за една и съща услуга на поляка му искат 900лв, а на българина-1700!!! Що така 🤬

# 698
  • Мнения: 962
При мен разликата беше 2600-2700 лв на рецепция и 1045 евро от ТУИ Германия. Немалка, но не толкова съществена разлика. За съжаление обаче не струва, колкото съм платила. По-скоро 1100-1200 лева. Базата ми е Алл в Турция

# 699
  • Мнения: 3 744
Бихте ли споделили как резервирате през чужди агенции или,ако има такава тема,да ме насочите?

# 700
  • Мнения: 420

На мен пък това не ми се струва хич честно. Значи за една и съща услуга на поляка му искат 900лв, а на българина-1700!!! Що така 🤬

щот хотела си е техен-на веригата TUI и сами определят цените, този хотел е насочен посновно към чуждестранни клиенти,но след ковид ситуацията се отвори и за БГ пазар,но цената не е никак евтина.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 9 748
1700лв за 7 дни за апартамент 2+2  все още ми се струва много по-евтино от Дюни.
ПП ще погледна все пак, че не помня добре, беше преди 2-3 години, но със сигурност, ако за 2+2 намеря на Дюни 1700лв за 7 нощувки много ще се зарадвам 😁

# 702
  • Мнения: 420
1700лв за 7 дни за апартамент 2+2  все още ми се струва много по-евтино от Дюни.
ПП ще погледна все пак, че не помня добре, беше преди 2-3 години, но със сигурност, ако за 2+2 намеря на Дюни 1700лв за 7 нощувки много ще се зарадвам 😁
е все пак това е за Серенети,там не етолкова добре като на Дюни дет е лукс Grin(абе не беше ли писано за Дюни с едни какавиди и счупени врати и шкафчета?)

# 703
  • Мнения: 962
Бихте ли споделили как резервирате през чужди агенции или,ако има такава тема,да ме насочите?

през уебстраницата на туи германия в моя случай. избрах само хотел, зададох кой или дестинацията и резервирах. В деня на резервацията ми изтеглиха 20%, а остатъкът 2 седмици преди чекин датата. Сравнимо е с купуване на самолетни билети

# 704
  • BG
  • Мнения: 4 458
Отзиви за Константин и Елена това лято има ли? Повече ме интересува въпросът с изхранването-има ли отворили читави заведения?

Общи условия

Активация на акаунт