ОКТОМВРИ още е далече, но стигнахме средата вече! - Тема 9

  • 30 591
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 4 717
Аз онзи ден нали бях хремава и си викам,, правя всичко което трябва ще се лев в пот но настинката трябва да мине"и бам краката в топла вода и морска сол и да ви кажа сякаш (докато краката ми бяха във водата) ми беше малко по леко откъм горещина, и после майко мила, Сахара дойде при мен!!!
Сменила съм 5 тениски, всичко беше мокро на сутринта, яко жега, но пък мина 😉
И на следващия ден викам на ММ,, само да си посмял да ми пуснеш пак климатика в колата, скача в движение 😂
Вече не нося на топло откакто съм.ю бременна, а краката ми вече почват да парят.... С кг, качила съм поне 7,8,не съм се мерила от началото на април откакто личната ме мери, тогава бях 55

# 751
  • Мнения: 452


Bobby ,  ето я харесва ми че даже като се заговори ,съответно яко бебето се разплаче тя се задейства пак ...  и че може да свире 45 мин
И бухалчето оли го имаше ама то свири само 20 мин ....

# 752
  • омъжена
  • Мнения: 589
Откакто се променя времето съм с кръвно 90/40 направо незнам. Скоро е жк. Ако знаете тук каква буря ураган имаше, в София не са разбрали какво е ураган . Майка вика загърмя,за светка,заваля и толкоз.Бях излезнала за яйца едвам стигнах до вратата,като почнаха да падат клони летяха предмети,градушка,вятър дъжд, не можах да затворя врата на входа пред,който вече се виждаше течението на водата,като река.Едвам се качих по стълбите и се прибрах, небето в 18:00беше тъмно. За минути. И след половин час се оправи. Сигурно има много щети,но най -хубавото е,че сега се диша и е прохладно 🙂🙂🙂

# 753
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
И в нашата част на София имаше доста силна буря,и градушка ,и се стъмни в 6 вечерта.Ама аз нали си седя все вътре-само седях и наблюдавах.А сега е рай-хладно,подухва ветрец,дано се задържи така.
На бебо му казвам Добро утро и Лека нощ, отвреме навреме му говоря,но ми е много странно.На ММ също.
Не знам как е обърнат,но все под пъпа усещам движенията,много рядко около него.И всеки ден си повтарям,че секциото не е страшно(всъщност от упойката ме е страх,дето се слага в гърба,че от епидуралната едно време още си патя)...

# 754
  • Мнения: 399
И в нашата част на София имаше доста силна буря,и градушка ,и се стъмни в 6 вечерта.Ама аз нали си седя все вътре-само седях и наблюдавах.А сега е рай-хладно,подухва ветрец,дано се задържи така.
На бебо му казвам Добро утро и Лека нощ, отвреме навреме му говоря,но ми е много странно.На ММ също.
Не знам как е обърнат,но все под пъпа усещам движенията,много рядко около него.И всеки ден си повтарям,че секциото не е страшно(всъщност от упойката ме е страх,дето се слага в гърба,че от епидуралната едно време още си патя)...
И мен ме е страх от упойката.  Аз бях с пълна, но се събуждам още на масата с адски болки.  Сега се замислям за спинална.  Имам колежка, която е анистезиологична сестра и я питах каква е разликата между спинална и епидурална,  епидуралната има обезболяващ ефект,  а спиналната, просто блокира мускулите и реално ти не усещаш от кръста надолу. Мен честно ме е страх от тези упойки,  като че ли съм по спокойна да заспя и да се събудя и всичко да е минало.  Мисълта, че по време на операцията се говори и аз ще чувам всичко, ме кара да си мисля, че ще вдигна кръвно. Иначе аз бебчо го усещам малко под ребрата, рита доста,  а като хълца ниско долу. Мисля, че е главично, поне така ми казаха в 20г.с. ,не че за мен има значение,  аз така или иначе ще съм секцио.

# 755
  • Мнения: 1 038
Аз преди 16 години родих нормално с епидурална упойка.Кръст ме боля години след това.
Секциото ми беше със спинална упойка,ами нямаше никакви болки в кръста след нея.Не знам къде е разликата,но определено я има.
Аз от пълните упойки се плаша-много трудно излизам от тях.Сега на серклажа трябваше да трае около 20 мин-половин час,е Аз 2 часа съм спала като пън,анестезиолога е идвал 3 пъти да види,дали се събуждам.
Сега живот и здраве да стигна до раждане,не знам с каква ще съм,защото освен бебето,доктора трябва да изчисти срастванията в матката.

# 756
  • Мнения: 452
Аз бях с епидурамлна , пеално не ми я бяха сложили като цяло , защото само едната половина ми беше изтръпнала а другата я чувствах . После не съм имала болки след това ...
Сега мисля да раждам без упойки. Четох че не влияят добре на бебетата Sad и реших да рискувам
Момичита аз пак съм на вълна шишета , гледах ги авент,нук ,мам ,томи типи.... и сега като че ли ми се ще да заложа на нук или томи типи.  С баткото ползвах мам и авент , ама нещо не му харесваше като че ли.... ТА... мамите с опит или тези които нямат но са информерани от други , какво мислите за томи типи ??  Тези например са с анти колик и топлинен индикатор , което ми изглежда идеално .

# 757
  • Мнения: 1 325
И аз съм голяма драма с тези шишета. Първо мислех да взема НУК стъклени, но четох доста отзиви, че бебетата не харесвали биберона. За Авент също има такива бебета, които не го искат. Искаше ми се да взема направо комплект, но сега се замислям, дали да не взема първо по едно шише просто от едната и от другата марка. Така или иначе се надявам да имам кърма и ако е така, не виждам смисъл от целия комплект. А и в последствие винаги може да се вземе. Мисля да започна със стъклени шишета и като порасне бебчо и почне да държи сам, са мина на пластмасови.

# 758
  • Мнения: 381
Аз мисля да избера спинална. Казвали са ми,че не говорят неща свързани с операцията . Моя позната пък ми каза, че въобще не ги е слушала , през това време са й правили снимки. Само се моля да запазя самообладание и да не взема да вдигна кръвно, че само като видя обстановката и каишите, с които те връзват и ми става лошо. Опитвам се да не го мисля и се надявам и като дойде време също да съм позитивна.

# 759
  • Мнения: 1 038
Ние пробвахме Томи Типи,Чико,Мам и др Браун.Най-се харесаха Мам и др Браун -бяха с по-меки биберони

# 760
  • Мнения: 1 839
За шишета, ние ползвахме главно след 6м, бях взела на Авент, сега пак ще си взема от тях.
Иначе раждах с епидурална, нямах проблем нито с поставянето й, нито след това. Кръста ме болеше няколко дни, но мен контракциите ме удряха главно там, така, че по-скоро от това. Сега ще преценя пак на момента дали ще искам упойка, за първия път определено не съжалявам, че си поисках, даде ми 1 час почивка преди същественото раждане, а преди нея бях около 10часа с болки, така, че този 1 час си беше от значение Simple Smile

# 761
  • Мнения: 1 428
Аз да попитам лежащите мами с контракции вие усещате ли ги в кръста понякога без в корема?

# 762
  • Мнения: 223
Аз да попитам лежащите мами с контракции вие усещате ли ги в кръста понякога без в корема?
Аз не, усещам ги в корема и под гърдите понякога( аз мислех, че са болки в стомаха, но са контракции) . В коя седмица си ти и в коя болница лежиш? Аз все още имам болки от време на време и ме оставиха още на системи.

# 763
  • Мнения: 1 428
Аз ввче съм си унас при мен апарятя не хваща контракции нито вхографа само аз ги усещаммпри изправяне понякога ... но не болят само усещам стягане лежах във Вита дано не ми се налага пак яма както дойде

# 764
  • Мнения: 398
Добро утро момичета и мен жегите много ме морят и краката ми се надуха и за капак главоболие от вчера и единично вдигане на кръвна 125/70 , а аз попринцип съм 100/60 или 110/60 , бях казала на доки и ми пусна кръв и урина и всичко е наред . Момичета с спането как сте ? Сън не ме хваща от 03:30 до към 5 ..

Общи условия

Активация на акаунт