Искам бебе, но съм в PAP IIIA група

  • 4 037
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 825
Milena, как ви решиха проблема с ПКЯ? До сега не съм намерила траен вариант и ми стана интересно.

Здравейте, ами при мен се получаваха при стрес, като започнах да следвам. При дисбаласа в хормоните на следващия месец вече бях с ПКЯ и така редувах противозчатъчни различни марки и ефект за 6м и пак пкя, а те много зле ми се отразяваха на емоциите и гъбите Sad отидох при д-р Ботев след поредната липса на цикъл... видя ги каза сега ще се погрижим за тях, пих оргаметрил мисля 10 дни и после белара 3м от нея ми беше адски зле, ама я издържах, след този курс от преди 5г не съм имала ПКЯ, пък стрес си имам Simple Smile. Според мен зависи дали е ПКЯ или СПКЯ, нямам представа. Аз лично 10г се борих с това.. та и от прекалено дълъг курс с проотивозачатъчни след спирането им 3 месеца изобщо нямах циъл... обяснението беше, че заради хормоните ячниците са заспали и не си изпълняват функциите...

# 16
  • Мнения: 71
Здравейте, и при мен ситуацията беше същата. При д-р Ботев (гинеколог-онколог) в клиника FiHealth се установи раничка на шийката на матката с колпоскопия. Прати ме на изследването в Геника в кои рискови групи попадам и пуснахме цитонамазка. Бях PAP III A с CIN 1, а от Геника изследването показа, че съм в 3 рискови групи. Не си спомням вече кои. С д-р Ботев решихме да направим криотерапия - замразяване на раничката с течен азот. Е, направихме го, след това ми изписа лечение с папилокеър и имуностимулатори. След 5, 6 месеца бях на контролен преглед и пуснахме цитонамазка - вече бях PAP II и имах зелена светлина за бебче. Вече съм 38 седмица и си го чакам с нетърпение, а докторът ме увери, че няма данни да се предава на плода и да не се притеснявам. Според мен свалете PAP групата и действайте за бебче.
Лекарят работи със здравна каса, но колпоскопията не се поема от нея, поне при него. Плаща се 40 лв. Криотерапията е 200 лв.  Процедурата не е страшна и е за 20 мин общо. Лекарствата след това не са евтини, но все пак здравето е важно, нали? Simple Smile

При мен случая е почти аналогичен при него, само ми каза да не се притеснявам за HPV  и се оказа прав. Благодарна съм му защото е професионалист и свърши работата на други неглижирали проблема преди това, също така ми реши и проблема с ПКЯ, дано и аз скоро да сбъдна мечтата за бебче. Пожелавам ви леко доизносване и леко раждане накрая с пухкаво бебче в ръце Simple Smile

Желая ви от сърце да се получи толкова скоро, колкото искате да бъде. При мен стана много интересно - в месецът, в който бях на първия контролен при Ботев забременях. Причината е той, тъй като ме видя и на ехограф и каза, че имам голям фоликул, който ще се спука, и думите му бяха "довечера секс" 😁. Благодарна съм му, следях овулация с разни лентички и прочее ❤️

# 17
  • София
  • Мнения: 2 692
Milena, нищо ново. Вече всичко съм опитала и няма оправия моето положение.
Да се отчета и аз по темата. Сле 6-те месеца на папилокеър, изледванията ми пак са 3та група. На колпоскопа се видя намалял участъка, но ще правя биопсия с пълна упойка, евентуално после ще се изгори участъка и да се приключва драмата.

# 18
  • Мнения: 1 825
Milena, нищо ново. Вече всичко съм опитала и няма оправия моето положение.
Да се отчета и аз по темата. Сле 6-те месеца на папилокеър, изледванията ми пак са 3та група. На колпоскопа се видя намалял участъка, но ще правя биопсия с пълна упойка, евентуално после ще се изгори участъка и да се приключва драмата.
Пожелавам ви всичко да е наред при биопсията, и горенето после да ви е последно и да сте здрава Simple Smile От сърце го желая, само ние жените знаем какво ни е когато има такъв сериозен проблем Simple Smile

# 19
  • Мнения: X
Защо с пълна упойка? На мен ми взимаха без в лекарския кабинет. Супер бързо е ,не е нещо за упойка според мен. Усеща се само боцкане. Явно навсякъде работят различно... ...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 692
Първата ми биопсия беше в кабинет, по същия начин като при вас, но лекарят ми обесни, че тази е по-различна и се взема под  кратка пълна упойка...

# 21
  • Мнения: 2
здравейте момичета 😊 Нуждая се от вашата помощ.. понеже  опитвам да забременея вече от година и преди 6 мес тук в германия ми правиха цитономазка с резултат lll d
но нямам никакви ранички или там каквото и да е вс ми е супер.. сега 6мес.по късно ми направиха пак цитономазка и днес получих резултат с pap ll a ..Виждам че ll a е нормално за жени с полов живот.. Но въпросът ми е следния:
Мога ли да забременея сега с такъв по добър резултат като pap ll a , и мислите ли че това е важно за зачеването ? Имам предвид за група lll d или ll a играе ли роля за забременяване? Извинявам се за ? Ако е глупав  но найстина имам  нужда от отговор 😊 ? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт