Проблем със зъбите и бременност ! Искам съвети :)

  • 963
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 219
Здравейте бъдещи мамчета и вече такива 🌹 Първо да пожелая много здраве,щастие и безгрижно детство на всички деца ❤ Проблемът ми е следния : Трета бременност,фобия от зъболекари,паник атаки на зъболекарския стол придружени с припадъци и огромен страх ! Положението ми в момента е - Няколко зъба за вадене (2-3-4) и всички останали за лекуване .... Дълбоки кариеси,пулпити и пародонтоза ... С две думи положението е страшно ! Бременна съм в 10гс но имам огромното желание да си направя зъбите преди да родя Simple Smile Знам,че няма да изкарам до края на бремеността без болка,което води до приемането на лекарства 😔 Другия е проблем е ,че всеки един зъб трябва да се прави под локална упойка ! Какво ще ме посъветвате Вие ? По-малкото зло ли са упойките или риска който ще поема с болкоуспокояващи докато родя ? Има ли мами минали по моя път ? Страшно съм раздвоена да не навредя на бебо с тези упокойки но повече ме е страх от болките и аз хапчетата които трябва да вземам за болките които ще предстоят с напредването на бремеността.. Благодаря Ви за съветите и желая безпроблемна и пухкава бременност Simple Smile Бъдете здрави 🍀

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Правила съм зъби с упойка по време на бременност. Какъв е проблемът всъщност? Зъболекаря като знае, че сте бременна ще подбере съответната упойка. А вие защо не направихте зъбите преди да забременеете? Това положение не е от вчера.

# 2
  • Мнения: 4 420
Намираш зъболекар, на който имаш доверие и той ти обяснява всичко за упойките. Не бих си причинила това да търпя на болка не знам колко време. Да не говорим, че болкоуспокояващите помогат до един момент. После само зъболекар спасява положението. Според мен е по-опасно да пиеш хапчета или да се пробваш да търпиш болката.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 754
То не е само упойката. Ако не се лъжа, пародонтозата вероятно ще наложи и прием на антибиотик. Упойката е най-малкият й проблем.

# 4
  • Мнения: 4 420
То не е само упойката. Ако не се лъжа, пародонтозата вероятно ще наложи и прием на антибиотик. Упойката е най-малкият й проблем.

Не е задължително според мен. Обаче най-вероятно има натрупан много зъбен камък, който трябва да се почисти. Абе при всички положения е по-добре да започне да ги прави, според мен.

# 5
  • София
  • Мнения: 219
Правила съм зъби с упойка по време на бременност. Какъв е проблемът всъщност? Зъболекаря като знае, че сте бременна ще подбере съответната упойка. А вие защо не направихте зъбите преди да забременеете? Това положение не е от вчера.
Така е ... Положението не е от вчера,не се оправдавам за което и всъщност много съжалявам,че позволих така страхът да ме надвие ... Решена съм,че искам да си оправя зъбите и да се усмихвам отново нормално Simple Smile Заслужавам си критики и всичко останало ! Достатъчно се чувствам вече виновна за състоянието в което попаднах но сама съм си виновна !

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Намираш читав зъболекар, ако още нямаш такъв. Отиваш, говориш си, излагаш всичко както го написа тук. Ще се учудиш, че решение има. И може да се окаже не чак толкова страшно. Кураж Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 352
Според мен е по- опасно периодичния прием на болкоуспокояващи и вероятността от развитие на някаква инфекция, която пак ще доведе до прием на антибиотици.
По- добре да се направят преди проблемит да станат по- големи и сложни, а да не говорим за болката.

# 8
  • Мнения: 69 087
Само старите школи при пародонтит изписват АБ. Новите течения са в съвсем различна насока, но е факт, че няма много какво да се направи, ако си изтеглил късата клечка и си с това заболяване.

По спомен, гинекологът ми каза , че мога да правя зъбе два триместъра, но не помня точно кои бяха те. Тогава ходих и на почистване, друго нямах за правене тогава.

При авторката се очертава дълго лечение, много зъби за правене, 4 за вадене..не знам ще се вмести ли.

# 9
  • Мнения: 4 420
Най-вероятно няма да успее да ги оправи, дори и през цялата бременност да се занимава с това, но е по-добре да ги започне. Могат да стартират с болящите, за да няма дискомфорт, да се вземат спешните мерки, а след като роди да продължи до пълното оправяне на всички зъби. Ако наистина е толкова зле положението, ще отнеме доста време.

# 10
  • Мнения: 2 352
През втория триместър е най- удачно да се правят такива манипулации. Но все пак трябва консултация с добър стоматолог, той да прецени ситуацията.

# 11
  • София
  • Мнения: 219
Благодаря на всички за коментарите 🌹 Зъболекарят каза,че след 12гс ще започнем отново да работим по зъбите с изготвен план Simple Smile На 08.06 имам час със гинеколожката с,която ще обсъдя всичко Simple Smile Благодаря отново за стимулът и куража Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт