Вадене на горен мъдрец с упойка

  • 1 023
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, предстои ми нормално уш вадене на мъдрец нормално излезнал с  уш нормални корени на снимката е малко е по малък от другите зъби ,но за негов и мой късмет е взел ,че го е хванал пулпита от там е умрял и ми направи фистулка на венеца, та стоматолога реши ,че е по добре да се извади от устата от колкото да се прави. Обаче ще ми е първо вадене и ме притеснява не самото вадене ,а упойката защото съм чувал ,че предизвиква сърцебиене и подобни по принцип нямам високо кръвно ,но преди имах паник атаки като пубер и ускорен пулс та мисълта ми е дали това е вярно за упойките ?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 200
Нищо няма да ти има. За 5 мин си готов, после не жабуркаш, не осмукваш, пиеш повече вода и обезболяващо

# 2
  • Мнения: 589
Има много видове и хубави упойки сега и ще ти подберат най-подходящата, но моят съвет за вадене на горен мъдрец е да се обърнеш към специалист хирург. Там има леки особености и минимален, но риск да се засегне максиларния синус, та за всеки случай най-добре тази работа да я свърши специалист. Иначе няма нищо страшно, минава бързо

# 3
  • Мнения: 3 707
Мъдрец се вади за секунди, всяко притеснение е излишно.
Жабурете с Листерин след интервенцията и до края на деня избягвайте да пиете топли или горещи напитки и храни.

# 4
  • Мнения: 8
Има много видове и хубави упойки сега и ще ти подберат най-подходящата, но моят съвет за вадене на горен мъдрец е да се обърнеш към специалист хирург. Там има леки особености и минимален, но риск да се засегне максиларния синус, та за всеки случай най-добре тази работа да я свърши специалист. Иначе няма нищо страшно, минава бързо
Да, да стоматолога които ще го вади е хирург ,тя стоматоложката ми каза ,че като цяло мъдреци вади само това момче в клиниката защото си е специализиран в това при тях

# 5
  • Мнения: 589
Тогава няма от какво да се тревожиш. Има страхотни упойки сега, слагат ги с много тънки игли - бързо започват да действат и бързо им минава действието после. 10-15 минути след манипулацията имаш чувството, че устните ти са станали тройно по-големи(не е така), леко изтръпнали и това е всичко.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Извадих здрав мъдрец долен, с прави корени и никакъв проблем при хирург. След като започнах да излизам от упойката, ме хвана треска 3 дни, подух се. ММ дори си помисли, че е ковид. Не се чувствах добре, махнаха ми конците след седмица и тогава се почуствах нормално.
Не го пиша, за да те плаша, а за да знаеш, че след вадене на мъдрец не е цветя и рози всеки път.

# 7
  • Мнения: 19 131
Долните мъдреци се вадят много по-трудно от горните обаче.

# 8
  • Мнения: 4 420
Мъдрец се вади за секунди, всяко притеснение е излишно.
Жабурете с Листерин след интервенцията и до края на деня избягвайте да пиете топли или горещи напитки и храни.

Не се жабури уста след вадене на зъб.

# 9
  • Мнения: 594
С моя хирург уцелих в десетката.
Мината година ми извади два -горен мъдрец и долен наведнъж и ме заши за 15 минути. Абсолютно нищо не усетих, не съм се подувала изобщо. Махнаха ми конците мисля,че след седмица и пак нищо не съм усетила, но около месец ядях по-кашкави храни(ама може да си е било хубаво и само в моята глава),но лекаря ми беше дал и цял лист как да се грижа по дни(буквално) и какво да ям.

# 10
  • Мнения: 3 707
Мъдрец се вади за секунди, всяко притеснение е излишно.
Жабурете с Листерин след интервенцията и до края на деня избягвайте да пиете топли или горещи напитки и храни.
Не се жабури уста след вадене на зъб.

Може би трябваше да допълня - не интензивна гаргара, но леко. Водата за уста стяга, помага да спре кървенето и в случая помага и за предотвратяване на инфекция някаква. Може и леко да се задържи в устата отвара от лайка или смрадлика например, после се изплюва.

# 11
  • Мнения: 589
Пробвайте Сандрин, продава се по аптеките. Това е спиртен извлек на смрадлика. Препоръчаха ми го преди години за жабурене(10-15 капки във вода), когато ми слагаха имплант. От тогава съм изхвърлила разните води за уста, използвам само Сандрин - много добро нещо за дезинфекция и стягане на венците.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт