Име за момиченце

  • 4 204
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 979
А таткото има ли претенции ики ви е дал пълна свобода?

# 16
  • Мнения: 6
Бях харесала повече имена, той не хареса някои от тях и останахме с тези 😁

# 17
  • София
  • Мнения: 149
Гласувах за Лора. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 147
Лора ми е абсолютният фаворит за женско име (така съм кръстила дъщеря си), Адриана също е много хубаво.

# 19
  • Мнения: 12 292
От анкетата най-много харесвам Зорница и Лора. Щях да гласувам за Зорница, но прочетох, че фамилията е испанска. Лора в Испания няма ли да стане Лаура? Във Вашия случай бих се спряла на Адриана.
Предлагам още Милена, Рафаела, Анна, Анна-Мария

# 20
  • Down south
  • Мнения: 7 717
Пламена, Янита, Зорница с испанска фамилия, според мен, не подхождат.
От изброените, най-много ми допада Жаклин/Jacqueline

# 21
  • Мнения: 795
Гласувах за Лора. Харесва ми също така и Евелин. Намирам някаква особена елегантност в женски имена, завършващи на съгласна.
 Даяна ми допада във варианта Диана /така се казва дъщеря ми / Simple Smile
 С испанска фамилия на мен също не ми звучат окей Яница и Зорница

# 22
  • Мнения: 12 844
Лора. Хем е международно име и се изписва леесно на всякакви езици, а хем е и много красиво име.

# 23
  • Мнения: 8 242
Гласувах за Евелин. Имам приятелка с това име, която е точно с испанска фамилия, та някак си изборът ми беше предопределен Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 459
Гласувах за Адриана, харесвам и Евелин.

# 25
  • SF
  • Мнения: 21 276
Само че в испанския буквата В се заменя с Б.
Хайде сега прочетете името Евелин.

# 26
  • Мнения: 12 292
Само че в испанския буквата В се заменя с Б.
Хайде сега прочетете името Евелин.

За испанския за първи път чувам. В латинските и западните езици въобще си функционират и двата звука🤔
В гръцкия,в различни периоди са били взаимозаменяеми б/в, затова има библия, библиотека, базилика, Васил, василевс...

# 27
  • Мнения: 1 459
Само че в испанския буквата В се заменя с Б.
Хайде сега прочетете името Евелин.

И какво като в Испания й викат Ебелин? Никой няма да го свързва с трибуквената бг дума. В България ще си го казват Евелин. Ако много харесвах името, подобен довод не би ме отказал.

# 28
  • SF
  • Мнения: 21 276
Добре, чудесно! Не знам каква е ситуацията в семейството и дали бащата не е испанец. Дали на детето ще му е приятно да си слуша името, произнасяно по този начин.
Детето не се кръщава заради другите испанци, българи, китайци. То е този, който най-често ще си слуша и произнася името. Някои хора нарочно търсят нестандартното и нетипичното.
Аз го написах просто информативно.
На гръцки, няма проблем, на сръбски няма проблем, на български няма проблем, на испански би било странно. Не спорете с мен. Аз няма да кръщавам никого. Само казах един факт, с който, ако иска българската майка, може и да не се съобрази. Все пак трябва да има и по-шантави решения, за да е забавен светът. Не може всички да се кръщават Мария и Елена, за да е лесно и удобно.

Atamagaokashii, разбира се, че ще кръстиш детето си така, както пожелаеш. Даже не е нужно и тема в бг мама да пускаш и да събираш мнения. Понеже авторката го е направила, аз с намигване й напомням нещо, което евентуално би променило звученето на едно от имената, за които се колебае.

# 29
  • Мнения: 1 459
Не спорете с мен. Аз няма да кръщавам никого. Само казах един факт, с който, ако иска българската майка, може и да не се съобрази. Все пак трябва да има и по-шантави решения, за да е забавен светът. Не може всички да се кръщават Мария и Елена, за да е лесно и удобно.

Atamagaokashii, разбира се, че ще кръстиш детето си така, както пожелаеш. Даже не е нужно и тема в бг мама да пускаш и да събираш мнения. Понеже авторката го е направила, аз с намигване й напомням нещо, което евентуално би променило звученето на едно от имената, за които се колебае.

Ох... Не съм си го и помисляла. Просто и аз се опитах да изразя мнение. 😊

Общи условия

Активация на акаунт