100-те Национални туристически обекта – 6-а тема

  • 35 803
  • 276
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 83
Ние имаме от най- старите книжки от 2007ма година и буквално ни останат само върховете и Карандила в Сливен. Карандила не е в новите версии на книжките и се чудех някой друг има ли от тези стари книжки и ходил ли е скоро на Карандила да каже имат ли реално печат все още....?

# 271
  • Мнения: 518
Моля за препоръка Александровска гробница или Мезек , ще имам време само за една и времето ще е дъждовно.
Благодаря!

# 272
  • Мнения: 245
Моля за препоръка Александровска гробница или Мезек , ще имам време само за една и времето ще е дъждовно.
Благодаря!
Оставете Мезек за следващия път щом ще вали. Освен гробницата и крепостта си заслужава да се посети. Близо до музея на тракийското изкуство в с. Александрово, се намира църквата в с. Узунджово - интересна е и може да ги съчетаете.

# 273
  • Мнения: 35 119
До гробницата се стига по стъпала, не са много. Максимум 30 Мин ще ви отнеме да я разгледате.

# 274
  • Мнения: 6 741
Lina144 и аз това бих посъветвала Simple Smile

# 275
  • София
  • Мнения: 11 477
Както знаем, кметовете по населени места обявиха 2 май за неучебен ден. София не остана по-назад и с аргумент " да ходят децата по музеи" (https://webcafe.bg/bulgaria/obshtinite-masovo-obyaviha-2-may-za- … eucheben-den.html) столичният кмет също обяви 2 май за неучебен.

Това е чудесно, казах си аз, верно малко неудобно, че пък ние сме на работа, но кога пък по-удобен момент за отпуск и да посетим някой и друг музей на спокойствие?

Да, да, ама не, както казваше един политик. Доста музеи в София не работят за периода 29 април - 6 май вкл., което е меко казано кощунство.
Национален Антропологичен музей: - "празнично работно време" (затворен от 29 април до 6 май?!)
https://www.nambg.com/
Етнографски музей - затворен за всички празнични дни
Природонаучен музей - затворен
Военно-исторически музей - затворен до 5 май вкл. (от 29 април)
Исторически музей - затворен на 5 и 6 май.
Музей-Крипта към Александър Невски - затворена до 6 май вкл.

# 276
  • Мнения: 6 741
но пък сигурно ще работят разни по провинцията и туристическите дестинации. Тези дати не са празнични за чужбина и няма да има толкова туристи в София, пък ако почти цяла София се е изнесла нанякъде ...

Общи условия

Активация на акаунт