Седмокласници 2020/2021 - Тема 13

  • 31 857
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 537
Темата за Варна - https://www.bg-mamma.com/?topic=1305780

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 345
Цоп и аз в новата тема Simple Smile
Кали, благодаря ти за усилията! Не се сещам какво още ни трябва на първа страница - струва ми се чудесна.

Девойката се върна и успя за под 20 секунди да ме ускори до бяс със следния разговор:
- Как минаха снимките, маме? Забавно ли беше, къде ви снимаха, разказвай...
- До едни дървета, с якето...
- ????! Защо с якето на снимка? Не можа ли за малко поне да го свалиш?
- Можех, но не исках.
- ОК.... А друго - класното как беше?
- Ми като класно - въпроси, работи няк'ви...
Темерут твърдоглав! Та, чакам - снимки и проверено класно, та да знам да се смея ли, да плача ли.

Много се зарадвах, че се организирахме за албумче, защото и нашия клас не е задружен, но пък ще остане спомен, какъвто нямаме нито от ДГ, нито от 1-4 клас. Надявах се сега поне да се порадвам, ама явно ще имам яке за спомен...

# 32
  • София
  • Мнения: 284
Кали, благодаря за темата 🤗
Моята девойка категорично ми отказа да я записвам на пробни изпити. Това с нищо нямало да й помогне, така че да не съм си правела труда 😶 Затова в момента прави пробен с учителката си по БЕЛ.
Класното по БЕЛ е в четвъртък, а по математика не се знае.
За завършването обмислят някаква екскурзия, аз пък им предложих да помислят и за албум. Детето често се сеща да си разглежда албумите от детската градина, от начален етап и й е много емоционално винаги, затова мисля, че албума след 7 клас е задължителен. А и те са доста сплотен клас, от сега се вайкат какво ще правят като няма да са заедно следващата година.

# 33
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Ние имаме албуми и от детската градина, и от 4-ти клас. Забавно е като ги намеря при някое подреждане на шкафове Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 284
Dive, като каза, че ще имаш яке за спомен се сетих за една случка миналата година.
За началото на учебната година сме купили нови дрехи, обувки, чанта и един суитчър, за който ми извади душата и който изобщо не беше евтин. Още първата седмица  тоя суитчър изчезна, прерових всички гардероби, колата... няма го. И тя не знае къде е. В края на учебната година си правят снимка целия клас в класната стая. Познайте какво виждам на снимката: на гардероба зад децата отгоре виси един ръкав... на нейния суитчър 🤨
Като я разпитвам какво са правили днес в училище, отговора почти винаги е "Нищо!" 🤯

# 35
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Благодаря за новата тема!
Едвам смогвам да ви изчета. Класното по математика е минало и заминало, като аз разбрах, че са имали като се появи оценката в админ плюс. За щастие е 6 Wink. Днес им е класното по БЕЛ, като отново ще бъде само Препразказ на непознат текст и балерината се е шашнала. Напоследък обяснява, че явно е глупава и толкова си може и за това има по ниски оценки напоследък.
А точно преди да тръгне на училище със зор, че се пазари днес да не ходела, ми заяви, че ще учи до 10 клас и после си почва работа, защото училището било гадно и мъчително (стрелящо човече)
Имахме онлайн РС и пак излязох даже и лоша майка като се оплаках от всякаква връзка учител - родител. Една майка каза, че тя всичко си знаела какво става и явно проблема е в мен и детето ми след като не съм имала информация за провеждането на класното по мат (припадащо човече) Wink
Класната измърмори, че ще види за албуми, че минал някакъв фотограф в училище и си предложил услугите и ако му намери визиткатааааа............
Общо взето тя отново почти нищо не знае и не е информирана, неориентирана е и ще попита и до там. Глас в пустиня са всякакви запитвания.

# 36
  • Мнения: 2 530
Имахме онлайн РС и пак излязох даже и лоша майка като се оплаках от всякаква връзка учител - родител. Една майка каза, че тя всичко си знаела какво става и явно проблема е в мен и детето ми след като не съм имала информация за провеждането на класното по мат (припадащо човече) Wink
Много ги обичам такива майки. Защо има толкова нападателни хора? Ами не е логично родителят да се вре на учителя непрекъснато. По-скоро учителят трябва да оповести инфо за класно и  за контролно  по начин, по който е явно, че всички могат да разберат за съответното изпитване. При нас ги отразяват по БЕЛ и математика  в Школо. И кьорава да съм, пак ми свети червената камбанка, отварям и виждам. Ама да се обаждам на учителите за да питам кога ще се прави класно или контролно, това ми е леко ненормално, а може да се сметне и за пресиращо спрямо  учителя.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 149
Rodiva, обожавам ти аватара!


Благодаря! Flowers Hibiscus

# 38
  • София
  • Мнения: 17 595

Леле, много сте бързи... колкото повече наближава НВО-то на обърканите рошави 7-окласници, толкова по-бързи стават пръстите на недоспалите им преучили майчета...

Аз пък, понеже съм мнооого умна, ще му вземам куче току преди изпитите...
Ама айде де, като сега са се родили!?..

# 39
# 40
  • Мнения: 4 159
Тая новина не ме зарадва, както би ме зарадвала преди 2-3 месеца
Но каквото такова

# 41
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339

Леле, много сте бързи... колкото повече наближава НВО-то на обърканите рошави 7-окласници, толкова по-бързи стават пръстите на недоспалите им преучили майчета...

Аз пък, понеже съм мнооого умна, ще му вземам куче току преди изпитите...
Ама айде де, като сега са се родили!?..


И ние взехме куче,което беше обещано за след НВО.Направихме го още миналата година.Хич не му се разхожда,но иначе е пръв по гушкането.А тя иска доооста ходене:
Скрит текст:

# 42
  • Мнения: 30
Някой има ли представа във Варна колко седмокласници ще се явяват  на НВО ?

# 43
  • Мнения: 2 010
Kally May, благодаря за темата!

Моят син отметна двете класни и няколко ПИ от училище и школата и вече е на вълна летен лагер Simple Smile
Покрай това се заинтересува за датите на класиранията. Аз пък виждам шанс да го убедя колко е важно
в оставащото време да не се отпуска, да покаже най-доброто от възможностите си и всичко да приключи на първо класиране по първо желание Wink

# 44
  • Мнения: X
Някой има ли представа във Варна колко седмокласници ще се явяват  на НВО ?
В момента нямам време да го превъртя в ексел, но предполагам, че ще се справите и без мен.
http://ruo-varna.bg/images/files/2020/broj_uch_7.pdf

Общи условия

Активация на акаунт